Gaiin štít

Povídky. Poslední druid, odvěký obránce země, to nikdy neměl lehké, spolu se svým věrným psem Oberonem se už mnohokrát střetl s celou řadou tvorů a bohů, které nijak zvlášť netrápilo, že by se měli objevovat pouze v mýtech. Čarodějnice, které si chtějí podrobit elementála. Krokodýlí kněz a kočičí bohyně. Gnómové a koboldi rozpoutávající peklo před nákupním střediskem. Těm všem, a mnohým dalším, bude Atticus O'Sullivan čelit v jedinečné sbírce povídek a novel ze světa Kronik železného druida. Dramatické příběhy plné humoru a magie tvoří nedílnou součást Atticových životních osudů. Nyní se v celosvětové premiéře vůbec poprvé objevují v souborném knižním vydání, které sám autor doplnil předmluvou a poznámkami k vnitřní chronologii série....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248182/big_gaiin-stit-uMF-248182.jpg 4.5168

Kroniky železného druida

Literatura světová, Povídky, Fantasy

Vydáno: , Laser-books (Laser)

The Shield of Gaia, 2015

Kniha Gaiin štít

Alena_S

Už ani nevím, co se mi na ní vůbec líbilo. (Snad ne jen hlášky a fakt, že tyhle povídky byly místy i parádně sprosté :D) Četla jsem Attikovy příběhy po hodně dlouhé pauze a prostě to sedlo.

ctenar2846

První díl byl pro mě něco super nového, i ten druhý jsem ještě hltal, ale potom...
Sáááfra jak se to mohlo stát, že se Atticus stal jedním z těch průměrných? Už ani Oberon nemá dost sil a hlášek na to aby tuhle sérii nějak vytáhl z irského močálu kam pomalu zapadá. Je zatracená škoda, že to po tom vtipném a kulervoucím začátku takhle klopýtá. Vše je hrozně jednoduché a předvídatelné. Asi nejlepší povídkou za mě byla: Dva krkavci a jedna vrána.

Davidsonová
22.08.2021

S tím už nic nenadělám, ale prostě je tato série jen pouhým průměrem. Nic mě v tom nepřekvapí a všechno jde jak po másle.

Duchoslp
04.06.2021

Knížka plná krátkých povídek. Nejsou špatné, ale mě se o něco víc líbí série knížek, které jsou delší a máte víc času si to užít.

Michalovič
15.11.2020

Další porce příběhů ze světa Železného druida. Některé povídky byly skvělé, jiné slabší. Myslím si, že povídkový styl sedí autorovi víc.

SBH
21.09.2020

Není každý Čapek nebo Neruda, ačkoli ti by zase asi nenapsali fantasy ságu. Ale K. Hearnemu povídky nejdou. Na krátkém formátu vyniknou závady, nanicovatý děj a dokola omílané pranice s nadpřirozenými bytostmi. Nic jiného. Bohužel i toho humoru bylo pomálu. Jediné plus této sbírky je vyplnění mezer v ději Kronik.

lampernaqui
16.09.2020

Zatím nejslabší příspěvek mezi knihami Železného Druida. Jak je u povídkové sbírky jasné, některé jsou dobré, jiné horší. Některé jsou jen bonusy, některé jsou důležité pro příběh. Vzhledem k tomu, že normálním knihám dávám za tři a většinou se u nich dobře bavím, tady musím hodnotit o jedno méně, protože některé povídky mi opravdu daly zabrat. Nejvíce se mi líbily - Dva krkavci a jedna vrána či Odpoutaný Kaibab.

Luigi1
09.06.2020

Opět poutavé a pěkně čtivé Celá serie se povedla,doporučuji