Rodaw Rodaw komentáře u knih

Setba minulosti Setba minulosti Virginia Cleo Andrews

Po druhém dílu (Lístky ve větru) jsem si myslela, že mě už nic víc nedostane. Mýlila jsem se. Konec tohoto dílu mě naprosto rozdrtil :-( Čekala jsem, že to bude smutné, ale když ta chvíle přijde, stejně Vás to dostane ... Já se do celého životního příběhu Cathy, Chrise, Coryho a Carrie naprosto ponořila. S hrdiny jsem prožila tolik let a dostali se opravdu hluboko do mého srdce. Všechno jsem to prožívala, strašně moc a i proto mě konec Setby minulosti tak moc rozesmutnil ... ono se to dalo čekat a i když jsem se na to pokoušela připravit se - ve výsledku jsem připravená nebyla a úplně mě to smetlo...
Ty 4 díly Květů z půdy pro mě znamenají strašně moc. Tolik let s hrdiny, tolik důležitých životních momentů, radostí a zklamání... I když sama za sebe myslím, že osud jim moc nepřál. Byly to světlé chvilky, ale ve výsledku k nim by osud strašně nespravedlivý a krutý...
Tento příběh budu mít navždy v srdci. V myšlenkách se k němu budu vracet, protože mě hodně zasáhl... a jednou si rozhodně strašně ráda přečtu celou sérii znovu. Až budu číst v prvním dílu o 13leté Cathy a 15letému Chrisovi - až se vrátím v čase - budu sice vědět, co všechno špatného je čeká, ale zároveň si to budu užívat, protože mě bude čekat i těch pár radostí, které jim život dal.

03.08.2015 5 z 5

Vykoupení ohněm Vykoupení ohněm Virginia Cleo Andrews

Nádherná kniha, pokračování této dechberoucí ságy nezklamalo... Dávám "jen" 4 hvězdy kvůli tomu, že to nebylo stejně tak strhující jako dva díly předchozí (i tak však tato kniha patří ke špičce!!!). Příběh nevyprávěla Cathy, ale její dva synové - Bart a Jory. To, že byla kniha vyprávěná jiným stylem mě trochu zmátlo a překvapilo, ale zvykla jsem si. Nicméně nejraději mám, když příběh vypráví Cathy.. nevím ani proč, prostě je to pro mě nejlepší..
Tato série je zkrátka ÚCHVATNÁ, PERFEKTNÍ a až neuvěřitelně STRHUJÍCÍ.
DOPORUČUJI!! Momentálně čtu čtvrtý díl a je to opět perfektní. Virginia je zkrátka královna!

19.07.2015 4 z 5

Lístky ve větru Lístky ve větru Virginia Cleo Andrews

Já jsem nadšená. Tuto knížku jsem si maximálně užila a zapůsobila na mě daleko více než jsem vůbec očekávala. První díl byl hodně napínavý a celkově - i svou atmosférou - dost připomínal nějaký gotický thriller/horor. V druhém díle se už posouváme dál a máme už jinačí "svět". Hodně se tu řeší vztahy, ale musím Vám říct, že jsem se ani chviličku nenudila! Hltala jsem každé slovo, doslova. Tato knížka na mě neuvěřitelným způsobem zapůsobila. Virginia mě dokázala opět šokovat a já se na konci cítila naprosto rozervaná.. DOPORUČJI JAK JEN TO JDE! Tato série je prostě TOP! Patří k nejlepším knihám, které jsem kdy četla! Neváhejte a běžte do toho! :)

08.07.2015 5 z 5

Dívka, která se třpytila Dívka, která se třpytila Lauren Beukes

Je pro mě hodně těžké tuto knížku ohodnotit hvězdičkami. Asi bych to viděla tak nějak 3,5/5.
Geniální náměr, zvláštní zpracování. Něco se mi v této knížce strašně líbilo, něco jsem úplně nepochopila, někdy jsem se místy nudila. Je to hodně zvláštní knížka, sama svá :)

28.06.2015 3 z 5

Obyvatel Obyvatel Francis Cottam

Četla jsem daleko napínavější knížky, ale i tak se mi to líbilo a čtení jsem si užila :)

26.06.2015 4 z 5

Slib - intimní příběh z války Slib - intimní příběh z války Audrey Magee

Nádherná knížka, která mě moc překvapila.. Bylo hodně zajímavé vidět celou situaci očima Němců a celkově mě námět knihy zaujal - dva neznámí lidé se vezmou, jen tak, protože každý z nich z toho má nějakou výhodu..
Konec mě moc překvapil, to ani nejde vyjádřit slovy.. Moc doporučuji, krásná kniha :)

25.06.2015 5 z 5

Myši Myši Gordon Reece

Čekala jsem thriller, nakonec mi tahle knížka přišla spíš jako psychologické drama.
Nicméně má něco do sebe, dobrá k zamyšlení.

21.06.2015

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Krásná kniha, kterou by si měli přečíst všichni milovníci romantiky..
Nicholas Sparks se řadí k mým nejmilejším autorům, nesmírně ho obdivuji za to, s jakým citem své knihy píše. Je pravda, že zrovna Zápisník jedné lásky je opravdu sladký, ale i tak se mi četl hezky. Ještě před knihou jsem viděla film a v tomto případě musím říct, že film se mi líbil asi víc než knížka, protože v něm bylo více scén - hlavně z období mládí hrdinů, kdy se do sebe zamilovali (což v knížce tak moc nebylo).

Záchranný člun Záchranný člun Charlotte Rogan

Na tuto knížku jsem se MOC těšila, protože miluji Titanic. Nakonec to pro mě bylo asi spíš trošku zklamání, protože knížka nebyla moc napínavá, ale byla hodně psychologická. Kdyby to bylo naopak, bylo by to pro mě rozhodně lepší :)

Trest pro hříšné Trest pro hříšné John Saul

Mám strašně moc ráda knížky od Johna Saula ♥ Je skvělý! Všechny jeho knihy moc doporučuji :)

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Úžasná knížka! Plná duchů a napětí! Je tu skvěle popsána atmosféra tehdejší doby, strach a nejistota. Moc doporučuji! Já jsem byla z knížky nadšená :)

21.06.2015 5 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Vraní dívka se mi líbila, i když nebyla přesně taková, jakou jsem ji čekala. V knížce je poměrně hodně vyšetřování a celkově je to mírně táhlé. Taky není tak moc brutální, jak tvrdí/slibuje obálka. Ano, jsou tu nějaké drsnější scény, ale nic extra, ta nálepka je tam celkem zbytečně :)
Je to zvláštní knížka. Druhý díl se mi bohužel už tak moc nelíbil :(

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Bohužel mě knížka moc nebavila a protože jsem od ní měla celkem vysoká očekávání, zklamala mě..
Ale rozhodně se to řadí mezi klasiky a pokud na to máte chuť, hurá do toho :)

21.06.2015 2 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Nádherná knížka s nádherným příběhem uvnitř.. Důvod, proč dávám 4 hvězdičky a ne 5 je jen ten, že na mě byl autorův styl psaní až příliš těžký. K plnému pochopení příběhu mi pomohl film, který mě naprosto rozdrtil. Nicméně knihu velmi doporučuji. A nebo alespoň film. Tento příběh vážně stojí za to :)

Rváč Rváč Niall Leonard

Takhle kniha mě moc nenadchla :(

21.06.2015 2 z 5

Počátek Počátek Jessica Khoury

Moc pěkná knížka :)

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Nebylo to špatné, ale zase to nebylo převratné. Fajn dystopie :)

21.06.2015

Asylum Asylum Madeleine Roux

Knížka, která nebyla špatná, ale nebyl to horor, na který jsem se těšila. A to pro mě bylo to největší zklamání...

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

Úžasná knížka! Neuvěřitelně čtivá, napínavá a překvapivá! Moc doporučuji, Lisa píše úžasně a měla vše do detailů promyšlené, na konci mi spadla brada! Výborné čtení, doporučuji všem :)

20.06.2015 5 z 5

Nekonečná láska Nekonečná láska Scott Spencer

Tak pro mě opravdu obrovské zklamání.. Tak moc jsem se na knížku těšila a ve výsledku se mi vůbec nelíbila. Ke konci jsem i přeskakovala strany. Nevím.. zvláštní styl psaní , pro mě nesympatické postavy, pro mě nudné a nezáživné... přišlo mi to o ničem.. Film s Alexem jsem viděla a líbil se mi daleko víc než knížka (pravda je, že toho měl s knihou jen málo společného.)

20.06.2015 1 z 5