Kartosský gambit

Barliona. Virtuální svět narvaný k prasknutí monstry, bitvami a samozřejmě hráči. Odsouzený hacker Mahan se po odpracování první části svého trestu v barlionských dolech dostává do hlavního herního světa a konečně může se svou postavou šamana plnit úkoly v naději, že vydělá dost virtuálních peněz na své velmi reálné propuštění. S nepopulární třídou postavy i povoláním klenotníka jsou ale nové začátky těžší, než se zdají. Zdánlivě nezajímavá zapadlá vesnička ukrývá podezřele silná monstra i další indicie k sestavení legendární Karmadontovy šachovnice. A zatímco se velké hráčské frakce pokouší urvat co nejvíc prestiže a vzácných předmětů, Mahan zjišťuje, že se celý herní svět Barliony mění od základů: dlouho udržovaná rovnováha „dobrého“ a „temného“ císařství se hroutí, na scénu nastupují nové scénáře i herní mechanismy a NPC se nechovají jako pouhá NPC. Zdá se, že Korporace na své hráče chystá něco velkého...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380002/kartossky-gambit-qpl-380002.jpg 4.7208

Cesta šamana 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Гамбит Картоса (Gambit Kartossa), 2013

Kniha Kartosský gambit

Elea

Líbilo se mi to ještě o trochu víc než první díl, těším se na pokračování.

roso.mak
25.06.2020

Opět napínavé, opět má hrdina zatracenou kliku, až trochu příliš a opět jsem se občas trochu ztrácela. Kniha má alespoň vytucněné herní poznámky, tak se to alespoň lépe dohledává.

davidurban1973
14.04.2020

Stejně jako první díl mě to vtahlo do děje a nepustilo. Precteno skoro jedním dechem. Slušně rozjetý příběh se závěrečnou gradaci a docela překvapivým koncem.

Prince_of_book
10.04.2020

Mám pocit, že ať sáhnu po jakémkoliv dílu jakékoliv LitRPG série v podání Fantom.Print, tak neudělám chybu, protože snad všechny knihy co jsem četl byli skvělé ne-li perfektní.

Kniha je jako všechny litrpg knihy obrovsky čtivá a provázaná levlováním postavy a herním slangem. Opravdu mě baví Mahanovi intriky, jeho myšlení a jeho gameplay a nápady.

Možná je to proto, že jsem pro žánr cílovka, ale jsem opravdu nadšený ze světa barliony, kam se s Mahanem opět vydáváme a těším se, co přinesou další díly této série.

9,5/10

Mickhesh
22.03.2020

O dost lepší než první díl.. dávám neprůstřelných 85% (první díl jsem dal 75, ale oproti druhému dost ztrácí) Je znát, že se autor vypisuje, stále se něco děje a ubylo trapných hlášek. Škoda trochu chaotickému závěru, ale zase se máme kam odrazit v dalším pokračování.

Miyunka
05.03.2020

Co říct o druhém díle. Určitě byl o dost lepší, než ten první, hlavně z toho důvodu, že jsme nebyli omezení na jednu lokaci, ve které se neustále odehrával stejný scénář.
Strašně moc chválím autora za to, že jeho hlavní postava, Mahan, netrpí syndromem vyvoleného. Není neporazitelným a naopak, dost často dostane na prdel.
Super byl i větší náhled do schopnosti a celkového rozvoje postavy. Stejně tak je dokonalý systém guild, classů a rozvoj peta. Neskutečně se mi tyhle poznatky převzaté z reality líbí. Možná jako mínus beru, že člověk, který si nezkusil MMO hru, bude podle mě plavat ještě víc, než u prvního dílu.
Co se týče ostatních postav, městské NPC se mi líbily. Trošku problém nastal ve chvíli, kdy na scénu přišla Anastaria, jelikož byla ze začátku vykreslená s těžkým e-girl syndromem.
Další plus dávám za fakt, že se Mahan konečně naučil hrát špinavou hru. Náš milý a hodný hoch konečně dospěl, už se sebou nenechá zametat! Intriky mezi klany byly taky hrozně v topu. Já prostě miluju intriky a drama.
Taky miluju roztomilé věci, takže Draco a Huňáč!
V závěru mě kniha i příjemně překvapila, protože ten, kdo věnoval ději pozornost od začátku, později zjistí, že i sebemenší blbůstka, na kterou Mahan narazil, měla vyústit v ďábelsky plán. Jo, zakončení bylo super.

danny_21
08.02.2020

Zajímavá záležitost, která potěšila duši RPG playera, který zamlada kostil krysy, netopýry, gobliny, minotaury a podobné příšernosti ve slavné hérní sérii Might and Magic. Připadal jsem si v Mahan(ěnk)ově světě levelování, sbírání a rozdělování zkušeností, aliancí s ostatními postavami a samozřejmě bojůvek v dungeonech s odolnými bossy - stvůrami, jako ve známé a oblíbené hospůdce. V druhém dílů se Šaman ocitne v podivné malé vesničce, kde by zdánlivě mělo být vše připraveno k poklidnému zvyšování vlastností, nicméně se ukáže, že stojí v samotném středu střetu císařství a Temného lorda. Postava se rozšiřuje, questy a samotný příběh začínají být zajímavější a propletenější, sakra tohle putování RPG světem mě fakt baví - 85 %

Lukasitch
21.08.2019

Mám s těmito knihami, potažmo žánrem, trochu problém. Ano, baví mě to číst, především díky tomu, že u toho nostalgicky vzpomínám na své roky strávené ve World of Warcraft, později v Guild Wars a jiných dalších menších hrách. Hned bych se s chutí vrátil zpět v čase.
Čtení je to rozhodně zábavné. A to je asi tak vše. S druhým dílem už to vzpomínání nemělo takovou sílu.
Ono se tam vlastně totiž vůbec nic neděje. Jo, nějakej cápek je ve vězení, kde jen hraje hru a vše mu jde skvěle. No a co?
A tak se mi několikrát během čtení stalo, že jsem se zastavil a řekl si, jestli mě to jako opravdu baví číst, jak mu tam naskakují ty levely a další čísla. A to ani radši nezmiňuji logiku, chování NPC apod.
No uvidíme dále, jak a jestli se bude vyvíjet příběh i mimo virtuální realitu. Za nějakou dobu nahlédnu i do třetího dílu.