Setba minulosti

Setba minulosti https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231375/bmid_setba-minulosti-231375.jpg 4 394 53

Květy z půdy série

Chris a Cathy se po letech vracejí do starého rodinného sídla, kde prožili nejkrutější období svého života. Jejich mladší syn Bart, který dal požárem zcela zničený Foxworth Hall znovu postavit, zdědil nejen obrovský majetek, ale bohužel i povahu svého praděda Malcolma Naela Foxwortha, nelítostného a krutého vládce. Zlo, které se v něm i bez jeho přičinění soustřeďuje, způsobuje další a další rodinné tragédie...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Seeds of Yesterday , 1984

Nofar197
02.03.2023 odpad!

Naprosto zbytečný svazek umele prodluzovane pentalogie. Po Lístcích ve větru měla tato série skončit. A z popisu incestniho vztahu Chrise a Cathy se mi dělalo zle.

koki.veru
21.12.2022 5 z 5

Po hodně dlouhé době jsem narazila na tuto sérii a zjistila, že mi chybí dočíst dva díly. Tak jsem se tedy pustila do tohoto a tak jsem se opět ponořila do příběhu, že jsem si musela pustit všechny zfilmované díly. Tato série mě hodně bavila.

Kniholenka9
03.11.2020 3 z 5

Tento díl byl lepší než Vykoupení ohněm, ale přeci jen mi tam něco chybělo. A ten konec? Potřebovala bych si o této knize (sérii) s někým promluvit.

Dandeska
28.10.2020 4 z 5

Je hezké něco vidět, ale lepší je to číst.

martunka
07.09.2020 5 z 5

Tenhle díl je opravdu hezký. Příběh je to opět silný, krásný a plný zvratů. Ten konec je prostě krásný....

Alienn
04.04.2020 3 z 5

Toto je pro mě zatím nejslabší díl celé série. Asi už je těch tragédií a deprese v rodině na mě trochu moc a často mě napadalo že si za to vlastně mohou trochu i sami.

TessaJean
16.03.2020 4 z 5

Kniha se velice dobře čte. Jsem toho názoru, že nejlepší díly byly první dva.

Čendovamáma
12.10.2019 4 z 5

No to tedy zase bylo zamotané...ale jo, super, spousta nečekaných zvratů, přitom mi příběh nepřišel překombinovaný...četlo se skoro samo ;-)

oluskace
16.03.2019 5 z 5

U knihy jsem se rozhodně nenudila. Hlavně u konce. Z toho jsem byla i dost překvapená. Nechtěla jsem ani knihu odkládat dokud se vše nerozplete a nevyřeší. Rozhodně mi bylo Catherine líto a z Barta jsem nakonec měla radost. Pěkná kniha

barbarera
18.10.2018

Tento díl mě vůbec nebavil, knihu jsem se sebezapřením dočetla...

Bukina
29.05.2018 1 z 5

Nedočetla jsem..přestalo mě to naprosto bavit.

KiyomiAsuka
09.04.2018 3 z 5

Za mě nejlepší první dva díly : Květy z půdy a Lístky ve větru (i když ty taky pokulhávaly pomalu) ... tento díl je pro mě nejslabší ze všech čtyř. Neuvěřitelně mě tam štval Chris, který šel úplně do pozadí, práce, práce a neřekne nic, jakoby mu bylo všechno jedno už. Uvídíme co přinese Zahrada stínů... doufám, že nebude takovým zklamáním jako poslední díl ... prostě jsem od toho čekala něco drobátko víc.

Knižní střípky
29.12.2017

Knihy jsem četla poprvé někdy v prváku na střední a nikdy jsem na ně nezapomněla. Nyní jsem ji se přečetla po cca 35 letech znovu a naštěstí jsem již věděla, co mě čeká. Neuvěřitelné, čeho jsou lidé schopni....potřetí již číst nebudu

dagusa
17.06.2017

Napínavé rozuzlení celé pantalogie

Katci
28.04.2017

Tenhle díl pro mě zatím nejslabší, je to zvláštně napsané, přijde mi, že asi uspěchané. Zbytečně táhnoucí se, kniha by mohla mít aspoň o takových 100 stran míň. Nemluvě o tom že se autorka v tomhle díle strašně moc opakuje. A panebože, kdo dělal ten překlad? No hrůza, tolik chyb :(

edith79
08.04.2017 4 z 5

Bolestivý díl celé pentalogie. Název sedí, protože popravdě tu každý tak nějak sklízí co zasel, ať už v dobrém nebo ve zlém. Čtenáře tu čekají spíše bolest, slzy a deprese. Přesto se od toho nejde odtrhnout, protože koho jednou V.C. Andrews do svého příběhu vtáhne, toho už nepustí.

EvikU.
06.04.2017 4 z 5

Znovu velké emoce. Nevím zda bych se já dokázala vrátit na místo zla a nejhorších nočních můr. Moc jsem také neschvalovala tu patologickou lásku mezi Cathy a jejím bratrem. I když ty okolnosti popsané se dají pochopit. Prostě jim navždycky zkazila matka život. Silný příběh.

Babo
27.03.2017 4 z 5

Mám dojem,že vše už řekli všichni ti co knihu hodnotili přede mnou.
I tak chci přispět svojí troškou do mlýna.
Cathy , která se opět ujala vyprávění na mě začala působit nerozhodně a trochu zmateně. Neumím si představit, že bych zůstávala žít v domě s lidmi u kterých nikdy nevím jak se vlastně zachovají . Neustálé namlouvání si , že Bart už není zralý pro psychiatrickou léčebnu , že znovu nalezený strýček,který se vynořil odněkud z kláštera , kde prožil většinu let a jak sám říkal spokojených let , je opravdovou hrozbou pro normální život.
Spousta naznačených a nikdy vyřešených záhad , tak těch je v této knize opravdu hodně.
A jak už někdo psal,ke konci to už byla tak trochu nastavovaná kaše.Naštěstí si to zřejmě autorka uvědomila a tak celé to trápení ukončila .
Nerada bych,aby si někdo říkal , proč že jsem knihu četla když mám tolik připomínek.
Celý ten příběh nebyl špatný . Jen některé věci mi tam přišly tak nějak navíc a zbytečné ,ale jako celek doporučuji .
Teď už mě čeká poslední díl , abych se dozvěděla jak to všechno začalo.

jluky
20.02.2017 5 z 5

Aj s týmto dielom som bola spokojná, aj keď to bolo na môj vkus príliš pochmúrne. A keďže tej drámy mám už nad hlavu, do posledného dielu /do minulosti/ sa tak skoro nepustím......... a teraz si dám niečo ľahké...

Jane417
15.02.2017 5 z 5

Také čtvrtý díl dosáhl na nasazenou laťku dílů předchozích. Opět jsem knihu přečetla jedním dechem. Smutek a tragédie se střídají i se šťastnými chvilkami. Stejný je i konec... smutný, dojemný, ale i šťastný plný naděje!
Skvělá rodinna sága!

tragédie krutost