Zápisník jedné lásky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Poutavý milostný příběh se odehrává roku 1946 v Jižní Karolíně. Jedenatřicetiletý Noah Caulhoun, válečný veterán z amerického Jihu, se po druhé světové válce vrací domů, aby začal nový život a obnovil zašlou krásu starého venkovského domu na plantáži. I když mu práce přináší uspokojení, stále ho rozechvívá vzpomínka na krásnou Allie, s níž se setkal před čtrnácti lety a kterou miloval hlubokou a upřímnou láskou. Přestože se mu nepodařilo dívku znovu najít, nemůže zapomenout na jejich společně strávené léto. Pomalu se smiřuje s tím, že bude do konce života pouze vzpomínat, když se jeho milovaná náhle vrací do města, aby se s ním setkala naposledy…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/64_/6476/zapisnik-jedne-lasky-AMI-6476.jpg 4.2974
Série:

Calhounovi (1.)

Orig. název:

The Notebook (1996)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (228)

Kniha Zápisník jedné lásky

Přidat komentář
prcek19
10. května

Ke knize sem se bohužel dostala až po shlédnutí filmu, ale to nesnižuje její kvalitu..naopak..přečetla sem ji za jeden den..tak moc mě bavila..všem vřele doporučuji

Nicol13
29. dubna

Není to žádná knižní perla. Je plná klišé a mohla být propracovanější, ale já nemohu hodnotit jinak...
Sparks je jednoduše můj oblíbenec. Moc se mi líbí konec, kde je popsaná láska v důchodovém věku. Třešničkou na dortu je zjištění, že spisovatel bral inspiraci pro příběh v reálném páru.

Doporučuji i film. Je starší, ale též moc pěkný.

akdar72
27. dubna

Nádherný příběh o silné lásce až za hrob...

Pavlaj
24. dubna

Můj šálek kávy to tedy nebyl. Film mi přišel přesládlý a těšila jsem se, že knížka by mohla být lepší a že by mohla mít pěknou atmosféru amerického Jihu. Opak je pravdou, kniha je ještě nasládlejší romantika. Příroda je ve filmu mnohem krásnější, v knize se nevyskytuje vůbec. Nevhodnost sňatku kvůli sociálním nerovnostem a konzervativní tradice amerického Jihu se v knižním příběhu taky vůbec neřeší. Zpětně se omlouvám filmu.

Janixa
18. dubna

Krásný příběh, oddechová romantika :-)

blonďatá.luc
16. dubna

Už je to dávno, co jsem viděla film, ale byla jsem z něj nadšená. Bohužel, kniha pro mě byla lehké zklamání. Nemohu říct, že by to byla špatná knížka - vždyť ten příběh je nezapomenutelný. Bohužel trpí tím, že autor ještě není vypsaný. Některé pasáže si žádaly více prostoru, jiné pasáže byly zbytečně natažené. Taky dialogy nebyly tak živé (mnohdy) a děj neměl takový spád. Navíc je příběh trošku předvídatelný. Oproti filmu mě kniha ke slzám nedohnala, ale stojím si za tím, že by si ho všichni milovníci romantiky měli přečíst, je to taková klasika.

Adél784
10. dubna

Krásný příběh:)

NalinnMane
19. března

Nádeharná romantická knížka. Perfektně napsaná!