Beze stopy

od:


KoupitKoupit eknihu

Hannah je atraktivní, cílevědomá a úspěšná. Ve velké účetní firmě, kde pracuje, ji podle všeho brzy čeká povýšení, a tak se plná elánu vrací ze služební cesty z Oxfordu do Liverpoolu za „svým“ Mattem. Namísto otevřené náruče ji však čeká pořádný šok – doma nejenže nenachází svého přítele, ale ani žádné jeho věci, dokonce i jeho účty na sociálních sítích jsou smazány. Jak může člověk jen tak zmizet? Jak může beze stopy zmizet tak, jako by předtím ani neexistoval? Hannah se ze dne na den ocitne na dně. Nedokáže se soustředit na práci, přestane o sebe dbát, nejí, nespí. Postupem času začíná mít pocit, jako by jí Matt chtěl dát přece jen nějakou zprávu. Dostává podivné esemesky, dokonce doma rozpozná stopu důvěrně známé kolínské a ve váze jí kdosi vymění květiny za čerstvé… Psychologický thriller pro všechny fanoušky Dívky ve vlaku, Zmizelé a vypravěček, jimž není radno věřit všechno, co říkají....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/347221/beze-stopy-Go9-347221.jpg 4124
Orig. název:

Gone Without a Trace (2017)

Žánr:
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (48)

Přidat komentář
ivana02
24. října

Vynikající. Vůbec jsem netušila, jak to vlastně dopadne, i když náznaky autorka dávala. Pořád jsem přemýšlela a bylo napnutá, co z toho vyleze a vyústění bylo pro mne překvapivé. Hlavní hrdinku jsem nechápala, ale tak to mělo být.

slaska77
21. srpna

Psychothriller, jak se patří. Autorka krásně rozpracovala hned vícero zápletek, z nichž některé jsou vnímavým čtenářům jasné od začátku, jiné zůstávají neodhaleny, chvíli si říkáte, že je jich tam podezřele moc, jenomže pak zjistíte, že je vše jinak a najednou to všechno dává logiku. V jednom momentu měla autorka možnost celou knihu uzavřít směrem k růžové knihovně a já jsem moc vděčná, že to neudělala. Vzniklo tak něco opravdu zajímavého, co nutí čtenáře popřemýšlet i delší čas po přečtení knihy, zejména díky opravdu skvěle napsaným posledním řádkům. Více nesmím ani naznačit.

Rave
11. srpna

Opet se mi osvedcilo necist si o doporucene knizce vubec nic. Miluju ty momenty prekvapeni a mrazeni v zadech a vadi mi, kdyz je o ne ctenar ochuzen prozrazenim uz v upoutavce...Chovani hrdinky bylo mistrne vystupnovane a i kdyz nad ni clovek kroutil hlavou, vlastne ji rozumel! Katie aspirovala na titul "nejhorsi kamoska" od prvnich stranek knizky a osobne jsem nechapala, proc s ni hlavni hrdinka vubec chce travit cas...Finalni rozuzleni me sokovalo, ale priznam se, ze dana kapitola na me pusobila, jako by ji psala jina autorka. Do te doby mistny popis a ve finale trochu lacine a pritazene za vlasy. Zaver ovsem opet uzasny a knizka si tak ode me celkove zaslouzi temer plny pocet hvezd.

kackahracka
06. srpna

Fantastické. Byla jsem naprosto unešená a nedokázala se odtrhnout. A to až do momentu hlavního zvratu. Tak nějak jsem vydechla, knížku narychlo odložila, abych se mohla věnovat zbytku světa okolo, a když jsem se natěšeně vrátila jí dočíst, přišlo mi, jako bych snad vzala do ruky něco dočista jiného. Jsem z toho všeho taková rozčarovaná. Rozuzlení mě zkrátka zklamalo, ale těžko říct, jestli by to na mě působilo jinak, kdybych knížku přečetla opravdu najednou. Doporučuji, ale radím - od půlky dál už nepřestávejte!

micha-ella
29. července

Odpočinkové čtení se záhadou, kterou hlavní postava toho příběhu řeší tak umanutě, že Vám její jednání někdy přijde těžko pochopitelné. Ovšem vysvětlení té záhady je nečekané.

Nikei
22. července

Po pár stránkách jsem začala přemýšlet nad tím, že knihu nedočtu, nakonec jsem překonala tři čtvrtiny knihy, než mě kniha zaujala. Konec se mi z celé knihy líbil nejvíce.

mysterygirl
19. července

Cetla jsem a rikala si: tak to je pekna knizka,super..na konci jsem tak nadsena nebyla.konec to cely zkazil.

PetaPug
13. července

Skvělá kniha! Čtivá a napínavá hned od začátku. Doporučuju!!!!! :)

i.stefany
02. července

Psychothriller, který strhne svým tempem. Téma příběhu je velmi zajímavé, s každou stránkou chcete víc a víc vědět, co se vlastně stalo a proč. Na druhou stranu posedlost a naivita hlavní postavy mě neskutečně vytáčela. Pointu jsem vytušila, jen jsem nechápala proč. V každém případě se kniha velmi dobře a rychle čte a nelituji stráveného času.

Tyrkysová
19. května

Beze stopy je beze-sporu skvělým thrillerem s prvky napětí i psychologického románu. 328 stran slupnete jako malinu, protože vás autorka nenechá vydechnout a zajímavost příběhu dokáže udržet až doslova do posledního slova epilogu.

prestiggio
19. května

Začala som čítať len zopar strán s tým či ma kniha vôbec zaujme. Ani neviem ako, bola som v polovici. Keď sa blížilo rozuzlenie, opisy som už len preskakovala a čítala iba podstatné dialógy. Čakala som niečo záhadnejšie. Bohužial slovenská verzia prekladu sa, podľa môjho názoru, veľmi nevydarila.

Danilla
02. dubna

Na knihu jsem se moc těšila, anotace mi přišla zajímavá. Bohužel mě kniha velice zklamala. Hlavní hrdinka mi přišla protivná a její chování v některých situacích naprosto nereálné. Kniha se hodně táhla a měla plno zbytečných pasáží.
Konec byl překvapivý, protože za celou knihu nebyla ani mrňavá indicie, že se něco takového děje.

Toňula
13. března

Určitě čtivá, poměrně napínavá kniha s docela překvapivým závěrem, který mě ale paradoxně trochu zklamal. Čekala jsem trochu jiné vyústění, navíc hrdinka dělala vše proto, aby se čtenáři zprotivila, což na druhou stranu je poměrně originální, ale trochu to narušuje takové to fandění hlavní postavě. Ale stála za přečtění.

jasmína
26. února

Přečteno za jeden dlouhý nedělní večer ! Velká spokojenost, nečekané rozuzlení, třeba se dočkáme i pokračování..

okeey
26. února

Po půlce mě příběh pohltil a rozhodně jsem takový konec nečekala. Jedním dechem! 5*

Kopretina_aku
13. února

Nebylo to špatné, četlo se to dobře, ale řekla bych takový průměr. Rozhodně to není na 5*.

PetK
13. února

Trochu protivná a sobecká hlavní hrdinka, snobka s kariérou na prvním místě, které se během jednoho večera obrátí život naruby a brzy se nachází ve fázi, kdy neví, jestli hrabe jí, nebo celému světu.
Váhala jsem mezi třema a čtyřmi... Ale poslední fáze knihy to docela zachránila. Po polovině už to chvíli bylo furt na jedno kopyto, ale je třeba uznat, že příběh byl čtivý. A rozuzlení docela originální na to, že jsem knih s podobnou zápletkou četla už několik.

Romžiry
06. února

Bojovala jsem s hlavní hrdinkou, rozhodně by se měla léčit. Knihy typu: přes půlku knihy nic moc a pak tak rychlý spád, až se tajil dech, nemám moc ráda. Celkově kniha nebyla špatná, ale kdybych ji nečetla, o nic bych nepřišla.

Misa.K1
01. února

Knížka se mi trefila do nálady, sedla mi, četla se dobře. Rozuzlení celkem překvapivé.

Úplně souhlasím s Leny.Wood ohledně slova "horečnatě" - neustále se opakuje a ke všemu ho překladatelka používá špatně, patrně měla na mysli slovo "horečně".
Bohužel špatný překlad dost kazil cekový dojem z knížky, za to ale autorka nemůže.

icewind
30. ledna

Občas jsem bojoval s tím uvěřit postavám, že by takhle někdo mohl v reálu mluvit, myslet, jednat...... na přesdržku byla jak hlavní hrdinka tak zejména i její kokoko kamarádka :-) Děj neurazil, ale název celkem sedí, kniha mým životem prolétla opravdu tak nějak beze stopy....

bafuskyBaf
22. ledna

Trošku mi hlavní představitelka lezla na nervy...ale rozuzlení mělo spád...i když jsem trošku tušila oč kráčí.

Dresia
20. ledna

Dobrý psychothriller. Takový ze života ;)

ArwenAragorn
09. ledna

Výborný čtivý psychothriller. Napínavý byl od samého začátku a konec byl pro mě hodně překvapivý. Dávám pět* i přes drobné nelogičnosti v příběhu.

eva3655
05. ledna

Už dlouho se mi nestalo, že by mi hlavní hrdinka v knize tak moc lezla na nervy. Iritovala mě až tak, že jsem se zamýšlela, jak se mi povede knihu dočíst. Ale zase jsem byla zvědavá, kam se poděl Matt :-) Jak se blížil konec, začínala jsem Hannah trochu chápat, ale na úplném závěru to u mě zase zazdila. Knížka je čtivá, ale jednou stačilo.

salunka
04. ledna

Celkem pomalej rozjezd, nekonečný hledání a konec mi nesedl vůbec. Zklamání.

konicekbily
02. ledna

Podle mne hodně přehnané, nereálné. Zápletka už byla použita několikrát v jiných knihách. Monologem vyprávěné příběhy bývají podobné. Odpočinková četba - průměr pro čtenáře tohoto druhu literatury

leny.wood
29.12.2017

Tohle že má být thriller? No tak to sotva. Knihu jsem protrpěla, dočetla jsem ji se sebezapřením a nadějí, že třeba... Ale bohužel. Žádné napětí jsem necítila. Jen znechucení nad hlavní postavou (a to téměř od samého začátku) a hlavně slovem "horečnatě" - tolikrát během chvíle bylo všechno horečnaté, až jsem měla chuť knížku zahodit.

elisa194
28.12.2017

Zhruba do poloviny knížky jsem napětím skoro ani nedychala. Ale ke konci se kniha trochu pokazila a napětí opadlo, zápletka jinak super, ale hlavní postava byla nekdy na facku, sice se to pak na konci vše vysvetlilo, ale stejne mi byla hrozne nesympaticka. Takže *** a pul

romana0733
03.12.2017

Moc pěkně napsané, napinavé od začátku až do konce, žádná hluchá mista.

kika 13
27.11.2017

Napínavé až do konce.Hannah byla dost často na zabití.