Počátek

Pia vždy znala svůj osud. Měla počít novou rasu, linii nástupců, kteří porazí smrt. Za tímto účelem se zrodila, byla geneticky upravená k nesmrtelnosti a vychovávaná týmem vědců v tajné skrýši v Amazonském deštném pralese. Nyní ji vědci začínají podrobovat testům, jejichž výsledkem má být dokončení celého nebezpečného projektu. Co si Pia pamatuje, vždy nejvíc toužila naplnit jejich očekávání. Ale v noci o svých sedmnáctých narozeninách nachází díru ve zdánlivě neproniknutelném plotě, který uzavírá její sterilní domov. Poprvé v životě volná v džungli potkává Eia, chlapce z nedaleké vesnice. Nedokáže odolat a pokračuje v útěcích, aby ho mohla vídat. Zamilují se do sebe a kousek po kousku začínají poznávat pravdu o Piině původu – pravdu se smrtícími následky, která navždy změní jejich životy. 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info –...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156077/pocatek-cJP-156077.jpg 4.1275

Počátek 1.

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno, Egmont (ČR)

Origin, 2011

Kniha Počátek

Veronika33
13.05.2020

Túto knihu som dlho odkladala, nebola som si istá či ma bude baviť. Príbeh ma však očaril bol fakt pútavý, možno až na niektoré pasáže, kde sa autorka hlbšie venovala práci vedcom. Koniec bol trochu divoký, ale za mňa super kniha. Je mi ľúto , že u nás resp. v ČR nevydajú ďalšie diely série.

Laf
14.04.2020

Po knize jsem sáhla, protože mne zaujal popis na zadní straně, ale velká očekávání jsem od toho neměla. A proto jsem byla velmi překvapená, jak jsem se hned z kraje do příběhu začetla a stránky hltala jednu za druhou. Těžko ji pustit z ruky. Můžu jen doporučit :)

Cleo De Nile
07.06.2019

Velice zdařilý literární počin, knihu jsem četla hned jak vyšla, a naprosto jsem se do ní zamilovala. Už jen pro ten nevšední nápad se zápletkou a prostředí, ve kterém se to odehrává. Děj postupně gradoval a já hltala jednu stránku za druhou. I když je tedy pravda, že začátek působí poněkud rozpačitě, ale nebojte se, po pár stránkách se to otočí o tři sta šedesát stupňů. Hlavní hrdinka Pia byla velká sympaťačka. Hrozně moc se mi líbil i nečekaný konec.

Voda1
13.03.2019

Moc hezká kniha. Rozhodně doporučuji.

Charmedka
18.11.2018

Pro mě obrovské zklamání, čtení mě nebavilo, musela jsem se hodně nutit. Přesto mě mrzí, že další díly nikde a nejspíš se jich ani v češtině nedočkáme.

Prvním kamenem úrazu pro mě byla samotná Pia. Ač je inteligentní a nakonec se projeví jako hodně soucitný člověk, který sebou nenechá manipulovat a i přes svou výchovu z ní není neempatický robot, tak na mě působila neskutečně namyšleně. Výsledek toho, jak ji neustále někdo tvrdí, že je dokonalá.

Kniha má velmi pomalý rozjezd, celkově se příběh nikam nežene a za celou dobu se toho tolik nestane. Sem tam nějaký menší zvrat pro oživení, aby se čtenář neunudil, ale jinak je kniha téměř o ničem, stále dokola o tom samém.

BlaniVan
01.10.2018

Na tuhle knihu jsem byla dlouho dost natěšená. Možná to je jeden z důvodů, které mi kazí celkový dojem. Nápad celkem originální ale jinak takové celkem nijaké. A zakončení takové zvláštní. Možná trošku horší průměr.

caroline.aiko
28.04.2018

Dobrodružná knížka, které rozhodně napětí nechybí. Jestli jsem to dobře pochopila, tak jeden ze záměrů byl ukázat, že láska si vždy najde cestu, ať už je to sebesložitější. Pia mi přišla jako jedna z nejsimpatičtějších hlavních postav, o kterých jsem kdy četla, a že byla sebejistá i přes to, že z ní dělali pokusného králíka. Pro mě to skončilo hodně otevřeně a byla jsem z toho celkem zklamaná, ale věřím, že bude pokračování.

Clare C
16.02.2018

Kniha krásně popisuje lidské charaktery a poukazuje na fakt, že dítě může mít "správné" morální zásady, i když je z velké části obklopeno lidmi, kteří mají svou morálku velice pohnutou. Také je v příběhu velice krásně vykreslený rozpor, vycházející z nesmrtelnosti snad v každém případě, a to, jestli milovat smrtelného. Tento problém však dle mého názoru správné řešení nemá, tudíž jsem velice ráda, že příběh skončil tak, jak skončil. Co se konce týče, je velmi překvapivý a nečekaný, a přesto, že kniha nemá výrazně otevřený konec, mě mrzí, že další dva díly nejsou přeloženy do češtiny. Někdy v budoucnu si je asi přečtu, ale i tak to zamrzí.

nesmrtelnost dobrodružství

Jessica Khoury