Stopy v krvi

Stopy v krvi https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280237/bmid_stopy-v-krvi-XsX-280237.jpg 4 353 119

Jefferson Tayte série

Strhující a originální mix Dana Browna, Stiega Larssona a Arthura C. Doylea Rok 1783. Po skončení americké války za nezávislost se koruně věrná rodina Fairbornových rozhodne vrátit zpět do Anglie. Po přistání u rodných břehů ale všichni její členové beze stopy zmizí. Současnost. Americký genealog Jefferson Tayte je pověřen, aby zjistil, co se s ní stalo. Tayte se celý život potýká s ironií toho, že navzdory profesi genealoga nedokázal nikdy odhalit vlastní původ, a proto si nemůže nevšimnout podobností mezi svou minulostí a detaily případu, na němž pracuje. Někdo si dal velmi záležet na tom, aby kompletně vymazal celou jednu pokrevní linii z historie, a Tayte se nevzdá, dokud nezjistí proč. Jeho pátrání se soustředí na tragický život mladé cornwallské dívky, psací skříňku a odkrytí temného tajemství. Někdo další však hledá stejné odpovědi a nezastaví se před ničím, aby je našel…... celý text

Literatura světová Thrillery Historické romány
Vydáno: , Mystery Press

In the Blood , 2011

Jury
23.05.2016 1 z 5

Tak tohle bylo zklamani na plne care...na to jake to melo recenze to byla uplna ztrata casu...nudne a zbytecne...ale nejvic me na tomhle pokusu o thiller vytocilo ze si tenhle brak dovoluje nekdo srovnavat s myma oblibenyma autorama D.Brownem a A.C.Doylem...A.C.D. By se v hrobe obracel kdyby vedel ze nekdo jeho dila srovnava s touhle srackou...davam knizce 1 hvezdu za snahu ale jak rikam...ztrata casu...

Jana77
10.05.2016 5 z 5

No, tak teda klobouk dolů. Tak propracovaný příběh, který sahá 200 let zpátky do minulosti umí napsat snad jenom Erskinová. Já jsem teda nadšená!

Modrina
05.05.2016 5 z 5

Uff.. v noci dočteno. Rozhodně bych neřekla, že je to Dan Brown - pro mě naštěstí, protože to jediné, co jsem od něj četla, a to Šifra mistra Leonarda, mě fakt nijak extra nezaujalo. Stieg Larsson to podle mě taky není, od něj jsem velmi ráda přečetla vše, ale podobnost fakt nevidím. A sir A. C. Doyle? HaHa1 mohu ujistit, že jeho dílo znám celé pouze z četby, neviděla jsem ani jediné filmové zpracování, ale ani k němu bych to nepřirovnala. :) Souhlasím s TeaPeterem - byl to prostě Steve Robinson. Neměla jsem problém se začíst, naopak mi dělalo potíže přestat číst třeba při výstupu z autobusu, nakonec i spát se trochu musí. :) Příběh rodiny Fairbornů mě přímo pohltil, a čím víc skutečností vycházelo na povrch, tím jsem byla napnutější. Ani jeden z hrdinů mi nepil krev. A že byl J.T. něco jako James Bond? Ani ne, na jednoho norského alkoholika ani náhodou nemá. :)

Zkrátka - mně se knížka opravdu hodně líbila. Motiv genealogie byl pro mě nový a neotřelý. Rozhodně se těším, že autor bude v psaní pokračovat. :)

HaHa11
24.04.2016 3 z 5

Kniha, od které jsem vzhledem k mediální masáži očekávala asi příliš. Nový Larsson se zatím nenarodil, Browna to možná připomínalo až příliš a sir A. C. Doyle? Tak to je přeci jenom vyšší level! Bohužel kdo může dnes říci, že jeho dílo skutečně zná z četby? Možná tak Psa baskervillského, ostatní příběhy vešly do povědomí spíše díky filmovým zpracováním.
Stopy v krvi bych označila jako příběh, který nevyužil svůj nesporný potenciál. Zajímavě se rozvíjející zápletka, střídání časových rovin (bez toho se dnes neobejde žádné detektivně se tvářící dílko), protagonista obtloustlý čtyřicátník trpící chorobným strachem z létání. První zkouškou čtenářovy tolerance je tragická milostná romance z dávné minulosti. Množství jmen a vztahů mezi hrdiny vnáší do děje jistou nepřehlednost, chvílemi jsem byla dosti dezorientována. Genealog J.T však překvapuje - žádný Sherlock Holmes, přímo agent 007. Chladnokrevně a opakovaně uniká ze spárů smrti, přímo majstrštykem je jeho skok ze člunu, který protivník v dalším zlomku vteřiny na dálku odpálí. Ač zraněn, i na dalších stránkách udivuje svými kousky ...Děj doškobrtá do finále, starodávná skříňka vydává své poslední tajemství, a čtenáři si říká, jaké plány má se svým detektivem amatérem autor do budoucna?!

Kalina
23.04.2016 4 z 5

Musím naprosto souhlasit s předešlých komentářem. Práce genealoga je opravdu napínavá a mnohdy, jak bylo popsáno v knize, velmi nebezpečná. Příběh má spád.

Romi156
12.04.2016 4 z 5

Bavil mě exkurz do práce genealoga mající tak mnoho společného s detektivním pátráním.A v tomhle kontextu kniha člevěka přiměje i k zamyšlení nad možnými vlastními "kostlivci ve skříni" - vždyť kdo z nás zná do podrobna historii své vlastní rodiny dále, než do druhého kolena, s výjimkou většinou pikantních/ trapných historek tradovaných po desetiletí, ba staletí:) Vlastní detektivní příběhy (protože zde jde o dva,respektive tři) jsou psány zručně, fabulace sice občas drhne překombinovaností, ale spád děje většinou spolehlivě udrží čtenářovu pozornost. Nezbývá mi než říct, že se těším na příští příběh.

TeaPeter
11.04.2016 4 z 5

Prvni třetina knihy mi přišla tak nějak divná, zmatečná, nespojitá. Pak se to ale přehouplo do docela zajímavého příběhu. Ano, pointa byla jasná už někde v polovině, ale přesto děj napětí neztratil. Takže dohromady to byla dobrá kniha. A ne, Brown to opravdu nebyl. Byl to Robinson...

JanaDor
10.04.2016 4 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla. To je jediné, co mi na knize vadilo. Ze začátku byl příběh vyprávěn třemi osobami. Nebylo to odlišeno. A já se špatně orientovala v ději. Chápu, že autor chtěl načrtnout přítomnost, minulost a spojitost s další osobou. Ale vždy mohl takto začínající kapitolu nějak označit, abych to pochopila co nejdříve. Trochu jsem tápala ve jménech a souvislostech. Naštěstí kolem sté stránky je příběh vyprávěn již pouze jednou osobou a veškeré spojitosti zacvakly do sebe. Od toho momentu jsem si čtení užívala. Takže se připravte, že teď budu jen chválit.
Příběh se dobře četl a nechával mě stále v napětí až do konce. Odkrývání tajemství je postupné a vždy s překážkou, takže probouzelo ve mně více zvědavosti, co se doopravdy stalo. Osoba Tayta mi byla sympatická. Je vykreslena s obyčejnými chybami, které si uvědomuje, a vidíme jeho nejistotu přes jeho úspěchy. Je vylíčen jako plnoštíhlá osoba, která má ráda sladké a přesto má v sobě odvahu překonat strach z nezdaru a potopit se do víru dění.

gladya
06.04.2016 3 z 5

Anotace srovnávající s Brownem téhle knížce v mých očích spíš uškodila. Jisté podobnosti tady jsou, ovšem to nemusí být jen pozitivní. Dávkování napětí, konec kapitoly a změna dějové linie v "tom nejlepším" mi trochu Browna připomnělo, no "je to čtivé", ale až trochu podbízivým způsobem. Oproti Brownovi chybí velký "globální problém" , historie jedné rodiny je přece jen něco jiného než tajemství církve, použití antihmoty, zápletka Inferna apod. A hlavně, vše je mnohem předvídatelnější než u Browna. Jiná srovnání? Moc podobností s Larsonem nebo Doylem jsem neviděla.

Celkově je to příjemná oddechovka, nenadchne ani neurazí.

Onoff
06.04.2016 4 z 5

Zmínka na obálce, že autor má něco společného s Danem Brownem mě skoro odradila, nemám tohoto vulgarizátora ecovských motivů příliš rád. Ale nakonec jsem odpor překonal a dobře jsem udělal. Pokud jde o Stiega Larssona a Conana Doyla, na něž se na obálce rovněž odkazuje, tam už jistou podobnost vidím, zejména ve způsobu konstruování zápletky a dávkování napětí. Pointa je vcelku překvapivá (přinejmenším jedna její část) a vztah mezi dávnou minulostí a přítomností dobře vybalancovaný a odolávající zbytečným klišé.
Jo a kniha má taky velice praktickou „tlustou“ záložku.

Mystera
29.03.2016 5 z 5

Steve Robinson výborně ukázal, jak události staré více než dvě stě let mohou ovlivnit současnost. Tajemství, které je ukryto v psací skříňce, sehrálo tragickou roli kdysi, ale umírat se pro něj bude i dnes. A vězte - nejednou se při čtení zamyslíte, jaká tajemství skrývá váš vlastní rodokmen.

bosorka1044
29.03.2016 5 z 5

Skvěle napsaná detektivka se sympatickým hlavním hrdinou genealogem JT Taytem - obyčejným chlapíkem v pomačkaném saku, jehož devízou nejsou svaly ale bystrá hlava. Tajemství jedné rodiny, kvůli kterému je někdo ochoten zabíjet, výborně vykreslená atmosféra anglického venkova a mistrně propojené časové roviny. Co víc si přát?

Channach
26.03.2016 4 z 5

Jsem možná náročný čtenář...Kniha dobrá, ale... Recenze v záložkách.

hannah2000
18.03.2016 4 z 5

Jak se už tady o tom přede mnou jeden čtenář zmínil, i mě kniha zaujala anotací "Strhující a originální mix Dana Browna, Stiega Larssona a Arthura C.". Zároveň jsem hledala nějakou zajímavou knihu vydanou v roce 2016 a tahle byla přesně to, co já ráda. Thriller se zajímavým námětem, v tomto případě genealogií. V ději se prolíná minulost se současností. Přesněji řečeno události z minulosti začnou ovlivňovat současnost. Nechci ale opakovat anotaci, tu si každý přečte u popisu, chci popsat dojmy z příběhu. Takže hlavní hrdina JT je středního věku, není sice dokonalý, ale působí velice lidsky a sympaticky. Navzdory všemu nezdaru z počátku příběhu se nevzdává a postupně odhaluje jak tajemství, tak i svoji nezdolnou a sympatickou povahu. Děj se zpočátku pomalu rozvíjí a odkrývá potřebné informace k příběhu s několika dějovými liniemi, ale zhruba ve čtvrtině nabere spád a stává se napínavým až do konce, kdy se všechny příběhy spojí do nečekaného závěru. Kniha se moc dobře čte a příběh nemá žádná nepřehledná nebo hluchá místa. Jedinou věc bych trochu vytkla, i když jen málo, a tou byl sled událostí v závěru knihy. V jednom místě to působilo stejně, jako kdyby na jedno místo dopadl meteorit několikrát za sebou. Trochu nepřirozeně. Dan Brown to sice není, určitě ale knihu doporučuji všem, kdo rádi napětí a zajímavý námět. No a já jdu pátrat po genealogické mapě, třeba se mi podaří vytvořit rodinný strom a zjistím odkud pochází mí předci. ;-)

trudoš
17.03.2016 4 z 5

Jak si Steve Robinson nedokázal příliš poradit s thrillerovým motivem, vynahradil to poměrně netradičním protagonistou. Ten sice nehýří mým tolik oblíbeným cynismem, ale zas si mě získal milou obyčejností muže středního věku se zakulaceným bříškem. Tím, že se živí prostým šťouráním v rodokmenech, představuje zcela jiný druh hrdiny, než jsou třeba Sherlock Holmes, Harry Callahan či Phil Marlowe. Adrenalinové kousky či deduktivní akrobacie skutečně nejsou jeho denním chlebem.
A s tím také souvisí můj nejvýraznější problém s knihou. Rozhodně si cením poutavé genealogické exkurze, ale pravdou je, že akční zápletka naroubovaná do jinak sympaticky komorního vyprávění, na mě působila lehce křečovitě. Ona už hapruje její samotná koncepce, kdy autor příliš brzy odhaluje trumfy a do finále mu tak zůstanou pouze slabší karty. Ale celek nakonec funguje a to je to, co se počítá. Navíc má román příjemný rozsah tří set stran, přičemž neutuchající gradace nedá postavám po celou dobu příběhu vydechnout.

Kamil2
17.03.2016 5 z 5

Moji pozornost si tato kniha získala reklamním sloganem, že se jedná o strhující mix Dana Browna, Stiega Larssona a Arthura C. Doyla. Bez mučení se přiznám, že většinu knih si stahuji nebo půjčuji, ale tuhle jsem prostě chtěl mít. A tak jsem si jako jednu z mála koupil. A moje hodnocení? Odkrývání pravdy, na kterou dvě století usedal prach, mě zatraceně bavilo.

booksbitch
08.03.2016 5 z 5

Tak tohle bylo opravdu skvělé čtení! Mám ráda historii i thrillery, takže jsem si Stopy v krvi opravdu užila. V knížce se prolínají dvě dějové linie, jedna ze současnosti a jedna z přelomu osmnáctého a devatenáctého století, takže má čtenář možnost postupně zjišťovat, jak ke zločinu došlo, i jaký má dopad na současnost. Zároveň ale Robinson dokáže obě linie kočírovat tak, že sám sebe nespoileruje a do poslední chvíle trnete napětím. Hlavní hrdina pracuje hlavně v terénu a také díky tomu příběh sviští jako namazaný stroj. Paráda, nemůžu se dočkat dalšího dílu!

Supernova
04.03.2016 5 z 5

Skvělá kniha, jejíž příběh se vám na začátku skutečně "poodhalí", aby se ještě několikrát překlopil, zamotal, a na konci rozuzlil opravdu překvapivě. Přidejte si opravdu hodně ponurou atmosférku a touhu hlavního hrdiny, zakořeněnou v dětství, která ho žene vpřed. Hodně doufám, že vyjde i další díl, protože tahle série je tak trochu výjimečná, a to nejen díky štítku "genealogický thriller".

Sirius
04.03.2016 4 z 5

Stopy v krvi sice začínají pomalu, ale když se rozjedou, tak stojí za to. Na knížce ale musím obdivovat hlavně hlavního hrdinu – není to takový ten klasický tvrďák s pistolí, kterými se to thrillery jenom hemží, ale naopak úplně obyčejný chlápek, kterému to fakt pálí a jeho nejsilnější zbraní je jeho mozek.