Beze stopy

Hannah je atraktivní, cílevědomá a úspěšná. Ve velké účetní firmě, kde pracuje, ji podle všeho brzy čeká povýšení, a tak se plná elánu vrací ze služební cesty z Oxfordu do Liverpoolu za „svým“ Mattem. Namísto otevřené náruče ji však čeká pořádný šok – doma nejenže nenachází svého přítele, ale ani žádné jeho věci, dokonce i jeho účty na sociálních sítích jsou smazány. Jak může člověk jen tak zmizet? Jak může beze stopy zmizet tak, jako by předtím ani neexistoval? Hannah se ze dne na den ocitne na dně. Nedokáže se soustředit na práci, přestane o sebe dbát, nejí, nespí. Postupem času začíná mít pocit, jako by jí Matt chtěl dát přece jen nějakou zprávu. Dostává podivné esemesky, dokonce doma rozpozná stopu důvěrně známé kolínské a ve váze jí kdosi vymění květiny za čerstvé… Psychologický thriller pro všechny fanoušky Dívky ve vlaku, Zmizelé a vypravěček, jimž není radno věřit všechno, co říkají....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/347221/beze-stopy-Go9-347221.jpg 4110

Gone Without a Trace (2017)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

PetaPug

Skvělá kniha! Čtivá a napínavá hned od začátku. Doporučuju!!!!! :)

i.stefany

Psychothriller, který strhne svým tempem. Téma příběhu je velmi zajímavé, s každou stránkou chcete víc a víc vědět, co se vlastně stalo a proč. Na druhou stranu posedlost a naivita hlavní postavy mě neskutečně vytáčela. Pointu jsem vytušila, jen jsem nechápala proč. V každém případě se kniha velmi dobře a rychle čte a nelituji stráveného času.

Tyrkysová

Beze stopy je beze-sporu skvělým thrillerem s prvky napětí i psychologického románu. 328 stran slupnete jako malinu, protože vás autorka nenechá vydechnout a zajímavost příběhu dokáže udržet až doslova do posledního slova epilogu.

prestiggio

Začala som čítať len zopar strán s tým či ma kniha vôbec zaujme. Ani neviem ako, bola som v polovici. Keď sa blížilo rozuzlenie, opisy som už len preskakovala a čítala iba podstatné dialógy. Čakala som niečo záhadnejšie. Bohužial slovenská verzia prekladu sa, podľa môjho názoru, veľmi nevydarila.

bajinecka

Paradni knizka, ktera me velmi mile prekvapila...
Zacatek byl na muj vkus moc rozvlacny (i kdyz pritel zmizel vlastne hned v uvodu deje), ale bylo zde dost popisu, ktery me proste nebere. Pred pulkou se vsak knizka stala velice "psychothrillerova" - byla jsem napnuta jako ksandy. Hlavni hrdinka byla obcas na ranu, priority mela divne nastavene, ale az do prekvapiveho konce jsem ji presto fandila. Konec me vsak rozsekal tak, ze nad knizkou budu premyslet jeste hodne dlouho...

Danilla

Na knihu jsem se moc těšila, anotace mi přišla zajímavá. Bohužel mě kniha velice zklamala. Hlavní hrdinka mi přišla protivná a její chování v některých situacích naprosto nereálné. Kniha se hodně táhla a měla plno zbytečných pasáží.
Konec byl překvapivý, protože za celou knihu nebyla ani mrňavá indicie, že se něco takového děje.

Toňula

Určitě čtivá, poměrně napínavá kniha s docela překvapivým závěrem, který mě ale paradoxně trochu zklamal. Čekala jsem trochu jiné vyústění, navíc hrdinka dělala vše proto, aby se čtenáři zprotivila, což na druhou stranu je poměrně originální, ale trochu to narušuje takové to fandění hlavní postavě. Ale stála za přečtění.

jasmína

Přečteno za jeden dlouhý nedělní večer ! Velká spokojenost, nečekané rozuzlení, třeba se dočkáme i pokračování..

okeey

Po půlce mě příběh pohltil a rozhodně jsem takový konec nečekala. Jedním dechem! 5*

Kopretina_aku

Nebylo to špatné, četlo se to dobře, ale řekla bych takový průměr. Rozhodně to není na 5*.

PetK

Trochu protivná a sobecká hlavní hrdinka, snobka s kariérou na prvním místě, které se během jednoho večera obrátí život naruby a brzy se nachází ve fázi, kdy neví, jestli hrabe jí, nebo celému světu.
Váhala jsem mezi třema a čtyřmi... Ale poslední fáze knihy to docela zachránila. Po polovině už to chvíli bylo furt na jedno kopyto, ale je třeba uznat, že příběh byl čtivý. A rozuzlení docela originální na to, že jsem knih s podobnou zápletkou četla už několik.

Romžiry

Bojovala jsem s hlavní hrdinkou, rozhodně by se měla léčit. Knihy typu: přes půlku knihy nic moc a pak tak rychlý spád, až se tajil dech, nemám moc ráda. Celkově kniha nebyla špatná, ale kdybych ji nečetla, o nic bych nepřišla.

Misa.K1

Knížka se mi trefila do nálady, sedla mi, četla se dobře. Rozuzlení celkem překvapivé.

Úplně souhlasím s Leny.Wood ohledně slova "horečnatě" - neustále se opakuje a ke všemu ho překladatelka používá špatně, patrně měla na mysli slovo "horečně".
Bohužel špatný překlad dost kazil cekový dojem z knížky, za to ale autorka nemůže.

icewind

Občas jsem bojoval s tím uvěřit postavám, že by takhle někdo mohl v reálu mluvit, myslet, jednat...... na přesdržku byla jak hlavní hrdinka tak zejména i její kokoko kamarádka :-) Děj neurazil, ale název celkem sedí, kniha mým životem prolétla opravdu tak nějak beze stopy....

bafuskyBaf

Trošku mi hlavní představitelka lezla na nervy...ale rozuzlení mělo spád...i když jsem trošku tušila oč kráčí.

Dresia

Dobrý psychothriller. Takový ze života ;)

ArwenAragorn

Výborný čtivý psychothriller. Napínavý byl od samého začátku a konec byl pro mě hodně překvapivý. Dávám pět* i přes drobné nelogičnosti v příběhu.

eva3655

Už dlouho se mi nestalo, že by mi hlavní hrdinka v knize tak moc lezla na nervy. Iritovala mě až tak, že jsem se zamýšlela, jak se mi povede knihu dočíst. Ale zase jsem byla zvědavá, kam se poděl Matt :-) Jak se blížil konec, začínala jsem Hannah trochu chápat, ale na úplném závěru to u mě zase zazdila. Knížka je čtivá, ale jednou stačilo.

salunka

Celkem pomalej rozjezd, nekonečný hledání a konec mi nesedl vůbec. Zklamání.

konicekbily

Podle mne hodně přehnané, nereálné. Zápletka už byla použita několikrát v jiných knihách. Monologem vyprávěné příběhy bývají podobné. Odpočinková četba - průměr pro čtenáře tohoto druhu literatury

leny.wood
29.12.2017

Tohle že má být thriller? No tak to sotva. Knihu jsem protrpěla, dočetla jsem ji se sebezapřením a nadějí, že třeba... Ale bohužel. Žádné napětí jsem necítila. Jen znechucení nad hlavní postavou (a to téměř od samého začátku) a hlavně slovem "horečnatě" - tolikrát během chvíle bylo všechno horečnaté, až jsem měla chuť knížku zahodit.

elisa194
28.12.2017

Zhruba do poloviny knížky jsem napětím skoro ani nedychala. Ale ke konci se kniha trochu pokazila a napětí opadlo, zápletka jinak super, ale hlavní postava byla nekdy na facku, sice se to pak na konci vše vysvetlilo, ale stejne mi byla hrozne nesympaticka. Takže *** a pul

romana0733
03.12.2017

Moc pěkně napsané, napinavé od začátku až do konce, žádná hluchá mista.

kika 13
27.11.2017

Napínavé až do konce.Hannah byla dost často na zabití.

mia6318
26.11.2017

No tak tak tomu říkám thriller. Napínavá kniha od začátku do konce. Nejdřív mi Hannah bylo líto, ale potom bylo pro mě její chování nepochopitelné. Takové rozuzlení příběhu jsem nečekala. A úplný závěr šokující.

Zuzka222
20.11.2017

Jsem ráda za takový konec. Celou knihu jsem měla chuť Hannah jednu vrazit a díky konci se její chování trochu vysvětlilo. Námět hodně dobrý, zpracování mě ale trochu zklamalo. Možná kdyby tam byla alespoň jedna normální postava, působil by celý příběh věrohodněji, ale takhle mi to přišlo celé dost neuvěřitelné. Většinu knihy mě tak napadalo...Proboha, co je to za magory?!

martina.bella
13.11.2017

Jedna z nejčtivějších knih,kterou jsem v poslední době četla. Kam se hrabe Dívka ve vlaku!

Hella
13.11.2017

Jo jo, tohle byla jízda! Autorka mě totálně převezla... :-) A takhle nějak má vypadat správný thriller!

kneslova
08.11.2017

Dávám 5 bodů za to jak se podařilo udržet napětí a přitom mistrně vést čtenáře, tam kde je chce mít. Já začala mít podezření až tak v půli knihy, je li vše tak jak se jeví. Napínavé, pořád člověk chce vědět co dál... dobrá kniha

jana3099
02.11.2017

Hodně zajímavý thriller, napínavý a čtivý. Pořád jsem netušila, o co vlastně komu jde a ten konec mě překvapil.....určitě doporučuji.