Stopy v krvi

Stopy v krvi https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280237/bmid_stopy-v-krvi-XsX-280237.jpg 4 353 119

Jefferson Tayte série

Strhující a originální mix Dana Browna, Stiega Larssona a Arthura C. Doylea Rok 1783. Po skončení americké války za nezávislost se koruně věrná rodina Fairbornových rozhodne vrátit zpět do Anglie. Po přistání u rodných břehů ale všichni její členové beze stopy zmizí. Současnost. Americký genealog Jefferson Tayte je pověřen, aby zjistil, co se s ní stalo. Tayte se celý život potýká s ironií toho, že navzdory profesi genealoga nedokázal nikdy odhalit vlastní původ, a proto si nemůže nevšimnout podobností mezi svou minulostí a detaily případu, na němž pracuje. Někdo si dal velmi záležet na tom, aby kompletně vymazal celou jednu pokrevní linii z historie, a Tayte se nevzdá, dokud nezjistí proč. Jeho pátrání se soustředí na tragický život mladé cornwallské dívky, psací skříňku a odkrytí temného tajemství. Někdo další však hledá stejné odpovědi a nezastaví se před ničím, aby je našel…... celý text

Literatura světová Thrillery Historické romány
Vydáno: , Mystery Press

In the Blood , 2011

ANDY28
30.07.2019 5 z 5

Výborná! Trochu bych ji zkrátila, rozhodně ale stojí za přečtení

veronika4918
10.04.2019 3 z 5

Hrozně jsem se na knížku těšila. Rodinnou genealogií se ve volných chvílích zabývám ... Bohužel, první díl série s genealogem JT, mne zklamala. Možná za to může i tak trochu zvláštní, občas nepřehledný, překlad ... Nebo je to prostě amatérsky napsaná prvotina? Těžko říct. Za mě byly v ději díry, ale nechci tu házet žádné spoilery. Pokud by měl někdo zájem, ať písne zprávu, třeba mi ty díry osvětlí, třeba jsem už opravdu byla ke konci znuděná a nečetla tak pozorně :D

ajasin
09.02.2019 4 z 5

Dvě časové linie, staré rodinné tajemství a hledání předků nebo naopak potomků. Až do poloviny knihy se zdálo, že je to čtenářský relaxační koktejl namíchaný přesně pro mě. Ovšem pak ta přemíra neuvěřitelných, téměř úsměvných akčních scén mi dojem z celého příběhu trochu pokazila. Konec knihy pak vše vylepšil, takže dávám slušné čtyři hvězdy a další příběhy JT-ho si rozhodně přečtu.

š.m.i.k
22.01.2019 5 z 5

Hodně dobrá knížka. Genealogie jako téma je tu pojato originálně a perfektně vymyšlené je také propojení minulosti s děním současnosti, jak to všechno na sebe navazuje,... bavilo mě sledovat dvě časové linie najednou i postupné odkrývání celého příběhu.

soukroma
20.01.2019 3 z 5

Těšila jsem se na něco jiného, neotřelého, začala jsem pěkně prvním dílem, ale ouha - dostalo se mi spíš zašmodrchaného melodramatu (v minulosti, s nepříjemným přesahem do současnosti), točícího se kolem tajemné skříňky, v kombinaci s akčním něčím, nemohu to ani nazvat zápletkou, s nevýraznými, ale vesměs nesympatickými postavami, z nichž polovina stejně mrzce zmizí ze světa. V celém genealogickém guláši jsem se záhy ztratila, ale jedině tak totiž mohl autor natáhnout svou knihu na 300+ stran. Genealogii se znovu věnuje autor až v závěru knihy, příhodně nad náhrobky, ale to můj nízký celkový dojem nezachránilo.
Nakonec nejzajímavější je životopis samotného autora, který mi ukázal, že americkým styl v jeho britském psaní nevidím jen tak náhodou.
Krkolomný byl i překlad: za vše snad "vysedl z auta" - z auta se dá (podle možností dotyčného) vyplazit, normálně vylézt, řádně vystoupit nebo akčně vyskočit, ale nikdy ne vysednout (to se nedělá ani s koně). A ty hrubky...

jaroiva
29.12.2018 5 z 5

Tak to se mi hodně líbilo! Mám ráda, když někdo dokáže vymyslet něco, co je dnes ještě něčím jiné. A to se určitě povedlo.
Zároveň si člověk uvědomí svoje kořeny, a popřemýšlí, jak asi žili jeho vlastní předkové.
Propojení detektivky a genealogie je prostě originální a zajímavé.
Budu určitě pokračovat další knížkou v sérii.

orinka3
30.11.2018 1 z 5

Řadím se k těm, které to vůbec nebavilo. Někdy se člověk prostě sekne a vezme knížku, kterou měl nechat v regále.

Lucuschka
10.09.2018 4 z 5

Skvělé zpracování i perfektně zvládnuté prolínání dějových linií. Doporučuji.

kamienok
24.08.2018 1 z 5

Konečně to mám za sebou, opravdu špatná volba. Knížku jsem dokonce v půlce odložila a myslela, že jí nedočtu - ale to bohužel neumím.
První polovina mě docela nebavila, třeba celá kapitola o tom jak nějaká lady stojí v místnosti ve svém sídle a kouká z okna na krajinu (opis místnosti, opis krajiny), nakonec odhodí časopis na pohovku a tím kapitola končí - jakože to mělo zvýšit napětí, že se něco děje? Ne - spíš jsem měla pocit, že by tam ta kapitola vůbec nemusela být...
Druhá polovina byla o něco svižnější, ale jednu věc kterou opravdu nemám ráda, je supermanismus hlavního hrdiny a jeho nesmrtelnost. Opravdu někde až trapná. Od začátku je docela jasné, kteří hlavní hrdinové to prostě přežijí a zbytek knihy už jen doufáte, že se to nebude protahovat a ono se to protahuje novou a novou absurditou. Všechny rány se hrdinovi zázračně zahojí, druhý den vždy už může z nemocnice a znovu do "velkého" nebezpečí. To opravdu nenabídneme čtenáři něco víc?
Prostě zklamání, knihu nedoporučuji.

Joges
15.05.2018 3 z 5

Začátečnické psaní. Postavy jsou ploché, nevýrazné, proto jsem si k nim nevytvořil žádný vztah. A tak se to vleklo až do konce knihy. Nenapravily to ani střídající se skoky z minulosti do současnosti a naopak. Teprve až v druhé polovině knihy jsem se začetl. Nakonec druhou polovinu knihy docela chválím, autoru Robinsonovi se povedla alespoň zajímavá a poutavá kostra námětu.

astroweb
21.04.2018 4 z 5

První v řadě a u mě druhá v pořadí čtení. Nebylo to vůbec špatné, chvílemi jsem byl docela napnutý, chvílemi jsem se musel více soustředit, abych se neztratil.

miloslav0399
07.04.2018 4 z 5

Velmi zajímavá kniha, která mě rychle vtáhla do děje a už nepustila. Nebýt toho, že hlavní hrdina je nezničitelný superman, který hravě přežije několik atentátů denně, dal bych 5 hvězd. Postav je tu sice hodně a navíc v několika časových rovinách, ale vyznat se v nich dá (přiznávám, namaloval jsem si jejich rodokmen :-) Určitě to není moje poslední kniha od S.R., už se těším na další.

cedos
21.03.2018 5 z 5

Skvělá kniha, vzrušující příběh, jen mám pocit, že bych jí měla přečíst ještě jednou. Trošku jsem se ztrácela v tom, kdo je kdo a v záplavě jmen. To je ale asi můj problém ... doporučuji a jdu na Hluboký hrob ....

Simi
22.02.2018 4 z 5

(Audiokniha) Zajímavé a napínavé prolínání současnosti a minulosti. Genealog a detektiv v jednom odkrývá dávno pohřbená tajemství rodů, která se při tvorbě rodokmenu opět odhalují. A i když uplynula staletí, přesto je tu někdo, kdo si nepřeje, aby k odhalení došlo a neváhá vraždit. Těším se na další díl.

wooloong
31.12.2017 4 z 5

Budu asi trochu opakovat postřehy, které zde již byly řečeny (Gibis, Danago, ...). Ano, genealogický strom mi taky vážně chyběl, jenže kdyby ho autor uvedl v reálné podobě, přišel by o zápletku. Přesto by stálo za to, uvést alespoň výčet osob.

Elektricky modrá mazda mě taky dost iritovala, stejně jako námořnicky modré kdeco a pelyňkově zelená. Nějaký ten překlep se dal přehlédnout, ale dobré bidlo mě dokonale dostalo.

Děj byl poutavý, napínavý a čtivý, především jeho historická linka, závěrečný zvrat nečekaný (a možná trochu překombinovaný, ale což, není to realita, je to příběh). Přesto bych uvítala, kdyby byl děj vyprávěn systematičtěji, občas se shrnula doposud známá fakta, a hlavně aby je autor pečlivě zopakoval na konci. Takhle jsme přišli o několik dostatečně uzavřených a dovysvětlených linií příběhu. Nemůžu uvádět, spoilovala bych.

Strhující a originální mix Dana Browna, Stiega Larssona a Arthura C. Doylea - tak to teda někdo fakt přehnal! Ani na jednoho ze zmíněných pánů spisovatelů autor nemá, ale koneckonců je to jeho prvotina, tak snad se nám postupně vypíše.

Gibis
30.11.2017 4 z 5

Prvních cca 100 stran bylo docela utrpení přečíst, spousta jmen, ve kterých jsem se místy ztrácela (genealogický strom by se moc hodil) a trochu nezáživné popisy čehokoliv. Potom se to ale zlomilo a zbytek příběhu už jsem četla se zatajeným dechem. A co se týče srovnávání s jinými autory, no já bych to prostě nesrovnávala....Robinson je Robinson a Brown je Brown ;)

Danago
18.11.2017 3 z 5

No tato knížka mě příliš nenadchla. Příběh rodiny Fairbornových z minulosti se mi líbil hodně, ale to genealogické pátrání mě přišlo trošku chaotické a někdy docela nevěrohodné. Zpočátku jsem se docela ztrácela v postavách. Zatím se na další knížku od autora nechystám.

raty
17.11.2017 5 z 5

Tohle čtení jsem si opravdu užila. Skvělý a zajímavý námět. Svižně se odvíjející příběh a pro mě překvapivý konec. Už se těším na pokračování.

jan8470
04.10.2017

Stopy v krvi jsou solidně vystavěný a originální detektivní thriller se zajímavou zápletkou.
Jefferson Tate sice nenosí fedoru, neohání se bičem a nehonosí se mírami 87 - 61 – 69, přesto je svým způsobem neodolatelně zábavný. A pokud vám stačí i skromnější tajemství, než jsou Kristova krev, Longinovo kopí, Archa úmluvy či spiknutí Iluminátů, užijete si Stopy v krvi stejně jako já.
A nezabrání vám v tom, ani elektricky modrá Mazda, která se jako démon z mlhy vynořuje v mírně kostrbatém překladu Kateřiny Niklové.
Naopak trochu zamrzí absence genealogického stromu Fairbornových a třeba i jen jednoduchá mapka vesnice a jejího okolí v nichž se Jeffersonovo pátrání odehrává.

Briv
01.10.2017 3 z 5

Ač se mi to nestává často, tak v případě této knihy jsem se nechala nalákat reklamou. Nedá se říct, že by mě kniha zklamala, ale bohužel mě ani nenadchla. Tayte, který je popisován jako obtloustlý, dělá akční kousky, za které by se nemusel stydět ani hodně dobrý tajný agent. V knize vystupuje docela dost osob, což ze začátku, bylo matoucí a občas mi dělalo problém se mezi nimi orientovat. Tentokrát musím vytknout i skoky ve vyprávění, které byly opravdu velmi časté. Uznávám, že téma týkající se genealogie je zajímavé, ale do dalšího dílu se pouštět nebudu, je spousta lepších knih.