Nahraný

Pátá kniha cyklu Kroniky Železného druida – série o Atticovi O´Sullivanovi, posledním druidovi a nejzábavnějším, nejšílenějším a nejzapamatovatelnějším hrdinovi urban fantasy od dob Harryho Dresdena! Po dvanácti letech utajené výuky je Granuaile konečně připravená, aby zdvojnásobila populaci druidů na Zemi. Stačí pouze jediné – Atticus ji musí svázat se Zemí… Zatímco jedni bohové se ji chystají bohatě obdarovat a těší se na slavnost, druzí necouvnou před ničím, aby se druidové stali vyhynulým druhem. Díky tomu se Atticus, Oberon a Granuaile ocitnou na úpatí Olympu, kde překvapeně zjistí, že se nepřátelé neznámo kdy proměnili v náročné přátele, že ne všichni psi jsou milováni a ne všechny veverky jsou neužitečné, že existují kočky, které spolupracují se psy, že je lepší, aby se temní elfové neholili a že klauni nemají co dělat v obchodech se sportovními potřebami. Nastal čas na boj mečem a holí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405525/nahrany-ixN-405525.jpg 4.566

Kroniky železného druida 5.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Laser-books (Laser)

Trapped, 2012

Kniha Nahraný

bgott

Celá série mě baví - Oberon, Atticus, galimatyáš božstev všehomíra a nakonec i ta Granuaile. Vzhledem k odstupu od předchozích dílů mi chvíli trvalo, než jsem se v pokračování děje chytla a asi mě tento díl nenadchnul tak, jako přechozí, ale četlo se to dobře a pobavilo. Navíc bezostyšně zařazuji do Knižní výzvy 2020, protože kdybych nebyla tím, čím jsem, tak bych chtěla být druidem, který má (měl) knihkupectví :-)

Luigi1

Pro mě pěkné oddychvé čtení se zápletkami

slawa.cap

Tak nějak pořád stejné. Ani horší, ani lepší, ale má to kouzlo které nedovolí se odtrhnout od čtení. Příběh je možná ucelenější, než v předchozích dílech. A Leaf mě opět zklamal, něco takového jsem od něj nečekal. Na závěr rozhodně perfektní cliffhanger, který donutí čtenáře pokračovat ve čtení série. Hlavně díky Oberonovi patří série k nejvtipnějším fantasy které čtu. Ale pořád narážím na problém s přebalem...

Allysa1985

Už se to nějak opakuje, člověk by čekal, že bytost stará pár tisíc let už nasbírá trochu rozumu a vono nic... Nevadí, 3 hvězdy za zpracování mytologie a hláškujícího vlkodava.

nadenka13

opět úžasné doporučuji

renefer

Atticus si to vlastně všechno dělá sám. Kdyby pořád nelhal a nesvaloval vinu na někoho jiného, neměl by nikdo důvod ho zabít. Kromě Anguse, kterého vyřídil už v prvním díle. Začínám si přát, aby mu to konečně neprošlo. Konec byl nějaký zrychlený, pár listů do konce a jdou na zlého vlka? Myslela jsem, že o tom bude celý další díl a ne jedna kapitola na konci knihy. Navíc mi ho bylo líto. Pokračování asi v originálu vzhledem k rychlosti vydávání dílů v češtině.

cori

Celá kniha je o tom, jak se Atticus snaží svou učnici spojit s Gaiou, aby se z ní po dvanácti letech výcviku stala druidka, a kazí jim to Olympané, upíři, temní alfové, Loki a klauni. Jedná se spíše o další prequel k blížícímu se Rägnaroku. Tak snad v příštím díle se odehraje něco epičtějšího a překvapivějšího.

hanzmb
02.12.2019

Na druida jsem se hrozně těšil. Bohužel po přečtení jsem dost v rozpacích. Dokonce jsem zvažoval i jen 3*. Tu čtvrtou má ode mne Oberon. Ten jediný si zachoval svěží humor. To neustále vyvražďování bohů začíná být nuda. Díly z knihkupectví měly větší náboj. Navíc nemám rád systém otevřených konců a tlak na čtenáře přečíst další díl, pokud se chce dovědět jak to dopadlo.

Nová hlídka
Nová hlídka