Prohnaný

Atticus O'Sullivan, poslední druid, si poklidně žije v Arizoně, provozuje okultní knihkupectví a ve volném čase na sebe bere zvířecí podobu a vyráží na lov se svým irským vlkodavem. Sousedé a zákazníci ho znají jako pěkného potetovaného jednadvacetiletého Ira - ale ve skutečnosti nemá jednadvacet let, ale jednadvacet století. Nemluvě o tom, že čerpá sílu ze země, oplývá břitkým rozumem a nosí ještě břitčí meč známý jako Fragarach neboli Odpovídač. Po tom však touží jeden pořádně naštvaný keltský bůh, který prohání Attika po celá staletí. Nyní ho konečně vystopoval a Atticus bude potřebovat všechnu svoji sílu a k tomu pomoc svůdné bohyně smrti, upířího a vlkodlačího právníka, sexy barmanky a trochu toho starého dobrého irského štěstí, aby se mu podařilo nakopat pár keltských zadků a zachránit si krk....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126466/big_prohnany-126466.jpg 4.2436

Kroniky železného druida 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Laser-books (Laser)

Hounded, 2011

Kniha Prohnaný

kolacky

Koupeno náhodně s Pevností. A ono je to takové vynikající čtení! Určitě si pořídím další díly. Atticus nemá chybu.

zandu

Tohle bylo S K V Ě L Ý !!!
Super oddychovka, čtivá, humorná. Perfektní.
Hovory Atticuse a Oberona mě hodně bavily.
Úplně něco jiného, neokoukaného.
Pevně doufám, když vidím, kolik to má dílů, že celá série nebude upadat směrem dolů a udrží si toto skvělé tempo.
Navíc pěkné obálky u každého z dílů, jedna stejná sympatická tvář, žádný nahý namakanec a super krasavec. Opravdu povedené.
Těším se na další díl.

# Jsem naživu už dost dlouho, takže beru většinu pověrčivých obav na lehkou váhu: konec konců jsem byl naživu, když řada z nich začala zapouštět kořeny. Ale jedné takové pověře věřím, a to že průšvihy přicházejí po třech. Za mých časů se říkalo "Bouřná mračna třikrát jsou prokletá," ale něco takového nemůžu říct, pokud po lidech chci, aby mi zbaštili, že jsem jednadvacetiletý Američan. Musím trousit hlášky jako: "Když se něco sere, tak pořádně, kámo." #

Domulenka

Knihu jsem včera dostala do ruky a z nějakého důvodu jsem se opravdu začetla...jak to šlo hned jsem jí brala do ruky...Opravdu děj svižně odsýpal..bylo to jako nasednout na rychlík a číst dokud nedojede na konečnou...ani sem si neuvědomovala ,že je konec....Líbí se mi jak autor nás obeznámí s výslovností i když vlastně čtete si to" jak se vám zlíbí" ... vcelku rychle se do příběhu vložíte..rozhovory s Oberonem mě vždy přiměly k úsměvu...to bych opravdu brala :-) za mě perfektní oddechovka..

Stupino

Po téhle knížce jsem sáhl, neboť jsem už měl plné zuby sci-fi. Musel jsem si odpočinout od toho vesmíru. Říkám dobrá volba. Tahle kniha mě chytla a bavila mě celou dobu. Jdu na další příběh.

Aaron Lewis
13.10.2021

Výborný humor, příjemná oddechovka. Vždycky, když mám pocit, že se s nimi Atticus moc mazlí, mazlit se přestane.

Taky mě mile překvapilo, jak autor pojal náboženství. Jak si své bohy lidi představují, tak se jim vyjevují.

knihomolkajanca
18.08.2021

Atticus a jeho pes Oberon jsou super dvojka, což pochopíte hned jak se do knihy ponoříte. Přestože je totiž Oberon pes, může s Attikem telepaticky mluvit, což z něj dělá plnohodnotného hrdinu. A věřte, že má ke všemu co říct, na všechno má názor a zároveň ale zůstává krásně psí, protože stále touží po klobásách a krásných fenkách. Atticus je vtipný, drzý, ale taky dost mocný druid, který vlastně nechce žádné problémy. Jenže když jste staří 21 století, tak nějak se stane, že si za tuto dobu stihnete nadělat pár nepřátel. A někteří z nich jsou bohužel ještě mocnější než vy.

Než se nadějete, potkáte se s démony, vílákama, vlkodlaky, upíry, čarodějkami a budou se tu promenádovat i samotní bohové. Zní to trochu jako takový mišmaš, což taky je, ale funguje dobře a nepůsobilo to na mě přeplácaně. Naopak to bylo příjemně osvěžující a oddechové čtení, kde rozhodně není nouze o akci a bojové scény. Závěr knihy bych čekala trochu epičtější, ale na druhou stranu se jedná o první díl docela dlouhé série, takže očekávám, že vše bude postupně gradovat.

Velké plus má autor za humor, který mi sedl už od první strany a musím říct, že už dlouho jsem se u nějaké knihy tak nezasmála.

Hojně jsem využívala i slovníček s výslovností irských jmen a výrazů na začátku knihy, protože ty mohou být opravdu oříškem.

Sečteno a podtrženo, pokud jste fanoušky svižných urban fantasy a rádi se u knihy zasmějete, Attika určitě doporučuji.

kachnat
29.06.2021

Příjemné a pohodové čtení, plné kouzel a nadpřirozených postav.

Duchoslp
16.05.2021

Tohle bylo pohodové čtení. Vtipné mělo to spád. Mám ráda knížky s kouzly a magií. Takže stejně jako Percy Jakson a Magnus Chase - super. Hned jdu na další díl