Bianca

Bianca https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143101/bmid_bianca-pC0-143101.jpg 4 61 15

Renesanční Florencie vášnivě ožívá ve svěží a živé historické romantické sérii legendární autorky bestsellerů Bertrice Small. Giovanni Pietro d’Angelo, florentský obchodník s hedvábím, ani jeho manželka netouží po ničem víc, než provdat své dcery za bohaté a významné muže. Když však nebezpečná nerozvážnost přivede jejich syna k tragické nehodě, musí za ni pykat nejstarší dcera. Pietro d’Angelovi, musí dát krásnou Biancu za ženu mocnému a zhýralému Sebastianu Roveremu, který je vydírá, aby si tak koupili jeho mlčení. S matčinou pomocí prchá Bianca ze svého temného, krutého manželského svazku, aby vyhledala přístřeší ve vile u moře. Šokující vražda manžela jí umožní konečně nalézt lásku. Jenže florentská společnost by nikdy neschválila muže, kterého si vybrala: prince Amira, vnuka Memheta Dobyvatele…... celý text

Barbora H
23.10.2015 1 z 5

Já nemohu opravdu dát ani jednu hvězdu, jen to slovo odpad se mi nelíbí... Ten celý děj, námět knihy, zápletka, popis toho manželství... no úplně lituji té hodiny, co jsem této knize vůbec věnovala... ani snad nemohu dále popsat, co se mi na této "romanticky pojaté" knize nelíbilo...

knihovnaVP
04.09.2015

Žádné další pokračování,autorka zemřela letos v únoru!

moudivlacek
03.09.2015 4 z 5

Tak u této knížky se nudit nebudete, ze začátku jsem se sice strachovala o hlavní hrdinku, ale nakonec se z dívky stala žena, která věděla, o co v životě stojí a tvrdě si šla za svým cílem. Láska zvítězila nad povinnostmi k rodu a rodině.

Rodaw
29.08.2014 4 z 5

Moc pěkná knížka. Samozřejmě hodně hodně romantická, ale příběh byl i napínavý a svým způsobem i nepředvídatelný, což jsem moc ocenila :-) Prostředí a doba, ve kterém se odehrával, se mi taky moc líbilo, takže za mě palec nahoru a těším se na další díly!

modranka
25.04.2014 5 z 5

Smallová - v mojom prípade je to synonymum pre erotiku až porno - ale aj originálne a nádherné príbehy. Táto kniha je skutočne len pre sexuálne vyspelého čitateľa. Príbeh bol pekný pohľad na mnohoženstvo v západnej a východnej kultúre.
SPOILER: Autorka nastavila zrkadlo cynickému a pokryteckému správaniu západných mužov, ktorí mali síce jednu manželku a k tomu niekoľko mileniek, pritom nebrali ohľad na city manželiek, ktorým pri sobáši sľubovali vernosť - oproti - východným mužom, ktorí mali viac manželiek, ale len jednej z nich patrilo jeho srdce.
Spočiatku mi vadila zmena mena hlavnej hrdinky, ale zrejme aj týmto chcela autorka poukázať na to, že Bianka prešla do inej spoločenskej kultúry.

cocci_nella
11.03.2014

Pohodové čtení :-)

v.e.v.er.ka
13.02.2014 5 z 5

super pohadková knížka právě proto ji čtu :-)

LadyElisa
01.01.2014 5 z 5

Smallová opět nezklamala, Bianca je prostě romance kde nechybí láska, vášeň a napětí :) Těším se na další díly této série.

machrus
22.11.2013 4 z 5

No ten začátek byl dost...krutý. No vlastně i ta představa být třetí ženou,nevím no. Když se tím prokoušete je to celkem pěkná kniha.

monte
21.11.2013 4 z 5

odpočinkové čtení, Bertrice opět nezklamala

Buffulik
21.09.2013 5 z 5

Neměl byste někdo tuhle knihu? Můj e-mail je : Buffulik@seznam.cz děkuju moc.

barborelka
01.07.2013 4 z 5

Po dlouhé době jsem sáhla po B.S. a jsem za to velmi ráda...tato série bude jistě velmi povedená...leč mě trošku mrzel konec knihy.....do 3/4 byla kniha perfektní, držela jsem Biance pěsti, ale jak v poslední části knihy přijme Bianca nový osud a nové jméno....to se mi moc nelíbilo....konec byl trošku nedotažený...ale můj názor :-) každopádně mohu doporučit a těším se 2.díl Francesca :-)

Nuttelka
23.06.2013 5 z 5

Bertrice opět nezklamala :-) I když jsem si myslela, že se celý děj odehraje v Itálii, tak opět jsme skončili v Turecku :-) Ale těším se na další díl, jaký osud čeká Francescu...

martin300674
25.03.2013 5 z 5

Užasný roman nedokazal jsem se odtrhnout od te knížky těším se na další pokračování

martin300674
23.03.2013 5 z 5

Zas jedna s krasných knich co p Smallova napsala četl jsem celou serii z Hetau ale tato mě zas potěšila nemohl jsem se od teto knihy odtrhnout.