Rodaw Rodaw komentáře u knih

Vzdálená řeka Vzdálená řeka Barbara Wood

VZDÁLENÁ ŘEKA
Název této knížky se dotkne srdce především po dočtení knihy, jelikož ona vzdálená řeka byla vlastně tím jediným, co obě znepřátelené rodiny spojovalo a možná proto byla tolik vzdálená...
Tato rozsáhlá rodinná sága mapující opravdu hodně let se mi velmi líbila. Vše začíná v roce 1912, kdy mladičká Clara opouští Německo spolu se svým milým, jeho bratrem a jeho tatínkem, aby v Americe začali nový život a vybudovali něco nového - rozhodnou se založit vinici. Všichni mají jakýsi sen a vysněný život, ale začátky jsou velmi těžké - nemají nic, vše musí budovat od nuly a v naprosto cizí zemi a hlavně budoucnost je nejistá... Moc se mi líbilo, že kromě spletitých osudů dvou znepřátelených rodin sledujeme i to, jak se měnila americká společnost (v souvislosti právě s přistěhovalci)- přes první a druhou světovou válku (kdy je Clara v zajímavé situaci, protože sice žije v Americe, ale původem je Němka a američtí vojáci do Německa odchází bojovat a umírat..), přes 60.léta - kdy byla vlna hippies a spor s Mexičany, - což jsem třeba skoro vůbec nevěděla - až po současnost.
Začátek je možná pomalejší, ale dejte knize čas! Ano, je to popisné, je tu hodně vína, poklidnější styl vyprávění, celkem podrobný samotný popis života (i když mě osobně tedy bavilo sledovat, jak tehdy žili:), ale konec knihy je přímo strhující, zdrcující, tragický a podle mě se Vás dotkne. Moc se mi líbilo vyobrazení lásky a lidské loajality.
Doporučuji všem :) Jak jsem psala - je to poklidnější (hlavně ze začátku), ne tak dramatické jako třeba jiné rodinné ságy, ale mně se to velmi líbilo. Odpočinkové a přitom velmi působivé. Knihu jsem dočetla včera, ale i dnes se k ní myšlenkami ještě vracím...

20.04.2018 4 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

CINDER & ELLA
... nádherná pohádka pro dospělé :-) Příběh Elly a Cindera, kteří se znají přes internet, nikdy se neviděli a jsou sice nejlepší kamarádi, ale zároveň jsou do sebe i přímo zamilovaní. Ona má hodně problémů, těžkou a tragickou minulost, on je slavný herec a miláček Hollywoodu, který je ale spíš loutkou ostatních a za tím leskem slávy a velkého úspěchu se také skrývá mnoho starostí...
Osobně si myslím, že cílovka téhle knížky jsou teen dívky, ale mně se to neskutečně moc líbilo - i když young adult knihy už vlastně skoro vůbec nečtu. Toto bylo ale tak milé čtení!! :-) Ano, když se na to podíváme z jedné strany, tak příběh je v mnoha věcech poměrně naivní a v reálném životě by to tak nejspíš úplně neproběhlo (i když co my víme :P), ale já to brala jako kouzelnou pohádku z 21.století a tak jsem tyhle nepravděpodobnosti a "naivitky" ani nevnímala a jen si užívala tenhle romantický a svěží příběh. Jinak teď aktuálně jsem docela smutná, protože jsem se těšila z toho, že to bude trilogie (tudíž by mě čekaly ještě dva díly), ale zjistila jsem, že tato série se skládá jen ze dvou knih! No každopádně - na druhý díl se moc těším a už teď se nemůžu dočkat, až zase budu trávit čas se Cinderem a Ellou. Oba dva mi jsou moc sympatičtí a ta jejich láska je prostě suprová :o)
Jak jsem již psala výše - je to pohádka, já ji doporučuji především mladším čtenářkám (třeba u mé maminy si nejsem úplně jistá, zda by to bylo to pravé ořechové pro ni).
Krásně mě tento příběh pohladil po duši, teď je mi úplně líto, že jsem knihu už dočetla :-)
A scéna "ŘEKNI AUTO" (kdo četl, ví) je prostě BOŽÍ :D :)

04.04.2018 4 z 5

KDO ZAVRAŽDIL ÚČASTNÍKY DJATLOVOVY EXPEDICE?
... myslím, že odpověď na tuto otázku po dočtení této knihy mít nebudete :-)
Už několik dnů "žiju" touto událostí. Seděla jsem u stolu, četla tuto knihy, dělala si poznámky, dohledávala si informace a stále hlouběji a hlouběji jsem se dostávala do příběhu, který se stal a který nemá vysvětlení... Jasně, každý z nás "fandí" nějaké teorii/teoriím, ale nevíme... Něco je pravděpodobné víc, něco míň. Ale kde je ta skutečná pravda se nejspíš nedozvíme. Je to děsivé, hodně děsivé. Nechci tu úplně rozvádět své názory a domněnky (bylo by to totiž na hodně dlouho:)), spíš chci vzdát hold této knize, protože je prostě úžasná. Pan autor tak detailně, pečlivě a bravurně toto téma zpracoval, že se mu pomyslně klaním. Knížka má v sobě mnoho informací a co je na tom nejlepší? Že je napsána neuvěřitelně čtivě. S naprostým klidem bych ji doporučila i nečtenářům (a klidně i přímo lidem, kteří se knihám vyhýbají:)), kteří se zajímají o různé záhady, tajemné události a tak dále. Mrazivá atmosféra se skrz stránky na čtenáře rozhodně dokáže přenést. Kombinace fotek a velmi čtivého stylu psaní zaručí větší sugestivitu a dost možná přinese i mrazení v zádech a nebo minimálně nepříjemný pocit - který vlastně nedokážete nijak detailněji specifikovat a ani odůvodnit, ale je přítomný.. Výprava nám při čtení doslova ožívá před očima a o to těžší je sledovat její (nevyhnutelný) pád, který prostě víte, že přijde.. Mnoho poznámek navíc je hodně technických, ale zároveň je tu i hodně "špeků" - například i z osobního života účastníků..
Já se o takové tajemné záležitosti poměrně zajímám, takže jsem mnoho věcí věděla, ale i tak jsem se dozvěděla HODNĚ nových informací.. a skutečnost, že účastníci v panice, strachu a velké rychlosti rozřezali zevnitř stan a vyběhli polonazí a neobutí do obrovského mrazu, aby vzápětí zpomalili, seskupili se do řady a šli normální chůzí - to mi skoro až doslova nedá spát..
Vynikající kniha. Doporučuji!!!
Djatlovovu expedici zdravím tam nahoru... Viděli něco, co neměli a zaplatili za to životem? To ví jen oni.. Jak říkala moje mamka: bylo by zajímavé využít nějaký stroj času a vrátit se tam, "prožít" to s nimi a dozvědět, co se stalo a pak se v bezpečí vrátit do dnešní doby..
Mám hlavu plnou otázek, které zůstanou nezodpovězeny.. každopádně velké díky za tuto knihu!

31.03.2018 5 z 5

Panenka Panenka Hollie Overton

PANENKA
Lily se spolu s dcerou Sky podaří utéct z vězení, kde byla 8 let. Držel ji tam její únosce - oblíbený učitel ze střední školy - který ji během té doby znásilňoval, bil a týral. Sky je jejich společná dcera, která absolutně netuší, co je skutečný život. Nyní se do něho i spolu s maminkou vrací...
Knížka vypráví, co se děje, když se člověk po tak dlouhé době naprostého teroru vrátí zpátky do civilizace, do normálního života. Řeší, zda je vůbec ještě možné žít "normálně" a nebo je vše zatraceno... Jak jedna událost dokáže zdevastovat životy a v podstatě i zničit (a nebo minimálně ovlivnit) budoucnost. Ovšem kromě toho je tu pořád naděje, že bude líp...
Od knížky nečekejte nervy-drásající thriller, dle mého jde spíše o psychologické drama. Prvky napětí tu jsou a hlavně to děsivé, co se stalo a my víme, že se stalo, se táhne celou knihou, ale v podstatě to zlé bylo vykonáno a v knížce se spíš řeší, co dál.. Jak vrátit život do starých kolejích a nebo se k nim alespoň co nejvíc přiblížit. Příběh je psaný z pohledu více postav, díky tomu to bylo dynamické a rytmické. Moc se mi líbilo, že tu byly i kapitoly z pohledu Ricka (učitel, který Lily věznil a otec Sky - jejich dcery) a my jsme díky nim mohli nahlédnout do hlavy šílence... Chytrého šílence, do kterého by to rozhodně nikdo neřekl, protože působil jako šarmantní, okouzlující až neodolatelný muž..
Knížku doporučuji, moc se mi líbila. Jen jak jsem psala - jde o hodně psychologický počin, ovšem určitě stojí za to. :-)

27.03.2018 4 z 5

Relikvie Relikvie Tim Lebbon

RELIKVIE
Čas od času ráda vystoupím ze své komfortní zóny a vrhnu se na něco, co běžně nedělám - v tomto případě jsem se pustila do Relikvie :)
Hlavní hrdinka Angela pátrá po svém milém - Vincentovi, který zmizel a působí to tak, že se po něm snad slehla zem. I přes různá varování, že ji hrozí nebezpečí, se rozhodne ho najít. U toho odhaluje temnou stranu jeho života a temnou stranu Londýna... Objevuje svět, který má svá drsná pravidla a nikdy by nevěřila, že existuje...
Já nejsem čtenářský fanda scifi a fantasy a moc nemusím tyto žánry ani v hororových filmech. Ale chtěla jsem to zkusit! No bohužel musím říct, že jsem se asi trošku sekla a potvrdila si, že tohle není to pravé ořechové pro mě, ale je to čistě můj subjektivní problém. Na mě to byla až moc velká divočina ... Každopádně knížku doporučuje (můj milovaný) James Rollins (mimochodem se chystám na jeho sérii "Sangvinisté", kterou mám doma, ale začínám se bát, aby to na mě taky nebyla až moc velká divočina :D) a já si myslím, že by z ní mohli být nadšení všichni příznivci tohoto žánru. Všichni lidé, kteří by chtěli objevit ten temný a drsný svět a dokázali to ocenit více než já.
Pokud Vás to láká, neváhejte :-)
Knížka je poměrně drsná a brutální, což tomu všemu dodává grády, takže s klidem doporučuji i klukům.
Až po dočtení mi došlo, že tento pan autor Tim Lebbon má na svědomí i knihy o Vetřelci :)

23.03.2018 2 z 5

Pán hor 1 Pán hor 1 Hana Marie Körnerová (p)

PÁN HOR
Kniha, po které jsem doslova toužila. Několik let. :) Vzpomínám si na ten den, kdy jsem se dozvěděla, že znovu vyjde. Byla jsem opravdu převelice šťastná a tímto chci ještě jednou z celého srdce (a plic!!) poděkovat nakladatelství Baronet, že si tuto sérii vzali pod svá křídla a rozhodli se ji vrátit na knižní trh. Děkuju!!! :)
Já miluju rodinné ságy a knihy, které se odehrávají v průběhu mnoha let. Když s hrdiny prožíváme jejich mládí, ale i podzim života a smrt. Když jsme s nimi po celý jejich život a pak s jejich dětmi, vnoučaty a tak dále.. V tomto je Pán hor opravdu úžasný a jsem moc ráda, že tuto rodinnou ságu můžu číst a konečně ji máme doma! :) Jak vidíte, nadšení mě stále neopustilo a já myslím, že už ani neopustí :-)
Od Pána hor jsem měla velká očekávání a nakonec se mi pod ruky dostal příběh, který mě v nějakých ohledech mírně překvapil. Asi bych to mohla shrnout tím, že to bylo sladší, než jsem čekala. :-) Já mám romantiku ráda a mám ráda i ty "cukrkandly" - když je to jednou za čas, ale i tak mě to zrovna v tomto případě překvapilo. Očekávala jsem trošku více dobrodružství a akce, no uvidíme, co v tomto ohledu přinesou další díly. Tento díl se soustředí především na lásku mezi Edmondem a Christinou. Edmond je "pán hor", černá ovce rodiny. Zachrání nevinnou dívku Christinu, která se má vdávat, ale neodolá kouzlu a šarmu Edmonda. Ano, romantika. Ovšem já jsem se v jistých momentech nemohla ubránit tomu, že je to trošičku naivní. Například: Edmond je dospělý muž, který má za sebou spoustu pletek a zkušeností, ale prostě bude čekat několik let na TO. A nebo: kdykoli se podívá na svou ženu, skoro ho srazí na kolena její krása. Ale zase na druhou stranu - proč ne :D
Těším se na další díly, chtěla bych se do nich pustit co nejdříve. Doporučuji všem fanouškům rodinných ság - jen dopředu říkám, že je to hodně romantické. :-)

23.03.2018 4 z 5

Matčino tajemství Matčino tajemství Dilly Court

MATČINO TAJEMSTVÍ
Knížka nás přenáší do 2. poloviny 19. století, kdy je mladá dívka Belinda v tíživé situaci. Otěhotněla s důstojníkem, který padl. Své miminko - holčičku Cassy - dá v Londýně do pěstounské péče (což je však ve skutečnosti dětská farma) a z rozumu si vezme staršího muže, bohatého a vlivného vdovce. Tak začíná kniha Matčino tajemství. Potom se přenášíme o pár let později a kromě příběhu Belindy sledujeme i životní příběh její dcery, který nás přivede do hrozivých chudinských částí Londýna. Moc se mi líbilo, jak byl v knížce popsán život chudých lidí a především dětí, které se dostaly na dětskou farmu. Byly to děti nechtěné a nebo děti rodičů, kteří je z nějakého důvodu nemohli mít u sebe. A tak je s dobrou vůlí dali do pěstounské péče (spíš takhle: měla to být pěstounská péče), kde je však čekala jen bída, hlad a často bohužel i smrt.
No a pak v knize ubíhají další a další roky ... :-)
Dilly Court se v příběhu zaměřila (mimo jiné) na vztah matka - dcera. Jaké je to ztratit dítě, které maximálně milujete, jen díky nevoli osudu a nešťastným okolnostem. A jaké je to toužit jako dítě po matce, kterou sice neznáte, ale i tak ji hluboce milujete.
Knížku bych doporučila všem milovnicím poklidných příběhů, kde se vcelku detailně řeší vztahy, otázky přátelství a lásky. Na mě osobně byla knížka trošku moc táhlá, místy by ji určitě slušelo rychlejší a dramatičtější tempo. Bylo to sladké jako cukrkandl, ale jednou za čas - proč ne :-)
Takže všem jemným a citlivým romantičkám doporučuji:)
Ještě nesmím zapomenout na to, že mě zasáhlo věnování na začátku. Knížka je totiž věnována vojínu Olliemu (tak se jmenuje i jedna postava v příběhu), který zemřel v roce 2001 ve věku 23 let. Tak posílám pozdravy tam nahoru .... :)

23.03.2018 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

TRHLINA
Svým názorem na Trhlinu tak trošku vybočuju z řady, ale co se dá dělat. Rozhodně jsem ráda, že jsem si knížku přečetla, ale nebyla jsem z ní TAK MOC nadšená, jak jsem očekávala. Ohlasy jsou na ni jásající, čekala jsem, že se budu opravdu bát a při čtení mě bude dost silně mrazit v zádech. To se bohužel nestalo, ale chyba je spíš na mé straně - jsem ze všech těch hororů, které jsem kdy viděla, dost "otrlá" a hlavně tento typ strachu, zla, TOHO nedokážu plně ocenit ani ve filmech. I když ta neurčitost je děsivá (to zlo je abstraktní), na mě až příliš zmatečné - tudíž to na mě občas působilo lehce překombinovaně. Nicméně Trebíč je fascinující místo a knížka je velmi zajímavá - otevírá velký prostor pro představivost čtenáře a rozhodně v něm probudí zájem o toto záhadné místo :) Kdo ví, co se tam děje... kde končí fikce a začíná skutečnost. Nicméně já jsem přesvědčena o tom, že něco mezi nebem a zemí existuje. Příběh měl na mě hodně hodně pomalý rozjezd, občas působil spíš jako reportáž i dokument. Na mě byl místy až příliš vulgární, prostě mi úplně nesedl ten styl. Ale jak jsem psala - jsem ráda, že jsem si knížku přečetla a i když jsem z ní lehce rozpolcená, něčím mě obohatila. Kdo ví, zda Igor existuje.. :-) Já myslím, že spíš ne, ale ruku do ohně bych za to nedala :-)
Doporučuji lidem, kteří mají rádi např. filmy typu Záhada Blair Witch - zkrátka zlo, které nejde vidět, kde hraje velkou roli představivost hrdinů a strach z toho, co nejde vidět.
Zajímavý literární počin!:)
PS: stále jsem na vážkách, zda si přečíst Strach...

01.03.2018 3 z 5

Dívky od svaté Magdalény Dívky od svaté Magdalény V. S. Alexander

DÍVKY OD SVATÉ MAGDALÉNY
Neskutečně čtivá, napínavá a za mě i dechberoucí knížka. Nacházíme se v Irsku, v roce 1962 a sledujeme příběhy dívek, které se dostaly do azylového domu pro padlé ženy. Tíživá atmosféra se na mě při čtení přenesla, pro mě je to knížka dosti depresivní - zvlášť, když si připustím, že vychází ze skutečných událostí. Ukazuje tu temnou část církve, o které se běžně nemluví (já třeba o těchto faktech ani nevěděla), která hraničí až s jistým fanatismem a sektou. Je mi líto všech skutečných žen, který prošly tímto peklem. Zvlášť těch (a že jich byla většina), které zde skončily neprávem - jen například kvůli tomu, že byly hezké a líbily se mužům.
V příběhu jde krásně vidět boj o zachování si vlastní identity a osobnosti, ale zároveň i podvolení se. Protože někdy to člověk prostě vzdá a nedokáže bojovat, i když chce, už nemůže...
Pro mě je to dobrodružné psychologické drama, které jsem si užila od začátku až do konce. Kniha rozhodně vyvolá mnoho otázek - a určitě z nich bude hodně otázek, které se týkají víry. Jelikož jak sám autor na konci píše- katolická církev má dvě strany, jako asi skoro všechno na světě.
Mrazivé, nezapomenutelné, moc doporučuji!!:)
PS: chystám se na film Padlé ženy, na který se neskutečně moc těším!

26.02.2018 5 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

BYLY TADY, A UŽ NEJSOU
Za mě vynikající a špičkový thriller. Stránky ubíhaly velmi rychle a mě knížka čím dál tím víc naprosto a zcela pohlcovala.
Námět je velmi zajímavý, hra je rozehrána divoce a vražedně. Ani chviličku jsem se při čtení nenudila. Tohle je prostě brilantní záležitost a thriller, který je možná místy až hororem s velmi stísněnou atmosférou. Knížka určitě bude vyvolávat v lidech, kteří už dětí mají, VELMI nepříjemné pocity.
Doufám, že se v Česku dočkáme i dalších knih od tohoto pana autora, protože píše opravdu perfektně :-)
Ke konci knížka čím dál tím víc graduje - i když napínavá je celou dobu, což je super - jak jsem psala, já zde nenašla žádná hluchá nebo "vyplňovací" místa.
Nechci více prozrazovat, snad jen, že autor do toho zakomponoval i darkweb, což pro mě byla pomyslná třešnička na dortu, protože toto téma mě asi nikdy nepřestane děsit a svým způsobem zvráceně fascinovat - nejvíc strašidelné na tom je asi to, že prostě existuje a i teď v tuto chvíli na něm surfují zvrhlíci a psychopaté. To je prostě matematická jistota.
Díky za tento úžasný čtenářský zážitek a prožitek.
PS: V knížce mi "vadila" jen jedna věc - a to skrz to, že jsem pejskař a tyhle věci prostě nikdy nevidím ráda, ale to je spíš můj subjektivní "problém".
Vynikající záležitost! Doporučuji všem fanouškům thrilleru!

15.02.2018 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

TŘI KAMARÁDI
Konečně jsem si přečetla příběh, který jsem si chtěla přečíst už dlouho a na který jsem se neskutečně těšila. Je to knížka, kterou (skoro) všichni milují, pláčou u ní a patří mezi jejich nejmilejší. Když jsem si přečetla Nebe nezná vyvolených, říkala jsem si, že asi nejsem ten pravý čtenář knížek pana Remarqua... že ho asi nedokážu plně ocenit. Po přečtení Třech kamarádů se mi to tak trošku potvrdilo- nedokážu ho ocenit jako ostatní, nedokážu číst mezi řádky a plně si k sobě připouštět pravdu, význam a myšlenky vět, slov, odstavců...
Nicméně jsem neskutečně ráda, že jsem si temto příběh přečetla. Dostala jsem ho jako dárek od kamarádky Dorotky, díky které pro mě tahle knížka nabyla ještě daleko daleko širších obzorů. Pro Dorotku tento příběh hodně znamená a já ji v tom viděla... což na jedno stranu bylo úžasné, ale viděla jsem ji i v některých momentech, ve kterých jsem nechtěla. Velkou roli tady kromě lásky a přátelství hraje i nemoc. Nemoc, která je nevyléčitelná a se kterou se prostě musí smířit. Dorotku jsem právě viděla v těch momentech, kdy je člověk nemocný, ale chce žít, je odvážný. A právě Dorotka je bojovnice, která bojuje. Já jsem si jistá tím, že svůj boj bude vyhrávat na všech frontách, ale při čtení mi bylo vážně líto té nespravedlnosti světa. Uvědomila jsem si (opět), že život je hodně nefér. Každý z nás má rozdané už předem nějaké karty a musí s nimi hrát, musí s nimi žít... Vidím v tom nerovnováhu..
V knížce se mi líbilo vykreslení situace v Německu po první světové válce. Země byla plná hladu a bídy. Mnoho rodin ze zoufalství páchalo hromadné sebevraždy (nejčastěji se otrávili plynem) a alkohol byl denním chlebem (i u našich třech kamarádů)... Láska je zde taková nenásilná, citlivá, upřímná, intimní. On zažil hrůzy války, ona je nemocná.. Konec je dojemný a zasáhne určitě každého.. Viděla jsem hodně podobností až možná stejných věcí jako v Nebe nezná vyvolených - možná je to tím, že jsem knížky četla hned po sobě.. Ale i v komentářích dalších knih od pana Remarqua jsem si všimla, že někdo píše, že některé jeho knihy jsou si velmi podobné a nebo obsahují takřka stejné věci.
Tři kamarádi mají celkem hodně stránek, mně to ale ani příběhové nepřišlo, spíš vážně hodně psychologické, mnoho dialogů.. pro mě trošku náročnější čtení, jsem zvyklá spíš na to, že to rychle ubíhá a stále se něco děje, tady to bylo takové velmi pozvolné, pomalé, hluboké. Ovšem opět je to spíš můj osobní "problém", většina lidí tento styl právě miluje, protože díky němu příběh ještě více a niterněji prožijí.
Jsem ráda, že jsem si Tři kamarády přečetla a budou mít v mé knihovně VIP postavení už díky Dorotce - a jak mi sama napsala do věnování: Vždycky je za co bojovat.❤️

08.02.2018 3 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

NEBE NEZNÁ VYVOLENÝCH
Moje druhá knížka od pana Remarqua... Na západní frontě klid stále stojí na vrcholu - teď aktuálně ale začínám číst Tři kamarády, takže uvidíme, jak se mi zalíbí :-)
Každopádně zpět ke knížce Nebe nezná vyvolených. Příběh je to velmi melancholický, smutný, depresivní. Je to o pocitech, psychice postav, hodně niterně až důvěrně napsané. Knížku jsem si přečetla moc ráda a líbila se mi, ale nezapůsobila na mě tak moc, jako Na západní frontě klid... Místy jsem měla pocit, že v příběhu nebylo ani tolik děje...
Každopádně jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst, rozhodně mi rozšířila obzory..

31.01.2018 3 z 5

Z písku a popela Z písku a popela Amy Harmon

Z PÍSKU A POPELA
Na čtení této knížky jsem se moc těšila, protože mi ji doporučila mamka - a to je VŽDYCKY záruka toho, že budu spokojená :-)
Když musím knížce udělit hodnocení, dám 4/5, proč ta jedna hvězdička dolů? Konec. Samozřejmě nebudu spoilerovat, nebojte a je mi té jediné "vady" líto, ale škoda... Mamka to vnímala stejně, ale možná jsme jediné, těžko říct. Nám ten konec do toho celého příběhu úplně nezapadl. Abych se vyvarovala spoilerům, nebudu Vám ani naznačovat proč, nicméně obě jsme očekávaly něco jiného. I když asi vím, že ten konec má ten náboženský podkres a to něco víc, i tak mi to úplně nesedělo. NICMÉNĚ knížku doporučuji, velmi doporučuji, moc doporučuji! Když pominu mé malinké ale ke konci, jedná se o brilantní záležitost. Amy Harmonová píše neuvěřitelně citlivě, čtivě a krásně. Ten sloh je dle mého vytříbený a vážně nádherný.
Příběh mě pohltil. Moc se mi líbí, že se autorka držela historie, mnoho událostí z knihy jsem si zpětně dohledávala a mrazilo mě u toho v zádech. Nevěděla jsem, co všechno se v Itálii dělo a hlavně jedna událost mě velmi zasáhla a při čtení odborných historických článků mi nebylo vůbec dobře...
Naši hlavní hrdinové jsou velmi sympatičtí, strašně jsem jim fandila a držela jim pěsti. Tahle zakázaná láska mě neskutečně bavila a hlavně jsem jí uvěřila, což jsem ocenila asi nejvíc. Atmosféra v knize houstne každou stránkou, člověk má pocit, jakoby i on byl židem a neustále víc a víc cítil tu nenávist kolem sebe.
Velký důraz je tu kladen na náboženství. Pro mě bylo velmi obohacující vidět kontrast katolické víry a víry židů a obdivuju všechny katolíky, kteří židům tenkrát v Itálii pomáhali....
Příběhem jsem žila, pohltil mě. Za mě osobně trošku škoda toho konce, ale nenechte si tuto knížku ujít, stojí za to. :-)

23.01.2018 4 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

POSLEDNÍ DÍVKA
Od knížky jsem měla vysoká očekávání, ale to, co přišlo, bylo ještě lepší :-)
Rozhodně jeden z nejlepších thrillerů, které jsem ve svém CELÉM životě přečetla! Na vrcholu spolu s mými "miláčky" Wulfem Dornem, Sebastianem Fitzekem a dalšími.
U tohoto příběhu je hranice mezi thrillerem a hororem velmi tenká. Je to surové, kruté a já tu "hororovost" strašně moc oceňovala.
Pointa knihy je neskutečně dobře promyšlená a klobouk dolů za to, že čtenář neví na čem je a kniha si s ním celou dobu vlastně hraje. Myslela jsem si, že jsem identitu pachatele odhalila, bylo jsem si tím přímo jistá, ale kdepak :-)))
Pro mě je toto dokonalá záležitost, za mě perfektní a není nic, co bych vytkla. Všem doporučuji!!

17.01.2018 5 z 5

Ozvěny života Ozvěny života Barbora Dvorecká

♥♥♥♥♥
Miluju.
A stejně jako Doteky - některé příběhy mi zlomily srdce... na milion kousíčků. Nezapomenu a děkuju za tak velký, silný a nezapomenutelný zážitek!

07.01.2018 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Co k této knize napsat, je to zkrátka má srdcová záležitost.
Láska tu hraje svou roli a i když celým příběhem prostupuje, není jeho hlavní náplní, rozhodně se nejedná o love story!
Dobrodružné, kruté, fascinující. Odvaha, boj a neutuchající naděje. Miluju Bena, jeho myšlení a pohled na svět. Řešit hezky postupně problém za problémem... to je pro mě velká inspirace a něco, čím se řídím každý jeden jeden.. Díky, Bene! :)
No a Napoleon ... ♥♥♥♥

07.01.2018 5 z 5

Irská kráska Irská kráska Ann Moore

Moc hezká knížka, která se mi líbila a doporučila bych ji všem fanouškům Irska a jeho spletité historie...
V příběhu bylo celkem hodně politiky, za mě by se dal trošku "osekat" a "zrychlit", ale celkově jsem ráda, že jsem si tento příběh přečetla :-)

07.01.2018 4 z 5

Dívka od vedle Dívka od vedle Jack Ketchum (p)

Druhé čtení bylo ještě silnější než to první.. Dnes večer mě čeká film, včera jsem se koukala na Americký zločin (který taky doporučuji, popisuje skutečnou událost).

25.11.2017 5 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Knížka to není špatná, ale za mě spíše průměrná.. je fajn přečíst si ji jako oddechovku, ale jde spíše o psychologické drama, moc napětí v tom nehledejte :)

20.11.2017 3 z 5

Slib Slib Robert Crais

Podezřelý byl prostě naprosto boží...
Na Slib jsem se moc těšila a i když se mi líbil, mírné zklamání se dostavilo. Myslím, že je to hlavně kvůli tomu, že tady nebylo tolik Maggie a Scotta, jak bych chtěla (a i samotný příběh v Podezřelém mě bavil víc..).. Spojení s dalšími vyšetřovali bylo zajímavé, ale Scott a Maggie jsou pro mě TI NEJ ♥
Budu doufat v to, že v dalším díle budou víc...
Knížku bych označila za fajn kriminální oddechovku, Robert píše moc hezky :)

13.11.2017 3 z 5