Uštvaný

Na dva tisíce let starého druida je Atticus O’Sullivan docela rychlý běžec. To je dobře, protože ho pronásledují ne jedna, ale hned dvě bohyně lovu – Artemis a Diana – neboť si s jednou z nich zahrával. Zatímco se spolu s Granuaile a svým vlkodavem Oberonem vyhýbají šípům a střelám z praku, šíleným tempem přebíhají moderní Evropu, aby vyhledali pomoc u přítele z Tuatha Dé Danann. Attikova obvyklá magická možnost přesunu mezi jednotlivými sférami je blokována, takže místo hraní na schovávanou je tentokrát na pořadu nová hra – utíkej o život. Tento „panteonový“ maraton nabourá severský bůh Loki. Zabití Attika je jediný volný konec, který potřebuje svázat, než rozpoutá Ragnarök – aka Apokalypsu. Atticus a Granuaile musí přelstít Olympany a zadržet boha darebáctví, pokud chtějí přežít – a zachovat svět, ve kterém mohou být. A na závěr čeká Oberona obrovské překvapení!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455636/ustvany-duM-455636.jpg 4.527

Kroniky železného druida 6.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Laser-books (Laser)

Hunted, 2013

Kniha Uštvaný

Dexteres

Prvni kapitolu jsem precetl jednim dechem, po dlouhem cekani nezklamala:) tezim se na dalsi dil!

jiri.one

Já si myslel, že tohle má být poslední kniha a zakončení celé série. Jsem rád, že to není pravda, protože se chci s Attikem setkávat dál, ale navíc je tato kniha, podle mě, nejhorší z célé série a tak by jako zakončení byla ještě horší. Jinak se to čte stále dobře, pořád je tam mnoho nápadů, ale tomuhle dílu prostě chybí nějaká jiskra a větší dávka napětí, které předchozí knihy měly. Pořád se jedná o nadstandardní kus literatury, ale v rámci série rozhodně nejslabší. PS: konec, který sice nepatří přímo do dějové linky, je ale příjemně roztomilý a z knihy tak zůstane radostný pocit :).

havrmoni

Přečetla jsem celou serii znovu i s novým dílem a paráda.

nycol

Vůbec mi nevadilo být součástí Atticova maratónu, naopak, skvěle jsem si to užila a na rozdíl od něj jsem se ani nezadýchala :)

luculi
17.12.2020

Hezký návrat k sérii, nicméně tentokrát dost průměrný, zdlouhavý a nudný. Neustálé utíkání nebylo příliš záživné a ke konci už to trochu ztrácelo energii. Epilog mi však hned zlepšil náladu...

pejty
13.12.2020

Jako vždy jsem nadšen z dalšího příběhu o Attikovi. Sice byla tato kniha trochu slabší, než předchozí díl, ale stejně jsem si užil každou stránku a těším se na další díl.

kokrokr
06.12.2020

Tak Atticus běží o život celou Evropou, ale do Česka ho Hearne nepustí. Při běhu do Francie nás obkrouží přes Slovensko, Polsko a Německo. Proč? Máme ho tady rádi. Jinak dobrý průměr a souhlasím s Ramielem, že už to není taková zábava jako v prvních dílech.

Ramiel
29.11.2020

Není to špatné čtení, ale už to není taková zábava jako v počátcích série. Každopádně překvapení na závěr nečeká jen Oberona (jak uvedeno v popisku ke knize), ale hlavně Attica. A toto překvapení slibuje celkem zajímavou linku pro příští knihu.