Rodaw Rodaw komentáře u knih

Bába Motyka Bába Motyka Marko Hautala

No tak tahle knížka byla VELKÝM omylem. Pamatuju si, s jakým nadšením jsem ji kupovala - a s jakým zklamáním odkládala.. ach jo, no občas se to prostě stane. Miluju horory - nebo možná spíš mrazivé thrillery - a od Báby Motyky jsem měla vysoká očekávání. Na rovinu se přiznávám, že na ni jako čtenář nemám. Já chtěla napětí, kniha nabízí spíš takovou zvláštní kombinaci vícero věcí, kde hodně převládají až filozofické pasáže.. a to já nemám ráda :( Nebaví mě to, nudí mě to a hlavně (to je nejdůležitější!) - nerozumím tomu!!!
Takže abych to shrnula: pokud jste nároční čtenáři a rádi hledáte mezi slovy skryté významy a budete si užívat tu filozofickou stranu knihy - můžete to zkusit.. pokud však hledáte stejně jako já děsivý příběh, zkuste něco jiného!

11.06.2017 1 z 5

Hlava plná přízraků Hlava plná přízraků Paul Tremblay

Je mi líto, že musím napsat ne úplně pozitivní komentář- bohužel :( Na knihu se ovšem dívám jako člověk, který miluje mrazivé thrillery, survival horory a jiné (jak knižní, tak především filmové - upřímně těch je víc, že jo :D)
Hlava plná přízraků byla hodně zvláštní knížka. Já v ní bohužel nenašla napětí a mrazivou atmosféru - což jsem očekávala a těšila se na to. Pro mě toto není horor. Spíš takové zvláštní drama...
Doporučila bych jim lidem, kteří nehledají strašidelný horor, ale spíš takovou "jinou" knížku. Věřím, že se mnoha lidem bude líbit, ale já absolutně nejsem cílovka..

11.06.2017 1 z 5

Neznámá pravidla Neznámá pravidla David Morrell

Moje srdcovka..
Jedna z nejlepších knižních vyvražďovaček (i když Nebezpečná minulost od Davida ještě o chlup lepší.)
Víc takových knížek, prosím! :)

10.06.2017 5 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Milá knížka, ale já osobně jsem měla trošku vyšší očekávání.. ale jako odpočinková oddechovka dobrá volba!!:)

10.06.2017 3 z 5

Svatba Svatba Nicholas Sparks

Zápisník jedné lásky se mi líbil více (když už jsme u něho- film pro mě asi ještě silnější zážitek). Ale stejně jako každá kniha od pana Sparkse - četla se moc hezky!! Ale rozhodně nepatří mezi ty mé úplně NEJ.

10.06.2017 3 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Úžasná záležitost :) A co se týká filmu - Dlouhá cesta - tak ten už jsem viděla několikrát a je mou srdcovkou.. v tomto případě možná i film lepší než kniha.
Tento příběh musíte prožít!!

10.06.2017 5 z 5

Palác zářícího měsíce Palác zářícího měsíce Dai Weina Randel

Úžasná knížka :-)
Pozor, tohle není romantika!! Láska tam je , ale fakt hodně na pozadí :) Spíš bych to označila za dobrodružný příběh plný intrik! Skvěle vykreslena naprosto jiná kultura a hlavně naprosto odlišné priority a chápaní života. Bažant je můj velký oblíbenec a Mei skvělá hlavní hrdinka!
Brutalita tehdejší doby mě hodněkrát šokovala av téhle knížce je dle mého skvěle přiblížena.. Konec strhující a napínavý! V téhle knížce fakt padají hlavy (doslova), mnoho postav (které si třeba i oblíbíte) umře..
D O P O R U Č U J I!
A doufám, že se v Česku dočkáme i druhého dílu!:)

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Co k tomu říct ... :-)
Tenhle příběh je prostě silný a dostane Vás. Will a Luisa jsou mí oblíbení hrdinové, milovaná dvojice a oba dva mi dali hodně inspirace a "motoru" do života, takže díky Vám oběma!
Knížka je skvělá, film (pro mě) snad ještě lepší.
Díky za tento příběh! Ke knize (a hlavně k filmu) se budu pravidelně vracet a věřím, že to všechno bude ještě silnější a kouzelnější. K tomuto příběhu mě přivedla moje milovaná kamarádka Verunka, takže ho budu mít asi navždy spojený s ní :-)
Doporučuji!!
Do druhého dílu se nakonec pustím (napřed jsem s tím váhala) a moc se na něho těším!!!
Prostě žij ❤️

Stopy v krvi Stopy v krvi Steve Robinson

Mám moc ráda knížky, které se vrací zpátky do minulosti a rozplétají dávné zrady, lásky a tajemství. Všechno tohle Stopy v krvi v podstatě splňují, ale já osobně bych uvítala více návratů a "prožití" minulosti, knížka se hodně zaměřovala spíše na současnost, ve které hlavní hrdina odkrývá minulost a dostává se díky tomu do pěkných problémů:))
Takže ano, je to zajímavá knížka a rozhodně stojí za pozornost, ale na mě místy možná trošku pomalá a uvítala bych více pasáží z minulosti:))

Dřív než ji najde Dřív než ji najde Michael Kardos

U mě jsou to tak 2-3 hvězdičky, ale to proto, že to úplně nesedlo prostě mně.. V tomhle jsem jedna z výjimek, protože většina lidí je z knížky nadšená (takže na mě zase tolik nedejte :DD)
Proč mě to tolik nedostalo ? Mám pocit, že na mě byla knížka až moc psychologická - až filozofická a pomalá...
Konec je překvapivý, ale já prostě čekala větší bombu - napínavou a mrazivou, knížku bych označila spíš jako rodinné (komorní) drama. Já čekala dusivý thriller plný vražd :D

09.06.2017 2 z 5

Utajená léta Utajená léta Barbara Hannay

Úžasná a čtivá. Pokud máte rádi příběhy z 2.světové války, příběhy o lásce a přežití, doporučuji:-) Samozřejmě čtení spíše pro holky (např. knihu Hrdinové Pacifiku bych s klidem doporučila i klukům):)

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Skvělá detektivka/thriller! Opravdu mě to hodně bavilo, knížka je neuvěřitelným způsobem čtivá a tak nějak Vás stále nutí číst dál a dál:)
Pointou jsem byla překvapená, měla jsem své jisté teorie a předpoklady, ale ty teda byly úplně mimo :D
Pokud jste ještě nečetli, napravte!:)

09.06.2017 4 z 5

Hrdinové Pacifiku Hrdinové Pacifiku Peter T. Deutermann

Miluju příběhy z 2.světové války a tahle knížka pro mě byla trhákem, po kterém jsem dlouho toužila! (až jsem si ho samozřejmě koupila, tento scénář je u mě vždycky stejný:D)
Kombinace války, přežití a samozřejmě lásky mě nikdy neomrzí a tyto příběhy hltám.
Hrdinové Pacifiku nejsou klasickou love story, knížka na mě působila trošku víc hluboce, hodně psychologicky, možná trošku víc "těžce". Je to hodně popisů přímo z válčení - zbraně, zranění, smrti.. což mě bavilo, ale zase je pravda, že ty popisy možná byly občas až moc podrobné a třeba popisem zbraní jsem ani nerozuměla:-)) Ta láska je tam spíše na pozadí... Bavilo mě sledovat osudy hlavních hrdinů ..
Příběh možná působí trošku pochmurně a místy depresivně, ale mně to k tomu celé sedělo... Knížka se mi nečetla úplně lehce ve smyslu, že bych ji hltala, ale jsem za ni rozhodně ráda. Dle mého by mohla zaujmout i náročnější čtenáře:)
A konec je prostě... dostal mě:)
Takže abych to shrnula: pro mě jsou i lepší knihy z této doby spojené s láskou (např. Nejtemnější hodina, Utajená léta atd atd), ale tenhle se mi taky líbil a doporučuji:)

Ostrov strachu Ostrov strachu Robert Lawrence Stine

Pokud knížku hodnotím z mého hlediska - 21 let a milovnice hororů, cítím to tak na ty 2-3 hvězdičky. Protože tohle není horor a ten konec se mi moc nelíbil :D
Ale cílovka této knížky je jiná - mladší čtenáři. A těm bych tuto knížku doporučila a myslím, že se bude líbit. Takže záleží, z jakého hlediska se na to koukáme.
Doporučuji mladším čtenářům a nebo lidem, kteří se chtějí jen trošku bát a chtějí něco podohového:)) (ovšem s tajemnou atmosférou, ta tam cítit je!!)

09.06.2017 2 z 5

Dievča z Titanicu Dievča z Titanicu Hazel Gaynor

Miluju Titanic.
Asi to takhle shrnu jednou větou, jinak by to bylo vážně na HODNĚ, HOOOODNĚ dlouho.
Takže si vždy ráda přetu cokoli ve spojením s Titanicem - a nebo se samozřejmě ráda a kdykoli podívám na nějaký film (a na ten s Jackem klidně každý den a ano- teda vlastně ne,nedělám si srandu:DD)
Knížka se mi líbila, ale bylo to spíš takové drama (ale hezky napsané), já osobně bych klidně přivítala více akce a napětí (např. potápění Titanicu, snaha přežít..). Taky mi trošku vadily občasné narážky autorky na pejsky v záchranných člunech - ale je dost možné, že toto jsem vnímala jen já..
Jako odpočinkové čtení doporučuji:)

09.06.2017 3 z 5

Kamenní strážci Kamenní strážci Alec Palmer (p)

Moc pěkná dobrodružná knížka, Aleca mám moc ráda a jeho knížky si vždy ráda přečtu!!:)

09.06.2017 4 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Psí cestu a Psí poslání beru jako jeden celek - i když jsou to 2 knížky :) Je to jeden plynulý, úchvatný a dojemný příběh, které prostě musíte (prosím :D) přečíst celý. Skvěle to do sebe zapadne, jedna kniha bez druhé je prostě jen poloviční:)
Pro tuto knížku platí to stejné, co jsem napsala u prvního dílu. Opět si mě získala, je hluboko uvnitř mě, obdivuju ji - stejně jako všechny psí duše. Je mi líto, že my jako lidé jim tak často uvažujeme, sama to vidím doma- máme 5 útulkáčků a každý z nich poznal bití a lidskou nenávist. V hloubi duše budu doufat v to, že se to jednou změní, protože naděje je vždy.. pokud můžeme, pomáhejme. Zachraňujme pejsky z útulků a nebo alespoň útulkům pomáhejme finančně, materiálně.. ty němé tváře si to zaslouží, dlužíme jim to... Dávejme jim lásku aspoň z poloviny tak, jak dávají oni nám...
U knížky budete plakat, ale budete se v ní vidět, uvidíte v ní své pejsky a budete se i smát. Vyvolává všechno, i proto ji tak miluju :-)
Konec mi (mimochodem podobně - i když víc - jako film Duch) dává naději. A i když ucítíte velké prázdno a obrovskou bolest, budete šťastni. Přes slzy ucítíte i radost a jisté uspokojení.
Pane autore DĚKUJI za tyto dvě knihy. Nic je nikdy nepřekoná, děkuju. Budu se k nim vracet, v průběhu celého mého života. Dalo by se říci, že tyto dvě knihy jsou pro mě taková Bible:)
Přečtete si to!
... a pokud máte doma psího parťáka/parťáky, podrbte je za mě a naše smečka zdraví :)

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Kniha mého srdce.. to se ani nedá popsat, to se musí prožít :-) Je na vrcholu mých nejmilejších knih společně s Nejtemnější hodinou - ale vlastně ještě nad ní, protože tohle je prostě TA srdeční záležitost, kousek mě.
Jsem vděčná a šťastná, že jsou pejsci součástí mého života. Bez nich nedokážu žít...Celý život se jim budu snažit pomáhat a brát si je z útulku. Pokud je člověk pejskař - srdcem pejskař - tahle knížka míří do srdce. Hluboku a už ji ven nedostanete.
Doporučuji. Moc doporučuji! Nejvíc doporučuji!!!
Ano, je smutná, ale je pravdivá... popisuje i noční můru všech pejskařů - smrt a to vždycky bolí - i když o tom čtete :) Popisuje však i úžasné, čisté a upřímné duše psů - vlastnosti,které lidem většinou chybí a proto jsou pro mě pejsci ty nejvíce šlechetné bytosti na světě...
Takhle knížka je plná života. Skláním se před našimi psími kamarády a ze srdce děkuji za to, že tu s námi jsou, věrní a po našem boku, až do smrti...

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

Super knížka pro teenagery :-))
Doporučuji této cílovce, mně je 21 - ale taky mě to moc bavilo:) Fajn oddechovka s překvapivým rozuzlením!!:) Doporučuji:)

09.06.2017 3 z 5

Srdce z kamene Srdce z kamene Simon Scarrow

Nádherný příběh ♥
Miluju Andrease...
Tahle knížka se mě hodně dotkla..

04.01.2017 5 z 5