Deník mého stínu

Víte, kde končí láska a začíná nebezpečná posedlost? „Jsi to ty. Samozřejmě že jsi to ty. Někdo mě dohání, a když se otočím, vidím tebe. Věděla jsem, že to budeš ty…“ Ten muž se objeví všude, kam se jen Clarissa pohne. Čeká na ni v parku, na železniční zastávce, před jejím bytem. Bombarduje ji telefonáty a esemeskami. Posílá jí dárky. A zatímco jeho posedlost mladou ženou každým dnem narůstá, Clarissa má čím dál tím větší strach, protože pomoci policie se dovolává marně. Zbývá jí jediné – trpělivě sbírat důkazy a doufat, že se jí podaří muže usvědčit dřív, než se stane něco hrozného… Mrazivý thriller o posedlosti a debut, který vychází ve více než 25 zemích po celém světě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/243852/denik-meho-stinu-e4P-243852.jpg 3.6221
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

The Book of You (2014)

Kniha Deník mého stínu

pavlinka0250

To bylo naprosto skvělé, u mě kniha určitě splnila očekávání.
Nechtěla bych být v kůži Clarissy, neustále se otáčet, vše pozorovat, bát se zvednout telefon.....
Pro mě opravdu mrazivý thriller a knihu doporučuji.

sgjoli
09.12.2018

Z této knihy jsem bohužel dost rozpačitá. Jednak mi neseděla forma, jakou to autorka napsala – střídání du- a er-formy mi bohužel moc nevyhovovalo, nečetlo se mi to dobře. Začátek mi přišel dost vleklý a konec bohužel trochu chaotický. Ačkoliv ta prostřední pasáž mi přišla dost napínavá a celkově ta zápletka mi přišla zajímavá. To téma mi taky přišlo zajímavé – stalking není rozhodně lehké téma a mne zajímalo, jak se s tím autorka popere. Některá místa byla skutečně taková tísnivá, což se autorce podle mne celkem povedlo. Ale bohužel vzhledem k výše zmíněnému nakonec hodnotím jen třemi hvězdami. Obsahově dobré, zajímavé, ale forma zpracování mi v řadě věcí nevyhovovala.

Kalina
06.12.2018

Zajímavě napsaný příběh. Přístup policie, vyšetřovatelů i obhájců. Bohužel příliš pravdivé. Doufám v pokračovàní.

florentinas
28.11.2018

Kniha byla napsaná z půlky jako deník, byla celkem čtivá, ale nějak to asi nebyl můj žánr a úplně mě do sebe nevtáhla.

Alexxxka
25.10.2018

Škoda toho konce! Jinak byla kniha napsaná fakt hodně dobře. Při čtení jsem zatajovala dech, mrazilo mě a totálně jsem se dokázala vcítit do pocitu hlavné hrdinky. Doufám, že nikdy nebudu obětí stalkingu. Musí to být šílené!!!

ArwenAragorn
22.09.2018

Vynikající psychothriller, napínavý od začátku až do konce. Hodně reálný a děsivý. Je tady přesvědčivě popsáno téma stalkingu. Při čtení mě vyloženě mrazilo a knihu všem fanouškům psychothrillerů doporučuji.

Rade
27.07.2018

Hodně zajímavý vhled do problematiky stalkingu, uvěřitelné, dobrá byla i linie se soudním procesem, kde Clarissa jako členka poroty měla možnost pozorovat těžké postavení oběti v průběhu dokazování.
Ale… Opravdu by pronásledovaná žena v deníku, byť i fiktivním, svého pronásledovatele oslovovala? V opačném případě, když je člověk zamilovaný, to bývá často a je to pochopitelné, ale obracet se na svého pronásledovatele, který mi způsobuje děs, kterého se chci zbavit, a adresovat mu svoje myšlenky a obavy (byť jen v deníkové formě), to mi prostě nesedí a beru to jako ne moc povedené ozvláštnění formy knihy.
Možná lehce otevřený konec mi nevadí, nakonec většina příběhů je v životě otevřených a nedokončených, ale ta poslední akční scéna, a vlastně i celý závěr se mi zdál překombinovaný a ne moc uvěřitelný. Škoda, někdy méně bývá více…
Přesto hodnotím vysoko, skvěle popsaný stalking i duševní pochody oběti si to zaslouží.

novina
08.06.2018

Začátek byl skvělý, hodně propracovaný a autorce jsem věřila každé slovo. Konec byl pro mě zklamáním.