Rodaw Rodaw komentáře u knih

Slyším tě všude Slyším tě všude Connie Willis

Bohužel nedočteno, toto není absolutně můj šálek kávy :(
Mrzí mě to, Kniha posledního soudu od Connie byla úžasná!

13.11.2017

Slavík Slavík Kristin Hannah

Nezapomenutelná a pro mě naprosto dokonalá - po všech stranách ♥♥♥
Děkuju paní autorko za perfektní čtenářský zážitek. Těším se už teď, až se k příběhu vrátím! Až ho prožiju znovu a znovu se setkám se svými hrdiny ♥♥♥

30.10.2017 5 z 5

Se psem mě baví svět Se psem mě baví svět Igor Chaun

Miluju poselství této knížky ♥

30.10.2017 5 z 5

Útěk do samoty Útěk do samoty Nicholas Sparks

ÚTĚK DO SAMOTY
Mám moc ráda knížky od Nicholase Sparkse - patří mezi mé nejmilejší spisovatele v žánru čtení pro ženy.. Umí psát krásné a srdcervoucí příběhy, jakoby je psal sám život.. Útěk do samoty je fajn knížka. Oddechová knížka. Ale nemůžu si pomoci - když ji srovám s dalšími knihami od Sparkse, patří k těm slabším... Hezky se čte a za přečtení stojí - pokud chcete úplně vypnout - ale za mě tam něco chybělo.. Měla jsem pocit, že se celou knížku ani nic moc neděje - jen se hodně řeší vztahy, o tom to celé je..
Sparks popisuje silný vztah mezi matkou a dítětem (maminka Denisa dává maximum svému malému synovi Kylovi, který má problém s mluvením) a samozřejmě nechybí láska.... Bylo to příjemné, ale za mě (na Sparkse) příliš průměrné.. Pokud si však chcete odpočinout, je to dobrá volba.:)

17.10.2017 3 z 5

Beze stopy Beze stopy Mary Torjussen

BEZE STOPY
Pokud hledáte velmi vydařený psychothriller, za sebe mohu Beze stopy jen a jen doporučit. Neuvěřitelně čtivé hned od první stránky, napínavé a ten konec!! Miluju překvapivé konce a ten pocit, když toužím po vědět, JAK to vlastně bylo... a když se to dozvím- celkem mě to rozhodí:) Záhadná atmosféra budována celou knihu a já si to užívala ♥ Je pravda, že jsem si chvílemi říkala "Teda, tohle je spíš takové drama.." , ale není tomu tak, opravdu, věřte mi - je to thriller :o) Když se vrátím k tomu rozuzlení - část ho je taková neobvyklá, ještě jsem se s tím nesetkala.. ale zaujalo mě to, rozhodně to považuju za téma k přemýšlení (a o kterém se mimochodem moc nemluví).. Škoda, že můj výtisk měl na konci tiskařskou chybu (netuším, jestli to tak mají všechny kousky a nebo ne) - necelých 10 stran je v knížce prostě 2x, ale řešením je prostě stránky přeskočit a přímo si přečíst epilog (který mě mimochodem dostal a z celé knížky se mi líbil nejvíc).
Ano, za mě knížku doporučuji ... a pro mě je to jeden z nejlepších thrillerů tohoto roku :))

07.10.2017 4 z 5

Návrat na Moonlight Plains Návrat na Moonlight Plains Barbara Hannay

NÁVRAT NA MOONLIGHT PLAINS
Nádherná kniha - autorka Barbara opět nezklamala, mám ji moc ráda a patří mezi mé oblíbenkyně :-) Píše tak krásné, jemné a citlivé knihy, které zkrátka dokáží chytit za srdíčko.. Na tuto knížku jsem se dlouho těšila a to čekání se rozhodně vyplatilo. Nádherný a spletitý příběh... současnost se střídá s minulostí - 2.světová válka v Austrálii.. Jak už to u mě bývá zvykem, tu historickou linku jsem hltala více a ani bych se nezlobila, kdyby zabírala ještě větší část knihy. Původně jsem si myslela, že příběh Kitty se bude vyvíjet trošku jinak - mýlila jsem se. Jedna událost mě hodně překvapila a nakonec to šlo jinak, než jsem předpokládala.. ale o to líp, překvapení mám ráda :)) I když tohle bylo.. takové.. smutné překvapení - a jsme u toho. Tato knížka je totiž velmi citlivá a hlavně 3 věci mě z historické linky dosti překvapily a zabolely.. Samozřejmě nebudu říkat jaké, ale když si na ně teď vzpomenu, i mě u toho srdce píchne..
Současná linka byla hoooodně sladká - možná občas až moc, ale zase na druhou stranu - jednou za čas, proč ne :)) Měla jsem ráda hlavní postavy -a u Sally jsem milovala její adoptovanou fenku z útulku Jess (♥♥♥).
Líbily se mi poznámky pod čarou - objasňovaly jak některé historické souvislosti (takže jsem se dozvěděla nové a zajímavé informace), ale i další věci - jako např. souvislosti s jinými autorčinými knihami (má je totiž dosti propojené).
Krásná a odpočinková kniha, silný příběh. Za mě doporučení, jinak to nejde :o)
Rozhodně knihu doporučuji spíš dámám - jak jsem psala- romantiky je tam hodně a současná linka je sladší:) Stojí za to! :) A některé postavy si prostě zamilujete.. :o)♥

28.09.2017 4 z 5

Les sebevrahů Les sebevrahů Jeremy Bates

LES SEBEVRAHŮ
Ano, ano, ano!! Prosím, vydávejte v Česku knížky od tohoto pana autora.. za mě tu je málo survival příběhů a Les sebevrahů je jedním z nich. Jeremy napsal už hodně knížek a všechny vypadají podle anotace hodně lákavě a tak doufám, že se v Česku setkáme i s jeho dalšími výtvory, moc bych si to přála:)
Ale zpátky k Lesu sebevrahů. Nehledejte souvislosti se stejně pojmenovaným filmem- jedná se o něco úplně jiného, o zcela odlišný příběh (naštěstí, mně se totiž ten film příliš nelíbil, spíš průměr..).
Na knížku jsem se moc těšila. Bála jsem se zklamání, ale to naštěstí (klep klep) nepřišlo. Neříkám, že je to vynikající horor a survival záležitost (ty bych hledala spíš vážně v těch filmech -bohužel knih je nedostatek), ale bavilo mě to. Reálné a smrtí prolezlé místo Aokigahara knížce dávalo ještě větší rozměry - je to děsivé, znepokojivé a zvláštně fascinující.. a hodně hodně frustrující a depresivní...Příběh z tohoto tichého, ale těžce negativního místa jsem si maximálně užila. Ano, je to místy trošku nelogické, začíná se to plně rozjíždět až v druhé polovině, občas se to tváří spíš jako teenagerovská záležitost, ale jsem spokojená. Pokud hledáte nervy-drásající knihu, šáhněte po Dívce od vedle od Jacka Ketchuma, to je jiná liga samozřejmě.. ale pokud hledáte zábavnou, lehkou a ke konci dost napínavou záležitost ze strašidelného místa, které opravdu existuje- nezbývá mi, než doporučit Les sebevrahů. Sice mi to úplně jako horor nepřišlo, ale dejme tomu, že konec to celkem zachránil. Náročného čtenáře v tomto žánru, který hledá vážně napětí a teror uhrane spíš třeba ta Dívka od vedle (i když ta je spíš pro okrajové čtenáře), ale já jsem s Lesem sebevrahů moc spokojená - jak jsem psala-doufám, že se u nás dočkáme i dalších knížek od pana autora a strašně moc se těším na Katakomby z Paříže :o)
Jeremy je super!!!

19.09.2017 4 z 5

Nerozlučný pár Nerozlučný pár James Patterson

NEROZLUČNÝ PÁR
Na thrillery Jamese Pattersona se vždy těším, protože prostě mají nápad a hlavně šmrnc!!!
Jsou neuvěřitelně čtivé a ty krátké kapitoly (vážně hodně krátké, třeba 2 stránky:)) Vás nutí číst stále dál a dál a víc a víc a rychleji a rychleji. Moc jsem se na toto všechno těšila i u Nerozlučného páru. A musím říct, že ze začátku to šlo trošku ztuha :D Nemůžu říct, že by se mi knížka napřed nelíbila- to u pana Pattersona ani nejde- ale trošku to "drhlo". Řekla bych, že to bylo prostě hodně táhlé a psychologické a ze začátku mě téma požárů a žhářství zase tolik nebavilo (to se pak změnilo). Knížku vypráví 2 vypravěči - každý v ich formě - Emmy:naše hlavní hrdinka a jakýsi Graham:náš hlavní vrah (asi:)). Na to jsem si taky musela chvíli zvykat, ale potom na konci jsem došla k tomu, že to tak prostě mělo být - vše má v téhle knížce svůj důvod a místo.
Graham nahrává svůj hlas na diktafon a právě tyto jeho nahrávky mi přišly místy až filozofické a trošku nezáživné.. Místo fotbalu bych raději četla třeba o vraždění (i když to zní úchylně, já vím). Potom to ale začalo nabírat grády, velké grády. Asi hlavně po překonání první poloviny to jde nejvíc pociťovat. Můžu říct, že čím jsem byla blíže konci, tím to bylo lepší. Nakonec se z toho vyklubal skvělý a hlavně hodně mrazivý thriller - který mě bavil, překvapil (a ne jednou) a dostal. Na konci opět vše vysvětleno a ten šok na konci.. WOW. Sice jsem ho z části odhadla, ale i tak :)) Miluju ten konec :D Ano, můžu říct, že tahle knížka stála za to a doporučuji ji. A moc se těším, až se pustím do další Pattersonky :))
PS: jen dodám, že je škoda toho českého překladu názvu - Nerozlučný pár.. "Neviditelný" z anglického Invisible tuhle knížku daleko lépe vystihuje :)

16.09.2017 4 z 5

Hodina po půlnoci Hodina po půlnoci Hana Marie Körnerová (p)

HODINA PO PŮLNOCI
Čtivá a půvabná kniha. Paní autorka patří celkově mezi mé oblíbence a ty nej z českých autorů...
Ocitáme se ve Francii v 19.století - v době Napoleona - a sledujeme příběh Fabieny - dcery pařížského notáře. Příběh je plný politických a milostných intrik, rodinných tajemství.. Bavily mě zvraty a překvapení, které se v knížce objevily - především v její 1.polovině. Hodně věcí a zápletek jsem nečekala a o to více je uvítala :o)
2.část knížky už je jiná - velkou roli v ní hrají napoleonské bitvy, intrik už je míň (ach jo :D ).
Já četla 2.vydání - to nezkrácené - takže něco přes 600 stran. Takže s hrdiny strávíte opravdu hodně svého času, mně za tu dobu hodně přirostli k srdci:) Na druhou stranu však- i když je knížka tak objemná, odehrává se "jen" v průběhu cca 3 let. (až na samotném konci je větší časový odstup).
Já si tu délku užila, ale je pravda, že knížka by kratší mohla být, o to by byla více dynamická. Místy je to táhlé, romantické, sladké - ale já jsem ráda, že jsem si to přečetla:)
Knihu doporučuji všem, které zajímá tahle doba, mají rádi romantiku a mají rádi bichličky :-))

16.09.2017 4 z 5

Prsten Prsten Danielle Steel

PRSTEN
Tato kniha se slovy dost dobře popsat nedá- i když se pokusím tímto komentářem vyjádřit, jak moc se mi líbila a jak moc ji doporučuji :o)
Věděla jsem, že se mi bude líbit. Moje mamka ji před časem sama četla a říkala mi, jak skvělá je. Jak emotivní a hluboký příběh je v ní skrytý. Nezbývá mi než souhlasit.. Do této knihy jsem se zamilovala. Zamilovala jsem se do některých postav a příběh prožívala naplno.. Tolik zvratů, překvapení a životních útrap je zde skryto.. Knížka je i dobrodružná a napínavá - do příběhu dramaticky zasahuje 2.světová válka..
Moc se mi líbilo, že se Prsten odehrává v průběhu mnoha let, že s hrdiny díky tomuto můžeme ujít velký kus jejich životní cesty.
Tento příběh se mi zaryl do srdce. Dočetla jsem ho včera - nebo spíš dnes - v brzkých ranních hodinách. Chtělo se mi spát, oči se mi zavíraly únavou, ale nedokázala jsem to odložit, nešlo to :) Potřebovala jsem vědět, jak to skončí...
Spletitý příběh plný lásky, odvahy, víry a naděje...ale bohužel i bolesti, žalu a zármutku.
Moc se těším, až se s mamkou podíváme na filmové zpracování a mně ten příběh "ožije před očima" :)
Nezapomenu ❤️

25.08.2017 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

HANA
Těžko lze najít ta správná slova k popsání této knihy. I k vyjádření mých pocitů a emocí... Nadšené ohlasy a jásající recenze jsou vskutku oprávněné. Na knížku jsem se moc těšila a do čtení jsem šla s maximálním očekáváním- což je někdy na škodu, protože v podobných případech u mě často došlo ke zklamání, no to rozhodně není případ Hany :)
Miluji příběhy, které se odehrávají v průběhu více let, které mapují životy, generace rodin.. Nemůžu říct, že miluji, ale zajímají mě i všechny knihy,které se dotýkají 2.světové války(to už předpokládám víte:)) a to je taktéž případ Hany. Ovšem nenechte se zmást- ano, holokaust tu hraje velkou roli, ale Terezín a následně Birkenau je opravdu až na samém konci knihy (já si původně myslela, že z těchto míst bude větší část knihy). Paní autorka to měla geniálně promyšlené. Geniální -to je asi to správné slovo, to nejvýstižnější slovo. Jak silný, spletitý a velmi tragický román vymyslela.. Tak sugestivní a dobře napsaný, že člověk jen nečte-cítí to, dalo by se říci, že tím příběhem žije. Velmi mě tato kniha zasáhla.. Na obálce najdete "ironie osudu"- tohle jsou dvě slova, která jsem zprvu nechápala, ale teď je chápu tak dokonale, až je mi z toho skoro do pláče.. Každé rozhodnutí, které uděláme může mít fatální následky.. Je možná až trošku deprimující, jak tenká hranice to je.. jak banální rozhodnutí může skončit katastrofou...
Kniha s velkým K, nese v sobě velké poslání, velkou bolest a asi i tu naději- i když já cítila spíš hořkost ... Ale i když se dle mého jedná o velmi kvalitní čtivo, tak věc, kterou velmi oceňuji je to, že je neuvěřitelně čtivě napsaná - dobře se to čte.. výborně se to čte! Myslela jsem si, že horší už to být nemůže a pak přišla další rána.. Jedna věc na konci mě velmi překvapila.Konec celkově je asi nejvíce emotivní část knihy (Osvětim), ale to jedno prozření mě úplně položilo... nečekala jsem to.
Moc ráda bych se dočkala i filmové podoby (pokud by tedy byla věrná knize) - nevím proč, ale ráda bych ten příběh viděla "na vlastní oči" .
Často se mi to nestává, ale u čtení mi běhal fakt mráz po zádech..
Skvělá paní autorka, výjimečná kniha.
Doporučuji :-)
PS: Děkuji Databázi knih a všem nadšeným ohlasům na internetu - protože nebýt toho, knížku si asi nekoupím, takže děkuji, protože díky Vám jsem měla velmi silný čtecí zážitek:)

18.08.2017 5 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

DÍVKY Z TRAJEKTU
Kdybych měla ohodnotit tuto knihu hvězdičkami, asi se dostanu někam na pomezí mezi 3 a 4... kolísá to v tomto prostůrku a záleží, jak se člověk na tuto knížku dívá. Za mě se jedná o směsici psychologického dramatu a detektivky. Konec byl thrillerový- ten se mi moc líbil a měl tempo, které udrží čtenáře - ale jednalo se v podstatě jen o pár stránek- když to srovnám se zbytkem knihy.. ten prostor předtím byl takový (trošku) pomalejší... Knížku bych určitě doporučila lidem, kteří mají rádi pomalejší detektivky a překvapení na konci... Je to napsané hezky, z Dánska jsem tolik románů ještě nečetla..
Za mě se jedná spíš o průměr, který byl však příjemný a hezky se mi s knihou trávil čas :)

15.08.2017 3 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

VÍ O TOBĚ
Jak ohodnotit tuto knihu bez toho, abych cokoli prozradila?!?!? :D
.. no nějak to zkusím :)
Myslím, že se nezmýlím v tom, že takovou knížku jste ještě nečetli.. Ona dost dobře slovy popsat ani nejde. Tváří se to jako psychothriller a ano, je to řádné PSYCHO. Je to knížka, která Vás dostane hlavně tím koncem. Ačkoli jsem měla xy variant, tohle mě prostě nenapadlo.. a myslím, že nenapadne (skoro?) nikoho. Neskutečné... stále nad tím ještě přemýšlím, vrtím hlavou a říkám si AHA.. ta autorka to měla teda vymyšlené!!! Myslím, že je jasné, že tuhle knížku psala se záměrem ŠOKOVAT. Postavit příběh na spletitých vztazích 3 hlavních postav (manželka/manžel/milenka) a závěrem udělat takový ten WOW efekt (jakože hodně wow).
Bavilo mě to od začátku až do konce. Velmi atraktivní román se závěrem, který prostě nečekáte.. já jsem z něho stále tak trošku mimo - i když osobně mám k němu jisté výhrady ( u mě je to uvěřitelnost a tak nějak trošku možná reálnost?) , ale čert to vem, když pominu tohle, tak pecka!

29.07.2017 5 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

DĚTI,KTERÉ PŘEŽILY MENGELEHO
... další kniha,která zasáhne a na kterou se nezapomíná. Člověk čte se zatajeným dechem a místy ani nemůže uvěřit tomu,že se všechna ta zvěrstva stala..a ne tak dávno. Je to nepředstavitelné a i když se nám to příběhy snaží přiblížit,nikdy to nepochopíme..protože prostě nemůžeme.. všechny ty pocity úzkosti, neštěstí a beznaděje které u čtení prožíváme jsou jen tisícinou, malým zrnkem písku v obří poušti... Všechny ty knížky a filmy ty hrůzy jen trošičku přibližují a ukazují, realita byla dle mého tak strašná, že to v dnešní době ani pochopit a pojmout nedokážeme.. Díky za všechny ty knihy, filmy, dokumenty - je mi líto milionů ztracených životů... a toho utrpení...
Paní Eva vypráví příběh o tom, jak se jí a jejímu dvojčeti Miriam podařilo přežít v koncetračním táboře. Příběh je silný, ale vlastně docela stručný - i onen známý doktor Mengele - na první pohled elegantní a charismatický mladík - je tu jen tak "v letu". Myslela jsem si, že to všechno bude podrobnější.. ale knížka je taková jaká má být a zapůsobí na každého.. S klidným svědomím bych ji zařadila do povinné četby k maturitě..
U paní Evy je hodně zajímavé to, že časem všem odpustila. O tomto pojednává i tento dokument: https://youtu.be/JU5UyZSOy0c (zatím jsem ho neviděla, ale chystám se.) Reakce jsou rozporuplné - někdo nedokáže pochopit, že odpustila - ona ale v knížce píše, že jí to vlastně strašně moc pomohlo... těším se, až se na dokument podívám.
Prožívala jsem u této knížky velký smutek, ale opět pocítila vděčnost k životu. Vždycky to tak mám..
I teď si vybavuju místnost plnou fotek v Osvětimi- upřené pohledy vězňů.. v něčích očích byla ještě vidět naděje, v jiných už jen odevzdanost.. v oné místnosti všichni umřeli, většinou během půl roku.. jen málokdo přežil déle než rok.. Na ty jejich pohledy nezapomenu do konce života..
Ano ano, přečtěte si tuto knihu. Pokud máte děti, vezměte je do náručí a obejměte je, buďte šťastní, že žijete tady a teď.
PS: je tu vidět ta nespravedlnost života. Doktor Mengele přežil, utekl a v klidu dožil..a podle mě neměl absolutně žádné výčitky.. snad aspoň po smrti je nějaká spravedlnost , protože dle mého v tomhle naše světě není - i když to zní dost depresivně, myslím si to..

22.07.2017 5 z 5

Dívčí orchestr Dívčí orchestr Fania Fénelon (p)

DÍVČÍ ORCHESTR
Kniha,která se řadí mezi knihy života mé mamky (více v jejím videu: https://youtu.be/_9XGYu54fjI ). Jsem nepopsatelně vděčná a ráda, že knížku máme doma. Možná zkusím napsat maily některým nakladatelům, zda by knihu nechtěli znovu vydat.. zdá se mi totiž, že upadá do zapomnění mezi "odložené a ztracené" knížky a to je škoda,protože dle mého je to jeden z nejlepších kousků,který můžete z této strašné doby přečíst.. Před Dívčím orchestrem jsem četla Vypravěčku (která je zrovna příkladem knihy,která je čtená hodně a "frčí") a i když se mi moc líbila, s Dívčím orchestrem se za mě porovnávat nedá..Dívčí orchestr je jiná liga.. (ale i Vypravěčku si přečtěte,zaslouží si to:))
Nemůžu hodnotit příběh,který se stal. Příběh,který popisuje zvěrstva,která se děla (a jak je na konci knihy napsané-mohla by se dít znovu.. jak by to asi vypadalo např.s použitím jaderných zbraní a "vychytávek"? Raději nemyslet..bojím se toho..minulost se může lehce opakovat.. jak jsem sama viděla v jednom skvělém dokumentu o Osvětimi-stačí jeden fanatik a dav,který ho bude následovat.. zaslepené ovce.. minulost je hrozivá, budoucnost svým způsobem nejistá- a to je děsivé.) a tu obrovskou vůli žít, naději.. naději, která se však střídala s obrovskou frustrací.. Ve čtvrtek jedu do Osvětimi a knížku beru s sebou. I hrdinům z tohoto příběhu vzdám hold a pomodlím se za ně - i když jak autorka sama píše- existuje Bůh?Dovolil by to?Hodně Židů v Osvětimi ho zatratilo... Silný příběh na který se nezapomíná. Hlavní hrdinka nám podává příběh o tom,jak přežila. Měla štěstí,že byla hudebně nadaná-takže nám popisuje ten "lepší" život Židů (samozřejmě strašný,ale oproti ostatním měly ženy z orchestru jisté "štěstí"- výhody).
Hodně scén mě emočně vycucalo a musela jsem je číst víckrát.. K téhle knížce mám neskutečný respekt. Jsem si jistá tím, že za svůj život se k ní budu vracet - s pokorou. Děkuju za to, že žiju v této době a na tomto místě. Buďme vděční, užívejme si každého dne, kdy můžeme.. Je mi moc líto všech těch nevinných životů :-(
PS: lidé, kteří nevěří, že koncentrační tábory byly by si měli přečíst tuto knihu..

09.07.2017 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

VYPRAVĚČKA
Věřím,že už jste ji (téměř) všichni četli, to já jsem v tomto zase pozadu:) Ale co,nevadí mi to a rozhodně mi tato skutečnost nijak nevzala velký zážitek z knihy. Vypravěčku všichni milují (když pominu výjimky,které jsou ale všude:))- o to víc jsem se na knížku těšila a měla jsem od ní velká očekávání. 2.světová válka mě nikdy neomrzí (víte, jak to myslím) a příběhy z ní (zvlášť ty spojené s holocaustem) mě vždy velmi zasáhnou -hlavně po té emotivní stránce. Za týden a kousek jedu do Osvětimi,o to silnější pro mě čtení bylo. (Mimochodem hned jak jsem dočetla Vypravěčku jsem sáhla po knize Dívčí orchestr- a i když srovnávání v lásce tolik nemám,tak Dívčí orchestr je snad ještě "lepší" -v uvozovkách,protože ty příběhy jsou strašné- ale o tom kdyžtak jindy:)).
K samotné Vypravěčce. Dávám 5 hvězd-ta knížka si to zaslouží, je mistrně napsaná a autorka měla vše detailně promyšleno. Je to velmi čtivé - i když to řeší vážné věci a má to daleko hlubší podkres. Nemyslím tím jen příběh Minky-který popisuje její přežití v ghettu a následně v koncentračním táboru Osvětim. Ta linka ze současnosti vyvolává také mnoho "velkých" otázek a řeší mnoho vážných (možná i občas tabu) témat.
Sama za sebe jsem hltala tu dějovou linku Minky- nemohla jsem se odtrhnout,hltala jsem každé slovo a bylo to HODNĚ silné.Hrůzy a zločiny páchané na židech (a nejen na nich) jsou to popsány poměrně detailně, důkladně, člověka zamrazí. Místy mi docházela slova.. Současná linka k tomu všemu patřila, také mě bavila, ale prostě pro mě byla slabší.. místy hodně psychologická. No a ta třetí pomyslná linka- upíří:) - ano, asi to k tomu patřilo, ale bavilo mě to nejmíň:DD
Knížku doporučuji,jinak to nejde. Příběh Minky strhující čtení, nezapomenete na to... pokud byste však v tomto duchu chtěli celou knihu, už teď můžu doporučit např. ten Dívčí orchestr..
Jsem ráda, že jsem si Vypravěčku přečetla, konečně:) A ano, i mě konec hodně překvapil!

05.07.2017 5 z 5

Jak dlouho přežije lidstvo - katastrofy, které jednou nastanou Jak dlouho přežije lidstvo - katastrofy, které jednou nastanou Viktor Černoch

Knížka, která mě okouzlila na první pohled. Už když jsem ji viděla, tak jsem věděla, že si ji musím přečíst. Na téma "postapokalyptický svět" bych nejradši vedla dlouhé diskuze, ale v mém okolí není nikdo, kdo by chtěl (ok, možná jsem trošku divná, ale určitě ne jediná :P ) a tak jsem měla z téhle knížky přímo dvojitou radost. A byla jsem moc spokojená. Už když si přečtete věnování knihy, poznáte, že autor nechodí kolem horké kaše a představuje nám ne různé teorie, ale přímo možné scénáře - či vizi budoucnosti. Je děsivá představa, že celý náš svět jednou skončí, ale bohužel ano, je to tak a spíš než představa je to vlastně tvrdá realita. I když je autor místy vtipný, tak knížka má stále velmi vážný podtón (alespoň já to tak vnímala) a řeknu to takhle - když si to necháte až moc připustit k tělu, může z toho být klidně i deprese. Takže tuhle knížku čtěte, pokud máte odvahu a nebo pokud jste schopni a ochotni si vůbec připustit různé (strašné) scénáře. Nevíme, kdy to přijde, ale jednou to přijde. To je téměř matematická jistota.
Nejvíc mě bavily tyto kapitoly: jaderná válka, smrtící epidemie, změna klimatu a invaze mimozemšťanů. Ale všechny byly zajímavé. Některé na mě možná až příliš technické- šmrncnuté chemií,fyzikou,
astronomií..(např.umělá inteligence a gama záblesk), ale to k tomu prostě patří :)
Úplně nejvíc mě vyděsila možnost jaderné války. Po zhlédnutí filmu VLÁKNA (mimochodem doporučuji) mě tato kapitola vlastně ničím tak moc nepřekvapila, ale dokázalo mě opět pořádně vyděsit - a nebo spíš navodit nepříjemný pocit... Ano, tohoto se bojím. Ano, tohle nechci začít a do třetice ano, kdyby se tohle stalo, bylo by asi lepší umřít hned než přežívat (teď se vůbec nechci rouhat, ale někdy je to lepší.. jednodušší..osvobození).
Přišlo mi, že se k této možnosti autor často v knížce vracel a vnímal ji jako jednu z těch nejvíce pravděpodobných.. (ne-li úplně nejvíc).. znepokojivé a velmi děsivé.
Nejhorší je asi ta bezmoc.. nemůžeme nic, jen čekat.. a doufat, že se tohoto nedočkáme-nedožijeme (stejně jako naše děti, vnoučata a tak dále..). Užívejme si každého dne, protože nevíme, kdy bude ten den D.
Knížku doporučuji všem, kteří se o toto téma zajímají! Za mě spokojenost!!

21.06.2017 4 z 5

Tenkrát v ráji: Jeden život, jedna šance... Tenkrát v ráji: Jeden život, jedna šance... Josef Urban

Pro mě něco mezi 3 a 4 hvězdičkami. Miluju milostné příběhy z 2.světové války, ale Tenkrát v ráji byla trošku jiná knížka než jsem čekala. Nalákal mě na ní filmový trailer - čekala jsem velkou love story, příběh 2 nejlepších kamarádů (kteří se však zamilují do stejné ženy), dobrodružství, napětí a boj o život. Nakonec to ale dopadlo trošku jinak, jak už to bývá :)) Tahle knížka je spíš hodně o pocitech, o tom, co se děje uvnitř hrdinů.. Takže na mě trošku těžší čtení, pokud však máte rádi psychologické knížky (které jdou do hloubky a jsou hodně hodně po pocitech), určitě bych Vám ji doporučila. Mně se v tomto případě líbil o hodně víc film (i když bylo něco upravené).
Tenkrát v ráji rozhodně doporučuji - ovšem za mě knížku spíš pro náročnější čtenáře , ale film pro všechny :))

15.06.2017 3 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Papírová princezna je rozhodně velmi velmi VELMI čtivá knížka. Dokáže čtenáře-v tomto případě tedy čtenářky- pohltit a místy se od ní těžko odchází:) Já mám hodnocení někde mezi 3 a 4 hvězdičkami, záleží, z jakého úhlu pohledu na to koukám. Mám moc ráda romantické příběhy, ale takové, které jsou okořeněny něčím víc (válka, napětí, rodinné ságy-které se odehrávají v průběhu mnoha let a tak dále..) tahle knížka je dle mého názoru čistá romanťárna - v podstatě bych ji označila i za červenou knihovnu (a to nemyslím nijak zle!!). Takže pro mě to byla spíš taková pohádka. Chudá holka se dostane do rodiny milionářů/miliardářů (tady už ty nuly nehrají zase tak velkou roli, prostě jich je hodně :D) a čeká ji jiný svět a život. Její noví "bratři" ji nenávidí, potom samozřejmě začnou přeskakovat jiskry a začne se rodit něco víc.. Fakt taková hezká moderní pohádka:)) Akorát mě trošku mrzelo, že jsem v příběhu viděla hodně nelogických věcí - a nebo věcí, které mně osobně přišly naivní (tím nechci říct nereálné, ale nějak mi to nesedilo - např.hlavní hrdinka je dost velká drsňačka, stará se o sebe sama, živí se striptýzem, ale nikdy neměla nic vážnějšího s klukem.. a jiné věci.. ) Doporučila bych ji rozhodně jako odpočinkové čtení - samozřejmě ženské - a nebo čtenářkám, které mají rády velkou porci romantiky a erotiky (i když jsem si myslela, že té bude v knížce víc, ale hot scén tu bylo celkem hodně :P:D.)
Všichni zmiňují konec a tak jsem se na něho těšila o to víc. Co to bude? Dostane mě to taky tak, jak všechny ostatní? No musím říct, že dostalo :-) Překvapilo mě to. I když jsem to tak trošku tušila, stejně mě to vyvedlo z míry. Ano, konec je otevřený a ano, i já si ráda přečtu další díly. Beru to však jako takové odpočinkové a exotické čtení- protože tento žánr běžně nevyhledávám.
Uvidíme, jakým směrem se budou další díly vyvíjet..
Na závěr podotknu jen to, že původně knížku chtěla číst i mamka, ale asi jí řeknu, aby to nedělala, protože toto není její styl. Já osobně vidím cílovku fakt spíš v teen slečnách a nebo jak už jsem psala - v čtenářkách, které mají rády romantiku /erotiku.

14.06.2017 3 z 5

V divočině V divočině Diane Thomas

Bohužel tahle knížka nebyla tou správnou volbou.. a moc mě to mrzí, protože jsem se na ni upřímně těšila.. Ale chyba je určitě spíše na mé straně. Čekala jsem mrazivý thriller, ale tohle je spíš velmi niterné a komorní drama. Těžké, psychologické - až filozofické. Což není moje oblíbená kombinace...
Doporučila bych jim náročnějším čtenářům, kteří se nad příběhem i rádi zamyslí a užijí si přesně to, co mě nebaví..:D

11.06.2017 1 z 5