Bílý kůň

Někdy považujeme život za nudnou samozřejmost. A jindy nechceme nic než přežít. Třicetiletá Zoe dobrovolně strávila posledních pět let v jakési osobní bublině – po tragické smrti manžela se pohybuje jen mezi svým prázdným bytem a výzkumným ústavem, kde pracuje jako uklízečka. Šeď plynoucích dní ji neubíjí, naopak jí pomáhá nalézt vnitřní klid, aby se mohla rozhodnout, co se svým životem provede dál. A pak se najednou všechno změní. Lidé v jejím okolí začnou umírat na záhadný virus, pojmenovaném Bílý kůň. Smrtící nákaza se lavinovitě šíří po celém světě a během několika měsíců se lidstvo ocitá na pokraji vyhynutí. Přežije jen hrstka imunních jedinců, a někteří z nich jako by pozbyli veškeré lidství. Vypuká válka a apokalypsu dovrší ničivé zvraty počasí. Možná Zoe dříve považovala holý život za jedinou jistotu, kterou ještě má. To už teď ale neplatí. Odkázána pouze sama na sebe putuje postapokalyptickým světem a snaží se přežít. Nebezpečí číhá na každém kroku, neboť z lidské podstaty už zbylo jen velmi málo. Zoe dál míří k jedinému místu, které by jí mohlo poskytnout potřebnou ochranu – nejen kvůli sobě, ale i kvůli tajemství, které nese s sebou… zdroj: www.legie.info...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135927/bily-kun-bily-kun-135927.jpg 3.5296

Bílý kůň 1.

Romány, Sci-fi

Vydáno: , Domino

White Horse, 2012

Kniha Bílý kůň

DelMar
26. srpnaodpad!

(+ SPOILER) prominte, ale me to prislo jako desnej blabol... cely... a ty letadla, ty taky litaly za susenku s cokoladou pres ocean? a kdyz nesel proud, tak tankovali rucne? a proc potom nejezdila auta, taky rucne natankovana...? no hlavne ze nejvetsi zlo zpusobil Svycar/ka a nadoba, a ta nadoba teda roznesla nakazu do celeho sveta z domu uklizecky, nebo se tech nadob nenapadne dorucilo komusi kamsi vic...? mozna mi neco dulezitoho uteklo, musela jsem preskakovat... ja se vlastne divim sama sobe, ze jsem to docetla do konce :D :D protoze ten konec byl nej :O

cinapo

Dobrá, napínavá, místy nečekaně drsná. Četla se velmi dobře. Nejdřív jsem myslela, že mi bude vadit, že původně avizované pokračování už nevyjde, ale nakonec jsem s ukončením spokojená a pokračování mi chybět nebude.

AlissaM1

Knihu jsem četla už dávněji, ale utkvěla mi v hlavě. Neskutečně mně bavila. Čtivě napsaná, super postavy. Chytrý příběh, s chytrými myšlenkami. Pamatuji si, jak mně tehdy Bílý kůň uchvátil. Jako ano, chápu, že tady není tak silná milostná zápletka, kterou prostě spousta ženských potřebuje k tomu, aby pro ně kniha byla skvělá a daly plný počet hvězd. Kniha staví na něčem jiném, je chytrá a napínavá. Neocení jí však čtenář, který má v oblibě ty masové YA knihy, které jedou pořád na stejném scénáři. Ne, tady se fakt nedočkáte toho, jak se hrdinka bude rozhodovat mezi dvěma sexy muži a podobná klišé, kterou jsou u tohoto žánru typické. Přesto doporučuji... Nenechte se doradit. Kdo nejde s davem, ten tenhle počin jistě ocení. Bílý kůň má hloubku, kterou ale každý nevidí.

Luigi1

Dobře napsaná pěkně čtivá.Začátek nic moc,ale pak se strašidelný příběh rozjel naplno.

SaraArang
09.11.2020

Docela mě překvapuje to nízké hodnocení. Podle mě je to výborná kniha, ale ovšem pokud čekáte extra porci romantické linky, tak budete zklamání. Ona tu nějaká je, ale minimální a navíc trochu jinak. Mně příběh moc bavil. Byl čtivý, chytrý a hodně mě bavily postavy. Přečteno jedním dechem a pokud hledáte něco originálního, vřele doporučuji.

Ronkar
08.03.2020

Objektivně vzato je to taková "oddechovka", která nepřináší v žánru nic převratného, ale má příjemné zpracování a co se upřít autorce nedá - spád a napětí, které nutí číst dál. Velké plus je jazyk plný organických a napaditých obratů i přirovnání, které jinak poměrně klišé vyprávění příjemně zabarvují. Není to čtivo, které bych vyhledával, ale zhltnul jsem naprosto v pohodě za pár dní. A to se mi tak často nestává. Takže palec nahoru.

Laf
15.12.2019

Na knihu jsem se těšila, ale nakonec mne zklamala. Nějak jsem se nedokázala sžít s přechody v ději mezi "tehdy" a "teď". Myšlenka příběhu mne nadchla, ale zpracování mohlo být lepší. Kniha ale sama o sobě je čtivá a vtáhne čtenáře do děje. Za mne takový průměr.

yandýs9
10.10.2018

Napínavá kniha, přečtena jedním dechem.