Šamanova pomsta

Kniha obsahuje bonusovou povídku Hodina bolesti / The Hour of Pain, která vrhá trochu jiné světlo na závěr Karmadontovy šachovnice. Barliona. Virtuální svět narvaný k prasknutí monstry, bitvami a samozřejmě hráči. Daniel Mahan, legendární šaman barlionského herního světa, si odsloužil ve virtuální realitě svůj trest. Jedenáct měsíců naplněných dobrodružstvím a bitvami je výhodným řešením v porovnání s původními osmi lety v dole. Přesto Barliona odmítá šamana nechat tak jednoduše zmizet a stírá rozdíly mezi jeho dvěma realitami. Ukazuje se, že odejít z kapsle není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Cesta prostě musí být dokončena… Přeloženo z anglické verze (Shaman's Revenge, 2017) ruského originálu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412943/big_samanova-pomsta-NPn-412943.jpg 4.6178

Cesta šamana 6.

Literatura světová, Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Все только начинается (Vsje tol'ko načinajetsja), 2015

Kniha Šamanova pomsta

kachnat

Za mě opět, fantasy herní svět, kde je možné všechno. Zhltla jsem jako malinu. A mě se tedy líbilo. Ať je děj překombinovaný nebo konec přitažený za vlasy, ve hře je totiž možné vše.......

Janičta

(+ SPOILER) Když jsem dočetla, šla jsem si najít zda byla vydána první série Cesta Šamana nebo Temný bylinkář.... abych měla představu kdo koho tak okatě obšleh :/
K samotné knize:
V první půlce jsem měla dojem, že snad začnu trpět stihomamem a trochu se divím, že z toho šaman nezbláznil :D Všichni proti všem a Mahan jen jako loutka na provázcích, která se ale musí správně rozhodnout že?
Velký zvrat na závěr byl hodně přitažený za vlasy. Z toho by snad člověk skončil na cvokárně s nedůvěrou v celý svět.
Velmi překombinované a to je škoda.

Hadati

(+ SPOILER) Po tak velkém cliffhangeru z předchozího dílu jsem byl tak natěšený na tenhle díl, že jsem ho chtěl číst hned. Trvalo mi ale pár týdnů, než jsem se k pokračování dostal. A byl jsem zklamán.

Nejvíc mě asi zklamalo, že se Mahan stal pouhým pěšákem ve své „pomstě šamana“, kdy pomsta mu byla opět přinesena na stříbrném podnosu. Otázkou pouze bylo, zda bude servírovaný pokrm hltat bez ohledu na následky, nebo opatrně, aby se nespálil. A je otravné sledovat druh pomsty, která by se těžko dala nazvat „fér play“ a jde zcela proti charakteru Mahana, který do této chvíle působil jako poctivec, který se snaží být vždy ten hodný.

Druhou věcí, která mě znechutila, byl ten „neuvěřitelný“ zvrat na závěr. (spoiler) Důvod zrady Mahana Anastarií a spol. mě zanechal s otevřenými ústy, jestli to autor opravdu myslí vážně. Byl jsem Mahaněnkovi ochoten odpustit spoustu věcí, protože i když jsem nad dějem občas kroutil hlavou a protáčel oči, i tak to byla zábava. Zábava se ale nakonec změnila v trapnost.

NextOne
17.09.2021

(+ SPOILER) Jak už název napovídá, Mahan chystá pomstu. Hráči, kterým bezmezně věřil ho zradili. Poté co opustil svět Barliony a vrátil se do reálného života, kde podstupoval něco jako rekonvalescenci, rozhodl se naplánovat pomstu klanu Fénix. Ačkoliv byl psychicky na dně, neboť ho podrazila i jeho láska, Stacey, rozhodl se nedávat své emoce najevo a začal hrát tvrdě. Není však jediný, kdo plánuje pomstu. Na povrch vyplývají skutečnosti, že hráči mezi sebou bojují i v reálném životě. Mahan se dále dozví, že ve hře není od počátku čirou náhodou, všechno je to součást promyšleného velkého plánu. Šaman se tak musí rozhodnout, komu může vlastně věřit a pokud chce, aby jeho klan fungoval, musí přijmout určitá rizika a nemůže se zastavit, neboť ho stále čeká nespočet úkolů.

Závěr knihy nám přinesl opět obrovské rozuzlení. Vůbec by mi nevadilo, kdyby série touto knihou skončila. Opět parádní počin.

instagram: next_fantasy_one

Elea
25.02.2021

Perfektní, autorovi se podařilo udržet vysoké tempo, spoustu nápadu a hromadu překvapení.

danny_21
15.07.2020

Zajímavá záležitost, která potěšila duši RPG playera, který zamlada kostil krysy, netopýry, gobliny, minotaury a podobné příšernosti ve slavné hérní sérii Might and Magic. Připadal jsem si v Mahan(ěnk)ově světě levelování, sbírání a rozdělování zkušeností, aliancí s ostatními postavami a samozřejmě bojůvek v dungeonech s odolnými bossy - stvůrami, jako ve známé a oblíbené hospůdce. V šestém díle pokračuje Šamanova cesta za tajemstvím Barliony především v odhalováním spiknutí, díky kterému Mahan zažije několik zvratů a často se nachází na scestí, komu vlastně uvěřit, ze všech stran se na něj řítí konspirační teorie. Po konci tohoto dílu jsem vážně zvědavý na to, o co Šaman bude vlastně usilovat, kam sahá jeho motivace a kde skončí(pokud) jeho pouť - 80 %

roso.mak
09.07.2020

Zajimave rozuzleni. I kdyz me zaver neprekvapil, cetlo se to jedna radost.

davidurban1973
02.05.2020

Opět velice ctive, se spoustou nečekaných zvratu, které provází Mahanovu plánovanou pomstu. Nicméně jsem se obcas v tom přemýšlení hlavního hrdiny a zamotanosti cele situace hodně ztrácel. Každopádně nakonec vše dobře poskladano dohromady.