Hluboký hrob

POUZE MUŽ PŘIPRAVENÝ ZEMŘÍT MŮŽE VYKOPAT HLUBOKÝ HROB… Současnost. Do jednoho z domů na předměstí Washingtonu dorazí bez vysvětlení zastaralý dětský kufřík. O týden později se americký genealog Jefferson Tayte ocitne v anglickém hotelovém pokoji tváří v tvář nabité zbrani. Válkou zmítaná Británie roku 1944. Právě sem zavedou Tayta stopy v pokrevní linii jeho klientky. Eliza Grayová by se ráda setkala se svou skutečnou matkou, kterou nikdy nepoznala, neboť netušila, že je adoptovaná. Tayte doufá, že zařídí jejich znovushledání, místo toho ale odhalí příběh mladé anglické dívky a amerického vojáka z 82. výsadkové divize, jejichž láska skončila více než tragicky…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300331/big_hluboky-hrob-lRy-300331.jpg 4.3234

Jefferson Tayte 2.

Literatura světová, Dobrodružné, Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

To the Grave, 2012

Kniha Hluboký hrob

Didi15
15.12.2021

Parádní práce , mám moc ráda, když se prolínají dvě dějové linky . I když linka pojednávající o Meně za války je o level výše . Určitě si přečtu další knihy od tohoto autora .

Kubajzz
29.11.2021

Toto téma řešení krimi za pomoci genealogie se mi líbí :-) Pátrání v minulosti, aby se odhalila přítomnost :-) Super. Rozhodně doporučuji.

janik6969
04.06.2021

posloucháno jako audiokniha, bohužel předčítající příběh totálně zabil. Snažil se mluvit jako žena, jako američan, jako J. Tayte... hrůza.. nedoporučuji tuto variantu. Jinak příběh sám o sobě?... no, nic moc, z části červená knihovna, zčásti detektivka. Jednání některých lidí jsem ani nepochopila. Nebo jsem jen nebyla správně naladěná na příběh.

bigben
15.02.2021

S JT mě baví prolínání jeho pátrání a příběhu z minulosti, odehrávající se lidem, po kterých pátrá. A do toho ho vždycky někdo nahání....ale protože víme, že existují další díly, není se o něj potřeba bát.

Marosfish
10.01.2021

Musel jsem, ikdyz jsem vedel, ze rano vstavam. Za 10 min jsou 4 rano. Posledni stranka. Neslo prestat. A zhlednu jeste film "Padle zeny". Netusil jsem nic o Magdaleninych pradelnach.

jarin58
07.01.2021

Přes pomalý rozjezd dám nejvyšší hodnoceni, je to pecka.

Medvědářka
21.12.2020

Pro mě to bylo na jednu stranu hodně těžký čtení díky námětu, který nám z příběhu vyplynul. Sama se mu vyhýbám, ale tady se utéct nedalo.
Tayte byl skvělý a vlastně celé to bylo fajn. Jen se to dotýkalo témat se smutným koncem.

alekis
11.12.2020

Pojďme snít o láskách, co krásně začínají
a po dlouhém životě končí tak, jak mají.

Zřeme, jak se nejdřív dva pohledy k sobě stočí...
zazáří plachý úsměv a záblesk zpod obočí...

Kéž všechny lásky vždycky šťastně skončí!

SPOILER
Můj oblíbený detektiv - genealog má tentokrát velmi smutný úkol. Příběh lásky mladé Angličanky a amerického vojáka nedopadne, jak bychom si přáli. Shoda nešťastných náhod, zlých událostí, a podle mě to nejhorší - absence pochopení a lásky mateřské... No, nedopadne to dobře, někdo zemře a někdo zůstane navždy poznamenán - smutkem, výčitkami svědomí, opuštěností.
Tohle zas vypadá jak ta tolik opovrhovaná červená knihovna, i když s nešťastným koncem... No, kdo bude chtít, knihu si přečte a sám posoudí, o čem vlastně je. Každopádně, kriminální linka je tentokrát spíše v pozadí, přišla mi trochu násilně přilepená k příběhu Dannyho a Meny, ale celkově přidá ději z doby minulé trochu současného rozruchu.
Postavy a jejich vztahy jsou perfektně vykresleny. Autor mi přibližuje Anglii tak, že mám dojem, že ta místa málem vidím, a to se mi moc líbí. Rodinné historie mě zajímají.
Jdu rozhodně do dalších dílů.