Proklatý

Druhá kniha série Kroniky železného druida. Attiku O'Sullivanovi, poslednímu druidovi, jsou čarodějnice celkem ukradené. Přesto se chce k místnímu konventu zachovat hezky a podepsat vzájemně výhodnou dohodu o neútočení, ale v tom se počet čarodějnic v arizonském Tempe přes noc zčtyřnásobí. A nové přírůstky nejsou jen špatné, jsou to pořádné mrchy s temnou nacistickou minulostí. Na místních středoškolácích si pochutnává padlý anděl, z Vegas táhne tlupa Bakchantek se zvláštním druhem smrtící dekadence a o Attikovu pozornost se pokouší rajcovní keltská bohyně ohně, takže na lovení čarodějnic si hledá čas jen horko těžko. I tak ale hodlá s pomocí upířího právníka, kouzelného meče a sousedova ručního protitankového granátometu vyčistit celé město a dát ježibabám jasně najevo, že s tímhle druidem se do křížku pouštět neměly....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139475/proklaty-139475.jpg 4.5293

Kroniky železného druida 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Laser-books (Laser)

Hexed, 2011

Kniha Proklatý

zandu

Opět svižné, čtivé, sem tam vtipné. Těším se na další díl.

#"... Až se naskytne vhodná příležitost, ukážu ti, jak vypadají další kouzla."
"Hustý. To je fakt hustý, kurva."
"Vážnost a úcta?" Mírně jsem do ní dloubl.
"Chtěla jsem říct, že tohle požehnané tajemství zalévá moji duši světlem. "

Stupino

Tenhle díl byl super. Mělo to švih od začátku až do konce. Hned jsem se vrhl na třetí díl. Skvělá oddechovka.

protokol
01.12.2021

PROSTO A JEDNODUCHO SKVELÁ KNIHA. KONEČNE KNIHA ČO ZAUJME NIELEN PO STRANE FANTAASI ALE AJ HUMORU JA SOM SPOKOJNÝ A VRHÁM SA NA ĎALŠÍ DIEL. :)

Aaron Lewis
13.10.2021

Bavil mě o něco víc než první díl, a to se mi ze začátku zdál stejný, jakože to bude hodně podobné, hlavně to s těmi bakchantky mě nebavilo (jejich přítomnost v Tempe mi přišla až moc účelná), ale čarodějky pak ano. Potěšil mě i s Brighid a Granule něbude asi tak otravná, jak jsem se obávala. Jsem zvědavá, co provede s Thorem.

knihomolkajanca
18.08.2021

Po skvělém prvním díle jsem neodolala a téměř okamžitě sáhla po pokračování. Atticus a Oberom mi totiž vážně sedli. Těšila jsem se na další skvělé hlášky a na to, jak se u knihy zasměju. Jestli jsem se u prvního dílu bavila, tak tady jsem se chechtala kolikrát na celé kolo a celkově mě kniha vždy velmi pozitivně naladila.

Proklatý se mi četl i o něco lépe než první díl - nevím, zda to bylo tím, že jsem již znala většinu postav, názvů a prostě jsem věděla, kdo je tady špatný a kdo zlý, ale nějak to prostě šlo snáze.

Opět se nám tady promenádujou všelijaké druhy nadpřirozených bytostí jako jsou čarodějnice, vlkodlaci, démoni, bohové a mihne se nám tady dokonce i Panenka Marie. No, kdybych knihu nečetla, řeknu si, že to nemůže fungovat, ale opak je pravdou. Funguje to velmi dobře.

Autor tentokrát přitvrdil trochou více sexu, ale nečekejte žádné vzdychání a romantické scény. Tohle má do romatiky hodně daleko a zaručuju, že i u těchto scén se pobavíte. Středobodem všeho je tentokrát klan na*raných čarodějnic, které mají Attica na mušce. Objeví se nám tu i naše stará známá Lakša a všechno nám to hezky vygraduje do moc pěkného bojového finále. Jak mi v prvním díle závěr přišel trochu málo epický, tak tady si na to rozhodně nemohu stěžovat.

Na závěr bych ještě chtěla vypíchnout postavu staré vdovy. Ta je prostě skvělá a u celé scény v domě jsem se opravdu královsky bavila. Už se moc těším na další díl.

vlkove
19.07.2021

Po prvním rozjezdovém díle přichází skvělé pokračování. Knihy jsou svižné, čtivé a vtipné. Jsem moc spokojená.

Musím jen připojit poznatek k nespokojenosti s tištěným vydáním knihy. Knihu jsem četla necelá dva dny, nikam jsem ji nenosila, a i přesto se mi rohy papírové obálky okamžitě roztřepily/odlepily. Takže obálka knihy je velice nekvalitně provedena.

kachnat
29.06.2021

Další díl byl na podobné vlně jako předchozí. Vtipně napsáno, pohodové čtení s magickými akcemi.

Duchoslp
20.05.2021

Právě jsem dočetla druhý díl a líbil se mi stejně jako ten první. Atticův humor je mi blízký a bez Oberona by to nebylo ono. Jsem zvědavá jestli budou i další díly stejně není.