Rodaw Rodaw komentáře u knih

Můj psí život Můj psí život Martin Čáp

NO TO SE VRRR, ŽE TATO KNIHA BYLA SUPER! A JAK! :-)
Pokud hledáte knížku, která zahřeje u srdíčka, 100% si přečtěte MŮJ PSÍ ŽIVOT. Kromě skvělého hlavního hrdiny Bertíka jsou v této knížce překrásné obrázky, které dodají tu správnou atmosféru. Čtení je vtipné a zábavné. Je poznat, že kniha byla napsána s láskou. Je optimistická od začátku až do konce a já moc doufám, že se jednou dočkáme pokračování, protože ten konec k tomu přímo vybízí! Doporučuji! Nutnost pro všechny pejskaře :-)

22.01.2016 5 z 5

Deník mého stínu Deník mého stínu Claire Kendal

Deník mého stínu je vynikající psychothriller, který hodně dokáže zapůsobit na čtenářovu psychiku a pocit bezpečí. V této knížce nic není nereálné a o to je to děsivější. Nejmrazivějším na tom všem je totiž ta holá skutečnost, že se něco takového opravdu stát může a že se to ve světě děje. Pokud hledáte příběh, u kterého Vás zamrazí a který je velice dobře a sugestivně napsán, zkuste tuto knihu. Myslím, že nebudete litovat :-)

21.01.2016 5 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Pokud hledáte něco naprosto originálního, nevšedního a strhujícího, přečtěte si Propast času :-) Příběh s geniálním nápadem a promícháním časových rovin s nepředvídatelným vývojem událostí. Jakmile se jednou začtete, je těžké od knihy odejít. No a samotný konec rozhodně dokáže překvapit. DOPORUČUJI! :-)

20.01.2016 5 z 5

Údolí úžasu Údolí úžasu Amy Tan

Pokud máte rádi romantické životní příběhy a ještě byste i rádi přečetli něco z Číny na začátku 20.století, Údolí úžasu je rozhodně správnou volbou. Kniha, která je velice detailně propracovaná a napsána s velkým citem a láskou. Najdete tu scény, u kterých budete napnutí a zároveň i scény, kdy možná budete mít na krajíčku. Díky této knize poznáte, co je to obrovská nepřízeň osudu. Myslím, že po dočtení této knihy bude asi každý vděčný za to, co má a za svoji rodinu...

19.01.2016 4 z 5

Lístky ve větru Lístky ve větru Virginia Cleo Andrews

Má obrovská srdcovka.. ♥ Spolu s prvním dílem mé nejmilejší knihy z celé série..
Nesmím zapomenout ještě na to, že Paul a Chris jsou mí hrdinové :-)

10.01.2016

Stíny z domu temnoty Stíny z domu temnoty Alexander Stainforth (p)

Stíny z domu temnoty se mi opravdu hodně líbily, je to skvělý hororový příběh. Mysteriózní duchařina, tu úzkostnou a místy až nepříjemnou atmosféru si budu ještě dlouho pamatovat..!
Už díky délce je knížka takovou jednohubkou, kterou budete mít přečtenou rychle. Pokud máte rádi napětí a temné příběhy, rozhodně doporučuji :-)

10.01.2016 4 z 5

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

Dokonalá knížka ♥ Sebastian Fitzek se řadí k mým nejmilejším autorům, ve svých knihách má VŠECHNO a naprosto miluju ty jeho převraty :) Kdyby Vás zajímalo víc, můžete kouknout ke mně na recenzi :) IZOLOVANÝ!! Moje zlatíčko Sebastian Fitzek ♥ Vynikající thriller!

21.12.2015 5 z 5

Osudná třináctka Osudná třináctka James Patterson

Moje první kniha od pana Pattersona a rozhodně ne poslední! Škoda, že z této série máme doma jen 4 díly a zbytek se už v podstatě nedá sehnat.. doporučuji, skvělá krimi/thriller ..

19.12.2015 4 z 5

Zvěrolékař na blatech Zvěrolékař na blatech James Herriot (p)

Nádhera ♥♥♥ Co dodat.. Pan Herriot je hrdina mého srdce, tahle kniha je MUST HAVE pro všechny milovníky zvířátek! :-) ♥♥♥

19.12.2015 5 z 5

Po sezoně Po sezoně Jack Ketchum (p)

No... tak to byla jatka..

30.11.2015 4 z 5

Dívka od vedle Dívka od vedle Jack Ketchum (p)

Ufufu, včera jsem udělala věc, která se mi moc často nepoštěstí (a když, tak z toho mám velikou radost :D ) - BĚHEM JEDNOHO DNE JSEM PŘEČETLA KNIHU. A AJI JSEM SE PODÍVALA NA FILM. Wow.. no včerejší den si budu pamatovat asi navždy, protože na ten příběh nikdy nezapomenu.
Ve zkratce (protože bych o tom mohla mluvit asi hodně dlouho, celý dnešek nad příběhem uvažuju a věřte mi, že kniha ve Vás vyvolá opravdu hodně otázek - na které třeba časem najdete odpověď, na některé vůbec ne..): toto je nejvíc psycho kniha, kterou jsem kdy četla. Ještě nikdy jsem se nesetkala v knize s přímým mučením a zjistila jsem, že číst to je daleko nárčonější než se na to dívat (jsem fanda hororů a dívám se na ně dost často, Inside, Martyrs, Eden lake a podobné filmy se mohou jít schovat, na násilí co je v Dívce od vedle nemají). Tahle knížka je nezapomenutelná a při čtení jsem měla pocit, jako ještě nikdy: měla jsem skoro až výčitky z toho, že jsem otáčela další stránky (což mimochodem sám autor uvádí, že se tak čtenář bude cítit ). Nedokážu to popsat slovy a i kdyby se mi to nějak povedlo, čtení Vás stejně dostane a úplně srazí na kolena. Toto vážně není pro všechny. Je to spíš pro okrajové publikum, ale panebože, tohle je fakt kniha, která se Vám dostane úplně všude. Po dočtení jsem měla depresi, na dně.. páni, vážně mě to tak hodně poznamenalo.. 2 scény tu byly i na mě moc.. když si je teď zpětně vybavím, skoro se mi až hrnou slzy do očí, tak obrovská bolest, nedokážeme si to absolutně představit... Má mamka tuto knihu také četla a také ji hodně poznamenala. Ale zjistila jsem, že mírně přeskákala konec (už toho na ni bylo moc), ale když to čtete vážně pořádně, zničí Vás to.
Mám skoro až výčitky svědomí doporučit Vám tuto knihu, protože je prostě STRAŠNÁ, KRUTÁ a NEMILOSRDNÁ, na táci Vám dá VŠECHNO (až tedy na tu jednu věc, kterou David nebyl schopný popsat..) , ale ano, doporučuji Vám ji, protože Vás sice znechutí, ale zároveň Vás donutí zamyslet se nad tou hrůzou a hledat v tom spojitosti..
Autor se inspiroval skutečnou událostí, kterou popisuje film AMERICAN CRIME: , ale varuji - The Girl next door je horší na násilnosti. Tento příběh dostane snad každého.. na psychiku je to o to horší, že víte, že něco podobného (skoro vlastně stejného) se vážně stalo..
Tuhle knihu asi nikdy nerozdýchám, ale jsem strašně moc ráda, že jsem si ji přečetla :-)

18.11.2015 5 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Za mě bohužel celkem velké zklamání :-( Jako velký fanda hororů a thrillerů jsem od této knížky čekala celkem hodně - minimálně dobrou vyvražďovačku.. ale panejo, tady neumřel ani jeden člověk :/ Místy to mělo atmosféru pěknou, ale většinou jsem se bohužel nudila a chování hrdinů bylo často celkem nelogické..
Jako fajn knížku pro teenagery rozhodně doporučuji, ale pro člověka, který hledá hororový příběh (po kterém se třeba bude bát jít na záchod) spíše ne.. škoda.. Erebos se mi moc líbil a na knihu Pět se chystám :)

18.11.2015 2 z 5

Ross Poldark - Návrat domů Ross Poldark - Návrat domů Winston Graham

Moc pěkná kniha :-) Je na takové spíš klidné vlně, autor hezky v klidu popisuje život našich hrdinů, u čtení si člověk odpočine :-) Pokud máte rádi rodinné ságy a rádi čtete něčích životech, tohle by mohla být ta správná volba :-)

29.10.2015 4 z 5

Válečný kůň Válečný kůň Michael Morpurgo

Nádherný a nezapomenutelný příběh, který mě opravdu hodně zasáhl.. Emotivní čtení, které zasáhne snad každého milovníka zvířat.. Překrásný příběh, rozhodně všema deseti doporučuji!

16.10.2015 5 z 5

Noční pavouk Noční pavouk John Lutz

Nočního pavouka mám strašně strašně moc ráda. Je to má oblíbená kniha a thriller, ke kterému se budu ráda vracet. Dalo by se říci, že tato kniha mě uvedla do čtecího světa a když jsem ji četla, opravdu hodně jsem ji prožívala :)

16.10.2015 5 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Geniální. Jaká obálka, taková i kniha. Nemůžu se dočkat, až si přečtu další knihy od autora! Jsem nadšená a rozhodně všem doporučuji! Toto je kniha, na kterou ještě dlouho nezapomenu :-)

11.10.2015 5 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

YA už moc nečtu, toto byla jedna z vyjímek. Knížka se mi líbila - námět geniální a hodně mrazivý. Představa, že naši planetu ovládla jiná civilizace a posílá na nás vlny, které nás zabíjí, je neskutečně děsivá. Je poznat, že je to kniha pro teenagery, ale jednou za čas není špatné dát si takhle nějakou knížku na odlehčení. Něco se mi tu líbilo moc, něco už méně, ale jsem ráda, že jsem si knihu přečetla :) Místy je dost napínavá a jak již jsem psala výše - děsivá. Další díl si ráda přečtu. A nesmím zapomenout zmínit se o autorovi - získal si mě hned na začátku knihy v poděkování, kdy se zmínil o svém pejskovi - myslím, že je to sympaťák :)

07.10.2015 4 z 5

Syndrom Anastasia Syndrom Anastasia Mary Higgins Clark

Povídky nečtu a nevyhledávám je a původně jsem si myslela, že je tato kniha román a ne soubor povídek - i když je pravda, že povídky nejsou krátké a Syndrom Anastasia je novela :)
Ve výsledku pro mě kniha byla velikým překvapením a moc se mi líbila! Skvěle jsem si u ní odpočinula a překvapilo mě, že to v podstatě skoro všechno byly thrillery! Takže za mě rozhodně ano, líbilo se mi to :)

28.09.2015 3 z 5

Deník mého stínu Deník mého stínu Claire Kendal

Úžasná kniha, mrazivý příběh, který se mi dostal pod kůži .. Když tuhle knížku čtete, vše je tak reálné, že se začnete ohlížet i přes rameno a budete neklidní .. Rozhodně doporučuji, stojí za to :-)

28.08.2015 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Tak jsem tuto knihu přečetla podruhé.. Poprvé jsem ji četla v létě 2013 a toto léto jsem si dala re-reading. Neskutečné .. Zapůsobilo to na mě ještě více než první čtení. Snažila jsem se připravit na ty smutné a dojemné scény - protože jsem o nich věděla- ale nešlo to! Paullina je literární bůh... Měděný jezdec je naprosto dokonalá kniha. Pokud jste ještě nepřečetli, neváhejte! Toto opravdu stojí za to!!

15.08.2015