Noční můra

Noční můra https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/8218/bmid_nocni-mura-NZJ-8218.jpg 4 65 10

Manželé Kara a Steve Marshallovi se rozhodnou přestěhovat kvůli Stevově práci. Proto musí prodat svůj dům. To se však nelíbí jejich sedmnáctileté dceři Lindsay, která nechce o stěhování ani slyšet. Hned po první prohlídce domu zájemci o koupi má Lindsay divný pocit a následující den beze stopy zmizí. Pátrání rodičů i policie je bezvýsledné. Steve navíc zemře při nevysvětlitelné nehodě a Kara zůstává zcela sama. Pak se s Karou spojí Patrick, který také přišel o celou rodinu při záhadném požáru.... celý text

Literatura světová , Horory , Fantasy

Vydáno: , Deus

Perfect Nightmare , 2005

lucia0482
lucia0482
07.03.2023 4 z 5

Toto bola posledná kniha od Johna Saula, ktorá ma čakala. Po knihe Nemilovaní som bola pripravená na ďalšie famózne čítanie,ale ostala som trochu sklamaná. Začiatok knihy sa mi dosť vliekol a chvíľu mi trvalo, kým ma dej oslovil. Napokon sa z toho vykľulo celkom dobré psycho a koniec ma dosť prekvapil. Nie je to pre mňa to najlepšie od Johna Saula,no stojí to za prečítanie.

mona.benny
mona.benny
29.12.2020 5 z 5

Super námět, dobře pojatý příběh. Doporučuji, pro silnější povahy. Představa co dívky zažívají bylo opravdu psycho.

NADEI
NADEI
03.11.2020 4 z 5

Dobře napsané a čtivé psycho.

veronika4001
veronika4001
27.10.2020 5 z 5

Byla to hrůza. Dlouho jsem se rozmýšlela, zda mám dát plný počet bodů, nebo naopak body žádné. Kdybych napsala, že kniha byla morbidní, nedostačovalo by to. Příběh byl plný tyranie, mučení, krutého a nelidského jednání. Ta dívka si sáhla na dno svých duševních a fyzických sil. Zemřela. Děj dál neznám, protože knihu jsem nedočetla. Není pro slabší povahy, možná ani pro ty silnější.

Katulinka69
Katulinka69
26.04.2019 3 z 5

Fajnove počtenicko.

wiesnip
wiesnip
21.06.2018 5 z 5

Docela dobrá kniha.
Tento spisovatel patří mezi mé nejoblíbenější.
Děj umí dobře zpracovat a knihy jsou čtivé, zvlášť tahle.
Měla jsem ji přečtenou za čtyři dny.
Nešlo se odtrhnout.

fan-dee
fan-dee
16.05.2016 1 z 5

Tak trochu nechápu vysoké hodnocení této knihy, kterým jsem se i já nechal zlákat. Bohužel... Když pominu příběh, který sice není ničím originální a občas to v něm i trochu skřípe, tak zdaleka není na této knize to nejhorší... Velice mi vadil styl, jakým byla kniha napsána, kde se autor snaží téměř každý rozhovor a každou scénu zbytečně, až nesmyslně dramatizovat a neustále protkávat emocemi postav, které se navíc během pár vteřin příběhu až neuvěřitelně mění. Navíc je tam i spousta nesrovnalostí, například když Kara roznáší plakáty, tak v jednu chvíli už skoro žádné nemá a po pár řádcích už jich má opět plnou tašku... Celá kniha na mě působí strašně uměle, jako by se autor snažil za každou cenu o co největší drama a napětí, což je ale celému příběhu spíše na škodu... V podstatě i anotace je napsána pouze účelově a v podobném duchu, aby zaujala co nejvíce čtenářů, protože nehoda jejího manžela určitě nebyla nevysvětlitelná a policie je přesvědčena, že dívka utekla na protest z domova a tak po ní ani nepátrá, což samo o sobě mluví za vše...

Petruse21
Petruse21
16.02.2015 4 z 5

Tuto knížku jsem si tuším koupila v Levných knihách, zaujala mě obálka i anotace, ale moc jsem toho po literární stránce nečekala. O to větší překvapení pro mě bylo, že se mi to líbilo

petka-2007
petka-2007
24.01.2014 4 z 5

Dobré, napínavé, čtivé....

ciniminisek
ciniminisek
02.09.2012 4 z 5

Dobrý psycho.O bláznovi co dívky unáší jsem si myslela hned,že to bude on,ale stále jsem tomu nemohla uvěřit.Ke konci už je vám to jasné.Kniha mě v žádné kapitole nenudila a do první chvíle jsem byla napjatá,co se kde bude dít a tak to má být.

John Saul
americká, 1942