Danielle Steel

americká, 1947

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Brzy vyjde

Hra čísel

Hra čísel - Danielle Steel

Eileen Jacksonová se ochotně vzdala vlastních snů, aby mohla se svým milovaným mužem založit rodinu. Společně si pak vybudovali obyčejný život ve státě Connecticut, perfe... detail knihy

Komentáře (14)

Žitečko
Žitečko
29.05.2022

Tuto spisovatelku mám ráda. Snad jsem přečetla skoro všechny její knihy.
Na ty nejnovější se chystám.
Tedy knihy vydané v cz jazyce.
Škoda, že nemohu sehnat knihy, které vyšly jen v sk jazyce.

RendyaDav
RendyaDav
08.01.2020

Od této spisovatelky jsou knížky taková příjemná oddechovka....


Radka34
Radka34
13.07.2016

Její knížky ráda čtu.Určitě si budu kupovat další.

Luccy78
Luccy78
13.01.2016

Danielle Fernandes Dominique Schueleinová-Steelová (Schuelein-Steel, *14. srpna 1947 New York) lépe známá jako Danielle Steelová (Steel) je americkou spisovatelkou romantické literatury a autorkou konvenčních dramat.

Její otec John Schulein Steel je potomkem jednoho ze zakladatelů Löwenbräu beer, matka Câmara Stone Reis je dcerou portugalského diplomata. Steelová strávila většinu svého dětství ve Francii kde ji rodiče brávali na rodičovské večírky a tím ji dali příležitost pochytit zvyklosti a životní trend bohatých a slavných. Když měla 7 let její rodiče se rozvedli a poté byla vychovávána hlavně otcem v New Yorku, kdy velmi zřídka viděla matku, která se odstěhovala do Evropy.

Danielle začala psát povídky již jako dítě a v době dospívání i poezii. V r. 1965 absolvovala Lycée Français de New York, poté studovala literaturu a módní návrhářství na Parsons School of Design a v letech 1963 - 1967 New York University.

Novely Danielle Steelové byly přeloženy do 28 jazyků a prodávají se ve 47 zemích. Její knihy bývají často popisovány jako "vzorové", obsahují postavy v krizích ohrožujících jejich vztahy. Dějištěm jejích novel je svět bohatých a slavných lidí.

Byla kritizována za to, že její knihy jsou rozvláčné, oplývající mnoha detaily a že příběh je čtenářům explicitně vyprávěn místo aby jim byl zobrazen. Čtenáři se tak někdy cítili vytlačeni z děje.

Aby se vyhnula srovnávání svých předešlých děl, Steelová nepíše pokračování. Mnoho z jejich dřívějších novel vycházelo v počátečním výtisku 1 miliónu kopií, od r. 2004 díky poklesu zájmu čtenářů je to 650 000 kopií. Avšak počet jejich čtenářů je i tak velmi vysoký a její knihy se umísťují v celosvětovém měřítku na předních místech.

22 jejích knih bylo televizně zpracováno včetně dvou, které byly nominovány na cenu Golden Globe.

V Česku její knihy vydává nakladatelství Ikar.

mitulka
mitulka
29.12.2015

Tato autorka mě očarovala jejími knihami.Mám jich něco málo přes 60 a doufám,že docílím toho abych měla všechny které napsala :-)

Mandalka74
Mandalka74
24.08.2015

Danielle Steel patří mezi mé oblíbené autorky. V mé knihovničce mám několik knížek, některé jsem četla několikrát, vracím se k nim. Tento víkend jsem si koupila knihu Pegas. Těším se až si ji přečtu.

SMoty
SMoty
25.04.2014

Steelová je mou oblíbenou autorkou, její styl je vynikající, a ačkoli se ke knihám až tak pravidelně nevracím, mám jich v knihovničce několik. Nenarazila jsem u ní ještě na nic nepovedeného.

malen
malen
20.07.2013

Přiznám se , že jsem knihami Steelové poněkud přesycena, ale přesto ji musím dát do svých oblíbených, protože opravdu umí psát.

Manifest blech
Manifest blech
03.07.2013

Musím uznat, že je to jedna z mála autorek románů pro ženy, které rozpláčí i rozesmějou svými slovy. Tyto příběhy, kterým dala život se mohly stát, a ba i staly.

ajik
ajik
15.04.2012

Knihy si kupuji postupně mám jich 42 a doufám,že docílím toho abych měla všechny její vydání.Je to úžasná spisovatelka. :-)

Juditha
Juditha
02.04.2012

Spisovatelka, která mě oslovila mezi prvními. Její knihy jsou velmi čtivé, hezky napsané.
Ráda se k některým vracím i několikrát.
Spisovatelku mohu jen doporučit.

Mikiem
Mikiem
09.02.2012

Pár knih jsem dostala,pár si pujčila,pár si koupila,ale ještě všechny nečetla,je to výborná spisovatelka,jen tak dál:o)

Madde
Madde
04.12.2011

Úžasná autorka, avšak když už máte od ní přečtené pár knih, začnou vám trochu připadat na jedno brdo, ale jinak jsou moc čtivé a krásné.

Petronela
Petronela
22.08.2011

Paní Steelová píše krásné romány,někdy se mi zda jak kdyby zapletka v některých příbězích byla podobná,některé příběhy jsem viděla i sfilmované.Je to prostě má oblibena autorka