Deník mého stínu

Deník mého stínu

Víte, kde končí láska a začíná nebezpečná posedlost? „Jsi to ty. Samozřejmě že jsi to ty. Někdo mě dohání, a když se otočím, vidím tebe. Věděla jsem, že to budeš ty…“ Ten muž se objeví všude, kam se jen Clarissa pohne. Čeká na ni v parku, na železniční zastávce, před jejím bytem. Bombarduje ji telefonáty a esemeskami. Posílá jí dárky. A zatímco jeho posedlost mladou ženou každým dnem narůstá, Clarissa má čím dál tím větší strach, protože pomoci policie se dovolává marně. Zbývá jí jediné – trpělivě sbírat důkazy a doufat, že se jí podaří muže usvědčit dřív, než se stane něco hrozného… Mrazivý thriller o posedlosti a debut, který vychází ve více než 25 zemích po celém světě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/243852/denik-meho-stinu-e4P-243852.jpg 3.7153

The Book of You (2014)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

bivana009

Kniha mě zaujala ani ne tak příběhem, ale spíš způsobem zpracování, dynamikou, kterou autorka píše. Z celkem ne příliš originálního tématu dokázala i přes počáteční "přešlapování" vygradovat sled dění a vtáhnout čtenáře do děje, čímž se původní námět stal zajímavým. Závěr knihy se ovšem již příliš nevyvedl, působí dojmem, jakoby autorce došla invence nebo to dokončil někdo jiný. Za slabou stranu díla považuji zbytečně brutální popis některých scén, zejména v závěru, čtenáře je tím upřena jakákoliv představivost. Kniha i přes nesporná negativa stojí za přečtení.

KatnissLavender

Nevím, jestli to bylo mým momentálním rozpoložením, nebo umem autorky, ale často se mi nestává, že bych se dokázala tak moc vcítit do nějaké postavy. Zuřila jsem a děsila se společně s hlavní hrdinkou... A ještě teď, dva týdny po dočtení, se modlím za to, aby se mi nic takového nikdy nestalo...

NikolIris

Za mňa rozhodne áno. Kniha písaná formou denníka, je to také osobné čítanie.
Ukazuje to niekedy hnusnú realitu ako to chodí, pokiaľ sa človek stretne so stalkingom a mňa z knižky až mrazilo. Prečítaná za pár dní. Určite odporúčam.

Veronika33

Táto kniha mi fakt nesadla, tak ako som sa na ňu neskutočne tešila, tak ma sklamala. Príbeh sa tiahol, veľa hluchých nudných miest, kniha ma fakt nebavila. Hlavná hrdinka bola prehnane paranoidná.

v.kalabova

Od knihy jsem moc nečekala, ale velmi příjemně překvapila a nemohla jsem se odtrhnout. Níže zmiňované přeskakování ve stylu vyprávění mi nevadilo. Ku podivu jsem se i dobře časově orientovala (např. v "Dívce ve vlaku" jsem nebyla úplně schopna vnímat časové linie). Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a chvíli jsem váhala, jestli to ten chlap přeci jen nemyslí dobře... nemyslel... Akorát mi vadí, jak se dneska všude cpou nějaké S&M praktiky... to je jako nějakej trend?!

teniska_rotter

Kniha ve mně vyvolala silné emoce. Ta bezmoc hlavní hrdinky pro mě byla nervydrásající a sebestředný zlý stalker byl jednoduše na zabití. Kniha se mi četla velmi dobře, jen konec byl zvláštní.

pink_unicorn

Úplně nevím, jak tuto knihu hodnotit. Rozhodně ve mně probudila emoci, kterou má pobouzet a to naprostou beznaděj hlavní hrdinky. Konec je trochu zvláštní, pro mě zůstalo až příliš věcí neobjasněno. Také mi příliš nevyhovovalo přeskakování mezi deníkovou částí psanou ich-formou a vyprvěnou částí psanou er-formou. Celkově ale knihu hodnotím jako nadprůměr.

martina.tim

Takže to bylo dost nervydrásající čtení. Tedy aspoň pro mě. Netuším, jak bych se zachovala já v její situaci, takže ji nebudu nijak soudit, ale hlavní agresor byl vyšinutý magor. Ta bezmoc, kterou cítila Clarissa si člověk ani nedokáže představit. Co se týče stylu psaní, tak mě se četl hravě. Žádné zmatečnosti jsem nezaznamenala a příběh plyne tak jak má. Doporučuji silnějším povahám.

ajla5

Kniha je o čistém zlu a bezmoci. Nemohla jsem se vůbec odtrhnout. Můj muž, když viděl, jak si koušu nehty a mám stažený obličej, říkal, ať se podívám na poslední stránku, abych měla klid. Ale neudělala jsem to. Myslím, že popis právního systému je přesný.

Nikka710

Téma a počáteční nadšení k půjčení si této knihy však předčil konečný dojem. Nejednou se mi zdálo mírně přehnané chování hlavní hrdinky ve vztahu k muži, který toužil po jejím zájmu a snažil se být v její blízkosti. Z počátku jsem byla samozřejmě na její straně, po delším uvažování mě určité znaky jejího chování přestávaly bavit. Neustále měla strach, plná negativních pocitů……kupodivu mě více zaujaly pasáže ze soudní síně, ke kterým jsem se v první třetině knihy vrátila znovu a přečetla je za sebou (tj. bez vnímání vnitřních pocitů hlavní hrdinky).

soukroma

To se vážně nedalo skousnout. Deníkový aj. styl "vyprávění" byl nepříjemně zmatečný, ale horší bylo, jak si hrdinka řešila neustále svůj problém v době, kdy se měla plně věnovat své přidělené práci v porotě u soudu velmi děsivého násilného činu.

dee95

Kniha byla super. Napínavá, čtivá, originální. Líbila se mi i forma jakou je kniha psaná, kdy se prolíná skutečný svět a zápisky deníku. Jedinou chybou byl konec. Škoda. Ale jinak doporučuji, stojí za to.

Digi28

Do poloviny knihy se celkem nic zajímavého nedělo. Omyvalo se to pořad dokola. Od pulky me kniha chytla víc. Daleko lepší kniha od stolkingu je od autora Wulfa Dorna - temne šilenstvi.

Aurorita

Nejdříve jsem se trochu lekla stylu, jakým je kniha psaná, ale pak mě vtáhla do děje natolik, že už mi to ani tak zvláštní nepřišlo. Kniha se opravdu četla jedním dechem. Příběh byl rozhodně zajímavý a napínavý, zvláště tím, jak moc je vlastně skutečný. Jen mě trochu zamrzel ten konec, přišel mi takový, já nevím, prostě mi tam moc neseděl.

qydko

Kniha je luxusně napsaná, celou dobu mě mrazilo a čekala jsem, jak to dopadne. Ale asi jsem čekala něco překvapivějšího od tak skvěle napsané knihy. Jenom dumám, jestli není chyba ve mně. Už je to třetí kniha v krátké době, u které jsem si ohromně užila děj, ale konec mě trochu zklamal.

Jane417

Skvělý psychothriller! Úžasně zpracované téma stalkingu! Příběh je mrazivý, napínavý, děsivý a reálný.
Konec byl možná trochu rychlý, ale to je drobnost, která mé celkové hodnocení neovlivní. Trošku bych úplný konec pozměnila, aby to bylo ještě zajímavější...., ale tak to vidím třeba jen já.
Ostatní dějové linky jsou také čtivé, knize na kvalitě neubírají, naopak...

sabca
12.09.2016

Knihu jsem začala číst, ale nemohla jsem se prokousat začátkem, tak jí radši odkládám a možná se k ní někdy vrátím.

hruskovalucie93
30.07.2016

Zvládla jsem přečíst jen prvních pár stránek. Vadilo mi vyprávění ve třetí osobě, celkově to bylo dost zmatené a nepřehledné. Nápad na příběh mi přišel zajímavý, bohužel se mi kniha špatně čte, takže odkládám.

jasmína
13.07.2016

Věřím, že se někomu kniha nemusí líbit, jako mé mamce, ale já se do ní jednoho dne začetla a nemohla jsem se náhodu od děje odpoutat, přišlo mi to psáno napínavě, ač se mi nelíbilo, že stále nic hlavní hrdinka nedělala, ale ono to asi jinak ani nejde, konec také překvapil, ale o to jde, když kniha končí jinak, než jsem čekala, je to přece právě ono !!

Punkies
19.05.2016

Co to bylo za blbej konec? Škoda, potencionál celá knížka měla velkej, ale autorka to nedokázala dotáhnout. Už jsem to chtěla vzdát, ale nemám ráda nedočítat knihy, takže jsem to nějak doklepala.. poslední čtvrtina ubíhala rychleji, ale už po ní určitě nesáhnu.

anarkia
13.05.2016

Konec byl takový divný a celkově nic moc. Neurazí,nenedchne.

petra3242
23.03.2016

Konečně zase kniha, která zaujme. Četla se skvěle, začátek sice trošku nudný a konec mírně přehnaný, ale jinak velmi dobré. Postavy skvěle vykreslené. Rafa jsem nemohla ani cítit a Clarissu jsem litovala. Místy jsem měla až strach.... Vím totiž moc dobře jaké to je, když vás někdo takhle stále obtěžuje, byť to nemusí nutně být takový extrém jako v knize.

Didi15
23.03.2016

Po přečtení anotace jsem čekala jaksi víc. Jelikož nejsem zvyklá knihy nedočítat, tak jsem ji se sebezapřením dokončila.

fis.rena
17.03.2016

Moje očekávání nebylo nijak významně naplněno. Čekala jsem od tohoto příběhu na téma stalking víc.

MonikaV
12.03.2016

Přečetla jsem, ale opravdu nic světoborného. Kdybych věděla jaké to je, nečetla bych.

simona4714
22.02.2016

Téma na knížku víc než dobré a zajímavé...potenciál se podle mě ale nepodařilo úplně využít. Škoda. Knížka neurazí, ale wow efekt taky nečekejte.

hats
31.01.2016

Nuž, čo ja viem... Mala som veľké očakávania. A nenaplnili sa...

Rodaw
21.01.2016

Deník mého stínu je vynikající psychothriller, který hodně dokáže zapůsobit na čtenářovu psychiku a pocit bezpečí. V této knížce nic není nereálné a o to je to děsivější. Nejmrazivějším na tom všem je totiž ta holá skutečnost, že se něco takového opravdu stát může a že se to ve světě děje. Pokud hledáte příběh, u kterého Vás zamrazí a který je velice dobře a sugestivně napsán, zkuste tuto knihu. Myslím, že nebudete litovat :-)

Moňule13
17.01.2016

Na tuto knížku jsem se hodně těšila, ale nakonec se z ní vyklubal takový průměr, který neurazi, ale ani nenadchne. Některé pasáže byly povedené a děsivé, ale jiné zase nudné, zdlouhavé a naprosto zbytečné, vůbec mě nebavil ten soudní proces, ten tam byl podle mě úplně navíc. Ani postavy nebyly nijak zvlášť sympatické, ale přesto jsem knihu přečetla za jeden den - zčásti proto, že jsem byla zvědavá, jaký autorka vymyslí závěr, a zčásti proto, abych už ji měla za sebou.

Dreamless
04.01.2016

Prečítaná za jeden večer, no vskutočnosti ma niektoré pasáže a chovanie Clarissy príšerne sralo, takisto ten zamotaný zbytočný milostný príbeh. Toď vsjo.
P.S A ten Raf mi nebol až taký odporný. Určite to bol účel.