Rodaw Rodaw komentáře u knih

William, Kate a malý George William, Kate a malý George Christopher Peter Andersen

Knížka o Williamovi a Kate byl můj první rozsáhlý životopis, který jsem přečetla. Autor Christopher napsal i životopis Diany, takže jsem se na tuhle knížku celkem dost těšila. Otevírala jsem ji s pocitem, že jsou mi Kate i William sympatičtí. Zavřela jsem ji s pocitem opačným. Bohužel.
Ne, nebudu je tady pomlouvat a samozřejmě ani urážet! Na to nemám ani právo. Je to prostě můj osobní pocit, trošku jsem se v nich zklamala. Jestli jste třeba viděli film, jejich příběh je opravdu taková love story, sladká love story, ale knížka mi ukázala mnoho stran, které mi vadily. Oba dost silní kuřáci, William i Harry velcí děvkaři (pardon, je to nejvíc výstižné) a taky má anglická rodina ve zvyku konat hony na zvířata, což třeba Kate ze začátku vadilo, ale nakonec se k nim stejně přidala (ok, si nic jiného ji nezbylo). Ale třeba tady tohle vadí i hodně ochráncům zvířat, ale anglická rodina s tím prostě nehodlá přestat. Ani, přiznávám, i mně tohle vadí. Naprosto zbytečné zabíjení zvířat ...
Na druhou stranu je však knížka hezky napsaná, VELMI PODROBNĚ! Budete zavaleni všemi jmény snobů a bohatých lidí, desítkami dívek, které William měl a nebo byly třeba jeho barovými známostmi.
Občas jsem se sama trošku ztrácela...
U knížky mě asi bavil nejvíc začátek (cca prvních 150 stránek :D), kde bylo dětství Williama i Diana- ta mi byla asi ze všech postav nejvíc sympatická, což je celkem paradox.
Moje mamka Dianu dost prožívala, tak jsem se s ní o ní i hodně bavila...
Bavilo mě i seznámení Williama a Kate, ale pak jejich "společný" život už trošku.. nevím no, nudil.
V knížce jsem snad opravdu nenašla jediného "normálního" člověka - tím myslím člověka, který by neměl v jednom rukávu 10 vil a v druhém tatíčka miliardáře. Ale jasně- v okolí Kate a Willa jsou prostě samí bohatí. I když Kate nebyla šlechtického původu, byla MOC bohatá, tím myslím fakt HODNĚ.
A jako ne, nezávidím jim to. Jen mě mrzelo, jak se chovali. To je rozdíl :-)
Samozřejmě je v knížce popsáno i dětství Kate a její velmi cílevědomá maminka, která mě překapila tím, JAK MOC CÍLEVĚDOMÁ byla. Wow ...
Celkem mě překvapilo, že svatba byla zhruba na posledních 20 stránkách a třeba období, kdy byla Kate těhotná v knížce už vůbec nebylo. Celkem mě to překvapilo, zvlášť, když je malý George už v názvu knihy :-)
Co se knížce však nedá upřít je její podrobnost, skvěle Vás seznámí, jak s Kate, Williamem, Harrym, Dianou, Charlesem (jen tak mimochodem: nechápu, jak můžou mít princi rádi Camillu)
Takže jako životopis je to rozhodně dobrý, mě zhruba do poloviny i hodně bavil. Pokud se chcete o anglické královské rodině dozvědět něco více, je to ideální knížka pro Vás :-)

24.03.2014 3 z 5

Dech Dech Sarah Crossan

Člověk mi řekl "další dystopie". Přiznám se, že i já jsem ke knížce takhle přistupovala. O to víc mě překvapila.
Dech je příběh o tom, co by se stalo, kdyby došel kyslík - nebo spíš kdyby nastal nedostatek kyslíku. Je město, obehnané kapsulí a tam kyslík je. Ovšem kdo není premiér, ten se nemá zas tak moc dobře. Kolem města a kapsule je pustina .... a co v ní?
Páni, scény z pustiny, z okolí kapsule mě fakt bavily! A protože se tam odehrává v podstatě skoro celá knížka, bylo to super. Knížka je psaná z úhlu pohledu 3 postav - Bea, Alina, Quinn. Dali se dohromady v podstatě náhodou a to všem změnilo životy. Máme tu premiéra, obyčejnou -spíš chudší dívku a odpadlíka (nebo spíš odpadlici :P - ale ne, NENÍ TO NA PALICI!)
Příběh je napínavý, akční, má spád, nenudíte se ani chviličku a hlavně ani nevíte, jak to dopadne! Já jsem četla a četla a byla nervózní z toho, jak to celé dopadne. Fakt se jedná o příběh, který pohltí...
Jinak ještě taková menší zajímavost: Ačkoli se mi knížka tak moc líbila, ze začátku jsem se do ní vlastně nedokázala začíst. Prvních 50 stránek jsem z knížky zas tak moc nadšená nebyla. PAK ale... to bylo něco :)
Doporučuji, především nadšencům dystopií :-) Nenechte si tuhle knížku ujít...

24.03.2014 5 z 5

Podezřelý Podezřelý Robert Crais

Podezřelý je opravdu nádherná knížka, která mě neskutečně moc mile překvapila, našla jsem si díky ní dalšího oblíbeného spisovatele- pana Roberta Craise - a vlastně s klidem můžu říct, že knížka se zařadila mezi nejlepší a nejmilejší knížky, které jsem kdy četla.
Kriminálky zase tak moc nečtu, ale "novodobého Komisaře Rexe" jsem si prostě přečíst musela. Všichni pejskaři si podle mě tento příběh zamilují, protože je v něm nádherně vidět přátelství mezi člověkem a psem. Mezi Scottem a Maggie. Neuvěřitelné přátelství. A oba neuvěřitelně velcí sympaťáci :-)
Pokud máte nějakého hafana doma, určitě víte, že je to přítel na život a na smrt. Taková je i Maggie. Za svého pána by dýchala, nasadila by za něho život. Ačkoli cestu k sobě neměli vůbec jednoduchou, vlastně spíš smutnou, vzniklo mezi nimi zkrátka nezapomenutelné přátelství.
K tomu všemu má knížka dobrý nápad, je akční a rozhodně má spád. Já se u čtení nenudila ani chviličku!! :-)
Hlavně začátek knížky byl celkem dojemný, když Maggie i Scott přišli o parťáka. To bylo hodně smutné.
DOPORUČUJI VŠEM, HLAVNĚ PEJSKAŘŮM! :-)
PS: Moc mě překvapilo, když jsem se dozvěděla, že Robert napsal knížku Rukojmí, podle které je i film (hraje v něm Bruce Willis). Od tohoto autora si moc ráda přečtu i další knížky :-)

24.03.2014 5 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Páni, tahle knížka se mi celkem hodnotí špatně, sama jsem z ní trochu zmatená. Celkově bych moje hodnocení viděla na rozmezí 3 a 4 hvězdiček. Byly chvilky, kdy jsem měla chuť dát knížce jen 2 hvězdičky, pak jsem zase měla stavy, kdy bych ji klidně dala plný počet ... Tahle knížka je rozhodně nepředvídatelná, svá, zajímavá a svým způsobem i nepochopitelná.
Já ačkoli mám moc ráda thrillery, horory a na násilí jsem svým způsobem zvyklá (ups, to asi vyznělo divně, ale je to pravda, z hororů jsem zvyklá na hodně věcí), začínala jsem tuhle knížku číst trochu se strachem z toho, aby to nebylo AŽ MOC KRUTÉ. Celkem mě překvapilo, že TOLIK hnusného a násilnického tady až tak moc nebylo. Podle mě tu bylo daleko víc psychologických scén, které vedou k zamyšlení. Některé kapitoly přímo končí větou, která vybízí k tomu, aby se nad celou situací zamyslel čtenář tak nějak filozoficky ...
Co se týče násilí - ano, samozřejmě tu ty scény jsou. Z nějakého důvodu na té obálce musí být ten červený proužek, který má varovat slabé povahy :-) Jsou tu scény, které popisují brutální znásilnění a scény, které popisují týrání a mučení malých kluků - mlácení, bičování ... ale je to tu v menší míře, než já jsem čekala.
Knížka se čte podle mě obtížněji než jiné knížky. Při čtení musíte dávat pozor, abyste vše co nejlíp pochopili. Aspoň já jsem to tak měla. K nějakým odstavečkům jsem se třeba i musela vracet, abych to pochopila ... možná je chyba ve mně, ale přečetla jsem toho v životě už celkem dost, tak si troufám říct, že prostě je tahle knížka trošku náročnější... Hodně věcí si musíte domyslet, alespoň ze začátku.
A teď už se dostáváme k dalšímu bodu a to sice: roztříštěnost. Tahle knížka byla hodně, ale fakt hodně roztříštěná. Některé věci prostě nechápete, když ji čtete. Vrtíte hlavou a prostě nevíte, JAKÁ JE PRAVDA. Naštěstí je tu i velké plus- na konci je skoro všechno vysvětleno. Kdyby nebylo, knížka by ode mě rozhodně nedostala 4 hvězdičky, protože by mi hodně vadilo, že většinu věcí z knížky jsem nepochopila.
Když si to vezmu zpětně, všechno do sebe skvěle zapadlo. Skoro všechno. Pár věcí jsem nepochopila, to je pravda. A celkem mě to štve. Ale většinu jsem pochopila a za to jsem ráda, protože mi najednou celý příběh začal dávat smysl. A je pravda, že celkový nápad a to, jak se to všechno zamotává a hlavně to odhalení = velký šok - to je hodně dobře vymyšleno. Mě samotnou to překvapilo, nečekala jsem to.
U téhle knížky rozhodně budete překvapení.
Takže abych to shrnula: Tahle knížka je hodně svá, místy velmi psychologická a je dost možné, že v ní budete mít ze začátku zmatek a guláš :-D Pokud vydržíte do nějaké 250.strany, budete HODNĚ překvapení.
Hlavní hrdinové a hrdinky mi nebyli moc sympatičtí. Bohužel ... ale i tak jsem jim fandila, některým :3
Styl psaní je celkem strohý, surový, autoři se s ničím moc nepářou. Ale umí zaujmout a když Vás knížka chytne, těžko se od ní dostanete.
Já ji měla přečtenou za 2 dny a nechala ve mně celkem velkou stopu. Byly chvíle, kdy se mi moc nelíbila, kdy jsem se u ní nudila, ale pak přišly scény a hlavně rozuzlení - které mi vyrazilo dech.
Knížku rozhodně nedoporučuju všem, protože si zkrátka myslím, že všem se líbil nebude. Trošku mi vadí až moc otevřený konec, protože je to hrozný pocit - nejraději bych si přečetla hned druhý díl, ale nemůžu!!
Knížku čte i moje babi a protože se vždycky dívá na konec, tak ví, jak dopadne. Babičce přijde taky konec velmi otevřený.
Pokud se Vám však knížka podle anotace líbí, zkuste ji.
Mně se vlastně dost líbila.

21.03.2014 4 z 5

Skrytá Skrytá Marianne Curley

Tahle knížka mě neuvěřitelně mile překvapila :-) Po různých recenzích, které ji většinou hodnotily jako průměrnou či dokonce podprůměrnou jsem od ní příliš neočekávala, o to víc se mi zalíbila. Ačkoli jsem nikdy moc nemusela andělské příběhy, tenhle mě neskutečně chytl, čtení jsem hltala a neskutečně moc se těším na druhý díl, který si rozhodně pořídím.
Možná místy klišé, několik nelogičností se v knížce nejspíš taky najde, ale to čert vem. Mně se to zkrátka líbilo a knížku rozhodně doporučím dál :) Rozhodně se Skrytá řadí k těm lepším YA knihám, které jsem četla. Hrdiny jsem si moc oblíbila, některé scény mě hodně překvapily a řekla bych, že knížka se nakonec vyvíjí jinak, než by čtenář myslel. Nebo aspoň mě několik zvratů dost překvapilo :-) Takže za mě doporučuju, knížka mě velmi mile překvapila:-)

04.01.2014 3 z 5

Monument 14 Monument 14 Emmy Laybourne

Miluju tuhle knížku! Miluju, miluju a ještě jednou miluju. Plná napětí, akce... zkrátka úžasný příběh, který rozhodně všem doporučuji. Jedna z nejlepších dystopií, co jsem kdy četla :)

02.01.2014 5 z 5

Temnou chodbou Temnou chodbou Lois Duncan

Rozhodně zajímavá a tajuplná knížka, doporučuju :) Není to přímo horor, u kterého se budete třást strachy, ale má něco do sebe :)

15.12.2013 4 z 5

Pulz Pulz John Lutz

Úžasná a napínavá knížka, která chytí a už nepustí. Místy poměrně brutální, takže by se na ni měl čtenář možná trošičku psychicky připravit.
Vřele doporučuji!!

15.12.2013 5 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Mé sladké šestnácté století je také naprosto sladká kniha, která chytne za srdce určitě nejednu mladou dívku. Puberťačka Cat nemá lehký život. Její matka je slavná herečka, táta si našel novou přítelkyni a Cat je z toho všeho zmatená. Jako dcera dvou významných osobností je často pronásledována paparazzi a dost často už neví co dělat dál.
Vše se však změní, když ji tatínek s jeho novou přítelkyní vezmou na dovolenou do Itálie. Tam se dostane díky zvláštní cikánce do 16.století.
Kniha je neuvěřitelně vtipná, svěží, milá. Skvěle se mi četla, čtení jsem si přímo užívala a ke konci si říkala, že už vlastně nechci, aby konec byl.
V 16.století se Cat seznamuje se svými předky, potkává okouzlujícího Lorenza a musím tedy říct – ten kluk je fakt boží!! Charismatický a tááák moc .. jak to říct, zkrátka skvělý :)
Knížka se jistě bude dobře číst v letních prosluněných dnech , protože právě taková je – svěží, letní, lehká. Nic náročného. K tomu všemu cestování časem – co víc si člověk může přát? :)
Nádherná knížka, všem vřele doporučuji :)

15.12.2013 4 z 5

Návnada Návnada Kent Messum

Tato knížka mě zaujala na první pohled, když jsem ji viděla na internetu. Musím říct, že nezklamala. Rozhodně ne. Na obálce vidíte nápisek "Pro příznivce Hunger games" - osobně si myslím, že s Hunger games tato kniha nemá zase tak moc společného. Spíš s knihou 15 minus. Takže právě všem fanouškům 15 minus bych doporučila i tuto knihu. Myslím, že se Vám rozhodně bude líbit.
Šest lidí na ostrově, kteří touží po jediném - HEROIN. Droga, která je natolik ovládá, že kvůli ní riskují svůj život a dostávají se do naprosto absurdní situace, ze které snad není úniku.
Knížka je o přežití a o tom, jak silná dokáže být touha po droze a jak závislý člověk dokáže být... Velmi napínavá knížka se zajímavým rozuzlením. Kniha mě neskutečně moc chytla, od čtení jsem se v podstatě nemohla odtrhnout - hlavně ke konci knihy. Všem vřele doporučuji :)

07.12.2013 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Nádherná a velmi emotivní kniha na kterou nikdy nezapomenu.
Zapsala se mi hluboko do srdce, rozhodně doporučuji.

22.10.2013 5 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Krásná a citlivá knížka, která vypráví o lásce mezi vojákem Johnem a dobrosrdečnou Savannah. Byla to moje první kniha od Sparkse a díky ní jsem si ho naprosto zamilovala. S klidem můžu říct, že na tuto knihu nikdy nezapomenu. Udělala na mě veliký dojem a příběh v ní mi přirostl k srdci. Myslím, že kniha rozhodně není předvídatelná. Se zatajeným dechem čtete a stále nevíte, na čem jste a jak se to bude celé vyvíjet dál. Konec zdrcující, pro mě i nečekaný.
Láska v knize hraje velkou roli, dokonce jsem se v jedné recenze na internetu dočetla, že je tato kniha slaďák. S tím tedy nesouhlasím. Tato kniha má v sobě obrovské poslání a i když romantická je, rozhodně to není slaďák.
John je skvělý, úžasný.. je to můj hrdina :) Neskutečně moc jsem si ho oblíbila. Myslím, že každá dívka touží po tom, aby ji její kluk miloval stejně, jako John miloval Savannah. Jeho láska byla.. nepopsatelná. To, co udělal na konci knihy mi vyrazilo dech.
Na druhé straně Savannah - dívka z dobré rodiny, která to měla v životě rozhodně jednodušší než John. Všem vždycky pomáhala, ale myslím, že ne všechna její rozhodnutí v knize byla správná...
Viděla jsem i film a musím přiznat, že se mi moc líbil. Hodnotím ho stejně jako knihu - 5 hvězdičkami. Jediné, co mě překvapilo, bylo to, že tvůrci změnili konec. To je trošku škoda. Člověk je pak zmatený a neví, jaký konec si vybrat. Filmový nebo knižní?
Knížku rozhodně všem doporučuji, já jsem z ní nadšená!

11.05.2013 5 z 5

Zrada Zrada Gregg Olsen

Po přečtení prvního dílu jsem se na Zradu neskutečně moc těšila. Dlouho jsem na ni čekala a musím říct, že se čekání vyplatilo. Zrada je skvělá knížka, ve které Gregg Olsen opět zpracovává zajímavý námět (mimochodem to, že je to založeno na skutečných událostech rozhodně knize přidává na mrazivosti!!).
Musím se přiznat, že ze začátku čtení jsem byla trošku zmatená a pořádně jsem ani nevěděla, zda se mi kniha líbí a nebo ne. Ovšem po přečtení cca prvních 80 stránek mi došlo, že se mi kniha moc líbí.
Dle mého názoru ti, kterým se líbila Závist, tuto knihu jistě ocení a také se jim bude líbit.
A já se těším na třetí díl!! :))
PS: Gregg Olsen je moc sympatický pán :) Mám ho ráda!!

08.05.2013 4 z 5

Závist Závist Gregg Olsen

Závist je má oblíbená knížka a doporučuji ji všem, kteří mají rádi mysteriózní příběhy :)
Je to taková fajn teenagerovská knížka, která upoutá zajímavým příběhem a končí docela šokujícím rozuzlením. Autor má cit pro psaní a umí skvěle popsat charaktery postav (některé jsem si v této knížce moc oblíbila!!).
Závist se mi velmi líbila, druhý díl Zrada taktéž. Rozhodně doporučuji!! :)

08.05.2013 5 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Tuhle knížku můžu jen doporučit. Je naprosto úžasná. Nejlepší kniha, co jsem kdy četla!!
Tomáš je mistr a ví, jak upoutat čtenáře. Od knížky se nedá odtrhnout!

26.08.2012 5 z 5