Deník mého stínu

od:

Deník mého stínu

Víte, kde končí láska a začíná nebezpečná posedlost? „Jsi to ty. Samozřejmě že jsi to ty. Někdo mě dohání, a když se otočím, vidím tebe. Věděla jsem, že to budeš ty…“ Ten muž se objeví všude, kam se jen Clarissa pohne. Čeká na ni v parku, na železniční zastávce, před jejím bytem. Bombarduje ji telefonáty a esemeskami. Posílá jí dárky. A zatímco jeho posedlost mladou ženou každým dnem narůstá, Clarissa má čím dál tím větší strach, protože pomoci policie se dovolává marně. Zbývá jí jediné – trpělivě sbírat důkazy a doufat, že se jí podaří muže usvědčit dřív, než se stane něco hrozného… Mrazivý thriller o posedlosti a debut, který vychází ve více než 25 zemích po celém světě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/243852/denik-meho-stinu-e4P-243852.jpg 3.7175
Originální název:

The Book of You (2014)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (64)

Přidat komentář
petrzel
03. února

Kniha se mi líbila , byla čtivá a bavila mě od začátku do konce.

LucySnape
09. ledna

Na začátku mi připadalo, že knížka je velmi čtivá, ale postupem se příběh dostával dál opravdu pomalu. Chápu, že je to deník a v deníku obvykle bývají stereotypní události, ovšem oproti jiným knihám ve formě deníku, které jsem četla, je toto opravdu slabé. Nejvíce mě asi zarazil konec, v podstatě celou dobu se rozvíjel vztah mezi Clarissou a Robertem a na
konci se ani nedozvíme, jak to s nimi dopadlo. Je možné, že nechtěla, aby kniha byla o jejich vztahu, ale jelikož se o něm zmiňuje skoro na každé stránce, tak si myslím, že by to chtělo lepší zakončení.

Coolniczka12
04. ledna

Za me nic moc, cekala jsem od toho vic. Prislo mi, ze do pulky knizky se dej neskutecne tahnul. Kolikrat jsem se opravdu musela do cteni nutit.
Porad dokola opakujici se dej, porad dokola ty same myslenky.

syskas
29.10.2017

Prečítaná za 24 hodín. Myslím, že to hovorí za všetko. Jediná výhrada - trošku sklamal nejasný záver. Ale aspoň si ho môžem vymyslieť :-).

ritz
20.10.2017

Zajímavý příběh, celkem čtivě napsáno, ale úplný závěr mě zklamal, mám ráda ukončené příběhy.

andie6001
10.10.2017

Kniha, která se čte poměrně rychle, ale obsahově mě zas až tak nezaujala. Chvílemi mě dokázala vtáhnout, ale občas jsem měla pocit, že už se to moc táhne a když nastal konec řekla jsem si jen "To je vše?" Takže pro mě slabé 2*

caracol
04.10.2017

Téma je zajímavé, ale kniha mne zcela nepohltila jako tomu bylo třeba u knihy TY.
Pořád jsem čekala na nějaký zvrat, ale bohužel jsem se nedočkala.

Terry11
23.09.2017

"Její kamarádky se s Henrym nestýkaly, ale přesto měla najít nějaký způsob, jak dodržet základní pravidlo, které praví, že člověk by nikdy neměl dopustit, aby ho vztah připravil o přátele. "

O tématu stalkingu jsem toho zatím moc nenačetla (Glattauer Navždy tvůj), takže mi kniha připadala poměrně zajímavá a napínavá. Přecházení z deníkových záznamů do er-formy mi nijak nevadil, naopak příběh osvěžoval a dával nahlédnout z jiného úhlu pohledu. Soudní vyšetřování jsem chápala jako možnost srovnání s Clarrisinou situací a bylo to velmi přínosné, byť znepokojivé. Rovněž jsem přivítala postavu Roberta, jakožto jediného normálního chlapa. Trochu mě zaskočil ten rychlý a rozmlžený závěr, ale dává mi aspoň možnost si příběh dokončit podle mého gusta.

bivana009
17.09.2017

Kniha mě zaujala ani ne tak příběhem, ale spíš způsobem zpracování, dynamikou, kterou autorka píše. Z celkem ne příliš originálního tématu dokázala i přes počáteční "přešlapování" vygradovat sled dění a vtáhnout čtenáře do děje, čímž se původní námět stal zajímavým. Závěr knihy se ovšem již příliš nevyvedl, působí dojmem, jakoby autorce došla invence nebo to dokončil někdo jiný. Za slabou stranu díla považuji zbytečně brutální popis některých scén, zejména v závěru, čtenáře je tím upřena jakákoliv představivost. Kniha i přes nesporná negativa stojí za přečtení.

KatnissLavender
15.09.2017

Nevím, jestli to bylo mým momentálním rozpoložením, nebo umem autorky, ale často se mi nestává, že bych se dokázala tak moc vcítit do nějaké postavy. Zuřila jsem a děsila se společně s hlavní hrdinkou... A ještě teď, dva týdny po dočtení, se modlím za to, aby se mi nic takového nikdy nestalo...

NikolIris
15.09.2017

Za mňa rozhodne áno. Kniha písaná formou denníka, je to také osobné čítanie.
Ukazuje to niekedy hnusnú realitu ako to chodí, pokiaľ sa človek stretne so stalkingom a mňa z knižky až mrazilo. Prečítaná za pár dní. Určite odporúčam.

Veronika33
06.09.2017

Táto kniha mi fakt nesadla, tak ako som sa na ňu neskutočne tešila, tak ma sklamala. Príbeh sa tiahol, veľa hluchých nudných miest, kniha ma fakt nebavila. Hlavná hrdinka bola prehnane paranoidná.

v.kalabova
01.09.2017

Od knihy jsem moc nečekala, ale velmi příjemně překvapila a nemohla jsem se odtrhnout. Níže zmiňované přeskakování ve stylu vyprávění mi nevadilo. Ku podivu jsem se i dobře časově orientovala (např. v "Dívce ve vlaku" jsem nebyla úplně schopna vnímat časové linie). Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a chvíli jsem váhala, jestli to ten chlap přeci jen nemyslí dobře... nemyslel... Akorát mi vadí, jak se dneska všude cpou nějaké S&M praktiky... to je jako nějakej trend?!

teniska_rotter
27.08.2017

Kniha ve mně vyvolala silné emoce. Ta bezmoc hlavní hrdinky pro mě byla nervydrásající a sebestředný zlý stalker byl jednoduše na zabití. Kniha se mi četla velmi dobře, jen konec byl zvláštní.

pink_unicorn
27.08.2017

Úplně nevím, jak tuto knihu hodnotit. Rozhodně ve mně probudila emoci, kterou má pobouzet a to naprostou beznaděj hlavní hrdinky. Konec je trochu zvláštní, pro mě zůstalo až příliš věcí neobjasněno. Také mi příliš nevyhovovalo přeskakování mezi deníkovou částí psanou ich-formou a vyprvěnou částí psanou er-formou. Celkově ale knihu hodnotím jako nadprůměr.

martina.tim
24.08.2017

Takže to bylo dost nervydrásající čtení. Tedy aspoň pro mě. Netuším, jak bych se zachovala já v její situaci, takže ji nebudu nijak soudit, ale hlavní agresor byl vyšinutý magor. Ta bezmoc, kterou cítila Clarissa si člověk ani nedokáže představit. Co se týče stylu psaní, tak mě se četl hravě. Žádné zmatečnosti jsem nezaznamenala a příběh plyne tak jak má. Doporučuji silnějším povahám.

ajla5
22.08.2017

Kniha je o čistém zlu a bezmoci. Nemohla jsem se vůbec odtrhnout. Můj muž, když viděl, jak si koušu nehty a mám stažený obličej, říkal, ať se podívám na poslední stránku, abych měla klid. Ale neudělala jsem to. Myslím, že popis právního systému je přesný.

Nikka710
09.08.2017

Téma a počáteční nadšení k půjčení si této knihy však předčil konečný dojem. Nejednou se mi zdálo mírně přehnané chování hlavní hrdinky ve vztahu k muži, který toužil po jejím zájmu a snažil se být v její blízkosti. Z počátku jsem byla samozřejmě na její straně, po delším uvažování mě určité znaky jejího chování přestávaly bavit. Neustále měla strach, plná negativních pocitů……kupodivu mě více zaujaly pasáže ze soudní síně, ke kterým jsem se v první třetině knihy vrátila znovu a přečetla je za sebou (tj. bez vnímání vnitřních pocitů hlavní hrdinky).

soukroma
27.07.2017

To se vážně nedalo skousnout. Deníkový aj. styl "vyprávění" byl nepříjemně zmatečný, ale horší bylo, jak si hrdinka řešila neustále svůj problém v době, kdy se měla plně věnovat své přidělené práci v porotě u soudu velmi děsivého násilného činu.

dee95
17.07.2017

Kniha byla super. Napínavá, čtivá, originální. Líbila se mi i forma jakou je kniha psaná, kdy se prolíná skutečný svět a zápisky deníku. Jedinou chybou byl konec. Škoda. Ale jinak doporučuji, stojí za to.

Digi28
10.04.2017

Do poloviny knihy se celkem nic zajímavého nedělo. Omyvalo se to pořad dokola. Od pulky me kniha chytla víc. Daleko lepší kniha od stolkingu je od autora Wulfa Dorna - temne šilenstvi.

Aurorita
02.03.2017

Nejdříve jsem se trochu lekla stylu, jakým je kniha psaná, ale pak mě vtáhla do děje natolik, že už mi to ani tak zvláštní nepřišlo. Kniha se opravdu četla jedním dechem. Příběh byl rozhodně zajímavý a napínavý, zvláště tím, jak moc je vlastně skutečný. Jen mě trochu zamrzel ten konec, přišel mi takový, já nevím, prostě mi tam moc neseděl.

qydko
23.01.2017

Kniha je luxusně napsaná, celou dobu mě mrazilo a čekala jsem, jak to dopadne. Ale asi jsem čekala něco překvapivějšího od tak skvěle napsané knihy. Jenom dumám, jestli není chyba ve mně. Už je to třetí kniha v krátké době, u které jsem si ohromně užila děj, ale konec mě trochu zklamal.

Jane417
18.01.2017

Skvělý psychothriller! Úžasně zpracované téma stalkingu! Příběh je mrazivý, napínavý, děsivý a reálný.
Konec byl možná trochu rychlý, ale to je drobnost, která mé celkové hodnocení neovlivní. Trošku bych úplný konec pozměnila, aby to bylo ještě zajímavější...., ale tak to vidím třeba jen já.
Ostatní dějové linky jsou také čtivé, knize na kvalitě neubírají, naopak...

sabca
12.09.2016

Knihu jsem začala číst, ale nemohla jsem se prokousat začátkem, tak jí radši odkládám a možná se k ní někdy vrátím.

hruskovalucie93
30.07.2016

Zvládla jsem přečíst jen prvních pár stránek. Vadilo mi vyprávění ve třetí osobě, celkově to bylo dost zmatené a nepřehledné. Nápad na příběh mi přišel zajímavý, bohužel se mi kniha špatně čte, takže odkládám.

jasmína
13.07.2016

Věřím, že se někomu kniha nemusí líbit, jako mé mamce, ale já se do ní jednoho dne začetla a nemohla jsem se náhodu od děje odpoutat, přišlo mi to psáno napínavě, ač se mi nelíbilo, že stále nic hlavní hrdinka nedělala, ale ono to asi jinak ani nejde, konec také překvapil, ale o to jde, když kniha končí jinak, než jsem čekala, je to přece právě ono !!

Punkies
19.05.2016

Co to bylo za blbej konec? Škoda, potencionál celá knížka měla velkej, ale autorka to nedokázala dotáhnout. Už jsem to chtěla vzdát, ale nemám ráda nedočítat knihy, takže jsem to nějak doklepala.. poslední čtvrtina ubíhala rychleji, ale už po ní určitě nesáhnu.

anarkia
13.05.2016

Konec byl takový divný a celkově nic moc. Neurazí,nenedchne.

petra3242
23.03.2016

Konečně zase kniha, která zaujme. Četla se skvěle, začátek sice trošku nudný a konec mírně přehnaný, ale jinak velmi dobré. Postavy skvěle vykreslené. Rafa jsem nemohla ani cítit a Clarissu jsem litovala. Místy jsem měla až strach.... Vím totiž moc dobře jaké to je, když vás někdo takhle stále obtěžuje, byť to nemusí nutně být takový extrém jako v knize.