Kartosský gambit

Barliona. Virtuální svět narvaný k prasknutí monstry, bitvami a samozřejmě hráči. Odsouzený hacker Mahan se po odpracování první části svého trestu v barlionských dolech dostává do hlavního herního světa a konečně může se svou postavou šamana plnit úkoly v naději, že vydělá dost virtuálních peněz na své velmi reálné propuštění. S nepopulární třídou postavy i povoláním klenotníka jsou ale nové začátky těžší, než se zdají. Zdánlivě nezajímavá zapadlá vesnička ukrývá podezřele silná monstra i další indicie k sestavení legendární Karmadontovy šachovnice. A zatímco se velké hráčské frakce pokouší urvat co nejvíc prestiže a vzácných předmětů, Mahan zjišťuje, že se celý herní svět Barliony mění od základů: dlouho udržovaná rovnováha „dobrého“ a „temného“ císařství se hroutí, na scénu nastupují nové scénáře i herní mechanismy a NPC se nechovají jako pouhá NPC. Zdá se, že Korporace na své hráče chystá něco velkého...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/380002/kartossky-gambit-vFK-380002.jpg 4.888

Cesta šamana (2.)

Гамбит Картоса (2013)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

Kniha Kartosský gambit

lumpíkcz

znovu výborné jako první díl :-)

protokol

Úžasná perfektná fantastická kniha táto kniha prekonáva všetko čo som čítal na 1000 percent

ODPORÚČAM

TomTomis

Jojo, super oddechovka, která opět napodobuje hraní hry. Pustím se do dalšího dílu. Snad bude taky tak svižný.

Okoslav

Mahan je venku. A konečně může začít hrát. Místo oněch pár lokací, ve kterých se pohyboval v první díle, má nyní k dispozici celý svět. Tedy myslí si to – než zjistí, že se během několika následujících měsíců nesmí hnout z malé, vývojáři i hráči zapomenuté vísky na samotném konci světa.

Kartosský gambit (i když je trochu pomalejší než první díl) funguje po všech stránkách – až na redakční práce na českém vydání. Takže když se nejprve během pár stran z „Ranaře“ stane „Rváč“, je to úsměvné. Když pak narazíte na nezapomenutelné slovo „vyset“, je to už minimálně na pozdvižené obočí. Když se ale na více než 300 stranách Kartosského gambitu (v elektronické verzi) musíte dívat na to, jak ve Fantom Printu neumějí psát procenta (mezera, kluci a holky, patří tam mezera!), tak to bolí.

Samotný Mahan je i nadále fajn postava. Všechno se mu daří, leveluje jak ďábel a tak vůbec. Jen logiku v ději moc nehledejte, pořád jí tam moc není. Každopádně pokud jde o LitRPG série přeložené do češtiny, stále považuju Cestu šamana za tu nejlepší.

OndřejMergl
19.11.2018

Zatímco v jedničce jsme byli omezeni lokací i orientací na jediný cíl, s otevřením širokého světa Barliony se nám do hry najednou dostává více možností. Což je na jednu stranu dobré z pohledu pestrosti, na druhou horší z pohledu orientace.

Asi se mi jednička líbila o chloupek více, protože mám rád nové začátky, objevování hry a vypracovávání na prvních levelech, ale s potěšením sleduji, že se nastavená úroveň drží a těším se, kam až to dojde!

KnihoMorka
12.11.2018

prahnu po další

Xslyepov
01.11.2018

Přečteno jedním hltem.
Děj pokračuje ve stejném tempu.
Stále jedná dějová linie.Hlavnímu hrdinovi pořád fandím.Závěr boží a navnadil.

witko
30.10.2018

Slvělá jizda pokračuje. Už se nemohu dočkat až načnu další díl. (tu hru chci hrát!)