Utajená léta

Když Lucy Hunterová náhodně objeví plechovou krabici plnou starých papírů, fotografií a dopisů, začíná se víc dozvídat o životě dědečka Harryho za druhé světové války. Zaujme ji vybledlý obrázek krásné mladé ženy s podpisem ‚George‘ a balíček dopisů převázaný stužkou. Konečně nějaké vodítko k odhalení rodinné historie, o které všichni až dosud záhadně mlčí… Jak se farmář ze severního Queenslandu seznámil se slečnou Georginou Lentonovou z Londýna? Jak ji přesvědčil, aby se s ním vydala do Austrálie a žila s ním na malé zapadlé farmě? Proč nikdo jejich lásce nepřál? A proč jejich setkání i dnes ovlivňuje život Lucy i její matky Rose? Před Lucyinýma očima postupně vyplouvají na povrch city, které odhalují tak pečlivě střežené tajemství. City, které po dlouhé roky stmelovaly, ale i rozdělovaly tři generace její rodiny. Všichni se musí svou vlastní cestou dobrat pravdy, že pravá láska může zdolat i ty největší výzvy. Lucyin příběh je plný zármutku, lásky a hrdinství odehrávající se v krásné divoké australské buši, ale i na jižním skalnatém pobřeží Anglie, zasahující do současnosti, ale i do minulosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297480/utajena-leta-RgD-297480.jpg 4.5143

Vydáno: , Baronet

The Secret Years, 2015

Kniha Utajená léta

TaLu

Příjemně plynoucí příběh několika generací odehrávající se v Austrálii a Anglii. Dramatickými a dobrodružnými zvraty si prošli hlavně prarodiče, kteří se seznámili za druhé světové války a během ní se ocitli i v divoké džungli, obklopeni nepřítelem.
Současná linka příběhu je spíše romancí, a celkově kniha nabízí odpočinkové chvíle.
Staré dopisy inspirovaly hrdinku k pátrání po minulosti, takže se kniha hodí do Čtenářské výzvy.
Obálka hezky vystihuje atmosféru knihy.

Janík511
02.11.2020

Krásný, dojemný příběh o lásce, oddanosti a rodinných hodnotách napříč generacemi. Kniha se mi velmi líbila, konec byl hodně růžový, ale to se dalo čekat.

Noisette73
02.11.2020

Nebylo to tak silné jak jsem čekala, za mě neurazí , nenadchne.

Martina023
14.10.2020

Kniha se mi moc líbila, mám ráda propojení minulosti se součastností.Komu se toto propojení líbí,měl by si knihu přečíst.

lehaje
12.09.2020

Toto mě moc bavilo. Děj z druhé světové války byl naprosto úžasný a zase mi z této doby ukázal nové události. Současný milostný příběh mi hlavně konec přišel nevěřícný. Ale celkově knížka skvělá, přečtená za jeden den.

Šánka
21.08.2020

Utajená léta jsou další z vydařených románů B. Hannay, v nichž se potkává minulost s přítomností a pátrá po starých tajemstvích předků, křivdách i nedorozumnění, která ovlivňují životy v současnosti.
Tady je to příběh tří generací - dědečka, matky a dcery. Obě linky jsou moc pěkné, ale ta minulost je, jako u většiny těchto románů, zajímavější a dojemnější. Je to romantika, ale taková příjemná, nepřehnaná.
Pokud jste na takovou knihu zrovna správně naladěni, bude se vám určitě líbit. V daném žánru je to, (aspoň pro mne), kniha za 5*.

misa3662
08.03.2020

Velmi zdarily silny pribeh. Nektere stranky jsem tedy take preskocila - liceni pocitu atd.. ale knizka se mi celkove moc libila. Jak je psano - kruh pribehu se uzavrel ????

pavpaz
01.02.2020

Moc příjemné čtení, ráda čtu knihy, kde se prolíná dávná minulost s přítomností.