Utajená léta

Když Lucy Hunterová náhodně objeví plechovou krabici plnou starých papírů, fotografií a dopisů, začíná se víc dozvídat o životě dědečka Harryho za druhé světové války. Zaujme ji vybledlý obrázek krásné mladé ženy s podpisem ‚George‘ a balíček dopisů převázaný stužkou. Konečně nějaké vodítko k odhalení rodinné historie, o které všichni až dosud záhadně mlčí… Jak se farmář ze severního Queenslandu seznámil se slečnou Georginou Lentonovou z Londýna? Jak ji přesvědčil, aby se s ním vydala do Austrálie a žila s ním na malé zapadlé farmě? Proč nikdo jejich lásce nepřál? A proč jejich setkání i dnes ovlivňuje život Lucy i její matky Rose? Před Lucyinýma očima postupně vyplouvají na povrch city, které odhalují tak pečlivě střežené tajemství. City, které po dlouhé roky stmelovaly, ale i rozdělovaly tři generace její rodiny. Všichni se musí svou vlastní cestou dobrat pravdy, že pravá láska může zdolat i ty největší výzvy. Lucyin příběh je plný zármutku, lásky a hrdinství odehrávající se v krásné divoké australské buši, ale i na jižním skalnatém pobřeží Anglie, zasahující do současnosti, ale i do minulosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/297480/utajena-leta-RgD-297480.jpg 4.485

The Secret Years (2015)

Vydáno:, Baronet

Kniha Utajená léta

Vlcice72

Milostný příběh, dvě časové a dějové linky, zajímavé prostředí. Kniha se mi líbila. Kdo má v oblibě tento žánr, nebude zklamán...

alexis818

Hezký ,klidný příběh.Takové lehké čtení na deštivé dny.

Ester59

Bohuzel jsem cetla hned po romanu Farmářova žena, ktery je velmi podobny, stejne prostředí, stejne prolinani soucasneho času s válečnými lety.

knihomolkadorfa
06.12.2018

Nenáročná četba na dovolenou. Linka Harryho a George se mi moc líbila. Příběh Lucy a Nicka mě až tak nezaujal. Naprosto předvídatelné. I když do tohoto žánru to prostě patří :)

ctenarkaEva
03.12.2018

Pohodový příběh, ve kterém se střídá vyprávění z historie a současnosti. Osudy 3 generací jedné rodiny - dědy, dcery a vnučky. Neschází trocha tajemství a samozřejmě velká láska. Doporučuji jako oddechové čtení na dovolenou nebo třeba na sychravý podzimní den.

bookcase
28.11.2018

Krásný příběh, moc se mi líbila linie Henryho a George, o kterých bych si ráda přečetla samostatný román.

cukrovka
10.11.2018

Příjemný poklidně plynoucí příběh, kde se prolíná současnost s minulostí.

bábuška
16.10.2018

Už je to další z knih z podobnou tématikou. Náhodně objevené staré dopisy, ztracené dopisy, neodeslané dopisy. Hledání nálezců po dávno zapomenutých osobách a to vše od první světové světové války až po tu druhou a ještě mnoho let po ní. Tato kniha je osudem tří generací, otce, dcery a vnučky, odehrává se v Austrálii a Anglii. Po mnoha letech se vyřeší skrývané tajemství jedné velké lásky i domnělé odsunutí dítěte na vedlejší kolej. Je to velice hezky napsaný příběh a mohu jen doporučit.

Peti
10.10.2018

Musím říct, že tato kniha mě uchvátila. Krásně zpracovaný příběh, kde se prolíná přítomnost s minulostí a postupně se odhaluje rodinné tajemství.

Sisine
23.09.2018

Nádherná kniha,pohladi po duši.moc příjemné čtení.

anibeni
22.09.2018

Skvělá oddychovka pro volnou sobotu... Možná lehce předvídatelná, ale to mi nevadilo. Příjemné střídání dvou časových rovin mám ráda a v tomto případě ta historická linka byla víc než zajímavá..

Miška.Miška
16.09.2018

Pěkná knížka, konec celkem předvídatelný. Tajemství, láska, vzrušení to vše v knize bylo. Jako oddychovka dobré.

MichaelaFilip
16.07.2018

Po Dopisech, které nikdo nečetl, jsem hledala knihu kde se prolíná minulost i přítomnost. Našla jsem Utajená léta a vůbec nelituji toho, že jsem po ní sáhla. Úžasná knížka. Doporučuji Všem kdo má rád milostné příběhy.

krtecek_1
24.06.2018

Hm, lepší průměr, jako oddychovka dobré. Zaujala mě víc historická část, asi jako pokaždé u podobných knih.

harena
20.05.2018

Měla jsem chuť si přečíst příběh, kde nejsou lidé nešťastní, kde nejsou vraždy a sáhla jsem po knize od Barbary Hannay s očekáváním příjemné romantiky. A dobře jsem udělala. Je to krásný příběh tří generací, kde neschází dobrodružství, tajemství a láska. A po přečtení románu mi je tak úžasně příjemně, že jako románu pro ženy mu musím dát pět hvězdiček :)))).

jana79
12.05.2018

Hezky zpracovaný příběh,plynule přechází z minulosti do současnosti a zpět. Nechybí ani pořádná romantika. Moc zajímavá,chytlavá a nutí vás se zastavit a jen tak oddechovat,nikam se nehnat,prostě odpočívat nad pěknou knihou. Ze zvědavosti jsem si ji koupila,s radostí četla a každopádně si ji nechám v knihovně,je moc krásná než abych ji prodala dál. Můžu jen doporučit.

Joyce24
04.05.2018

Velmi čtivý příběh, který se odehrává jak v přítomnosti, tak v minulosti, konkrétně v období druhé světové války. Příběh velké lásky, kterou přerušila smrt a poznamenala další životní osudy rodiny.

martinaandulka
29.03.2018

Nádherná kniha,která je romantická,na přemýšlení,cestuje se časem a odehrává se v Anglii a Austrálii.

nai.ivka
18.03.2018

Krásná knížka ze života třech generací žen, hezký román pro ženy.

Ladiva
03.02.2018

Vcelku príjemný ľúbostný román, ktorý sa dobre číta. Škoda, že ho autorka viac nerozpracovala, takto mi pripadal akýsi plytký, povrchný.

essidaven
22.01.2018

Takový lepší průměr v žánru, takže asi 3 a půl hvězdy. Ze začátku jsem měla problém se začíst, ale pak byl příběh fajn. Více mě bavila část z druhé světové války. Ale abych žasla, jak to bylo super, to asi ne. Mám z toho takové smíšené pocity.

jana79
21.11.2017

Moc pěkná knížka :)

Ivana11
22.10.2017

Líbilo se mi, krásně se četlo, pěkná oddechovka.

josska
09.07.2017

Moc se mi líbilo,současnost,minulost,tajemství

alnahu
26.06.2017

Příběh Lucy ,která díky nálezu starých dopisů a fotografií , pátrá po historii jejich rodiny. Zároveň s příběhem Lucy si přečteme příběh její babičky George a dědečka Harryho ,kteří byli hrdiny za druhé světové války v bitvě o Tobrúk. A o jejich šťastném manželství v australské dobytkářské farmě, kde se jim narodí Lucyna matka Rosie. Krásný příběh.

ritz
19.06.2017

Zajímavý příběh, až moc romantika. Ale šťastný konec, dobrý konec...

Ditules
15.06.2017

Autorka mě zatím nezklamala. Příjemné prostředí, zajímavá zápletka - co víc si přát?

Rodaw
09.06.2017

Úžasná a čtivá. Pokud máte rádi příběhy z 2.světové války, příběhy o lásce a přežití, doporučuji:-) Samozřejmě čtení spíše pro holky (např. knihu Hrdinové Pacifiku bych s klidem doporučila i klukům):)

zuzana2599
28.04.2017

V této krásné knize se přenesete do australské buše a také poznáte skalnaté pobřeží Anglie, kde se odehrává příběh tří generací ve dvou časových linkách.
Moc se mi Utajená léta líbily, příběh jemně romantický, atraktivní prostředí, odhalení rodinného tajemství a uspokojivý závěr.
Příběh je opravdu krásně utkaný všem ženám na míru, je vyšívaný hrdinstvím, oddaností, láskou a já sáhnu i po dalším díle této autorky.

acul.p
15.04.2017

Romantika, válečné dobrodružství a rodinná tajemství... ideální kombinace a moc příjemné, nepřeslazené čtení :)