Pán hor 1

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

1.díl pětidílné ságy na pozadí bouřlivého období francouzské revoluce v 18.století líčí osudy divokého hraběte, který založí hrdý rod de Braie. Románová sága je určena především milovníkům romantické literatury. Divoký hrabě Edmond, sídlící na Černém hradě a nazývaný pánem hor, zakládá s milovanou ženou Christinou hrdý šlechtický rod. Francouzské revoluční události se stávají kulisami dalších osudů hlavních hrdinů a jejich četných potomků. Střetávají se zde chrabří hrdinové s padouchy, planou vášnivé osudové lásky, různé intriky a zrady...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13519/pan-hor-i-13519.jpg 4.2308
Nahrávám...

Komentáře (81)

Kniha Pán hor 1

Drahuš
25. listopadu

Pěkná, romantická, na oddech jako dělaná.

helenah
23. listopadu

Tak se těším na dlouhé zimní večery, zabalená v dece a s čajem, který bude vonět pomerančem, hřebíčkem a skořicí a budu znova (po kolikáté už:)? ponořena do osudů postav Pána hor. Miluju tento rozsáhlý román. Protože děj znám, mohu si otevřít kteroukoliv ze šesti knih a začít číst. Je skvělé, že je celá sága rozdělena na části, každá z nich má jinak zvláštní atmosféru, ale všechny jsou krásné, napínavé, romantické a místy i smutné a drsné... Už jsem jednou hodnocení této knihy psala, ale někdy je fajn opakovat se....


Radka1727
19. listopadu

(+ SPOILER) Anotace vypadala zajímavě, ale musím říct, že jsem byla dost zklamaná. Čekala jsem klasickou romantiku s historickým pozadím, ale proč jsou proboha vztahy mezi hlavními postavami založeny na tom, že má žena z muže strach a jako mávnutím kouzelného proutku ho hned miluje, ještě než má k tomu nějaký důvod. A po třech letech, kdy Edmond na Christinu čekal by si svatební noc zasloužila alespoň trochu něžného sexu, když je muž tak zkušený, jak nám autorka opakovaně připomíná (zakryl ji svým tělem a učinil ji svou bylo fakt slabé a dorazilo to, jak si Edmond vybavuje jak Christina poprvé křičela ........)
Mistrem historicko-romantických románů pro mě zůstane Lisa Kleypas.

Ronnie68
15. října

Je pravda, že zprvu mi to připadalo jen taková červená knihovna ... ale děj se dál pak i rozvíjel ... takže se těším na další díl ...

amanek
01. října

Na začátku jsem měla pocit, že půjde o klasickou červenou knihovnu, ale paní Körnerová opět nezklamala. Ač tam nějaké prvky červené knihovny jsou, příběh zajímavý a napínavý. Těším se na další díly.

Barbara182
26. srpna

K téhle knize jsem se vracela po letech a musím říct, že je to pořád pěkné čtení, romantické, odpočinkové, u kterého člověk může vypnout a nechat se unášet dobrodružstvím hlavních hrdinů. Opět jsem Christině a Edmondovi držela palce, aby si svoji lásku vyvzdorovali proti všem, a pak jsem stejně tak trnula u jejich syna Sebastiana a něžné Laury :-) Moc pěkná série, která neomrzí, i když se musím přiznat, že Christinino a Edmondovo dobrodružství už pro mě nebylo zdaleka nebylo tolik plné napětí, protože jsem ho četla ze všech nejvíckrát a tudíž si ho taky nejlépe pamatovala, ale to je čistě moje chyba :-) Pána hor rozhodně doporučuji všem milovnicím historických romancí, jen upozorňuji, že je cudné a žádných otevřených popisů milostných scén se tu nedočkáte, jde tu víc o vztahy než o sex.

rakakan
05. června

Velká romantika, ale dobře se čte. Odpočinková četba. Pustím se i do dalších dílů

cibulka 8
29. května

První část knihy mě nebavila. Stále a stále dokola omýlané jedno téma. Kdyby knížka neměla tak dobré komentáře, už bych ji odložila.
Druhá část byla lepší, ale pořád žádná hitparáda. Začalo mě to bavit až když Sebastian utekl z domu.
Až třetí část to všechno napravila. Konečně nějaká akce, např. v podobě Sebastianovy výpravy do Ravenny. A také mi byla velmi sympatická Laura.

1