Ross Poldark - Návrat domů

Důstojník Ross Poldark se po letech vrací z americké války do rodného Cornwallu a těší se, že zase začne vést normální život, bude spravovat rodový majetek a ožení se s dívkou, kterou už léta miluje. Po návratu však zjišťuje, že otec je mrtvý, šlechtické sídlo i veškeré hospodářství zchátralé a že služebnictvo rozprodává všechny zbývající cennosti. Největší bolest však zažívá po zjištění, že se krásná Elizabeth zasnoubila s jeho bratrancem Francisem, protože se domnívala, že Ross ve válce zahynul. Zklamaný důstojník se ale navzdory všemu pouští do práce a snaží se dát do pořádku rodinný majetek a znovu otevřít otcův měděný důl. A také zapomenout na svou životní lásku a zvyknout si, že patří jinému. Pomáhá mu v tom mladičká Demelza, vlastně ještě téměř dítě, kterou najal jako služebnou, aby ji vytrhl z neutěšeného prostředí, v němž dosud žila. Vděčná dívka v něm vidí svého zachránce a odměňuje se mu hlubokým obdivem, ale zároveň usiluje o jistou míru samostatnosti. Vedle ní a s její pomocí se Ross znovu vrací do života… Podle této dvanáctidílné ságy natočila britská televize BBC kultovní seriál, který si získal obrovskou popularitu. V roce 2015 vznikl stejnojmenný osmidílný remake, jenž zaznamenal okamžitý úspěch a zařadil se mezi nejsledovanější seriály posledních let. BBC seriál prodloužila o další sérii, chystanou na rok 2016....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/248985/poldark-ross-poldark-navrat-domu-1Nl-248985.jpg 4.3158

Poldark (1.)

Ross Poldark (1945)

Romány, Pro ženy, Historie
Vydáno:, Baronet

Kniha Ross Poldark - Návrat domů

pip11

Byla jsem zvědavá na tuto sérii, ovšem začátkem jsem se musela prokousat, než jsem si zvykla na prostředí. Potom už to dostalo spád a a bylo to čtivé.

Kacula8

Kniha mě chytla natolik, že jsem přečetla během jednoho dne. Moc hezky napsáno, už mám doma dokoupené ostatní díly :-) Líbí se mi i seriál, kromě barvy vlasů Demelzy se od knížek neliší.

Kamiliana

Syrový román z Cornwallu z hornické chudé oblasti. Výbroně propracované hlavní postavy i vedlejší a nikdy mě nepřestane fascinovat, jak autor umí vykreslit i ženskou psychiku. Bohužel překlad je spíše toporný a text obsahuje spoustu překlepů. Nicméně příběh je úžasný a poslední tv zpracování dokonalé.. nadchlo mě až tak, že jsem se do Cornwallu vypravila :-)

Peslik

Oddychové čtení, možná občas zdlouhavě popisované, ale na zimní večery jak dělané.
Doporučuji a dávám 3,5*

a355o

K této knize mě dovedl seriál, který mě oslovil svým příběhem i drsnými životními podmínkami Cornwallu 18. století. Kniha není jiná, rozhodně nezklamala. Tak nějak to je konečně romantický příběh, který zůstává v těsném střetu s krutým životem. Kniha nebyla vůbec žádným zklamáním. Drsný kapitán Poldark má srdce na správném místě a příčí se všem "dobrým" mravům své společenské vrstvy. Není však jedinou postavou, která stojí za pozornost. Všechny postavy jsou vykreslené opravdově, uvěřitelně a realisticky po všech svých stránkách se všemi svými neduhy. Snad jen Demelza je v mnoha ohledech stále záhadou. Je nespoutaná, její kroky se nedají předvídat a o to více čtenáře ona a její vztah s Rossem baví. Kniha není sice tolik nabitá za sebou rychlejdoucími událostmi, ale o to více si čtenář může dokreslit život v daném místě a čase v jeho realistické podobě s příměsemi romantiky.

NADEI
26.12.2018

Ani jsem se pořádně nezačetla, nebylo to nic pro mě, takže jsem odložila.

Mája777
24.11.2018

To bylo pohlazení, po všech těch severských krimi. Opravdu pěkné oddechové čtení. Musím si koupit další díly.

PaníUč
02.11.2018

Úžasná kniha. Zrovna čtu druhý díl a ten se čte možná ještě lépe. Cornwall jsme navštívili letos v létě, nejkrásnější dovolená v mém dosavadním životě. O to víc příběh prožívám. ????