Návnada

Šest lidí se probudí na opuštěném ostrově, aniž tuší, jak se sem dostali. Všechny drží ve spárech neovladatelná závislost na heroinu. Z lodi kotvící na dohled jim nikdo nespěchá na pomoc. Pak najdou vzkaz, že pro další dávku si musí doplavat na vedlejší ostrov přes zátoku zamořenou žraloky. Pozorovatelé na lodi se baví a sázky na život se zvyšují…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/181924/navnada-181924.jpg 3.5111
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno · Alpress

Bait · 2013

Kniha Návnada

postrach

Jízda od začátku do konce.Doporučuji.Souhlasím s komentářem podemnou.

Dela111
11.10.2018

Tady čtenář dostane přesně to, co slibuje anotace. Psáno jednoduše, jasně, čtivě.

Vedle hlavní dějové linie je tu popsaný bezútěšný život narkomanů, jejich boj s osobními démony a hlavně bolestivé abstinenční příznaky.

trudoš
19.09.2018

Drsný thriller po vzoru slavných Hunger Games, se kterými jej však pojí pouze motiv krvavé vybíjené na uzavřeném ostrově. Naneštěstí krátký rozsah neumožňuje do celé věci nějak proniknout. Na jednu stranu je dobře, že J. Kent Messum zbytečně nekomplikuje zápletku, na stranu druhou se vyprávění řítí kupředu tak rychle, že když skončí, člověk si říká - co, co, cože? Atmosférou i vyzněním mi příběh v mnohém evokoval můj oblíbený film Telefonní budka, zdaleka si ovšem tolik nepohrává s celkovou absurdností situace a motivace postav jsou vesměs přízemní, žádná charakterní nadstavba. Jednomu pak maličko vrtá hlavou, jestli by někomu vůbec stálo za to, takhle komplikovaně „zachraňovat“ vybrané jedince. Sami hrdinové totiž nejsou příliš sympatičtí, vesměs se jedná o dno podsvětí, buď vyfetované trosky, nebo chladnokrevné zabijáky. Takže když se v závěru všechno semele, výrazně mi chyběl pocit zadostiučinění. Celé drama tak vlastně působí drobně samoúčelně, přestože je napsáno svižně a akčně.

Čendovamáma
14.08.2018

Napínavá a svižná oddechovka, u které člověk může vypnout a jen se přenést na místo děje. Kniha se mi líbila, docela překvapila. 4 ☆

lucie2371
02.06.2018

Pro příznivce Hunger games? Spisovatel asi knihy nečetl, popřípadě alespoň neviděl ani filmy :/ Dávám 2*, jednu za hezkou obálku a druhou za alespoň trochu zajímavý děj asi v posledních sedmdesáti stránkách.

Regarn
17.05.2018

Dobře popsané pocity drogově závislých, když na ně příjde "chuť"

zimela
13.01.2018

Tady by měla zakročit PETA, a rázně; sytit nebohé žraločky, oběti instinktů svých čelistí, nějakými bezprizorními vaky na žloutenku hraničí s barbarstvím, o elektronicky neevidovaných sázkách a z nich plynoucích daňových úniků ( i když bůh ví, jak se to s tím námořním zákonem má) ani nemluvě. No kde to sme jako, ve 21. století, he?...
...né, jako vážně, to tu nikdo s těma smažkama necítil, ani malounko?
Parádně svižná oddechovka za, v rámci „jedním dovnitř, druhým ven“ žánru, 4 příkladné ****

lassse
14.08.2017

Taková rychlá oddychovka

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Autor knihy

Kent Messum