Prsten

V novém románu oblíbené autorky je prsten symbolem pouta blízkých lidí i minulosti s budoucností. Minulost, to je éra nacistického Německa a rasové nenávisti, která zahubí nadaného židovského spisovatele a jeho dceru uvrhne do vězení. K budoucnosti se upíná naděje hrdinky, jež po strastiplné cestě zničenou Evropou uprchne do Nového světa. Tady se chce vyrovnat s hořkými vzpomínkami a začít nový život. Příběh plný vášně i zoufalství, lásky i nenávisti, jako vždy chytne u srdce a čte se jedním dechem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/4295/prsten.jpg 4.4103

The Ring (1980)

Vydáno:, Ikar (ČR)

RADOST

První polovina knihy skvělá, pak trochu rozvláčný průměr. Ale provázanost nových vztahů a řešení v závěru knihy v mých očích snížily její hodnotu. Od čtivého vykreslení historické reality až k červené knihovně. Škoda.

Nomia

Když mě má kamarádka nutila ať si přečtu Prsten, myslela jsem si, že je snad sjetá. Já a číst Danielle Steel, no to by svět neviděl, aby se to stalo! Steel pro mě byla ikona všech těch nablblých sladkobolný příběhů s happyendem, kterými jsem tak opovrhovala.
Tak jsem začala číst a samozřejmě jsem to zhltla za jeden večer. Nebudu tvrdit, že je to nějak závratně originální dílo, nebo že to není předvídatelné, postavy jsou černobílé atd. Ale ono to vážně jako celek funguje překvapivě dobře. Pěkný milostný příběh, zasazený do nacistického Německa a posléze i do USA doby pozdější.
Steelová prostě ty romance psát umí. Dojemnost, smutek, osudovost, romanci i vášeň všechno to tam pere pod tlakem, čtenáře přiková ke knize a nepustí. Zde by se spíš hodilo říci čtenářky, protože tohle rozhodně není čtení pro chlapy.
Podařená romance. Jste-li žena a pokud hledáte něco opravdu zamilovaného, oddechového, s historickou atmosférou, tak je to celkem dobrá volba. Velmi nenáročné pohodové čtení. Ale patos tam je, né, že né. :)

josska
22.12.2017

Spisovatelku mám moc ráda a knížka mě příjemně překvapila,byla i smutná a jsem ráda za pěkný konec

perpe2a
06.09.2017

Moc krásný příběh, zařazuji ke svým velmi oblíbeným knihám. Žádný sladký ženský román, ale kvalitní čtení.

27.08.2017

Příběh, který se odehrává během 2.světové války i po ní. Je to strašně krásné, dojemné i smutné. A kde vždycky musím mít zásobu kapesníčků!! Především, když zahyne Manfred, a pak na konci při shledání po letech s bratrem Gerhardem. To je snad nejdojemnější scéna z celého příběhu. Film také není špatný, ale knížka je mnohem, mnohem lepší, její kvalitu to nepředčí. Tady je prostě pět hvězd málo. Doporučuji!!

Rodaw
25.08.2017

PRSTEN
Tato kniha se slovy dost dobře popsat nedá- i když se pokusím tímto komentářem vyjádřit, jak moc se mi líbila a jak moc ji doporučuji :o)
Věděla jsem, že se mi bude líbit. Moje mamka ji před časem sama četla a říkala mi, jak skvělá je. Jak emotivní a hluboký příběh je v ní skrytý. Nezbývá mi než souhlasit.. Do této knihy jsem se zamilovala. Zamilovala jsem se do některých postav a příběh prožívala naplno.. Tolik zvratů, překvapení a životních útrap je zde skryto.. Knížka je i dobrodružná a napínavá - do příběhu dramaticky zasahuje 2.světová válka..
Moc se mi líbilo, že se Prsten odehrává v průběhu mnoha let, že s hrdiny díky tomuto můžeme ujít velký kus jejich životní cesty.
Tento příběh se mi zaryl do srdce. Dočetla jsem ho včera - nebo spíš dnes - v brzkých ranních hodinách. Chtělo se mi spát, oči se mi zavíraly únavou, ale nedokázala jsem to odložit, nešlo to :) Potřebovala jsem vědět, jak to skončí...
Spletitý příběh plný lásky, odvahy, víry a naděje...ale bohužel i bolesti, žalu a zármutku.
Moc se těším, až se s mamkou podíváme na filmové zpracování a mně ten příběh "ožije před očima" :)
Nezapomenu ❤️

KvětaJežková
09.08.2017

Hezké pro čtení na zahradu, jinak to v člověku ale nic nezanechá.

Atanone
14.05.2017

Knihu jsem přečetla poté,co jsem viděla film-dle teorie,že kniha bývá většinou lepší, a to se potvrdilo.

Navíc je mi velmi sympatické,že se nebojí příběh ukončit a nepsat pokračování. Konec přece patří k ději,ne?

Barbora H
08.03.2017

Hezká knížka...

Jitkarka
17.09.2016

Skvělý příběh, který se čte jedním dechem. Kniha byla i zfilmovaná, ale dle mého je v psané verzi mnohem lepší.

dee7
29.03.2016

Nádhera..
Romány "od Steelové" moc nemusím, jsou si podobné jako vejce vejci, ale tento příběh se spisovatelce opravdu povedl. Jak u výborného filmového zpracování ( s N. Kinski ), tak u knihy jsem brečela jak želva..

Marselle
06.07.2015

Moc pěkný román z válečného období. Určitě stojí za přečtení :-)

lidunka1
08.06.2015

Knížka je čtivá, jen jsou ty osudy velmi nepravděpodobné. Ale klobouk dolů, Steelová je řemeslně velmi zručná.

ovpana
22.02.2015

Bezvadná kniha stejně jako film

Lenka 13
01.05.2013

Krásné čtení, smutný příběh s krásným koncem,nejhezčí kniha kterou jsem zatím od této autorky přečetla,

Určitě se knize ještě vrátím, filmové zpracování bylo také hezké.Doporučuji přečíst.

maminka1976
08.03.2013

Tahle hniha je moc krásná ale i smutná.Četla jsem ji jedním hltem.Tuhle knihu všem doporučuji si přečíst.

kika 13
09.02.2013

Nádherný román,četl se pohodově.

martina9219
15.08.2012

Tahle knížka mě nejvíce oslovila, film si pouštím pořád dokola a i když je to 2. světová, tak se ta knížka dá číst :-) Danielle Steel nejlepší :)))

Katk
07.07.2012

Druhá sv. válka této autorce opravdu svědčí... Nikdy nezklame a člověk je pak i nucen toto téma v jejích knihách vyhledávat ;)

modroocko
26.02.2012

Před lety jsem viděla film, a tak strašně mne zaujal, že jsem si musela přečíst i knihu. Byla to moje první kniha od této autorky a nejspíš nebude poslední... Téma 2. sv. války mne velice zajímá a v této knize bylo popsáno, jako bych vše prožívala s Arianou.

Peggy.SRG
07.01.2012

Film jsem ještě neviděla, ale knihu jsem četla. Zařadila bych jí mezi mé oblíbené od této autorky. Doba 2. sv. v. byla opravdu krutá a tato kniha na to velmi poukazuje.

jasmína
17.07.2011

Jediná kniha a dokonce i film, který se D. Steel povedl a nezařadila bych ho mezi hnus či odpad !! Naopak !

zfilmováno

Danielle Steel