Potom

Felix je Žid. A být Žid, když kolem zuří druhá světová válka, je nebezpečné. Felix měl nějakou dobu štěstí, schovával se v katolickém sirotčinci, pak ve sklepě. Jenže úkryt byl odhalen a Felix se ocitne ve vlaku jedoucím do koncentračního tábora. A přece znovu získá naději: z vlaku se jemu a šestileté Zeldě podaří uprchnout. V bezpečí ovšem nejsou ani zdaleka. Jak dokážou bez pomoci přežít? A komu můžou důvěřovat, když všude je tolik lidí lačnících po odměně za dopadeného Žida? Štěstí se však na ně opět usměje v podobě laskavé statkářky Genii. Ta je nechá u sebe v domě, vybělí jim vlasy a dá německá jména. Felix však tuší, že je jen otázkou času, kdy někdo odhalí jeho pravou identitu. A to bude konec - pro něj, pro Zeldu i pro Genii... K napsání příběhu autora inspiroval osud Janusze Korczaka, polského židovského lékaře a autora knih pro děti. Po mnoho let pomáhal ve Varšavě vést sirotčinec pro dvě stovky židovských dětí. Když německé úřady počátkem srpna 1942 nařídily transport dětí do vyhlazovacího tábora Treblinka, Korczak se rozhodl jít s nimi, přestože dostal nabídku na vyřazení z transportu. V Treblince byli všichni zavražděni v plynových komorách. Napínavá kniha o nezměrné odvaze a naději, o přátelství a lidskosti uprostřed nelítostné doby, inspirovaná skutečným příběhem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355911/potom-Y6r-355911.jpg 4.8181

Felix a Zelda 2.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Historické romány
Vydáno, Argo

Then, 2008

Kniha Potom

Lka

Další pokračování knihy Kdysi. Moc hezky se to čte. Přečetla jsem hodně knih z této doby, ale tato na mě působí hodně těžce. Asi to bude tím, že příběh vypráví chlapec. Přeci je to ještě dítě a to mě dostává...
Určitě knihu doporučuji a jdu na další pokračování.

veruptackova

4,5* užasný nevinný pohled na hrůzy 2. světové války. Doporučuju i starším čtenářům.

Alex.Barunka

“Why do people start wars when they know so many sad things are going to happen?”

Anna.Marie

Potom, je pokračování knihy Kdysi. Je to velice smutný příběh. Chlapec Felix je žid a ve 2. Světové válce, není lehké být žid a ještě k tomu jako dítě.
Kniha se mi, ale i přesto jak byla smutná četla velmi pěkně.
Obzvlášť se mi líbí, že každá kapitola začíná slovem "potom". Je to velice originální a dodává to knize na výjimečnosti.
Určitě ji doporučuji a doufám, že se Vám bude tolik líbit jako mně.

prochajda

Nádherně napsané, nejsmutnější a nejzrůdznější období, očima dětí. Takový pocit viny pro malého chlapce.... Určitě si přečtu i pokračování.

toni-az

Jak jsem byl z prvního dílu nadšen, druhý mě dost zklamal. Ne že by to byla špatná knížka, ale tak nějak mi v ní chybí ten naivní roztomilý pohled z prvního dílu. Tentokrát se děti chovají příliš dospěle, Felix nepříjemně mudruje (kontemplace o tom, jak je špatné, že nové kulomety jsou lepší než staré mě vyloženě znechutila) a Zelda prudí s tou nesmyslnou hláškou.

Anna27

Nemám slov. Výborně napsané. Doporučuji dětem i dospělým.

Dorota09

Kniha se mi líbila, byla dobrodružná a napínává. A po přečtení tohoto dílu jsem začala hned číst další.