Poslední anglická královna

kniha od:

Poslední anglická královna https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330950/bmid_posledni-anglicka-kralovna-8pr-330950.jpg 3.7 183

Jefferson Tayte série

< 3. díl >

POUZE MUŽ S POMSTOU V SRDCI MŮŽE OCHRÁNIT POSLEDNÍ ANGLICKOU KRÁLOVNU… Když americký genealog Jefferson Tayte dorazí do Londýna, zemře mu v náruči jeho starý přítel a kolega. Nedlouho poté se Tayte a profesorka historie Jean Summerová vydají po mrtvolami poseté cestě, která je zavede až do roku 1708 k Londýnské královské společnosti. Co si mají myslet o příběhu pěti vědců, kolegů Isaaca Newtona a Christophera Wrena, kteří byli za tajuplných okolností oběšeni za velezradu? Jak se blíží k odhalení pravdy, Tayte a Summerová zjišťují, že se ocitli ve smrtelném nebezpečí. V jejich blízkosti se pohybuje vrah, odhodlaný obnovit to, co považuje za jedinou pravou královskou linii – a rovněž machiavelistický „lovec dědiců“, který v nejnovější sérii vražd, únosů a skandálů vidí jedinečnou obchodní příležitost.... celý text

Žánr:
Detektivky, krimi , Thrillery , Historické romány

Vydáno: , Mystery Press
Originální název:

The Last Queen of England , 2012


více info...

Komentáře (53)

Komentáře 53 Recenze 5

Galadwen
Galadwen
11.08.2023 3 z 5

Docela mě to bavilo, ačkoliv hodně premis tohoto románu pokládám za nesmysl (tenhle problém mám ovšem i s jinými thrillery pracujícími s historickými záhadami). Nejzávažněji - i kdyby byl objeven žijící potomek královny Anny, pochybuji, že by to mohlo otřást britskou monarchií. A nemyslím, že by tamní archivy a prameny genealogického pátrání byly o tolik jiné než naše, takže si nedovedu třeba představit, jak by týmová práce mohla uspíšit seskládání jediného rodokmenu.
Ale čte se to dobře, akce stíhá akci, mrtvoly se vrší a kulky létají, o záchrany v poslední chvíli též není nouze. Intelektuální četba to zrovna není, ale jako napínavé dobrodružství na odreagování, proč ne. Stopy v krvi, které jsem od autora četla už dřív, se mi líbily víc (i příběh mi přišel věrohodnější a jeho rozřešení uspokojivější), nicméně sérii rozhodně nezavrhuji.

moudivlacek
moudivlacek
13.09.2022 4 z 5

Zajímavý námět a pohled do anglické historie z období královny Anny. Otázka zní, zda mohlo tajně přežít dítě královny Anny a zda existuje nyní jeho současný potomek. Sice to zní zprvu nemožně, ale když spojí síly genealog Tayte a jeho nová známá přítelkyně v Londýně historička Jean, s kterou ho těsně před smrtí seznámil jeho přítel a bývalý učitel Marcus Brown. Tak se do boje s nepřítelem, který hodlá využít výsledků pátrání ku svému prospěchu, pouští spolu Tayte, Jean a detektiv Fable. Je tu moře jmen z historie i současnosti. Závěrem nám autor dává možnost myslet si o tom všem své. A poslední puntík - vykonavatelé závěti Marcuse mají něco pro Tayta a to se má týkat jeho rodiny.... Knihu jsem si užila.


Kyri
Kyri
30.08.2022 1 z 5

Tahle knížka mě zklamala. Má parametry Browna, kterého moc nemusím, navíc v ještě slabším provedení. Vlastně mi to přišlo dějově celé jako nesmysl. Zlý genealog, který se svým zlounstvím super živí, mi přijde asi jako podvodný fotograf, který vydělává na tom, že retušuje (nebo co). Magoři, co se snaží zdiskreditovat království nespravedlnostmi, co někdo udělal několik set let předtím??? No hlavně, že něco podobného zabralo na katolickou církev :). A vraždit kvůli tomu? Ekonomický, mocenský nebo jakýkoliv motiv, kromě snahy našroubovat genealogii na detektivku, nenacházím. Psychologie postav vůbec nedává smysl...

Standa24
Standa24
31.05.2022 5 z 5

Tento díl mi hodně připomíná romány Dana Browna. Od prvních stran je plný akce a napětí, užil jsem si i kulisy Londýna. Na druhou stranu, děj čirá fikce a hlavní hrdina přežije vše. Ale tak to už v oddychových románech bývá.

miloslav0399
miloslav0399
15.02.2022 2 z 5

Dočíst tuhle knihu mě stálo hodně sil. Už dávno jsem se tak nenudil. Dávám 2 hvězdy, z toho jedna je za zajímavé historické informace o britském královském rodu a za Ahnentafel.

alena3278
alena3278
04.02.2022 3 z 5

No, asi mne prní dva díly namlsaly. Tento díl byl slabší. Vylepšil to nečekaný zavěr.

Kubajzz
Kubajzz
29.11.2021 4 z 5

Třetí díl opět plný akce, napětí, super se to četlo. Rozhodně doporučuji a jdu na další ze série :-)

Allena24
Allena24
01.10.2021 5 z 5

JT mě baví. Dokáže udržet mou pozornost. Těším se na další setkání.

Gibis
Gibis
02.06.2021 3 z 5

Třetí díl Jeffersona Tayta mě trochu zklamal. Byl sice plný akce, honiček a přestřelek, ale předchozí díly mě bavily mnohem víc. Jakoby ta pomalá vyšetřovací genealogická část ustoupila do pozadí akci a já tu akčnost nějak nedokázala uvěřit ani Tayteovi ani Jean. A tak jsem si říkala, že do dalšího dílu už se asi nepustím, ale konec mě přece jen na další díl nalákal....za nějaký čas.

Ellissabeth
Ellissabeth
30.05.2021 4 z 5

Super další díl, čtu trochu na přeskáčku, takže je fajn dočíst se jak to vše bylo... A opravdu je to podobný mix jak podle upoutávky na obálce. Líbilo se mi, až na konec...

Pavlnka
Pavlnka
07.05.2021 4 z 5

Mi se kniha líbila. Napětí, historie, trochu romantiky. Je trochu naivní, ale to příběhu nevadí. Rozhodně budu v sérii pokračovat.

bigben
bigben
30.04.2021 4 z 5

Dobrodružství s napětí..jen je potřeba sledovat nalezené potomky, jmen je tam více než dost...

MajaN
MajaN
22.09.2020 4 z 5

Trochu slabšie. Neustále som čakala nejaké napätie, akciu.Príbeh gradoval dosť pomaly. Navyše ten záver bol taký nemastný neslaný. Autor vie písať aj pútavejšie.V tomto príbehu bolo málo napínavých scén,aj keď hlavná postava bola veľakrát v priamom ohrození života,dostala sa do situácií z ktorých prekvapivo ľahko vyviazla.Aj napriek sklamaniu sa teším na ďalší príbeh s genealógom -JT nemehlom.

Katania
Katania
27.05.2020 3 z 5

Trochu slabší díl, ale i tak se mi kniha líbila.

boxas
boxas
23.05.2020 2 z 5

Nebavilo mě to, kniha mi připadala nudná, navíc jsem ji poslouchala jako audioknihu a bylo to hrozné. Za mne zklamání.

Regger
Regger
11.05.2020 4 z 5

Zatím se mi líbila z Robinsonových knih nejvíc.

kikies
kikies
09.05.2020 3 z 5

Sérii jsem propadla, ale tenhle kousek je vážně slabý. Podivné dedukce a hrdinova nesmrtelnost tak trochu vytáčí. Prosím, ať se další díly vrátí zase k normálu.

Aprilek
Aprilek
09.12.2019 5 z 5

Zatím nejlepší ze série

PeM
PeM
16.11.2019 3 z 5

Docela zklamání. V téhle knize se autor tak rozjel, až, dle mého, těžce přestřelil. Ať už se jednalo o genealogickou část, "akční" nebo i "milostnou"....ale do dalšího dílu určitě jdu, snad mu to ujelo jen jednou...

oka3408
oka3408
23.05.2019 2 z 5

Po dvou předchozích knihách jsem se moc těšila,ale nemohla jsem se začíst. Děj byl utahaný. Snad bude další díl lepší

Simi
Simi
07.05.2019 2 z 5

(AUDIONKIHA). A tak jsem se na další díl těšila a nejsem nijak nadšená. Pro mne nevítané uklouznutí k Brownovu Langdonovi. Sice nemám s genealogií žadné zkušenosti, ale tady to spíš bylo o symbolech a honičce s bezpečnostními složkami. Předešlé díly se mi zamlouvaly více. Doufám, že se v pokračování zase vrátí ten starý dobrý JT, jehož brilantní myšlení není nahrazováno nelogickými spekulacemi a kaskadérskými kousky. Hmm, bude příště zase nová Tayte girl?

jaroiva
jaroiva
16.03.2019 4 z 5

Za mě tak 3,5 hvězdy. Začátek mě chytil, pak mě to přestalo bavit, ale akční druhá půlka to už pak zas napravovala.
Oproti předešlým dvěma knihám série to je ale trochu slabší, řekla bych. Zatím se mi nejvíc líbil předešlý Hluboký hrob.
Ale i tak se těším na dalšího J.T.

Reat
Reat
26.10.2018 2 z 5

Že po prvku očekávání občas následuje prvek zklamání, to ví nejen každý Cimrmanolog, ale že by to muselo potkat zrovna mě.... Potkalo, tohle je totiž oproti Spříznění, které jsem četl jako první od S. Robinsona, skoro až děs. Hrůzou jsem zavyl cca po dvaceti stránkách, kdy.....SPOILER.....Tayte z čísla 594 přes jakousi přesmyčku OOOOMMMOOMMOM (či co) vydedukuje, že se jedná o otce z padesátého nebo jakého kolena.....a v tu chvíli pro mě čtení pomalu ztratilo smysl. Podobné hovadiny evokující nejmenovaného spisovatele bestsellerů mě prostě otravují. Ovšem nejenom to. Tayte se tady z tlustého nemotory a sraba, ve kterém jsem se viděl, proměnil zcela nepochopitelně v kombinaci Supermana a Karlose Vémoly s přidanou hodnotou coby mozkem Stephena Hawkinga, nehledě na to, že zde chybí flashbacky, které byly tak osvěžující a budovaly atmosféru. No nic...stane se. Nebavilo ani dost málo, ale určitě zkusím ostatní, protože díky hodnocení a komentům Vás ostatních uživatelů tuším, že tenhle kus je asi vážně nejslabší.

iška
iška
22.08.2018 3 z 5

Nebylo to špatné. Řadím k průměru. Možná si od autora ještě něco přečtu.

monika7105
monika7105
14.07.2018 5 z 5

Za začátku pomalý rozjezd, pak dostatečně napínavá, akorát ten konec...ten jsem opravdu čekala trochu více uzavřený

trudoš
trudoš
28.06.2018 3 z 5

Tentokrát Steve Robinson opustil svůj modus operandi a novou knihu vystavěl po vzoru úspěšného Dana Browna. Za sebe však nemůžu říct, že by to byl krok správným směrem. Jeho genealog od prvních stránek zmateně pobíhá z místa na místo, podle toho, jak příběh právě potřebuje, přičemž psychologickou proměnou neprošel jen on sám, ale i charakter vyprávění. Pronásledující zabiják, policie na stopě, tajemný mecenáš v pozadí a konspirace, jejíž odhalení může otřást světem, to všechno jsou ingredience, ze kterých by šla ukuchtit slušná dobrodružka, kdyby to jak přes kopírák nepřipomínalo Da Vinciho kód. Autor se navíc dopouští očividných přešlapů, jak v logice jednání postav, tak v osnově zápletky samotné. Nemluvě o historických moudrech z wikipedie - to jsem myslel, že Robinson má na víc.
Najednou mi začal chybět ten obtloustlý a nešikovný Jefferson Tayte, co se nechtěl pouštět do žádných větších akcí. Jeho nová image alá Robert Langdon je možná cool, ale zároveň jednou z tisíce mu podobných.

cedos
cedos
05.05.2018 5 z 5

Třetí v pořadí, ta první mě vycvičila v pozornosti, na druhou jsem byla připravená a tahle mě donutila si na internetu prohloubit vědomosti z dějin Anglie. Všechny byly skvělé a čím dál lepší. Tak zavírám Poslední anglickou královnu ... a otvírám Ztracenou vládkyni.

Elea
Elea
30.03.2018 4 z 5

Pro mne zatím nejlepší kniha autora s napínavým dějem a historickou zápletkou.

furunkl
furunkl
29.03.2018 2 z 5

Autor přešel od poutavého vyprávění o prolínání historie a současnosti s detektivní zápletkou, k akčnímu thrilleru a vůbec se mu to nepovedlo. Robinsonova síla je v pomalém vypouštění věcí dávno minulých na hladinu dneška. Zběsilá honička po Londýně a za vlasy přitažené motivy záporáků, bez odhalení posledního dílku skládanky, dělají z knihy podprůměrnou rádoby napínavou, ničím nepřekvapující slátaninu. Ještě, že je na konci tak zásadní cliffhanger, jinak bych si čtení dalšího dílu velmi rozmýšlel.

astroweb
astroweb
20.03.2018 4 z 5

Moje první seznámení s autorem nebylo vůbec špatné. Postupem jsem se čím dál víc začetl do napínavého a historicky zajímavého příběhu. Poněkud otevřený konec mě určitě přinutí v budoucnu přečíst další "díl".

Štítky knihy

rodopis, genealogie královská rodina

Autorovy další knížky

2016  78%Stopy v krvi
2016  85%Hluboký hrob
2017  75%Poslední anglická královna
2017  79%Ztracená vládkyně
2020  87%Dopisy od mrtvého

Kniha Poslední anglická královna je v

Právě čtených1x
Přečtených234x
Čtenářské výzvě15x
Doporučených9x
Knihotéce185x
Chystám se číst125x
Chci si koupit24x
dalších seznamech2x