Závist

Noc, kdy Katelyn zemřela, se stalo cosi, co všechno změnilo. Zlo má nejrůznější příchutě. Někdy je hořké, jindy ošidně sladké. Katalyn zjistila den své smrti. V jeden okamžik byla deprimovaným teenagerem a zároveň ztratila život. A pak... ležela na stole z nerezové oceli, oči skleněné, tělo studené, a byla opravdu, ale opravdu mrtvá. Jak se to stalo? Byla to sebevražda, nebo vražda? A kdo za to nese vinu? Dvojčata Hayley a Taylor Ryanovi zakopnou o důkaz, který je mnohem více znepokojující než si vůbec dokázali představit... a prolitá krev je přivede na stopu tajemství z dávné minulosti, o níž by raději ani nic nevěděli. Autor se nechal inspirovat pravdivým příběhem internetové šikany a Závist je prvním dílem odvážné, otevřené a hrůzostrašné série, která vás přivede až na hranu mezi životem a smrtí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117808/big_zavist-ymI-117808.jpg 3.5167

Prázdné rakve 1.

Horory, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Envy, 2011

Kniha Závist

moudivlacek

Nečekejte žádný horor, do toho to má hodně daleko. Ale je to taková průměrná detektivka opepřená troškou paranormálna pro mládež a začínající čtenáře detektivek. Není to vůbec na škodu. Spíš to ulehčuje čtení. Dvojčata dívky SŠ jsou obdařeny darem vizí a z doteků vody vidí víc jak ostatní. Když zemře jejich bývalá kamarádka Katie, rozhodnou se zjistit, jestli to bylo tak, jak to uzavřela policie.
Chvíli jsem se nemohla dostat přes začátek, ale chce to chvíli vydržet, než děj nabere trochu spád. Ale co rozhodně nemohu omluvit, to je spousta gramatických chyb. Ty dojem z knihy jen zhorší.

Pavlína2019

Kniha se mi dostala do ruky v knihovně náhodou, zaujala mě povedenou obálkou.
Líbil se mi také formát knihy, sympaticky široké stránky, font písma.

Ale už méně - velká spousta chyb.

Co se týče obsahu knihy, až po začtení se, jsem zjistila, že spadá do fantasy pro mládež, což mi úplně nesedělo.

Takové prostředí mladých nevyhledávám, téma taky ne, ale celkově se kniha četla dobře.

V podstatě byla zajímavá, občas psaná i s vtipem - těm, kteří tento žánr vyhledávají - určitě doporučuji.

AndyYoggy

Kniha se dobře četla. Jako detektivka pro mládež v pořádku. Tedy, mimo ty gramatické chyby. Jako oddychovka mile překvapila. Také musím pochválit pěkný vzhled knížky.

Dudek25
09.06.2020

I přes hrozne hodnocení nechápu proč se mi moc líbila

SoniaR
08.02.2020

Nebylo to úplně nejhorší... Taková oddychovka. Jdu zkusit i další díl.

oblakaknih
19.05.2019

Závist je přesně ten typ knihy, na kterou nechcete psát recenzi.
Námět byl super. Je to sice označené jako horor, ale je to spíš thriller s prvky fantasy.
Nejoriginálnější je na knize to, že "vyšetřovatelkami" jsou kamarádky mrtvé dívky.
Postavy jako takové nebyly nic moc. Bylo jich příliš, takže jsem v nich měla zmatek. Popisy vedlejších postav byly zbytečně rozsáhlé. Stejně jako scény s nimi.
Připadalo mi, že autor úplně zapomněl na otce oběti, protože o něm byly minimální zmínky.
Četlo se to dobře, kniha je skvěle napsaná, ale trochu mi to kazily chyby a nesrovnalosti. Přesto jsem četla déle než je u mě zvykem.
Děj byl fajn. Sice byl podkreslený náctiletým klišé, někdy trochu nereálný (ale dobře, je to přece fantasy) a na konci byl zvrat, který mohl být daleko rozvinutější!
Za mě je kniha dobrá. Ani víc, ani míň.
Doporučuji, pokud chcete začít číst thrillery.

Veronika33
07.10.2018

Kniha bola super, pútavá,nenáročná predsa len je to young adult literatúra, ale napriek tomu sa veľmi dobre čítala. Postavy veľmi dobre vykreslené, dvojčatá sympatické. Super oddychovka.

šneki
14.05.2018

Po druhém přečtení strhávám ze 4* na 2*. Postavy byly ploché a vůbec se do nic nedalo vžít, závěrečné rozuzlení to také nezachránilo.