Trest pro hříšné

Itálie, 1252. Inkvizice. Strach. Mučení. Vinní i nevinní umírají v plamenech za hříchy skutečné i smyšlené… Neilsville, 1978. Peter Balsam přišel do ospalého městečka, aby na tamní katolické škole vyučoval psychologii. Žáci ho milují od první chvíle, ale on sám je plný pochyb – o sobě i o škole, do níž nastoupil. Vidí kolem sebe skupinu náboženských fanatiků, kolegů, kteří ho mezi sebou jen trpí, a tuší i zlověstnější věci. Městem jdou řeči o podivném společenství a rituálech, které vzývají pochybné svaté z časů inkvizice......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139291/trest-pro-hrisne-CDC-139291.jpg 3.8110
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Domino

Punish the Sinners, 1978

Kniha Trest pro hříšné

NADEI
26.10.2020

Skvěle napsaná kniha o náboženském fanatismu, který vede k prolití krve. Knížku jsem si užívala od první stránky až do překvapivého závěru.

RomanDušek
12.10.2020

Mé první setkání s autorem. Z příběhu mladé dívky versus náboženský fanatismus mne až mrazilo. Jak už mnozí přede mnou zmiňují - takový konec byl nečekaný a pro mne dost smutný, hlavně ve vztahu k Marylin. Ta slečna mi byla sympatická a fandil jsem jí.

baru_h
22.06.2020

Kniha mi pár let ležela bez povšimnutí v knihovničce. Možná za to mohla obálka, nebo prostě přišel jeho čas na čtení až teď.
Několikrát jsem si v průběhu čtení pomyslela, jak je to absurdní, až z toho mrazí. Měla bych výtky k některých přímým řečem, které byly takové umělé. Ale jelikož jsem nikdy podobný příběh nečetla, prostředí a děj byly pro mě unikátní, dala jsme plný počet hvězd.

caldap
22.05.2019

Kniha se dobře četla, ale ten konec mě zklamal.

Katulinka69
20.10.2018

Čekala jsem víc po přečtení Utrpení nevinatek.

jarin58
16.12.2017

Těžko se mi hodnotí,je to vlastně moje první kniha s tímto tématem.Konec jsem čekal určitě jiný.Zkusím určitě další knihy.

Astarothh
15.08.2017

Konec jsem čekala jiny, ale proč ne... Každopádně tohoto autora už hledat nebudu...Nemastná, neslaná, bez koulí....

daza.dt
28.07.2017

Knihu jsem si vzala na dovolenou, (autor byl pro mě neznámým a velmi mě překvapil), je opravdu výborně napsaná, při čtení jsem si často říkala - proboha lidi probuďte se !! Fanatismus, ať už jakýkoliv je šílený a bezmoc je hrozná. Upřímně - konec mě dost překvapil, rozhodně jsem nečekala happy end, ale toto? Výborně psané, ale už se k tomu asi nevrátím.

náboženský fanatismus záhady

John Saul
americká, 1942

všech 11 knih autora

Kniha Trest pro hříšné je v

Právě čtených1x
dalších seznamech2x