Hluboký hrob

POUZE MUŽ PŘIPRAVENÝ ZEMŘÍT MŮŽE VYKOPAT HLUBOKÝ HROB… Současnost. Do jednoho z domů na předměstí Washingtonu dorazí bez vysvětlení zastaralý dětský kufřík. O týden později se americký genealog Jefferson Tayte ocitne v anglickém hotelovém pokoji tváří v tvář nabité zbrani. Válkou zmítaná Británie roku 1944. Právě sem zavedou Tayta stopy v pokrevní linii jeho klientky. Eliza Grayová by se ráda setkala se svou skutečnou matkou, kterou nikdy nepoznala, neboť netušila, že je adoptovaná. Tayte doufá, že zařídí jejich znovushledání, místo toho ale odhalí příběh mladé anglické dívky a amerického vojáka z 82. výsadkové divize, jejichž láska skončila více než tragicky…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/300331/hluboky-hrob-lRy-300331.jpg 4.2148

Jefferson Tayte (2.)

To the Grave (2012)

Literatura světová, Dobrodružné, Thrillery
Vydáno:, Mystery Press

Kniha Hluboký hrob

ANDY28

Úžasný příběh

veronika4918

Tak tenhle díl se mi líbil podstatně více než Stopy v krvi. Těšila jsem se hlavně na mé oblíbené období - 2. světovou válku. Jak už tu někdo zmiňoval, genealogie tu bylo pomálu, zato romantiky až až. Některé momenty byly dojemné k slzám, a pak tu jsou momenty JT aka Jamese Bonda, které byste nejraději přeskočili. Každopádně hurá na další díl :)

francouz

Opět to byla zajímavá jízda společně s genealogem Taytem. Na totmo druhu knih je jedna poměrně silná stránka a to je prolínání časových linek. To jak se může něco z minulosti potkávat v přítomnosti mě opravdu baví.
Navíc zde, když dojde k objevení spojitosti a bylo by možno dokonce si pohovořit s hledaným objektem, tak to již bohužel nejde, protože již nežije. Zde člověk najednou vidí, jak jsou některá rozhodnutí, která neudělá v pravý čas fatální. Prostě Vám něco ujede, ale v tomto případě je to většinou nevratné.
O to víc, je to opravdu tíživé, když si to člověk uvědomí, že mohl, ale neudělal...
Tento druh knížek je taková lehká oddechovka a mě se to líbilo.

LenkaGonn

Krásný thriller. Genealogický thriller jsem ještě nečetla a tut knihu jsem si koupila ve slevě, ale jsem moc ráda, že jsem se k tomuto spisovateli dostala a mohla si přečíst jeho knihu. Rozhodně koupím další, protože genealogie je velice zajímavý obor a moct si přečíst knihu, která se tímto oborem zabývá je skvělé. Příběh jako takový je velice zajímavý. Je tam moment překvapení ( neprozradím :-) ) a je tam akce, kdy náš hrdina bojuje holý život. Líbí se mi předmluva, která vás naladí a dokud do toho momentu nedojdete musíte číst dál. Prolínání časových linek je bomba a autor ví přesně jak udržet čtenáře až do konce napjatého. 5 Hvězdičku jsem nedala jen z toho důvodu, že pro mě po přečtení knihy nezůstal wau moment. Knihu už si asi podruhé nepřečtu, ale t neznamená, že nebyla super. A rozhodně doporučuji.

š.m.i.k

...došla mi slova a po přečtení jsem "chudší" i o nějakou tu slzu, co mi ukápla... Příběh jsem si užívala i prožívala od první kapitoly až úplně do konce. Nebyla tu pro mě jediná slabší pasáž a včera jsem šla spát až dlouho po půlnoci, protože jsem už zkrátka "potřebovala" všechno vědět. Knihu považuji za opravdu "vymazlenou" a vkládám pod štítek DOPORUČUJI.

Agnesita

Dobrá oddechovka. Přečti si i předchozí knihu ze série.

jaroiva
31.12.2018

Poslední letošní dokončená knížka mě opravdu 100% dostala!
Oproti předešlému dílu je tam sice méně genealogie, zato romantiky až za hrob. Hodně silný, emotivní příběh, doporučuji.
Jedině těch pár akčních scén mi připadalo jaksi navíc. Ale to asi kvůli J.T.,aby nevypadal jen jako obyčejný genealog :)
Autora si přidávám do oblíbených a těším se na další jeho knížky, do kterých se jistě brzy pustím.

Guenevra
27.08.2018

Nemůžu si pomoci, ale úplně mě to nenadchlo. Střídání historické a současné dějové linie mě obvykle moc baví, ale tady to bylo také nějaké odfláknuté. Je tu spousta rádoby zajímavých doplňujících dějových linií, ale není to rozpracováno, takže výsledek na mě působí přeplácaně. Detaily jsou tam, kde by se to bez nich obešlo a naopak tam, kde by to zasloužilo trochu přitlačit, je vyprávění dosti ploché. Námět je to zajímavý, ale zpracování mi připomnělo kvalitu slohových prací na střední škole.