Hluboký hrob

kniha od:

Hluboký hrob https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300331/bmid_hluboky-hrob-lRy-300331.jpg 4.2 266
Koupit Koupit eknihu Bazar

POUZE MUŽ PŘIPRAVENÝ ZEMŘÍT MŮŽE VYKOPAT HLUBOKÝ HROB… Současnost. Do jednoho z domů na předměstí Washingtonu dorazí bez vysvětlení zastaralý dětský kufřík. O týden později se americký genealog Jefferson Tayte ocitne v anglickém hotelovém pokoji tváří v tvář nabité zbrani. Válkou zmítaná Británie roku 1944. Právě sem zavedou Tayta stopy v pokrevní linii jeho klientky. Eliza Grayová by se ráda setkala se svou skutečnou matkou, kterou nikdy nepoznala, neboť netušila, že je adoptovaná. Tayte doufá, že zařídí jejich znovushledání, místo toho ale odhalí příběh mladé anglické dívky a amerického vojáka z 82. výsadkové divize, jejichž láska skončila více než tragicky…... celý text

Série:

Jefferson Tayte 2.


Žánr:
Literatura světová , Dobrodružné , Thrillery

Vydáno: , Mystery Press
Originální název:

To the Grave , 2012


více info...

Komentáře (82)

Komentáře 82 Recenze 12

lexikon_tf
lexikon_tf
19.08.2022 5 z 5

Další skvělý příběh genealoga Jeffersona Tayta. Líbilo se mi opět prolínání dějových linek ze současnosti a z minulosti, kdy JT pátrá v dávné historii, aby objasnil přítomnost svých klientů.
Jednoho dne si genealoga JT najme jistá americká dáma, protože jí přišel záhadný balíček od neznámého odesilatele. Balíček obsahoval starý dětský kufřík. Jaké tajemství skrývá a proč jej obdržela? JT odjíždí hledat až do Anglie.
Stopy vedou do roku 1944, k pokrevní linii jeho klientky, která celý život neměla tušení, že byla adoptovaná. Kdo byla její biologická matka a proč ji dala tenkrát k adopci? Dostáváme se tak až k dávnému příběhu tragické lásky mladé anglické dívky a amerického vojáka. Jenomže nic není tak snadné jak bychom si přáli a i životní osudy těchto mladých zamilovaných postihlo neštěstí a ošklivé události.
Mám ráda pátrání v rodinných historiích a objevování dávných tajemství. Určitě si s chutí přečtu další díly série s genealogem Jeffersonem Taytem.


moudivlacek
moudivlacek
07.08.2022 5 z 5

Příběh snahy najít své skutečné rodiče i za cenu, že již nebudou mrtví. Většina z nás touží znát své kořeny, nebo je zná, nebo je usilovně hledá. Příběh o tom, že ne vždy můžeme žít nalinkovaný život dle snů rodičů, někdy člověk musí jít proti všem, aby našel lásku. A někdy na tu skutečnou lásku čekají nečekané překážky, a někdy trvají leta, než se dva mohou spojit v jednu duši, a je jedno, zda na tomto nebo onom světě. Příběh o tom, co dokáže způsobit mluvit o něčem, co se netýká té dotyčné drbny....
U knihy jsem byla hodně smutná, ale zároveň mě hřálo, že jsem ji mohla číst a užít si ji plnými doušky. Těším se na další díl.


Kyri
Kyri
24.04.2022 3 z 5

První díl se mi moc líbil, ale tady to autor přehnal s tou historickou linkou příběhu. Měla jsem pocit, že čtu "Na větrné hůrce", či jiný podobný blaf. Závěrečná část, kde převáží současnost, se mi opět velmi líbila. Motiv vraždy mi přišel vážně jak z té Hůrky. Přečíst se to v pohodě dá, ale kvalita značně nižší.

Standa24
Standa24
03.04.2022 3 z 5

První díl se mi líbil mnohem více. Historická linka příběhu mě moc neoslovila, chování Meny mi přišlo často naivní a ovlivnilo osud nejenom jí samé, ale i Dannyho. Jefferson Tayte má neskutečné štěstí a několikrát těsně unikne smrti. Celkově mi to přišlo takové neuvěřitelné ...

Rade
Rade
07.02.2022 3 z 5

Po pár letech jsem zkusila druhý díl.
Na mě takové moc románové; dvě časové linky, byť je obvykle mívám ráda, mi tentokrát tolik nesedly – milostné a rodinné vztahy a jedno malé nedorozumění a jedna malá lež na konci druhé světové války, na které se nabalí tolik zamotaných vztahů a událostí, až se mi to zdá příliš. To vše řešeno v době současné na zakázku hlavním hrdinou genealogem, který se snaží dávné utajené události rozklíčovat a sám přitom nasazuje vlastní život.
Plusem je celkem dobře naznačená atmosféra čtyřicátých let v britské konzervativní společnosti a všechny negativa spojená s tehdejší přísnou křesťanskou morálkou tzv. lepší společnosti (přemýšlím, zda má nějaký význam, že se jedná v anglosaském, převážně protestantském prostředí, o katolíky, ale ano, neblaze proslulé Magdaleniny prádelny a podobné instituce, vesměs katolické...).
I když jde - zvlášť v druhé části - o docela napínavé čtení, celkově mě to chytlo přece jen míň, než bych čekala…

alena3278
alena3278
03.02.2022 5 z 5

Tak to nemělo chybu. Velmi dojemný příběh. Doporučuji.

Didi15
Didi15
15.12.2021 5 z 5

Parádní práce , mám moc ráda, když se prolínají dvě dějové linky . I když linka pojednávající o Meně za války je o level výše . Určitě si přečtu další knihy od tohoto autora .

Kubajzz
Kubajzz
29.11.2021 5 z 5

Toto téma řešení krimi za pomoci genealogie se mi líbí :-) Pátrání v minulosti, aby se odhalila přítomnost :-) Super. Rozhodně doporučuji.

janik6969
janik6969
04.06.2021

posloucháno jako audiokniha, bohužel předčítající příběh totálně zabil. Snažil se mluvit jako žena, jako američan, jako J. Tayte... hrůza.. nedoporučuji tuto variantu. Jinak příběh sám o sobě?... no, nic moc, z části červená knihovna, zčásti detektivka. Jednání některých lidí jsem ani nepochopila. Nebo jsem jen nebyla správně naladěná na příběh.

bigben
bigben
15.02.2021 4 z 5

S JT mě baví prolínání jeho pátrání a příběhu z minulosti, odehrávající se lidem, po kterých pátrá. A do toho ho vždycky někdo nahání....ale protože víme, že existují další díly, není se o něj potřeba bát.

Marosfish
Marosfish
10.01.2021 5 z 5

Musel jsem, ikdyz jsem vedel, ze rano vstavam. Za 10 min jsou 4 rano. Posledni stranka. Neslo prestat. A zhlednu jeste film "Padle zeny". Netusil jsem nic o Magdaleninych pradelnach.

jarin58
jarin58
07.01.2021 5 z 5

Přes pomalý rozjezd dám nejvyšší hodnoceni, je to pecka.

Medvědářka
Medvědářka
21.12.2020 4 z 5

Pro mě to bylo na jednu stranu hodně těžký čtení díky námětu, který nám z příběhu vyplynul. Sama se mu vyhýbám, ale tady se utéct nedalo.
Tayte byl skvělý a vlastně celé to bylo fajn. Jen se to dotýkalo témat se smutným koncem.

alekis
alekis
11.12.2020 5 z 5

Pojďme snít o láskách, co krásně začínají
a po dlouhém životě končí tak, jak mají.

Zřeme, jak se nejdřív dva pohledy k sobě stočí...
zazáří plachý úsměv a záblesk zpod obočí...

Kéž všechny lásky vždycky šťastně skončí!

SPOILER
Můj oblíbený detektiv - genealog má tentokrát velmi smutný úkol. Příběh lásky mladé Angličanky a amerického vojáka nedopadne, jak bychom si přáli. Shoda nešťastných náhod, zlých událostí, a podle mě to nejhorší - absence pochopení a lásky mateřské... No, nedopadne to dobře, někdo zemře a někdo zůstane navždy poznamenán - smutkem, výčitkami svědomí, opuštěností.
Tohle zas vypadá jak ta tolik opovrhovaná červená knihovna, i když s nešťastným koncem... No, kdo bude chtít, knihu si přečte a sám posoudí, o čem vlastně je. Každopádně, kriminální linka je tentokrát spíše v pozadí, přišla mi trochu násilně přilepená k příběhu Dannyho a Meny, ale celkově přidá ději z doby minulé trochu současného rozruchu.
Postavy a jejich vztahy jsou perfektně vykresleny. Autor mi přibližuje Anglii tak, že mám dojem, že ta místa málem vidím, a to se mi moc líbí. Rodinné historie mě zajímají.
Jdu rozhodně do dalších dílů.

MMacicekk
MMacicekk
10.10.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Dějová linka odehrávající se v minulosti předčila tu současnou s oblíbeným genealogem Jeffersonem Taytem. Přečteno jedním dechem. Konec mě dostal a došlo i na slzy.

kykyna42
kykyna42
28.09.2020 5 z 5

Smutný příběh mladé dívky za 2 světové války.
Opět poutavé,ale smutné :(.

Allena24
Allena24
20.09.2020 4 z 5

Pro mne to bylo seznámení s autorem. Přidávám hvězdičku, protože:
Díky knize jsem se dozvěděla, jak Spojené království (a Irsko) "odklízelo nepohodlné dívky a ženy". A jak se zacházení s nimi zvrtlo.
Přikládám zajímavost z wikipedie: Osmnáct měsíců strávila v dublinské prádelně zpěvačka Sinéad O'Connor, která sem byla ve věku 15 let umístěna za záškoláctví a krádeže.Drastická zkušenost z útulku byla jednou z příčin jejích otevřeně protikatolických postojů.

astroweb
astroweb
16.09.2020 5 z 5

Zatím nejlepší román od autora, ke kterému jsem se po delší době vrátil, trochu jako červená knihovna, ale velmi lehce, střídáním současnosti a minulosti mi to připomínalo cestování časem.

tami1
tami1
08.09.2020 4 z 5

Zajímavý genealogický román ve kterém se prolíná minulost s přítomností. Thriller to není, ať je tam mrtvol kolik chce.

Zacházení s ženami v ústavech, které byly provozovány církví, bylo opravdu surové. Je ostudou Irska a Británie, že instituce jako Magdaléniny prádelny existovaly s požehnáním státu ještě v roce 1996. Oběti těchto zvěrstev se do dnešních dnů nedočkaly ani pořádné omluvy.

GYROTOURBILLON
GYROTOURBILLON
19.08.2020 5 z 5

Perfekní díl , a ano smutné , ale občas se to v rodinách a rodech semele podobně. Samozřejmě nemusí být vždy mrtvoly , ale veliké nepochopení , obavy , nezájem a přidejme si závist , zlobu , nenávist....Část z toho nyní prožívám i já-tedy především nezájem , a rozpad rodu...K tomu hřebíček do rakve je dědictví a majetek

Katania
Katania
27.05.2020 5 z 5

Skvělý díl. Poměrně smutné. Moc se mi to líbilo!

Pavlnka
Pavlnka
18.05.2020 5 z 5

Hodně dobrá kniha, občas jsem i zatlačovala slzičky. Epilog mi přišel zbytečný, ale předpokládám, že ho tam autor dal z nějakého důvodu.

ajasin
ajasin
04.04.2020 4 z 5

Ucházející odpočinková četba na vyčištění hlavy a oproštění se od běžných starostí. Genealogie jako obor asi každého neuchvátí. Mne ale ano. Pátrání v zaprášených archivech, hledání na internetu a zkompletování všech informací v jeden vypovídající celek mě fascinuje. A i když samozřejmě vím, že v reálu to rozhodně není tak „dobrodružné“ jako v těchto knihách, stejně si je ráda přečtu.

Shardlake
Shardlake
26.01.2020 5 z 5

Opět příběh s genealogem Jeffersonem Taytem, který čtenáře při četbě chytí a nepustí až do jeho konce. Tentokrát pátrá v Anglii po ženě, která se ztratila během války. Můj požitek z četby rušily pouze občasné chyby v textu. Časem dám další pokračování.

Lumír23
Lumír23
15.01.2020 4 z 5

Tak, no, ale ano. Trochu moc mrtvol na tak starou událost, paralelní vyšetřování nedůrazných mafiánů, kosících koho jde a pak náhle s výpadkem, ale kniha zabavila. Doporučuji k oddechu, vypnout hlavu, jen plynout dějem.

DericCaster
DericCaster
06.01.2020 4 z 5

Tato kniha je mé prní setkání se Stevem Robinsonem... Knížka se příjemně četla a postupně gradovala napětím. Myslím, že jsem u knížky strávil příjemné chvíle odpočinku.

davas
davas
22.11.2019 4 z 5

opět velmi dobrý příběh ,psaný velmi čtivě ...autor zasluhuje velkou pozornost,jelikož druhá kniha a opět výborná ..za mne byla první kniha vynikající a druhá velmi dobrá ...zde mají knihy ,zatím tedy, opačné hodnocení

iveta3689
iveta3689
15.11.2019 3 z 5

(SPOILER) Většinu knihy zabírala historická dějová linka, nikoliv příběh genealoga Tatea. Bohužel to byl milostný román, navíc nijak dobrý. Šlo o stokrát ohrané klišé, měla jsem chuť knihu odložit. Asi ve třech čtvrtinách se příběh rozběhl, víc se věnoval pátrání. To trochu vylepšilo dojem. Konec byl ale jako z červené knihovny, takže si dám od autora pauzu. Thrillery si totiž představuji jinak.

PeM
PeM
13.11.2019 5 z 5

Tak je za mnou druhý díl a jsem teda hodně nadšená! Skvělý příběh, ke konci nápor na moje emoce, prostě paráda a musím říct, že moje závist se krapet zvětšila! Kdybych tak našla aspoň trochu písemností ke svému rodokmenu jako nachází JT, to by bylo! Holá data z matrik co mám ještě příběh rodu nedělá...nu, jdu do dalšího dílu, o tom žádná ;-)...a ještě ps: jsem ráda, že rodokmen sestavuju jen sobě, dělat to pro druhé s takovými zjištěními - srdce by mi vykrvácelo..osud je opravdu někdy krutý, když si pomyslíte, že stačí i takový "malý" omyl k tak velké tragédii...

Val
Val
06.11.2019 5 z 5

Můj první genealogický thriller a naprosté nadšení . Dvě prolínající se časové roviny, sympatický genealog a Mena s Dannym, jejichž osud toužíte rozplést. Velká dávka napětí, lehká dávka romantiky s pocitem smutku a beznaděje . Úžasná knížka ...

jindrich7442
jindrich7442
01.10.2019 4 z 5

Obdržel jsem do knižního fondu druhý díl po celkem dlouhé odmlce. S chutí jsem však po knize sáhl, neboť první díl se mi opravdu líbil. Druhému nemohu mnoho vytknout. Čtení jsem si po celou dobu užíval. Přiznávám však, že motiv vražd odehrávajících se v současnosti příběhové linie byl kapánek slabší a jako čtenář jsem mu příliš nevěřil. Nicméně příběh nutí člověka se zamyslet nad tím, jak může být osud vůči lidskému životu nevyzpytatelný, možná až krutý. Těším se na další knihy autora v této sérii.

soukroma
soukroma
30.07.2019 5 z 5

Bezvadné čtení: napínavé, zajímavé, dojemné (rodinné historie nepřinášejí vždy šťastné konce, navíc minulost se nedá změnit - holt musím/e pracovat na přítomnosti...). Stopy v krvi se mi nijak nelíbily, takže se mi do knihy moc nechtělo a dlouho ležela bez povšimnutí. Ale byla pro mě moc příjemným překvapením - jednak se mi líbilo (jak bylo vylíčeno) období 1943-1944, kdy se klíčový děj hledané postavy hlavně odehrává, a jednak není genealog JT úplně hlavní akční hrdina, v centru dění a nehraje si na tvrďáka, i když konec trochu akčnosti nepostrádá. Poskládat historii předminulé generace rozvětvené rodiny a najít chybějící články bylo vylíčeno moc pěkně, postupně a realisticky, s dnešními možnostmi na síti i v papírových archivech. Spolu s JT jsem byla do samotného konce napnutá, co se se ztracenou (Philo)Menou vlastně stalo...
Pozn.: v komentářích pode mnou někdo odsoudil hrdinku, jak pitomně se chovala - no, nedorozumění světem vládne a v té době byla navíc omezena rodinou, neskonale přísnějšími pravidly pro nezletilé, válkou, možnostmi komunikace - a byla ještě úplný zajíc ve svých 16-17 letech, to spíš její starší sestra, mnohem znalejší světa, se chovala jako úzkoprsá husa a nic jí nedocházelo. Vždyť nebýt jí...

Dandulka
Dandulka
03.06.2019 5 z 5

Je to poprvé, co jsem četla genealogický román. Plně splnil mé očekávání. Bylo to velmi zajímavé čtení. Práce genealogů je opravdu zajímavá a napínavá. Knihu mohu jen doporučit.

ANDY28
ANDY28
13.04.2019 5 z 5

Úžasný příběh

veronika4918
veronika4918
10.04.2019 4 z 5

Tak tenhle díl se mi líbil podstatně více než Stopy v krvi. Těšila jsem se hlavně na mé oblíbené období - 2. světovou válku. Jak už tu někdo zmiňoval, genealogie tu bylo pomálu, zato romantiky až až. Některé momenty byly dojemné k slzám, a pak tu jsou momenty JT aka Jamese Bonda, které byste nejraději přeskočili. Každopádně hurá na další díl :)

francouz
francouz
09.04.2019 4 z 5

Opět to byla zajímavá jízda společně s genealogem Taytem. Na totmo druhu knih je jedna poměrně silná stránka a to je prolínání časových linek. To jak se může něco z minulosti potkávat v přítomnosti mě opravdu baví.
Navíc zde, když dojde k objevení spojitosti a bylo by možno dokonce si pohovořit s hledaným objektem, tak to již bohužel nejde, protože již nežije. Zde člověk najednou vidí, jak jsou některá rozhodnutí, která neudělá v pravý čas fatální. Prostě Vám něco ujede, ale v tomto případě je to většinou nevratné.
O to víc, je to opravdu tíživé, když si to člověk uvědomí, že mohl, ale neudělal...
Tento druh knížek je taková lehká oddechovka a mě se to líbilo.

LenkaGonn
LenkaGonn
05.04.2019 4 z 5

Krásný thriller. Genealogický thriller jsem ještě nečetla a tut knihu jsem si koupila ve slevě, ale jsem moc ráda, že jsem se k tomuto spisovateli dostala a mohla si přečíst jeho knihu. Rozhodně koupím další, protože genealogie je velice zajímavý obor a moct si přečíst knihu, která se tímto oborem zabývá je skvělé. Příběh jako takový je velice zajímavý. Je tam moment překvapení ( neprozradím :-) ) a je tam akce, kdy náš hrdina bojuje holý život. Líbí se mi předmluva, která vás naladí a dokud do toho momentu nedojdete musíte číst dál. Prolínání časových linek je bomba a autor ví přesně jak udržet čtenáře až do konce napjatého. 5 Hvězdičku jsem nedala jen z toho důvodu, že pro mě po přečtení knihy nezůstal wau moment. Knihu už si asi podruhé nepřečtu, ale t neznamená, že nebyla super. A rozhodně doporučuji.

š.m.i.k
š.m.i.k
25.01.2019 5 z 5

...došla mi slova a po přečtení jsem "chudší" i o nějakou tu slzu, co mi ukápla... Příběh jsem si užívala i prožívala od první kapitoly až úplně do konce. Nebyla tu pro mě jediná slabší pasáž a včera jsem šla spát až dlouho po půlnoci, protože jsem už zkrátka "potřebovala" všechno vědět. Knihu považuji za opravdu "vymazlenou" a vkládám pod štítek DOPORUČUJI.

Agnesita
Agnesita
21.01.2019 4 z 5

Dobrá oddechovka. Přečti si i předchozí knihu ze série.

jaroiva
jaroiva
31.12.2018 5 z 5

Poslední letošní dokončená knížka mě opravdu 100% dostala!
Oproti předešlému dílu je tam sice méně genealogie, zato romantiky až za hrob. Hodně silný, emotivní příběh, doporučuji.
Jedině těch pár akčních scén mi připadalo jaksi navíc. Ale to asi kvůli J.T.,aby nevypadal jen jako obyčejný genealog :)
Autora si přidávám do oblíbených a těším se na další jeho knížky, do kterých se jistě brzy pustím.