Nahraný

Pátá kniha cyklu Kroniky Železného druida – série o Atticovi O´Sullivanovi, posledním druidovi a nejzábavnějším, nejšílenějším a nejzapamatovatelnějším hrdinovi urban fantasy od dob Harryho Dresdena! Po dvanácti letech utajené výuky je Granuaile konečně připravená, aby zdvojnásobila populaci druidů na Zemi. Stačí pouze jediné – Atticus ji musí svázat se Zemí… Zatímco jedni bohové se ji chystají bohatě obdarovat a těší se na slavnost, druzí necouvnou před ničím, aby se druidové stali vyhynulým druhem. Díky tomu se Atticus, Oberon a Granuaile ocitnou na úpatí Olympu, kde překvapeně zjistí, že se nepřátelé neznámo kdy proměnili v náročné přátele, že ne všichni psi jsou milováni a ne všechny veverky jsou neužitečné, že existují kočky, které spolupracují se psy, že je lepší, aby se temní elfové neholili a že klauni nemají co dělat v obchodech se sportovními potřebami. Nastal čas na boj mečem a holí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405525/big_nahrany-ixN-405525.jpg 4.5118

Kroniky železného druida 5.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Laser-books (Laser)

Trapped, 2012

Kniha Nahraný

Aaron Lewis
17.10.2021

Asi už si od druida potřebuju odpočinout. Víceméně je to pořád dokola o tom samém. A navíc mi přijde, že si to všechno Atticus zaslouží. Nejoblíbenější postava jednoznačně Leif. Ten kluk to má dost dobře promyšlené.

Duchoslp
27.05.2021

Tak pátý díl mi přišel zatím úplně nejlepší. Nabitý děj. Jedna akce střídá druhou. Vůbec nemáte šanci si vydechnout. Za mě fakt super

Michalovič
15.11.2020

Pár úsměvných scén, ale už to není ono. Za prvé proti nim stojí pořád silnější soupeři, autor trochu přecenil sílu druidů a bylo to dost na sílu. Nejvíc mi ale vadí zhuštěný děj, ke konci se scény a místa střídaly až moc rychle.

lampernaqui
19.10.2020

Už jsem si zvykl na autorův styl psaní a stejně tak i na postavy, z nichž stejně nejbližší je mi mluvící pes a jeho chorobná touha po klobásách všeho druhu. Děj se posunul o několik let a Granuaile je nyní schopná zdvojnásobit počet Druidů na Zemi. Neobjede se to bez šarvátek, konec je však trochu zrychlený... ale co, celá tahle série je vlastně hodně zrychlená, když se do ní naskočí. Zatím mě to stále baví.

SBH
13.10.2020

V nejlepším přestat. To je heslo, kterého se bohužel autor nedržel. Dějepis na základce je zábavnější než kroniky železného druida. Protože už šestou knihu je to pořád dokolečka to samé. Takže mi už začaly vadit věci, které byly původně docela zábavné. Oberonovy schopnosti abstraktního myšlení. Atticus ho odláká od kusu masa tak, že ho přinutí DÍVAT se jinam. BTW kočky nemají o mnoho dokonalejší čich než lidé, ale tak bych mohla pokračovat dlouho. Už si ani nevzpomenu na dějovou linii, prostě pořád se tam někdo s někým pral a Atticus vítězil, páč je superman. Irští bohové touží po druidech, ale zároveň se snaží Attika zabít?
Tři hvězdy dávám ze sentimentu a taky jsem se občas zasmála, ale zazvonil zvonec a pohádky je konec. Už nikdy víc.

bgott
26.06.2020

Celá série mě baví - Oberon, Atticus, galimatyáš božstev všehomíra a nakonec i ta Granuaile. Vzhledem k odstupu od předchozích dílů mi chvíli trvalo, než jsem se v pokračování děje chytla a asi mě tento díl nenadchnul tak, jako přechozí, ale četlo se to dobře a pobavilo. Navíc bezostyšně zařazuji do Knižní výzvy 2020, protože kdybych nebyla tím, čím jsem, tak bych chtěla být druidem, který má (měl) knihkupectví :-)

Luigi1
08.06.2020

Pro mě pěkné oddychvé čtení se zápletkami

slawa.cap
02.03.2020

Tak nějak pořád stejné. Ani horší, ani lepší, ale má to kouzlo které nedovolí se odtrhnout od čtení. Příběh je možná ucelenější, než v předchozích dílech. A Leaf mě opět zklamal, něco takového jsem od něj nečekal. Na závěr rozhodně perfektní cliffhanger, který donutí čtenáře pokračovat ve čtení série. Hlavně díky Oberonovi patří série k nejvtipnějším fantasy které čtu. Ale pořád narážím na problém s přebalem...