Poslední anglická královna

Poslední anglická královna

POUZE MUŽ S POMSTOU V SRDCI MŮŽE OCHRÁNIT POSLEDNÍ ANGLICKOU KRÁLOVNU… Když americký genealog Jefferson Tayte dorazí do Londýna, zemře mu v náruči jeho starý přítel a kolega. Nedlouho poté se Tayte a profesorka historie Jean Summerová vydají po mrtvolami poseté cestě, která je zavede až do roku 1708 k Londýnské královské společnosti. Co si mají myslet o příběhu pěti vědců, kolegů Isaaca Newtona a Christophera Wrena, kteří byli za tajuplných okolností oběšeni za velezradu? Jak se blíží k odhalení pravdy, Tayte a Summerová zjišťují, že se ocitli ve smrtelném nebezpečí. V jejich blízkosti se pohybuje vrah, odhodlaný obnovit to, co považuje za jedinou pravou královskou linii – a rovněž machiavelistický „lovec dědiců“, který v nejnovější sérii vražd, únosů a skandálů vidí jedinečnou obchodní příležitost....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/330950/posledni-anglicka-kralovna-8pr-330950.jpg 3.975

Jefferson Tayte (3.)

The Last Queen of England (2013)

Detektivky, Thrillery, Historie
Vydáno:, Mystery Press

cedos

Třetí v pořadí, ta první mě vycvičila v pozornosti, na druhou jsem byla připravená a tahle mě donutila si na internetu prohloubit vědomosti z dějin Anglie. Všechny byly skvělé a čím dál lepší. Tak zavírám Poslední anglickou královnu ... a otvírám Ztracenou vládkyni.

Elea

Pro mne zatím nejlepší kniha autora s napínavým dějem a historickou zápletkou.

furunkl

Autor přešel od poutavého vyprávění o prolínání historie a současnosti s detektivní zápletkou, k akčnímu thrilleru a vůbec se mu to nepovedlo. Robinsonova síla je v pomalém vypouštění věcí dávno minulích na hladinu dneška. Zběsilá honička po Londýně a za vlasy přitažené motivy záporáků, bez odhalení posledního dílku skládanky, dělají z knihy podprůměrnou rádoby napínavou, ničím nepřekvapující slátaninu. Ještě, že je na konci tak zásadní cliffhanger, jinak bych si čtení dalšího dílu velmi rozmýšlel.

astroweb

Moje první seznámení s autorem nebylo vůbec špatné. Postupem jsem se čím dál víc začetl do napínavého a historicky zajímavého příběhu. Poněkud otevřený konec mě určitě přinutí v budoucnu přečíst další "díl".

cori

Autor z obloustlého genealoga dělá akčního hrdinu ve stylu agenta 007, který vždy unikne o vlásek nájemným vrahům. Zápletka s likvidací královské rodiny (královny Marie, Anna) je zajímavá, ale těšila jsem se na podrobnosti a postupné odkrývání spiklenců z 18.století. Bohužel žádné odhalení se nekonalo, i ztracený potomek vyšuměl do ztracena.
Akční scény paráda, rozuzlení a konec zklamání.

yvette3

Steve Robinsona jsem zařadila mezi mé Top autory. Už se těším na další příběhy!

wiana82

U mě stále vede Hluboký hrob. I tak se moc těším na další díl.

Vevericka.eva

Paradni jizda s netradicnim koncem. Moc jsem se bavila.

HaHa11

Zatím nejslabší ze série s JT. Genealog se tentokráte v doprovodu atraktivní společnice snaží rozluštit tajemství kolem nástupnického práva na anglický trůn. Čtenář s nimi v rozmezí dvou dnů několikrát prolétne známým i neznámým Londýnem tam a zpět, přeskakuje z taxíku do taxíku, řítí se na motorce zacpanými ulicemi, vyhýbá se kulkám (které si stejně nějakou oběť většinou najdou), a prchá a prchá a prchá .... Bystrá genealogova mysl neumdlévá ani v tomto trochu hektickém prostředí (oproti minulým dílů se zdá být množství čokoládiček Hersley's mírně zredukované) a čtenář naiva se těší, až si konečně sedne a dozví se, jak to tehdy všechno bylo. Tak tedy, JT, propříště - zhubni, zlepši fyzičku, a hlavně se tolik neopič po Robertu Langdonovi!

wooloong

Líbí se mi, že děj je založen na reálných historických skutečnostech, alespoň co se královny Anny Stuartovny a jejího potomstva týče. To dává románu další rozměr, jelikož následná promyšlená konspirační teorie zapadá do historického rámce, který si lze snadno ověřit.

Děj byl napínavý a hodně jsem si užila Londýna, který miluju. Ale opravdu by mi jako čtenáři stačila zajímavá zápletka a ráda bych si ušetřila ta kvanta mrtvých. Musí skoro každý, kdo se přiblíží k hlavnímu hrdinovi, téměř vzápětí zemřít? Méně mrtvých a častější opakování zjištěných skutečností, prosím.

raty

Kniha mě moc bavila a velmi dobře se četla. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí. Trochu mě zklamal konec, který ale slibuje zajímavý další díl.

Hajana

Kniha se mi líbila, také to pro mě bylo první setkání s tímto autorem, ale jistě ne poslední, jsou tam jisté chvíle, kdy kniha připomíná Dana Browna. Přesto, že má otevřený konec, mohu ji určitě doporučit.

cie
20.12.2017

Tak tentokrát velké zklamání...nudné, rozvlačné a k tomu ještě mizerný konec. Jediné, co mě zaujalo, byl náznak na další díl, takže uvidíme.

zuzana2599
16.12.2017

Moje první knižní setkání s genealogem Jeffersonem Taytem. Kniha s lákavě krásnou obálkou a s atraktivním názvem je mixem akce, napětí, historie i trošky romantiky. Určitě si ráda přečtu i další příběh, novince od tohoto autora Ztracené vládkyni, určitě neodolám :-)

Jordyz
03.11.2017

Bohužel pro mne byla kniha tak trochu zklamáním. Začíná sice zajímavě, ale potom už to byl slabý odvar Dana Browna... Chvílemi jsem se musela pekelně soustředit, abych pochopila kam nás autor vlasntě chce přivést. Chvílemi se četla dobře a bez problémů. Žádné velké nadšení. Zkusím od autora jinou knihu :-)

Aneri8
18.10.2017

Bezvadný genealogický thiller se spoustou pátrání po různých historicky zajímavých místech. Ani na chvíli jsem se nenudila ! Dávám plným právem za 5.

Kerberos
22.09.2017

Trochu zklamání,chvílemi mě to nebavilo .První dva díly byly lepší.

TeaPeter
18.09.2017

Kniha byla pro mě svým způsobem zklamáním. A nejen tím, že z ní na konci trčí nejméně tři volné konce. Nic se v knize nevyřešilo a co mohlo zůstat otevřené, to otevřené zůstalo. Jediné, co by mohla být přijatelná omluva by byl perfektně napasovaný druhý díl. Pak bych snad dokázal překousnout toho tajemného Francouze...

babicka_amalka
07.09.2017

pro mě zatím nejlepší ze tří dosud přečtených - především zajímavý exkurz do britské historie a možnost dát si některé věci do nových souvislostí; skvělý byl i první díl, nejslabší mi přišel prostřední; a už se opravdu těším na Ztracenou vládkyni;

JajinkaBeck
23.08.2017

Zatím nejslabší kniha z celé této série. Nějakou dobu mi trvalo, než mi došlo, co mi oproti předchozím dvěma dílům chybí, ale pak mě to uhodilo natolik silně, že jsem se s tím prala až do konce - totiž absence obvyklých cest do historie. Předcházející dva díly mě zasáhly hlavně proto, že jsem znala hrdiny, po jejichž stopách JT pátrá. Třeba Hluboký hrob mě tímto způsobem dojal natolik, že jsem na konci utírala slzy. K tomuto příběhu jsem si po celou dobu nebyla schopná cesta najít cestu. Vyvrcholení ve stylu Šifry mistra Leonarda mě také zklamalo a nesedla mi ani Jean - mám prostě ráda JT coby zmateného samotáře. Tady mi přišlo, jako kdyby snad autor hlavního hrdinu úplně vyměnil za někoho jiného.

sona8058
22.08.2017

Steve Robinson napsal další brilantní příběh, kde se s JT proplétáme anglickou historií. Zacházíme až téměř k počátku samotné královské rodiny a rozplétáme tajemství, které by možná mohlo odhalit něco, co by možná svrhlo celou monarchii.
Poslední stránky mě málem donutily si řvát vlasy a chtít okamžitě další díl...

katule1992
21.08.2017

Třetí kniha není sice klasický Robinson, ale milovníci historie si v tomto případě přijdou rozhodně na své. Těším se na další pokračování a tajně doufám, že se autor vrátí k mým tolik oblíbeným flashbackům :)

4xab
07.08.2017

Bohuzel jenom za 3. Sice je napinave napsana, ale ponekud prekombinovana. Hlavne pro me to byl odvar D. Browna. Nejak jsem se ztracela, co chtel autor nakombinovat. Nicmene si od nej rada prectu neco jineho.

mmmisulka.r
02.08.2017

Další velmi povedený díl! V mnoha směrech opravdu velmi podobné knihám D. Browna. Celkem slušně historicky propracované, místy jsem s tím měla celkem problém a ztrácela jsem se, ale ke konci už jsem to dávala s přehledem. Občas jsem navštívila Wiki :-D
Recenze v záložkách - Knižní deníček

Petruna6
31.07.2017

Mě se líbila, takže si přečtu i první dva díly. Je fajn, že jednotlivé knihy nejsou na sebe vázané. Letní krimi s dávkou historie. Nelze srovnávat se Šifrou, ta byla se svým žánrem u nás k sehnání jako první a navíc v reáliích, které průměrný člověk zná ( obraz Poslední večeře Páně). Anglické dějiny jdou trošku mimo.
Musím souhlasit s Modrinou - elektronická verze se malinko nepovedla. Vím, že se to dá reklamovat, ale to zas není knížka u které by mě to trápilo.

Modrina
27.07.2017

JT mě fakt baví - a dokud nedočtu, drží mou pozornost. Řekla bych, že série (doufám, že početná :) ) je kus od kusu lepší. Trochu mě rušilo (v eknize) rozdělení slov, taky tam bylo pár chyb v interpunkci, korektor se asi příliš vpil do děje a odvedl svou práci mizerně. Každopádně už se těším na další díl. :)

ankaras
26.07.2017

I třetí díl stál za to a udržel laťku vysoko nahoře. Trochu jsem se tedy ztrácela v nulách a jedničkách. Otevřený konec nutí těšit se na 4. díl.