Utajená léta

Utajená léta https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297480/bmid_utajena-leta-RgD-297480.jpg 4 162 48

Když Lucy Hunterová náhodně objeví plechovou krabici plnou starých papírů, fotografií a dopisů, začíná se víc dozvídat o životě dědečka Harryho za druhé světové války. Zaujme ji vybledlý obrázek krásné mladé ženy s podpisem ‚George‘ a balíček dopisů převázaný stužkou. Konečně nějaké vodítko k odhalení rodinné historie, o které všichni až dosud záhadně mlčí… Jak se farmář ze severního Queenslandu seznámil se slečnou Georginou Lentonovou z Londýna? Jak ji přesvědčil, aby se s ním vydala do Austrálie a žila s ním na malé zapadlé farmě? Proč nikdo jejich lásce nepřál? A proč jejich setkání i dnes ovlivňuje život Lucy i její matky Rose? Před Lucyinýma očima postupně vyplouvají na povrch city, které odhalují tak pečlivě střežené tajemství. City, které po dlouhé roky stmelovaly, ale i rozdělovaly tři generace její rodiny. Všichni se musí svou vlastní cestou dobrat pravdy, že pravá láska může zdolat i ty největší výzvy. Lucyin příběh je plný zármutku, lásky a hrdinství odehrávající se v krásné divoké australské buši, ale i na jižním skalnatém pobřeží Anglie, zasahující do současnosti, ale i do minulosti.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Baronet

The Secret Years , 2015

bookcase
28.11.2018 5 z 5

Krásný příběh, moc se mi líbila linie Henryho a George, o kterých bych si ráda přečetla samostatný román.

cukrovka
10.11.2018 4 z 5

Příjemný poklidně plynoucí příběh, kde se prolíná současnost s minulostí.

bábuška
16.10.2018 4 z 5

Už je to další z knih z podobnou tématikou. Náhodně objevené staré dopisy, ztracené dopisy, neodeslané dopisy. Hledání nálezců po dávno zapomenutých osobách a to vše od první světové světové války až po tu druhou a ještě mnoho let po ní. Tato kniha je osudem tří generací, otce, dcery a vnučky, odehrává se v Austrálii a Anglii. Po mnoha letech se vyřeší skrývané tajemství jedné velké lásky i domnělé odsunutí dítěte na vedlejší kolej. Je to velice hezky napsaný příběh a mohu jen doporučit.

Peti
10.10.2018

Musím říct, že tato kniha mě uchvátila. Krásně zpracovaný příběh, kde se prolíná přítomnost s minulostí a postupně se odhaluje rodinné tajemství.

Sisine
23.09.2018 5 z 5

Nádherná kniha,pohladi po duši.moc příjemné čtení.

anibeni
22.09.2018 5 z 5

Skvělá oddychovka pro volnou sobotu... Možná lehce předvídatelná, ale to mi nevadilo. Příjemné střídání dvou časových rovin mám ráda a v tomto případě ta historická linka byla víc než zajímavá..

Miška.Miška
16.09.2018 4 z 5

Pěkná knížka, konec celkem předvídatelný. Tajemství, láska, vzrušení to vše v knize bylo. Jako oddychovka dobré.

MichaelaFilip
16.07.2018 5 z 5

Po Dopisech, které nikdo nečetl, jsem hledala knihu kde se prolíná minulost i přítomnost. Našla jsem Utajená léta a vůbec nelituji toho, že jsem po ní sáhla. Úžasná knížka. Doporučuji Všem kdo má rád milostné příběhy.

krtecek_1
24.06.2018 3 z 5

Hm, lepší průměr, jako oddychovka dobré. Zaujala mě víc historická část, asi jako pokaždé u podobných knih.

harena
20.05.2018 5 z 5

Měla jsem chuť si přečíst příběh, kde nejsou lidé nešťastní, kde nejsou vraždy a sáhla jsem po knize od Barbary Hannay s očekáváním příjemné romantiky. A dobře jsem udělala. Je to krásný příběh tří generací, kde neschází dobrodružství, tajemství a láska. A po přečtení románu mi je tak úžasně příjemně, že jako románu pro ženy mu musím dát pět hvězdiček :)))).

jana79
12.05.2018 5 z 5

Hezky zpracovaný příběh,plynule přechází z minulosti do současnosti a zpět. Nechybí ani pořádná romantika. Moc zajímavá,chytlavá a nutí vás se zastavit a jen tak oddechovat,nikam se nehnat,prostě odpočívat nad pěknou knihou. Ze zvědavosti jsem si ji koupila,s radostí četla a každopádně si ji nechám v knihovně,je moc krásná než abych ji prodala dál. Můžu jen doporučit.

Joyce24
04.05.2018 5 z 5

Velmi čtivý příběh, který se odehrává jak v přítomnosti, tak v minulosti, konkrétně v období druhé světové války. Příběh velké lásky, kterou přerušila smrt a poznamenala další životní osudy rodiny.

martinaandulka
29.03.2018 5 z 5

Nádherná kniha,která je romantická,na přemýšlení,cestuje se časem a odehrává se v Anglii a Austrálii.

nai.ivka
18.03.2018 5 z 5

Krásná knížka ze života třech generací žen, hezký román pro ženy.

Ladiva
03.02.2018 3 z 5

Vcelku príjemný ľúbostný román, ktorý sa dobre číta. Škoda, že ho autorka viac nerozpracovala, takto mi pripadal akýsi plytký, povrchný.

essidaven
22.01.2018 3 z 5

Takový lepší průměr v žánru, takže asi 3 a půl hvězdy. Ze začátku jsem měla problém se začíst, ale pak byl příběh fajn. Více mě bavila část z druhé světové války. Ale abych žasla, jak to bylo super, to asi ne. Mám z toho takové smíšené pocity.

jana79
21.11.2017 5 z 5

Moc pěkná knížka :)

Ivana11
22.10.2017 5 z 5

Líbilo se mi, krásně se četlo, pěkná oddechovka.

josska
09.07.2017 4 z 5

Moc se mi líbilo,současnost,minulost,tajemství

alnahu
26.06.2017 5 z 5

Příběh Lucy ,která díky nálezu starých dopisů a fotografií , pátrá po historii jejich rodiny. Zároveň s příběhem Lucy si přečteme příběh její babičky George a dědečka Harryho ,kteří byli hrdiny za druhé světové války v bitvě o Tobrúk. A o jejich šťastném manželství v australské dobytkářské farmě, kde se jim narodí Lucyna matka Rosie. Krásný příběh.