Pán hor 1

1.díl pětidílné ságy na pozadí bouřlivého období francouzské revoluce v 18.století líčí osudy divokého hraběte, který založí hrdý rod de Braie. Románová sága je určena především milovníkům romantické literatury. Divoký hrabě Edmond, sídlící na Černém hradě a nazývaný pánem hor, zakládá s milovanou ženou Christinou hrdý šlechtický rod. Francouzské revoluční události se stávají kulisami dalších osudů hlavních hrdinů a jejich četných potomků. Střetávají se zde chrabří hrdinové s padouchy, planou vášnivé osudové lásky, různé intriky a zrady...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13519/pan-hor-i-13519.jpg 4.2265

Pán hor 1.

Romány, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, Lika klub

Kniha Pán hor 1

Jabkovžupanu
01. listopadu

Lineárně vedený příběh. První polovinu jsem měla pocit, že knihu snad musela psát čtrnáctiletá holka. Zvažovala jsem ji použít jako podpálku do kamen, protože nic tak pohádkového jsem už dlouho nečetla. Zhruba tak od dob Šípkové Růženka. Druhá půlka je o poznání zajímavější, věrohodnější a bohatší o historická fakta. Nepsala ji jiná autorka? Nebo autorka o dvacet let starší? Místy (hlavně v první polovině knihy) jsou nelogičnosti, které člověka značně rozčilují, příběh se táhne jako počůraná cukrová vata, ale díky druhé polovině zřejmě dám šanci i dalšímu dílu. Pokud potřebujete nenáročnou knihu na pláž, tak dobrý :)

janqa410

(+ SPOILER) Mé pocity z knihy jsou značně různorodé. První a větší část, kdy se děj točil kolem Christiny a Edmonda, mě bavila moc. Avšak ve chvíli, kdy skokově vyrostl jejich syn Sebastian, mě to už na jednu knihu přišlo příliš překombinované, mám raději rovnici "jedná kniha-jeden osudový příběh ústřední dvojice". A zde se těch osudových příběhů odehrálo tolik. Možná je to ale tak správně, tímto způsobem je kniha vlastně jiná a jen já na to pohlížíme jinak, protože na to nejsem zvyklá. Co se týká postav, tak Christinu jsem zbožňovala od začátku, Edmonda také, vlastně všechny De Braie, kromě Eugénie, ta mě lezla krkem a jako prohnaná mrcha mě připadala od začátku. Naštěstí však rukou osudu dostal Sebastian za ženu tu pravou, Laura se k němu dokonale hodila. Každý bouřlivák potřebuje něžnou, ale ve skutečnosti pevnou ruku, Sebastian i jeho otec, toho byli důkazem. Kniha je napsána čtivé, nedalo by se říct, že bych se někde nudila, avšak některé pasáže byly více roztahané a konec naopak příliš useknutý. Nicméně i tak se těším na další díly této šestidílné ságy.

manelka

Kniha je celkem hezky napsaná líbila se mi :)

milisek21

Mám paní Kornerovou ráda a tak jsem se pustila do Pána hor. Je to červená knihovna a dobrý relax. Myslím, že to dám celý :D

Morana107

Na tuto knihu jsem se vrhla s opravdu nezměrnou chutí, protože Andělská tvář od autorky je moje srdcovka. Námět mi připadal hodně podobný, takže jsem se už nemohla dočkat toho záhadného a demonického Edmonda. Bohužel nápadem to končí a dál už je děj naprosto rozdílný. Christina kouzlu Edmonda de Braie podlehla nějak moc rychle, čekala jsem nedůvěru a dlouhé dobývání.
Do poloviny knihy se vám bude tajit dech, protože příběh byl i přes počáteční zklamání bravurně vystavěn, když byl Edmond zraněn najatými vrahy, tak jsem chtěla sama za ním přijít a pomoci mu.
Pak se ale dej už zhoršuje, jako když vylezete na horu očekávání a čeká vás už jen klesání.
Konec dějové linky Edmonda a Christiny se mi zdál uspěchaný, vypadalo to, že to autorku už nebavilo a těšila se až začne psát o Sebastianovi, jehož příběh mě zpočátku příliš nezaujal a začal mě bavit až ke konci, kdy se na scéně objevuje sympatická Laura.
Když to ale shrnu, tak jsem si příběh veskrze užila a hezky utíkal, takže dávám pěkné čtyři hvězdičky ;)

Vybubu

Knihy od autorky jsem si oblíbila, jako absolutní relax a oddechovou četbu, veskrze pozitivní a lidskou... ovšem, tady už je toho opravdu hodně.. jako cucat karamelku. Ale, drazí spolučtenáři, nebudu lhát, usmívat se nad takovou romantikou, jak telátko nad hnojníkem, mne veskrze baví a obsesivně dočtu opět celou sérii. Je to tak krááásně naivní a černobílé... :)

zdenaR

Romantika, láska, napětí, rodinná sága francouzského šlechtického rodu zasazená do historických souvislostí - prostě odpočinková literatura, která se moc hezky čte.
Doporučuji :-)))

knihovniceS

Mám moc ráda romány této autorky. Přečetla jich víc než deset a dva roky jsem čekala na Pána hor, až nám přijde rezervace z regionální knihovny. Už jsem nevydržela a celou sérii jsem koupila do naší knihovny v Klučově. Naše čtenářky jsou na Pána hor natěšené. Vrhla jsem se na první díl a „slupla“ jsem ho za tři dny, aby mohly číst další zájemci. Mám ráda romantiku, historické ságy a Pán hor mě nezklamal. Krásné čtení - doporučuji. Těším se na druhý díl.

Král básník Václav II.
Král básník Václav II.