Danielle Steel

americká, 1947 statistiky

Nahrávám...

Nová kniha

V hlavní roli

V hlavní roli - Danielle Steel

Kait Whittierová píše sloupek do respektovaného časopisu, který má fanoušky po celém světě. Miluje svou práci a zbožňuje své dospívající děti. Avšak po dvou nepovedených ... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 130 knih

Komentáře (13)

Přidat komentář
RendyaDav
08. ledna

Od této spisovatelky jsou knížky taková příjemná oddechovka....

Radka34
13.07.2016

Její knížky ráda čtu.Určitě si budu kupovat další.

Luccy78
13.01.2016

Danielle Fernandes Dominique Schueleinová-Steelová (Schuelein-Steel, *14. srpna 1947 New York) lépe známá jako Danielle Steelová (Steel) je americkou spisovatelkou romantické literatury a autorkou konvenčních dramat.

Její otec John Schulein Steel je potomkem jednoho ze zakladatelů Löwenbräu beer, matka Câmara Stone Reis je dcerou portugalského diplomata. Steelová strávila většinu svého dětství ve Francii kde ji rodiče brávali na rodičovské večírky a tím ji dali příležitost pochytit zvyklosti a životní trend bohatých a slavných. Když měla 7 let její rodiče se rozvedli a poté byla vychovávána hlavně otcem v New Yorku, kdy velmi zřídka viděla matku, která se odstěhovala do Evropy.

Danielle začala psát povídky již jako dítě a v době dospívání i poezii. V r. 1965 absolvovala Lycée Français de New York, poté studovala literaturu a módní návrhářství na Parsons School of Design a v letech 1963 - 1967 New York University.

Novely Danielle Steelové byly přeloženy do 28 jazyků a prodávají se ve 47 zemích. Její knihy bývají často popisovány jako "vzorové", obsahují postavy v krizích ohrožujících jejich vztahy. Dějištěm jejích novel je svět bohatých a slavných lidí.

Byla kritizována za to, že její knihy jsou rozvláčné, oplývající mnoha detaily a že příběh je čtenářům explicitně vyprávěn místo aby jim byl zobrazen. Čtenáři se tak někdy cítili vytlačeni z děje.

Aby se vyhnula srovnávání svých předešlých děl, Steelová nepíše pokračování. Mnoho z jejich dřívějších novel vycházelo v počátečním výtisku 1 miliónu kopií, od r. 2004 díky poklesu zájmu čtenářů je to 650 000 kopií. Avšak počet jejich čtenářů je i tak velmi vysoký a její knihy se umísťují v celosvětovém měřítku na předních místech.

22 jejích knih bylo televizně zpracováno včetně dvou, které byly nominovány na cenu Golden Globe.

V Česku její knihy vydává nakladatelství Ikar.

mitulka
29.12.2015

Tato autorka mě očarovala jejími knihami.Mám jich něco málo přes 60 a doufám,že docílím toho abych měla všechny které napsala :-)

Mandalka74
24.08.2015

Danielle Steel patří mezi mé oblíbené autorky. V mé knihovničce mám několik knížek, některé jsem četla několikrát, vracím se k nim. Tento víkend jsem si koupila knihu Pegas. Těším se až si ji přečtu.

SMoty
25.04.2014

Steelová je mou oblíbenou autorkou, její styl je vynikající, a ačkoli se ke knihám až tak pravidelně nevracím, mám jich v knihovničce několik. Nenarazila jsem u ní ještě na nic nepovedeného.

malen
20.07.2013

Přiznám se , že jsem knihami Steelové poněkud přesycena, ale přesto ji musím dát do svých oblíbených, protože opravdu umí psát.

Manifest blech
03.07.2013

Musím uznat, že je to jedna z mála autorek románů pro ženy, které rozpláčí i rozesmějou svými slovy. Tyto příběhy, kterým dala život se mohly stát, a ba i staly.

1