Deník mého stínu

Deník mého stínu https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243852/bmid_denik-meho-stinu-e4P-243852.jpg 4 266 89

Víte, kde končí láska a začíná nebezpečná posedlost? „Jsi to ty. Samozřejmě že jsi to ty. Někdo mě dohání, a když se otočím, vidím tebe. Věděla jsem, že to budeš ty…“ Ten muž se objeví všude, kam se jen Clarissa pohne. Čeká na ni v parku, na železniční zastávce, před jejím bytem. Bombarduje ji telefonáty a esemeskami. Posílá jí dárky. A zatímco jeho posedlost mladou ženou každým dnem narůstá, Clarissa má čím dál tím větší strach, protože pomoci policie se dovolává marně. Zbývá jí jediné – trpělivě sbírat důkazy a doufat, že se jí podaří muže usvědčit dřív, než se stane něco hrozného… Mrazivý thriller o posedlosti a debut, který vychází ve více než 25 zemích po celém světě.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Book of You , 2014

gossipavlina
14.09.2015 5 z 5

Perfektní! Kniha mi splnila vše, co jsem od ní očekávala. Bylo to mrazivé, hrůzné, psychopatické. Larissa mi ze začátku svým chováním trochu vadila, ale pak jsem ji pochopila. A Rafe? Ten to měl dobře propracované. A tááák mě iritoval, svou drzostí, vlezlým chováním, překračováním hranic, prostě vším.
Já jsem si knížku ,,užila" a doporučuji.

goldiex
10.09.2015 4 z 5

Nedávno mě hodně zaujal román Ty od Caroline Kepnes, proto jsem teď sáhla po knížce s podobnou tématikou, jíž je stalking. Deník mého stínu je o to mrazivější, že je psán z pozice oběti, takže není předem jasné, kam až se pachatel pokusí zajít...

Rodaw
28.08.2015 5 z 5

Úžasná kniha, mrazivý příběh, který se mi dostal pod kůži .. Když tuhle knížku čtete, vše je tak reálné, že se začnete ohlížet i přes rameno a budete neklidní .. Rozhodně doporučuji, stojí za to :-)

Hakri
26.08.2015 4 z 5

Hrozně mě baví číst psychothrillery, ale pak jsem z toho úplně rozhozená. Kniha mě fascinovala, přečetla jsem jí za dva dny. Po čtení večer jsem nemohla spát, je to velmi sugestivně napsané a jelikož jsem se se stalkingem setkala (ve svém okolí), ale kdy schizofrenní dívka pronásledovala kluka, tak mi hodně běhal mráz po zádech........Styl autorky se mi líbil, ale závěr jsem čekala trošku jiný.

Evickar
20.08.2015 4 z 5

Četla jsem knihu Ty, která pojednává také o stalkingu, ale z pohledu pronásledovatele. Pohled oběti mi ale přišel zajímavější, hlavně psané deníky. Části z pohledu vypravěče by v knize ani být nemusely. Ale rozhodně slušné, bylo by to 3,5 hvězdičky :-)

evasamankova
28.07.2015 3 z 5

Z této knihy mám hodně rozporuplné pocity. Na jedné straně se autorka vcítila do pocitů hrdinky tak moc intenzivně a hluboce, jako by něco podobného sama zažila, na straně druhé ale děj rozkouskovala tak moc, že to působilo až rušivě. Navíc závěr knihy zbytečně osekala ve srovnání s často až monotónně vleklým a natahovaným dějem předchozích pasáží.

NicaCola
28.07.2015 4 z 5

Kniha byla napsána velice zajímavě. Líbilo se mi, že kapitoly byly rozděleny na část "deník" a na část "vyprávění". Rozhodně zajímavé počteníčko, které člověka nutí číst dál a dál. Okamžitě jsem se vcítila do hlavní hrdinky. Hvězdičku odebírám za to, že bych klidně prodloužila konec...přišel mi narychlo zkrácený :)

Martia
25.07.2015 5 z 5

Řekni mi, že mě miluješ.
Miluji tě
Řekni: Miluji tě, Rafe
Miluji tě Rafe.

Další "psychárna" která mě bavila, jsem ráda že nakonec dostal co si zasloužil. Úžasně napsané a napínavé.

kneslova
06.03.2015 5 z 5

Tak jsem zase četla jedni knížečku z edice bestsellerů, tomu nemohu nikdy odolat. Tak jako třeba MarŤan je vhodný více pro technicky založené bytosti (muže), tak tento psychothriller je jako stvořený pro emotivní a empatické duše.Naprosto dokonalým způsoben jsou od začátku popisovány pocity Clarissy, její stále se stupňující strach, bezmocnost a Rafův nátlak.
Výborný psychothiller a přestože bych upřednostila jiný konec, ten knižní je na závěr celé knihy dokonalý....

thrillery stalking

Autorovy knížky

Claire Kendal
americká
2015  70%Deník mého stínu

Kniha Deník mého stínu je v