rilajaan rilajaan komentáře u knih

Jak jednoduše napsané, přitom tak složité téma. Skvělá kniha.

08.05.2022 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Skvělý příběh, jen jsem asi trošku "puritán". Takže skvělé, jen bych malinko ubrala.

26.01.2022 4 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Trošku jsem se ztrácela. Možná bych to trošku zkrátila, ale bylo to pořád dobré.

14.08.2021 4 z 5

Dopisy ze Sachsenhausenu Dopisy ze Sachsenhausenu James Moloney

Ach, krásná kniha, plná smutku, naděje, prozření i neskutečné bezmoci. Doporučuji si přečíst.

09.05.2021 5 z 5

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

Krásně napsaný příběh o dětském pohledu na hrůzy, které se kolem dějí. Citlivě pojatá kniha vhodná i pro děti.

06.03.2021 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Není to úplně špatná kniha, ale asi jsem čekala víc. Několik opravdu dobrých pasáží, které okamžitě vystřídá naprosto plochá část.

26.04.2019 2 z 5

Když Paříž spala Když Paříž spala Ruth Druart

Silný příběh, který nás provede válečnými hrůzami (z mnoha pohledů), ale hlavně následky těchto hrůz. Vůbec si nedokážu představit (a ani nechci), jak to muselo být těžké.

12.03.2024 5 z 5

Pandemie Pandemie Franck Thilliez

Čtivé, drsné a tak děsivě opravdové.

18.02.2024 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Oddechové čtení s trochou vědy. Ano, všichni víme, jak to bylo a co se asi stane, ale to vůbec nevadí.

12.01.2024 4 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

Přesně takhle mohl vzniknou romám Drákula. Skvěle vymyšlené a napsané.

31.12.2023 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Kniha se četla dobře, příběh zajímavý. I když je kniha hodně obsáhlá, ocenila bych více informací - hlavně z minulosti.

17.02.2023 4 z 5

Pod krvavými nebesy Pod krvavými nebesy Mark Sullivan (p)

Kniha ukázala hlavního hrdinu opravdově, žádný superhrdina, který vše zvládne a všechny zachrání. To je na této knize nejlepší, že se snaží být objektivní.

21.11.2022 5 z 5

Když Když Morris Gleitzman

Čtivá kniha s těžkým tématem. Hlavní hrdina je skvěle vykreslen - od malého hocha, který v každém vidí jen dobro, po předčasně dospělého.

02.08.2022 5 z 5

Potom Potom Morris Gleitzman

Skvělá kniha, trošku surovější na dětskou knihu. Ale jen více takových knih.

30.07.2022 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Po dlouhé době mě kniha rozplakala. Tedy konec knihy. Doufám, že také dilema nepotká moc lidí.

02.04.2022 5 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Co všechno jsou rodiče schopni udělat, aby zachránili své děti. Kniha se četla sama.

10.10.2021 5 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Mělo to spád, možná to bylo trošku přitažené za vlasy, ale já jsem hltala stránku po stránce.

07.04.2021 5 z 5

Dům vzpomínek Dům vzpomínek Barbara Wood

Příběh mě zaujal, byla jsem zvědavá na konec. Ano, chlad a zima byly všude a čaj vyřešil vše. Přesto jsem byla spokojená.

10.01.2021 4 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Knížka má krátké kapitoly a proto se to četlo skoro samo. Děj se samozřejmě nerealistický, ale mě bavil.

31.12.2020 4 z 5

Zázrak svaté Winifredy Zázrak svaté Winifredy Ellis Peters (p)

Příjemná, nenáročná četba.

24.08.2020 4 z 5