Prohnaný přehled

Prohnaný
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126466/bmid_prohnany-126466.jpg 4 534 534

Kroniky železného druida série

< 1. díl >

Atticus O'Sullivan, poslední druid, si poklidně žije v Arizoně, provozuje okultní knihkupectví a ve volném čase na sebe bere zvířecí podobu a vyráží na lov se svým irským vlkodavem. Sousedé a zákazníci ho znají jako pěkného potetovaného jednadvacetiletého Ira - ale ve skutečnosti nemá jednadvacet let, ale jednadvacet století. Nemluvě o tom, že čerpá sílu ze země, oplývá břitkým rozumem a nosí ještě břitčí meč známý jako Fragarach neboli Odpovídač. Po tom však touží jeden pořádně naštvaný keltský bůh, který prohání Attika po celá staletí. Nyní ho konečně vystopoval a Atticus bude potřebovat všechnu svoji sílu a k tomu pomoc svůdné bohyně smrti, upířího a vlkodlačího právníka, sexy barmanky a trochu toho starého dobrého irského štěstí, aby se mu podařilo nakopat pár keltských zadků a zachránit si krk.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)
Originální název:

Hounded , 2011


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Prohnaný. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (117)

Shaxx
05.05.2024 4 z 5

Tady se přiznám, že jsem kdysi před x lety zkoušela rozečíst Prohnaného a odložila ho, protože mě nebavil. Asi jsem ho rozečetla ve špatné náladě, jinak netuším, protože teď mě bavil a to dost. Irský druid Atticus je sympaťák, na to, že žije dva tisíce let se poměrně solidně aklimatizoval v nové době, vlkodav Oberon je boží a zaslouží si všechny francouzské pudlice, co na světě jsou. Je to klasická urban fantasy, která zaručí kopu zábavy. Vím, že UF nesedne každému, ale pro mě je to oddechový žánr, u kterého si vždy odpočinu a pobavím se. Navíc v překladu Romana Tilcera, co víc si přát.

lenka5798
01.03.2024 3 z 5

Jako první knihy od tohoto autora jsem četla Příběhy za světa Železného druida a to Inkoust a pečeť a Krev a papír a musím říct, že ty se mi líbily víc. Tato knihy, byla fajn. Četla se hezky. Nejvíce se mě líbily dialogy mezi Atticusem a Oberonem. Super byly i postavy právníku, kdy jeden je upír a druhý vlkodlak. Takže oblíbenost hlavních i vedlejších postav je za deset hvězdiček. Dialogy taky za deset a příběh dávám čtyři hvězdičky, byla to odpočinková četba, která mě bavila, ale možná malinko předvídatelná. Ale jinak super fantasy, kde opravdu najdete napětí, humor a snad všechny nadpřirozené postavy, které mají v dobrém fantasy být.


Senza Jenka
03.10.2023 4 z 5

Jo, bylo to docela zábavné. Žádné patetické úvody, čtenář skočí rovnou do děje a s kým má tu čest se dozvídá postupně. Předpokládám, že tento trend bude pokračovat i v dalších dílech, slabší prokreslení postav tedy až tolik nevadí.
Jinak je to celkem přímočaré, až jednoduché, děj se nevleče, ale ani neskýtá příliš záhad a napětí.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Prohnaný v seznamech

v Právě čtených16x
v Přečtených764x
ve Čtenářské výzvě47x
v Doporučených48x
v Knihotéce363x
v Chystám se číst442x
v Chci si koupit83x
v dalších seznamech8x