Rodaw Rodaw komentáře u knih

Eragon Eragon Christopher Paolini

Opravdu miluju tuto knihu, je dokonalá ♥

Eldest Eldest Christopher Paolini

Tento díl mě bavil stejně, jako jednička! Byl sice trošku jiný, ale líbil se mi moc :)

Dívka z nočních můr Dívka z nočních můr Kendare Blake

Ano, je pravda, že je tento díl slabší než ten první. První díl mě víc bavil, překvapil, chytil. Ale i tak jsem si Dívku z nočních můr moc oblíbila a jsem strašně moc ráda, že jsem si tuto sérii mohla přečíst, protože se zařadila k mým velice oblíbeným :-)
A konec mě.. zničil :D

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Mám ráda tuto sérii :)) Ale předchozí díly se mi líbily o něco víc. Uvidíme, jak se mi bude líbit závěrečný čtvrtý díl!!

29.08.2014 3 z 5

Bílý kůň Bílý kůň Alex Adams

Nebylo to špatné, to rozhodně ne. Ale bylo to jiné, než jsem čekala. Drama. Jsou tu i napínavé scény, nějaké ty šoky, ale celkově je to vážně drama. Myšlenky postav, psychologické procesy, úvahy nad životem.. Proč ne. Každopádně já si myslím, že to mohlo být lepší. Alespoň pro mě.
Na druhou stranu čtení jsem si užila a knížka si 3 hvězdičky určitě zaslouží :) A doufám, že v Česku vyjde další díl, protože bych si ho moc ráda přečetla!!

29.08.2014 3 z 5

Bianca Bianca Bertrice Small

Moc pěkná knížka. Samozřejmě hodně hodně romantická, ale příběh byl i napínavý a svým způsobem i nepředvídatelný, což jsem moc ocenila :-) Prostředí a doba, ve kterém se odehrával, se mi taky moc líbilo, takže za mě palec nahoru a těším se na další díly!

Banka těl - Mladší Banka těl - Mladší Lissa Price

Vážně úžasná knížka, úplně mě pohltila! Jen je škoda, že v Česku (asi) nevyjdou další díly.. Opravdu jsem z této knihy nadšená!

Antarktida - Zmrtvýchvstání Antarktida - Zmrtvýchvstání Jeremy Robinson

Moc pěkná knížka, napínavá, chytla mě!

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Tahle knížka se mi prostě strašně moc líbila :-) Ano, spíš pro teenagery, ale mě chytla a nepustila.

Anatomie duchů Anatomie duchů Andrew Taylor

Jako nebylo to špatné, ale nebylo to ani převratné... Čekala jsem horor a opravdu duchy, takže jsem byla zklamaná, protože toto byla spíš detektivka.. škoda...

29.08.2014 2 z 5

Zaklínač duší Zaklínač duší Sebastian Fitzek

Naprosto úžasná knížka, která rozhodně překvapí naprosto šokujícím rozuzlením!
Všem doporučuju, Sebastian je dokonalý spisovatel!!

Ďábel Ďábel Donald Ray Pollock

Asi se tu oproti ostatním komentářům budu docela vyjímat, ale já prostě téhle knížce fakt musím dát 5/5. Sedla mi maximálně, byla velmi čtivá a já ji doslova hltala.
Ano, ta atmosféra je tu extrémně ponurá, v podstatě tu nenajdete ani jednu kladnou postavu, všechny páchají zlo a nebo jsou k tomu nuceny.. ALE tahle knížka mě dostala. Některé scény mě šokovaly, není to veselé čtení. Autor se s nikým nemazlí a v téhle knížce Vám naservíruje obrovské a místy i nechutné zlo. Ale stojí to za to. A já si to fakt užila.
Tahle knížka není pro každého, ale mně fakt sedla.
Trošku jsem očekávala jiný konec, ale nakonec jsem se s tím závěrem smířila.. bylo to jiné, ale i tak dobré zakončení celého tohoto nervy-drásajícího příběhu :)

10.08.2014 5 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Kdybych tuhle knihu měla ohodnotit, dala bych 3,5/5.Něco mi k tomu chybí...
Na tuhle knihu jsem se moc těšila a když jsem ji dostala do rukou, byla jsem celá paf z nádherného grafického provedení knihy. Obálka, ze které mrazí, nádherné desky a hlavně samotný vnitřek knihy - strašidelné a úchvatné dobové fotografie. Možná u těch fotek bych se trochu zastavila, protože jednak jsou fakt dokonalé, ale hlavně: na mě působily strašidelněji než samotný příběh. A tady se asi stala ta chyba.
Od knížky jsem čekala mrazivý horor, který mě nenechá spát a budu s bát, ale podle mě víc než horor je to opravdu Young Adult kniha pro teenagery. Ovšem hodně povedená. Já jsem ale čekala něco jiného a možná proto jsem byla trošku zklamaná, že je to YA- sice s temným tématem, ale stále YA.
Nicméně kdybych knihu měla hodnotit jako YA, tak rozhodně doporučuju, je skvělá a řadí se k těm nejlepším. Hrdinové jsou moc sympatičtí:)
Co se týká konce, byla jsem napajatá, jakým to půjde směrem a jak se to vyvine ... Samotný konec mě sice bavil, ale nijak zvlášť extra nenadchl.
Takže abych to shrnula: Pokud rádi čtete YA a chcete se bát, JDĚTĚ DO TOHO A NEVÁHEJTE! Doporučuji všemi deseti ... ALE pokud chcete horor, kterým bude na 100% běhat mráz po zádech i dospělým, nevím. Zkuste to, ale myslím, že v žánru horor pro dospělé jsou i lepší knihy ...
Knížka se mi líbila, především fotografie a prostředí z psychiatrické léčebny. Četla se velice rychle - díky fotkám a kapitolám kresleným přes celou stranu (což bylo rozhodně originální a moc se mi to líbilo :-) ).
Autorka píše čtivě, ráda si od ní v budoucnu přečtu ještě nějaké knihy :)

30.07.2014 3 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Červený vrch pro mě byl obrovským překvapením, protože jsem od autorky četla Krásnou katastrofu a ta mě vůbec nebavila, byla to na mě až moc velká slaďárna ... Každopádně když jsem si přečetla anotaci k Červenému vrchu, řekla jsem si- to musím mít. Takže jsem dala autorce ještě jednu šanci a dobře jsem udělala, protože Červený vrch vážně stojí za to ...
Kdybyste se mě zeptali hned po dočtení, jak knížku hodnotím - neváhala bych a řekla 5/5. Po mně ale knihu četla ještě moje mamka a ta z ní byla taky naprosto nadšená, ale moc se jí nelíbil konec. Tak jsme se o celém příběhu bavily a když to beru s odstupem času, ten konec to možná trošičku zkazil, protože se opět projevila mírná přeslazenost... ALE jinak se tahle knížka s nikým nemazlí, je nemilosrdná a v tomto případě opravdu dávám radu - neoblibujte si postavy.. Já si některé oblíbila a pak jsem byla hodně smutná, protože... no to si můžete přečíst sami :-))
Tuhle knihu doporučuju, je napínavá, strhující a já ji četla opravdu se zatajeným dechem... O hvězdičku míň dávám kvůli konci, protože mi to nepřišlo zase tak moc reálné, ale jinak rozhodně doporučuju, pro mě to byl skvělý čtenářský zážitek :-)

22.07.2014 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Možná když se na knížku podíváte v knihkupectví, řeknete si klišé. CHYBA! Já vím, možná to klame, ale tahle knížka je naprosto super, je něčím jiná, hodně překvapivá, neuvěřitelně čtivá. Je mi skoro 19 a čtení mě strašně bavilo, ani chvilku jsem se nenudila a knížku bych s klidem dala i mé mamce, babičce...
Není to o tom, že je hlavní hrdinka zamilovaná do záhadného kluka. Je to o životě. A to je obrovský rozdíl.
Sky pro mě byla skvělá hrdinka a Holder skvělý hrdina. Sice v knize nějaká romantika je, ale řekla bych, že je to spíš vedlejší jev (:D). Celkové rozuzlení mě překvapilo, nečekala jsem to a hlavně jsem celou knihu čekala- co to vlastně bude.
Bez naděje jsem v podstatě nemohla odložit, četla jsem a četla, bylo to silně návykové :)
Za mě 5/5 a rozhodně doporučuji!

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Nádherná knížka, plná pravdy, neuvěřitelně citlivá a brilantně napsaná. Ruta dokázala skvěle popsat tehdejší historickou situaci a zároveň jsem díky ní poznala neuvěřitelně silný příběh nejen o přežití, ale i o lásce.
Pro mě nepředvídatelné, napínavé, smutné a co se týká romantiky- oh, v tomto případě jsem se na ni tak moc těšila! Neuvěřitelně jsem hrdinům fandila, mnoho scén mě zasáhlo a nikdy na ně nezapomenu...
Díky této knize hlavně poznáte historii států jako Litva, Lotyšsko .. za 2.světové války. Moc se o tom nemluví, ve škole v podstatě neučí a to je velká chyba!
Za mě 5/5, stojí za přečtení :-)

Kanibalové Kanibalové Moira Martingale

Vlastně je hodně zvláštní knihu hodnotit hvězdičkami, protože je plná hrůz a násilí a nejhorší na tom je ten pocit, že víte, že se to skutečně stalo. Každopádně pokud se chcete něco o těchto událostech dozvědět, tak si myslím, že je tahle kniha opravdu hodně kvalitní a dozvíte se díky ní mnoho zajímavých informací. Ano, je to zvrácené. Hodně koukám na horory, čtu napínavé knihy, ale i tak jsem někdy kroutila hlavou nad touto knihou, protože některé "scény" jsou opravdu nechutné. Knížku bych na 100% doporučila lidem, kteří se o vrahy a celkově o tuto tématiku zajímají, jinak od toho běžte pryč, mohlo by Vám být špatně :D
Já jsem si knížku užila (vím, zní to blbě) a jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla. Pro mě osobně byla neuvěřitelně zajímavá, dokázala mě šokovat a opět mě ujistila v tom, že někteří lidi byli (a i jsou bohužel) bestie. Třeba chodí právě kolem Vás, jen je nevidíte.. někdy (většinou) se totiž tváří úplně normálně ...

Zvěrolékař a spol. Zvěrolékař a spol. Luke Gamble

Veterinář a spol. je nádherná knížka, která mě chytla už od první stránky :)
Miluju zvířátka, takže tahle knížka pro mě byla jasnou volbou. Jsou tu scény, u kterých se budete smát, ale i scény, ze kterých budete smutní. Já si knížku užila celou a i když jsem někdy neměla daleko k slzám (zvlášť, když jsem četla pasáž o psím útulku v Řecku), tak vím, že si knížku někdy přečtu ještě jednou- hrozně moc ráda! :-)
Takže za mě jedině doporučení, mimochodem Luke je opravdu báječná postava a zrovna ho bych hrozně ráda potkala i v reálu (což je velmi nepravděpodobné, takže aspoň budu s radostí číst všechny jeho knihy :))

20.06.2014 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Nádherná kniha o silné, krátké a hluboké lásce, která měla tu smůlu, že byla ve špatné době. Holocaust mě vždycky dokáže hodně zasáhnout a u této knížky tomu nebylo jinak. Ester jsem litovala, že byla Židovka, litovala jsem všechny Židy, protože to, co se jim dělo si nezasloužili. Jakmile čtu nějakou knížku o tomto tématu a nebo vidím nějaký film, je mi vždycky smutno, protože je to šílené a kdybychom se na jejich místě ocitli my a museli si ty všechny hrůzy vytrpět také ... nepředstavitelné.
Tato kniha ukazuje jemnou lásku mezi dvěma velmi mladými lidmi, kteří si úplně neuvědomovali hrůzy a následky války (aspoň ze začátku). Příběh mě dokáže rozplakat a když na něho zpětně pomyslím, je mi smutno.
Rozhodně kniha, která stojí za přečtení. A pokud ji máte v maturitním seznamu povinné literatury, tak neváhejte a hurá do toho :-)

05.05.2014 4 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Tak tato kniha si mě naprosto získala :-) Hned po dočtení se zařadila mezi mé srdcovky, všem ji doporučuji
Je plná napětí, opředena tajemstvím a hlavně dlouho nevíte, na čem vlastně jste. Příběh je místy i celkem dost smutný.
Kdybyste chtěli, koukněte na moji videorecenzi :-)

05.05.2014 5 z 5