Hluboký hrob

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

POUZE MUŽ PŘIPRAVENÝ ZEMŘÍT MŮŽE VYKOPAT HLUBOKÝ HROB… Současnost. Do jednoho z domů na předměstí Washingtonu dorazí bez vysvětlení zastaralý dětský kufřík. O týden později se americký genealog Jefferson Tayte ocitne v anglickém hotelovém pokoji tváří v tvář nabité zbrani. Válkou zmítaná Británie roku 1944. Právě sem zavedou Tayta stopy v pokrevní linii jeho klientky. Eliza Grayová by se ráda setkala se svou skutečnou matkou, kterou nikdy nepoznala, neboť netušila, že je adoptovaná. Tayte doufá, že zařídí jejich znovushledání, místo toho ale odhalí příběh mladé anglické dívky a amerického vojáka z 82. výsadkové divize, jejichž láska skončila více než tragicky…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300331/hluboky-hrob-lRy-300331.jpg 4.3207
Série

Jefferson Tayte 2.

Žánr
Literatura světová, Dobrodružné, Thrillery
Vydáno, Mystery Press
Orig. název

To the Grave, 2012

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (68)

Kniha Hluboký hrob

Přidat komentář
MMacicekk
10. října

Skvělá kniha. Dějová linka odehrávající se v minulosti předčila tu současnou s oblíbeným genealogem Jeffersonem Taytem. Přečteno jedním dechem. Konec mě dostal a došlo i na slzy.

kykyna42
28. září

Smutný příběh mladé dívky za 2 světové války.
Opět poutavé,ale smutné :(.


Allena24
20. září

Pro mne to bylo seznámení s autorem. Přidávám hvězdičku, protože:
Díky knize jsem se dozvěděla, jak Spojené království (a Irsko) "odklízelo nepohodlné dívky a ženy". A jak se zacházení s nimi zvrtlo.
Přikládám zajímavost z wikipedie: Osmnáct měsíců strávila v dublinské prádelně zpěvačka Sinéad O'Connor, která sem byla ve věku 15 let umístěna za záškoláctví a krádeže.Drastická zkušenost z útulku byla jednou z příčin jejích otevřeně protikatolických postojů.

astroweb
16. září

Zatím nejlepší román od autora, ke kterému jsem se po delší době vrátil, trochu jako červená knihovna, ale velmi lehce, střídáním současnosti a minulosti mi to připomínalo cestování časem.

tami1
08. září

Zajímavý genealogický román ve kterém se prolíná minulost s přítomností. Thriller to není, ať je tam mrtvol kolik chce.

Zacházení s ženami v ústavech, které byly provozovány církví, bylo opravdu surové. Je ostudou Irska a Británie, že instituce jako Magdaléniny prádelny existovaly s požehnáním státu ještě v roce 1996. Oběti těchto zvěrstev se do dnešních dnů nedočkaly ani pořádné omluvy.

GYROTOURBILLON
19. srpna

Perfekní díl , a ano smutné , ale občas se to v rodinách a rodech semele podobně. Samozřejmě nemusí být vždy mrtvoly , ale veliké nepochopení , obavy , nezájem a přidejme si závist , zlobu , nenávist....Část z toho nyní prožívám i já-tedy především nezájem , a rozpad rodu...K tomu hřebíček do rakve je dědictví a majetek

Katania
27. května

Skvělý díl. Poměrně smutné. Moc se mi to líbilo!

Pavlnka
18. května

Hodně dobrá kniha, občas jsem i zatlačovala slzičky. Epilog mi přišel zbytečný, ale předpokládám, že ho tam autor dal z nějakého důvodu.

1

Doporučujeme

Spálená obloha
Spálená obloha
Není úniku
Není úniku
Let do nebezpečí
Let do nebezpečí
Otevřený hrob
Otevřený hrob