Pán hor 1

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

1.díl pětidílné ságy na pozadí bouřlivého období francouzské revoluce v 18.století líčí osudy divokého hraběte, který založí hrdý rod de Braie. Románová sága je určena především milovníkům romantické literatury. Divoký hrabě Edmond, sídlící na Černém hradě a nazývaný pánem hor, zakládá s milovanou ženou Christinou hrdý šlechtický rod. Francouzské revoluční události se stávají kulisami dalších osudů hlavních hrdinů a jejich četných potomků. Střetávají se zde chrabří hrdinové s padouchy, planou vášnivé osudové lásky, různé intriky a zrady...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13519/pan-hor-i-13519.jpg 4.2208
Série:

Pán hor (1.)

Žánr:
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Lika klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (48)

Kniha Pán hor 1

Přidat komentář
RyxiraAmyGinger
01. března

Tak tohle byl teda docela přešlap, musím říct. Četla jsem od paní Kornerové jiné knihy, které se mi velmi líbily a na Pána hor jsem slyšela samé kladné recenze, tak jsem měla celkem vysoká očekávání... A byla jsem zklamaná. Jednoduchá, nijak zajímavá Christina, Edmond, který by jako z oka vypadl tuctům jiných osudových mužů, láska, která se zrodila prakticky z ničeho, do toho všeho hloupé dialogy... Odložila jsem knihu ve chvíli, kdy Edmond Christinu obvinil z toho, že ho nemiluje poté, co na něj čekala tři roky, provdala se za něj proti vůli rodičů a já nevím co všechno. A to jsem všeobecně notorická dočítačka. Pán hor ale fakt nestojí za můj čtenářský čas, na druhou stranu paní autorka od časů jeho zrodu (naštěstí) obsahově i slohově vyspěla, a tak neházím flintu do žita a stále se těším na Heřmánkové údolí. P.S. Trochu podobná záhada, na jakou jsem narazila v souvislosti s Měděným jezdcem. 85%?!

chodícírohožka
27. února

Na knihu jsem se těšila, dříve jsem četla Dům U Tří borovic od této autorky a byla jsem spokojená. Pán hor zněl slibně, ale bohužel se mi nelíbil. Děj byl hodně předvídatelný, což by mi jinak moc nevadilo, ale v kombinaci s přehnaným chováním většiny postav to na mě už bylo příliš. Navíc romantika založená na tom, že má jedna postava z páru panický strach z té druhé, která ji pro změnu neoblomně nutí do citového vzplanutí k sobě, asi není úplně můj šálek kávy. Abych nezůstala jen u negativ, musím ocenit historické vložky, které se sem tam v díle objevují.

evca7271
18. února

Moc pekne se to cetlo.

misa3662
13. února

Ságu Pán hor mám hrozně ráda, je čtivá a ráda se k ní vracím. Prví tři knížky mě asi bavily nejvíc, poslední už je trošku natahovaná, ale nic to nemění na tom, že tuto ságu všem doporučuju!:-)

hapac
04. ledna

Čtivé, nenáročné, zkrátka oddychovka pro vyčištění hlavy....

aktijnov
30.12.2018

Čtivá příjemná nenáročná oddychovka.

Deny95
16.11.2018

Romantické, čtivé.

medvídě
10.09.2018

Krásné a romantické. Příběhy rodiny ve 2 generacích napříč neklidnými dějinami konce monarchie a začátku císařství. Občas se tu mihne nějaká chyba, ale kde není. Jde hlavně o to, že čtením se dostáváte do jiné doby a prožíváte lásku i ztrátu, obavy i šťastné chvíle osob, kterých se to týká. Posouváte se v jejich životech dál a nejen na nich, ale i na jejich přátelích vidíte změny, které zavinil sám čas.
Doufám, že se brzy budu moci pustit do dalších dílů, u kterých doufám v nejméně stejně napínavou dějovou linii, která chytne a nepustí.