Slyším tě všude

od:

Slyším tě všude

Svižně napsaný příběh se odehrává se v blízké budoucnosti, kdy bude možné, k nepřetržité komunikaci a dostupnosti přes sociální sítě, i neustálému vylepšování technologií, podstoupit operativní zákrok, který propojí partnery tak, aby vnímali pocity a myšlenky druhého. Právě to nabídne Briddey Flanniganové její přítel Trent namísto zásnubního prstenu. Briddey je nadšená, vždyť EED zákrok prohloubí jejich vzájemnou lásku a umožní jim dokonalé souznění. K zasnoubení má dojít po úspěšném navázání spojení po operaci. Briddey navíc doufá, že se tím konečně dostane z dosahu přílišné péče a starostlivosti své irské rodiny. Jenomže věci se nakonec nevyvinou přesně podle plánu. Po probuzení z narkózy čeká Briddey překvapení: k propojení sice došlo, ale zcela jinému, než předpokládala. Od té chvíle se rozjíždí napínavý a vtipný příběh, který převrátí Briddeyin dosavadní život naruby a dovede ji k zásadnímu přehodnocení pohledu na lidi kolem sebe....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/347622/slysim-te-vsude-0tn-347622.jpg 451
Originální název:

Crosstalk (2016)

Žánr:
Literatura světová, Pro ženy, Sci-fi
Vydáno:, Metafora
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (18)

Přidat komentář
alzbeta4340
23. listopadu

Výborný námět zpracovaný v románu určeném především pro mladší čtenářky. Místy je kniha neuvěřitelně ukecaná, situace se omílají a komentují stále dokola. Postupem čtení jsem usoudila, že je to záměr, aby byli čtenáři taky zahlceni opakujícími se informacemi jako hlavní hrdinka Briddey. Záměr úplně chápu, ale bylo to dost únavné. Osobně se mi hodně líbilo líčení síly, které mají knihy, a pak samozřejmě závěrečná romantická scéna :-).

Rodaw
13. listopadu

Bohužel nedočteno, toto není absolutně můj šálek kávy :(
Mrzí mě to, Kniha posledního soudu od Connie byla úžasná!

Astonius
12. listopadu

Přečetla jsem necelých 300 stran a dál už to příliš uráželo moji inteligenci... Kniha by mohla být "kuchařkou" pro spisovatele, jak napsat tlusté dílo o ničem. Když jsem pochopila spisovatelčin systém - nastolit situaci a pak o ní 50 stran tlachat formou různých telefonátů a rozhovorů, stále dokola stejný text, už jsem začala používat i "rychločtení", protože to člověku nic nedávalo a kdyby ty stránky přeskočil, nic by se nestalo. Nejhorší je, když si člověk vysní příběh, jaký to bude - nejvíce jsem doufala v propojení s úplně cizím člověkem, kterého bude hlavní hrdinka poznávat prostřednictvím emocí a pak se potkají a poznají, ale tohle byla červená knihovna na té nejnižší úrovni, i když nechci urážet červenou knihovnu.... :-) Bylo to naivní, nedotažené, roztahané, stupidní, ztráta času. Zajímavý námět nabízel tolik možností, ale využito bylo tak 1 %..... Absolutně nedoporučuji :-)

Teclaireddy
06. listopadu

Nakonec se přikláním k 5 hvězdičkám, protože mě kniha opravdu strhla a zahřála u srdce.
Ano, já vím, že dějová linie je místy trochu krkolomná, nelogická až překombinovaná, zajímavé téma není rozvinuto moc do hloubky a postavy jsou poměrně černobílé. Ale ta romantická linka, mnoha komentátory zatracovaná, mne prostě dostala. S. měl pro mě neodolatelný šarm a autorka umí psát s takovým jemným citem, že mě to prostě nějak dostalo (a to nejsem žádná milovnice červené knihovny).

Siraelxy
28. října

Pardon, ale tohle je tak příšerná nuda, jako už dlouho ne. Pořád jsem čekala kdy se to rozjede...nerozjelo. Zdlouhavé kecy o ničem, neustálé telefonování a smskování....ne, prostě ne. Více tady: http://siraelxy.blogspot.cz/2017/10/connie-willisova-slysim-te-vsude.html

vladka1695
18. října

Kniha zřejmě pro jinou cílovou skupinu, ale občas byla i vtipná.

jeani001
18. října

Když jsem knihu Slyším tě všude objevila, zaradovala jsem se, že jsem konečně objevila "scifarnu pro holky". Prvních pár kapitol jsem byla opravdu nadšená, bohužel co tak nadějně začalo se zvrhlo spíše v telenovelu z čehož jsem v konečném důsledku zklamaná, protože zmatený děj, postavy chaoticky mluvící přes sebe, nedomyšlený svět s nekorespondujícími událostmi, to pro mě osobně není známkou kvalitně napsané knihy. Přestože oceňuji nápad autorky, který by mohl být úžasný - EED propojení partnerů, kteří tak navzájem cítí své pocity...
Přesto věřím, že kniha své příznivce najde, bohužel já na telenovely nejsem :-)

veronika9143
16. října

Musím se přiznat, že zrovna sci-fi moc nevyhledávám a když se mi podaří přečíst dvě knihy do roka, tak je to hodně. Proto mě kniha mile překvapila, z části pobavila a dokonce vystrašila. Představa, že by se tohle někdy mohlo stát (a přiznejme si, že zas tak šílené to není), mě právem děsila. :-D Celkově ji hodnotím dobře, i přes velký počet stran se dobře četla, nenašla jsem místa, kde bych se snažila text uspíšit, nebo přeskočit a můžu ji s klidným srdcem doporučit. Samozřejmě je určená spíše pro mladší čtenáře, ale určitě zaujme i jinou věkovou kategorii.

alnahu
11. října

Zvláštní kniha,díky výzvě jsem si vybrala tuto knihu odehrávající s v budoucnosti a i když sci-fi nemusím ,tak jsem si ji přečetla a kupodivu se mi příběh Briddy četl dobře.
Trent šéf firmy s mobilními telefony nabídne své přítelkyni Briddy,aby si společně nechali voperovat do mozku malé tělísko,díky němuž budou společně sdílet své emoce a pocity,jak vše dopadne se dočtete v této knize s velmi zajímavou obálkou , kniha je proložena pěknými citáty.

keiko33
18. září

Tak to bola jazda, doslova. Kniha je pisana tak putavo a tie vtipne dialogy, ako keby ste sa rutili z kopca plnou rychlostou a neviete zastavit. Proste musite citat az kym nieste na konci. Ma to byt scifi, ale az na tu schopnost pocut myslienky, tam nic nebolo. Skor by som tuto knihu nazvala komediou. Je plna humoru, otravnej rodiny a citania myslienok, co dodava tejto knihe jedinecnost. Naozaj ma nenapada ziadna kniha, ku ktorej by som ju prirovnala. No a Schwartz bol strasny sympatak, konecne ziadna dokonalost.

MartinaF
12. září

Nemám slov. Zpočátku jsem byla skeptická, ale jak se příběh odvíjel, líbil se mi čím dál víc. Prostě skvělá knížka.

kneslova
30. srpna

Má oblíbená spisovatelka a další kniha - to je super. Celkem povedený příběh, bravurně napsáno, je pravdou, že nejsympatičtější postava knihy je Maeve a je to trochu obsáhlejší dílo, přesto výborné - 5 hvězdiček

bookcase
19. srpna

Tohle bylo úžasné, byla jsem nadšená nápadem i zpracováním. A pořád jsem se musela koukat na ročník narození spisovatelky, protože napsala svěží román bez hluchých míst.

Lokina
19. srpna

Ta kniha je jedním slovem úžasná! Na to, že se jedná o pěknou macandu o 500 stránkách, kniha se četla velmi dobře a svižně. Příběh byl osvěžen o dávku originality a vtipnosti. Při dočtení poslední kapitoly, jsem byla smutná, že je konec. Ale bylo to zakončeno bravurně, takže jsem spokojená :-)
Vážně jsem ani na okamžik neuvěřila, že by Briddey a Trent měli být spolu, vůbec jsem u nich necítila žádné propojení a smysl proč spolu chodili. Naopak když se objevil pro ni ten pravý a bohužel ona to neviděla a chovala se jako trubka, cítila jsem mezi nimi od prvního okamžiku tu chemii a city.
On byl takový netypický princ na bílém koni, milý, galantní, hodný a choval se někdy divně, ona byla hlavně ze začátku naivní, místy natvrdlá a hloupoučká, takže tvořili pro mě zábavný a prima pár, jejichž myšlenkové dialogy byly stavebním kamenem celé knihy a které knihu rychle popoháněly.
Za mě kniha stojí stoprocentně za přečtení, takže ji nemohu dát nic jiného než plný počet :-)

Blaufik
16. srpna

Knihu rozhodně doporučuji, myslím, že se jedná o povedený kousek, který si ráda s chutí přečtu znovu. Čtení ubíhalo přesně tak, jak mělo a díky emocím, které ve mě kniha vyvolávala se jedná o kousek, který ráda doporučím dále.

Více v mé recenzi v záložkách.

trudoš
11. srpna

Bravurní v rovině humoresky, slabší co se zápletky týče. Connie Willisová tentokrát jen pluje po povrchu fantastiky, která jí slouží k rozehrání sympatické romance. Jenže těch pět set stran je prostě znát. První část je ještě geniální a bezkonkurenčně patří k tomu nejhumornějšímu, s čím jsem tenhle rok přišel do styku. Jenže jakmile se rozdají karty, začne děj překvapivě stagnovat. Autorka to sice kompenzuje chytlavými dialogy, ale nedokáže tím zaonačit fakt, že jí slova jednoduše přerostla přes hlavu. Druhá půlka má tak slabší spád, což jí rozhodně vytknou všichni skalní fanoušci science fiction. Kdo však miluje filmy typu Moje tlustá řecká svatba, nenechá se tímhle rozmarem nijak odradit. Je tam hodně osobních zkušeností s nešvary moderních komunikačních prostředků, stejně jako kouzelných trampot stran rozvětvené irské rodiny. Finále pak sice nevygraduje bůhvíjak dramaticky, ale vzhledem k tomu, že takhle končí prakticky každá druhá romantická komedie, byl jsem maximálně spokojen.

milunka21
10. srpna

Ze začátku trošku chaos, ale nakonec se pořádně rozjela. a poslední věta v knize nejlepší. :-)

Veve721
07. srpna

Tohle je opravdu jedna z nejlepších knížek tohoto roku. Kdybych mohla doporučit jen deset knížek, které si letos nutně musíte koupit, tak "Slyším tě všude" obsadí vrchní příčky seznamu. Chápu, že sci-fi není šálkem kávy pro každého, ale tohle není jen tak nějaké sci-fi. Najdete tu humor, ale i kapku romantiky, která však není nijak kýčovitá nebo prvoplánová. Líbí se mi, že autorka se svými hrdiny pracuje a v jejich chování je dobře viditelný vývoj. Knížka obsahuje velké množství dialogů, překvapivých zvratů a čistokrevné akce, takže i když se jedná o macíka s 500 stránkami, začíst se není žádný problém a brzy máte dočteno. Je jen málo knížek v mé knihovničce, po jejichž dočtení v sobě cítím zvláštní prázdno. Vždy jsem pak smutná, že už mám dočteno a nemám chuť číst něco jiné. A taková knížka si podle mě zaslouží plný počet hvězdiček a proto ho taky dostane.
Recenze: http://supermixer.blog.cz/1708/k-slysim-te-vsude-connie-willisova