Gaiin štít

Povídky. Poslední druid, odvěký obránce země, to nikdy neměl lehké, spolu se svým věrným psem Oberonem se už mnohokrát střetl s celou řadou tvorů a bohů, které nijak zvlášť netrápilo, že by se měli objevovat pouze v mýtech. Čarodějnice, které si chtějí podrobit elementála. Krokodýlí kněz a kočičí bohyně. Gnómové a koboldi rozpoutávající peklo před nákupním střediskem. Těm všem, a mnohým dalším, bude Atticus O'Sullivan čelit v jedinečné sbírce povídek a novel ze světa Kronik železného druida. Dramatické příběhy plné humoru a magie tvoří nedílnou součást Atticových životních osudů. Nyní se v celosvětové premiéře vůbec poprvé objevují v souborném knižním vydání, které sám autor doplnil předmluvou a poznámkami k vnitřní chronologii série....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248182/gaiin-stit-uMF-248182.jpg 4.5146

Kroniky železného druida

Literatura světová, Povídky, Fantasy
Vydáno, Laser-books (Laser)

The Shield of Gaia, 2015

Kniha Gaiin štít

Michalovič
15.11.2020

Další porce příběhů ze světa Železného druida. Některé povídky byly skvělé, jiné slabší. Myslím si, že povídkový styl sedí autorovi víc.

Senua
31.10.2020

Doplněk o svém oblíbeném druidovi jsem si nemohla nechat utéct, ale nebylo to úplně to pravé ořechové. Celkově ten soubor povídek nebyl vyvážený a něco mne bavilo více, něco méně a možná jsem i jednu úplně přeskočila, protože jsem věděla, že vlastně o nic v příběhu nepřijdu.

Úroveň celé série je stále stejná. Neklesá, ale ani se nezlepšuje. Ničím nepřekvapí a dá se říct, že se příběhy opakují stále dokola, jen s jinými postavami. Ale i přes tento nedostatek mám Attika ráda a k jeho dalšímu dílu se ráda vrátím.

SBH
21.09.2020

Není každý Čapek nebo Neruda, ačkoli ti by zase asi nenapsali fantasy ságu. Ale K. Hearnemu povídky nejdou. Na krátkém formátu vyniknou závady, nanicovatý děj a dokola omílané pranice s nadpřirozenými bytostmi. Nic jiného. Bohužel i toho humoru bylo pomálu. Jediné plus této sbírky je vyplnění mezer v ději Kronik.

lampernaqui
16.09.2020

Zatím nejslabší příspěvek mezi knihami Železného Druida. Jak je u povídkové sbírky jasné, některé jsou dobré, jiné horší. Některé jsou jen bonusy, některé jsou důležité pro příběh. Vzhledem k tomu, že normálním knihám dávám za tři a většinou se u nich dobře bavím, tady musím hodnotit o jedno méně, protože některé povídky mi opravdu daly zabrat. Nejvíce se mi líbily - Dva krkavci a jedna vrána či Odpoutaný Kaibab.

Luigi1
09.06.2020

Opět poutavé a pěkně čtivé Celá serie se povedla,doporučuji

slawa.cap
21.02.2020

Zvykem povídkových knížek je kolísání jejich kvality, jak v příběhu tak ve formě sdělení. Tady to vyniklo obzvlášť - jeden autor, jeden životní příběh a až na jednu výjimku jeden hlavní hrdina, přes to mi přišlo že se od sebe až moc liší. Není to slabší, než ostatní díly, ale prostě v tom vidím určitou nesoudržnost. Více u jednotlivých povídek.

nadenka13
14.02.2020

Skvělá série doporučuji

havrmoni
25.11.2019

Není co dodat, mám ráda povídky a tyhle doplňují mezery v sérii.