Utajená léta

Když Lucy Hunterová náhodně objeví plechovou krabici plnou starých papírů, fotografií a dopisů, začíná se víc dozvídat o životě dědečka Harryho za druhé světové války. Zaujme ji vybledlý obrázek krásné mladé ženy s podpisem ‚George‘ a balíček dopisů převázaný stužkou. Konečně nějaké vodítko k odhalení rodinné historie, o které všichni až dosud záhadně mlčí… Jak se farmář ze severního Queenslandu seznámil se slečnou Georginou Lentonovou z Londýna? Jak ji přesvědčil, aby se s ním vydala do Austrálie a žila s ním na malé zapadlé farmě? Proč nikdo jejich lásce nepřál? A proč jejich setkání i dnes ovlivňuje život Lucy i její matky Rose? Před Lucyinýma očima postupně vyplouvají na povrch city, které odhalují tak pečlivě střežené tajemství. City, které po dlouhé roky stmelovaly, ale i rozdělovaly tři generace její rodiny. Všichni se musí svou vlastní cestou dobrat pravdy, že pravá láska může zdolat i ty největší výzvy. Lucyin příběh je plný zármutku, lásky a hrdinství odehrávající se v krásné divoké australské buši, ale i na jižním skalnatém pobřeží Anglie, zasahující do současnosti, ale i do minulosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297480/big_utajena-leta-RgD-297480.jpg 4.4152

Vydáno: , Baronet

The Secret Years, 2015

Kniha Utajená léta

sodmic

hodně odpočinkové, hodně sladké, hodně růžové, ale příběh fajn

Zdenas5
19.09.2021

Nenáročné odpočinkové čtení.

TaLu
29.01.2021

Příjemně plynoucí příběh několika generací odehrávající se v Austrálii a Anglii. Dramatickými a dobrodružnými zvraty si prošli hlavně prarodiče, kteří se seznámili za druhé světové války a během ní se ocitli i v divoké džungli, obklopeni nepřítelem.
Současná linka příběhu je spíše romancí, a celkově kniha nabízí odpočinkové chvíle.
Staré dopisy inspirovaly hrdinku k pátrání po minulosti, takže se kniha hodí do Čtenářské výzvy.
Obálka hezky vystihuje atmosféru knihy.

Janík511
02.11.2020

Krásný, dojemný příběh o lásce, oddanosti a rodinných hodnotách napříč generacemi. Kniha se mi velmi líbila, konec byl hodně růžový, ale to se dalo čekat.

Noisette73
02.11.2020

Nebylo to tak silné jak jsem čekala, za mě neurazí , nenadchne.

Martina023
14.10.2020

Kniha se mi moc líbila, mám ráda propojení minulosti se součastností.Komu se toto propojení líbí,měl by si knihu přečíst.

lehaje
12.09.2020

Toto mě moc bavilo. Děj z druhé světové války byl naprosto úžasný a zase mi z této doby ukázal nové události. Současný milostný příběh mi hlavně konec přišel nevěřícný. Ale celkově knížka skvělá, přečtená za jeden den.

Šánka
21.08.2020

Utajená léta jsou další z vydařených románů B. Hannay, v nichž se potkává minulost s přítomností a pátrá po starých tajemstvích předků, křivdách i nedorozumnění, která ovlivňují životy v současnosti.
Tady je to příběh tří generací - dědečka, matky a dcery. Obě linky jsou moc pěkné, ale ta minulost je, jako u většiny těchto románů, zajímavější a dojemnější. Je to romantika, ale taková příjemná, nepřehnaná.
Pokud jste na takovou knihu zrovna správně naladěni, bude se vám určitě líbit. V daném žánru je to, (aspoň pro mne), kniha za 5*.