Stopy v krvi

Strhující a originální mix Dana Browna, Stiega Larssona a Arthura C. Doylea Rok 1783. Po skončení americké války za nezávislost se koruně věrná rodina Fairbornových rozhodne vrátit zpět do Anglie. Po přistání u rodných břehů ale všichni její členové beze stopy zmizí. Současnost. Americký genealog Jefferson Tayte je pověřen, aby zjistil, co se s ní stalo. Tayte se celý život potýká s ironií toho, že navzdory profesi genealoga nedokázal nikdy odhalit vlastní původ, a proto si nemůže nevšimnout podobností mezi svou minulostí a detaily případu, na němž pracuje. Někdo si dal velmi záležet na tom, aby kompletně vymazal celou jednu pokrevní linii z historie, a Tayte se nevzdá, dokud nezjistí proč. Jeho pátrání se soustředí na tragický život mladé cornwallské dívky, psací skříňku a odkrytí temného tajemství. Někdo další však hledá stejné odpovědi a nezastaví se před ničím, aby je našel…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280237/big_stopy-v-krvi-XsX-280237.jpg 3.9313

Jefferson Tayte 1.

Literatura světová, Thrillery, Historické romány

Vydáno: , Mystery Press

In the Blood, 2011

Kniha Stopy v krvi

Kubajzz
29.11.2021

Tak to vypadá, že jsem objevil novou sérii. Knížka je zajímavá, má spád, napínavá, prostě chytne a nepustí. Rozhodně doporučuji a těším se na další díly.

Hanys_
10.11.2021

Jefferson Tayte. Genealog s úchylkou na sladké a jeho první příběh. Pro mě je celá tahle knižní série zárukou odpočinkového čtení, kdy baví obě dějové linky.

theale
27.10.2021

Mix Dana Browna (v žádném případě, jedinou podobnost, kterou jsem zaznamenala byly zmínky a nemožných hodinkách hlavního hrdiny..), Stiega Larssona (tady mě nenapadá vůbec nic) a A. C. Doylea (bohužel nemůžu posoudit, od něj jsem nic nečetla, ale velmi o tom pochybuji..)?! To bych tedy rozhodně netvrdila! A strhující ani extra originální mi to tedy také nepříšlo..
Za mě celkem průměrný příběh, který postupem času začíná být čím dál tím zdlouhavější, až se uplně utopí ve zbytečně nataženém konci.

Silencia
24.05.2021

Je to příjemné, milé, ale ne úplně strhující. Ráda si zase přečtu něco podobného, přesto na piedestal tento román neumístím. Zpočátku mi vadilo asi 8 dějových linek a množství jmen, ve kterých jsem se ztácela. V názvech míst jsem se nezorientovala nikdy. Jinak druhá polovina je rozhodně lepší. 3,5*

Allena24
18.05.2021

Dobrá oddechovka. Americký genealog Jefferson Tayte mi přišel reálný. Těším se na další díl.
I naše rodina má odnož v Americe a ta se velmi zajímá o svou minulost. Jsou hrdí, že mají příbuzné v Čechách, chlubí se tím. Na internetu si vedou strom života.

jennefer
04.03.2021

Při čtení jsem občas nevěřila, co všechno může genealoga při jeho práci potkat... Start se musí překousnout, nebyl úplně hladký, ale pěkně to graduje a docela to dává smysl. Oddechovka, s velkou pravděpodobností si přečtu i další díly.

Rita55
25.02.2021

Plusové body za zajímavý námět a poměrně adrenalinový závěr, ale mínusové za zpracování - děj a jednání postav (v současnosti i v minulosti) byl leckde dost přitažený za vlasy.

nai.ivka
30.01.2021

Skoro nesmrtelný genealog dobrodruh, chlapák, série, oddychovka ... nejsem tedy objektivní v hodnocení. Vůbec mi nevadí, že některé scény jsem asi někde četla nebo viděla. Za mě čtyři hvězdičky.