I když půjdu roklí šeré smrti

Kniha o lékaři, který zkoumá „život po životě“ a především o psycholožce, která se dobrovolně stane pokusnou osobou. Strach o život malé dívky dožene mladou ženu k dobrovolné účasti na projektu, který si klade za cíl využít uměle navozených pocitů stádia klinické smrti jako převratné neurochirurgické metody. Tím je nastartován proces fascinujícího poznávání a především sebepoznávání, odkrývání tajemství skrytých v minulosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17600/i-kdyz-pujdu-rokli-sere-smrti-17600.jpg 445
Literatura světová, Horory
Vydáno, Triton

Passage, 2001

Kniha I když půjdu roklí šeré smrti

Adam01

Už je to rok co jsem knihu četl a stále, když se odněkud vynoří téma posmrtného života, musím na tuto knihu myslet. Doporučuji.

Finn69
07.10.2020

Podobně jako Slyším tě všude, trochu moc upovídané a o hodně delší než bylo třeba. Námět je zajímavý, měl jsem ale občas problém to Connie uvěřit. Například kde by se v jedné nemocnici vzali hned tři vědci, nezávisle zkoumající ten stejný fenomén, notabene zrovna vidiny pacientů v klinické smrti.
Napsané je to hezky a čtivě, zajímavé je i vykreslení nemocnice. Připadlo mi, že jde vlastně o metaforu lidského mozku, obrovského a složitého, kde po chodbách zdánlivě chaoticky pobíhají lékaři a sestry jako impulsy po nervových drahách.
A vzhledem k tématu knihy to tak Connie možná i myslela.

Jeanys
21.01.2020

Mě se kniha líbila, mám ráda tuto tématiku, veškeré knihy z lékařského prostředí

Chloe12
30.07.2018

Kromě této knihy jsem od této autorky četla ještě knihu Slyším tě všude. Ani jedna z knih nebyla taková jakou jsem ji očekávala. Přesto ve mě zanechaly hluboký dojem. Možná za to může má představivost, která při čtení viděla pod příběhem mnohem víc. Knihy se mi velmi líbily a můžu vřele doporučit.

evilunicorn
11.01.2018

Ouu.Tak poté,co jsem byl naprosto unesen knihami "Kniha posledního soudu" a "O psu nemluvě" jsem teď tvrdě narazil.Strašně rozvláčné,spousta zbytečných postav.Kniha z poloviny o tom,jak pobíháte po nemocnici a z poloviny jak čučíte na skeny..Asi moje první kniha,kterou jsem dočetl jen silou vůle.Téma zajímavé,ale zpracování naprosto ubíjející.Mít o 200 stránek míň,knize by to prospělo.Pro mě velké zklamaní..

gumkacik
21.04.2017

Connie Willis je skvělá spisovatelka, ale je třeba mít s ní svatou trpělivost. Čtenář nakonec dostane, pro co přišel, musí se k tomu ale zdlouhavě pročíst. Téma je nadmíru zajímavé a citlivé a autorka se jeho zpracování zhostila se ctí. Bavilo mě balancování mezi vědou a mystikou. Na rozdíl od předchozího komentáře mi ale připadalo, že spád knihy trochu vázne a omáčky je tam až dost. V textu je často zabíháno do nepodstatných podrobností, postavy se nesmyslně nahání sem a tam, nebo mají mlhavé představy něčeho, co jim stále a stále uniká, dialogy se opakují. Člověk by s klidným svědomím seškrtal 200 stran a nic by se nestalo. Ke konci knihy se navíc podruhé rozbíhá koloběh pátrání a přicházení na kloub celé věci, která již byla čtenáři jednou objasněna. V kontextu knihy to sice smysl dává, nicméně čtenář je ze všeho toho nahánění se, vypípávání se pagerem a nikam nevedoucích slepých uliček unaven. Podobné výhrady jsem měla i ke Knize posledního soudu, která se mi ale četla o poznání lépe.

hedvikasylar
19.04.2017

Kniha me chytla od prvních řádků, což není vždy úplná samozřejmost. Nemusela jsem se vůbec snažit a četlo se sama. Téma knihy mě zaujalo a příběh hned od začátku nabral spád, žádné omáčky okolo.
Překvapilo mě několik výrazných zvratů a jeden velice definitivní mě až zaskočil. I přesto měl příběh i nadále smysl a s chutí jsem došla až k úplnému závěru.
I když má kniha přes 700 stránek, měla jsem ji přečtenou asi za týden, vůbec mi to nepřišlo.
Postavy jsou propracované a mají charisma, žádné rozplizlé a neurčité charaktery. zajímavá je dívka Maisie, která má specifický humor a je to velice hezky propacovaná postava.
I když téma jako takové může působit děsivě, sama kniha byla skoro až laskavě pojatá, žádné drastické scény nebo temná místa, vše bylo v hranicích, které se dají snést a číst i před spaním :)
Vřele doporučuji k přečtení, zřejmě se od ní nebudete moct odtrhnout.

IvetaHu
02.12.2016

Kniha se mi moc líbila ( i přes ten zvrat v ději) :o).