Raszkulce Raszkulce komentáře u knih

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Jedním slovem nádhera, nejlepší dílo od Steinbecka. Krásně vykreslené postavy, celé Salinaské údolí a ta doba, která byla pomalejší , pohodovější než je ta naše :) Do knihy se musí člověk trošku začíst ale potom ji vůbec nechce odložit, tak moc ho zajímají konec příběhu a osud všech postav! Budu se opakovat! NÁDHERAA!

03.07.2017 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Knížku Babička jsem poměrně dlouho odmítala číst, ve škole jako četbu k maturitě jsem si ji nevybrala ( přišlo mi, že číst si nějaký století starý příběh o babičce nebylo pro mé pubertální já ono) . Proto jsem ráda, že mi kniha přišla do ruky později když už byla puberta nenávratně pryč, knížku jsem více ocenila a moc se mi líbila :)

17.09.2017 4 z 5

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

"Nemám nic na rozdávání,jen své zmatky." ...tahle kniha znázorňuje můj pohled na beatnickou literaturu. Cesta=útěk od minulosti. Putování,alkohol, život na hraně. A potom je tady Dean Moriarty, který vybočuje ze všech zajetých kolejí ! Za mě pět hvězdiček!

10.08.2018 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Moc krásný opravdu! Líbilo se mi, ja kniha odvyprávěla celý příběh holky z bažiny! Ale jedna technická a neustále mi to vrtalo hlavou. Neměla se ta knížka jmenovat: Kde zpívají racci? :-D o racích tam nebyla ani řeč :-D

14.02.2023 4 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

No tak tohle byla jedna z nejlepších knih co jsem tento rok přečetla. Rozhodně každému doporučuji, často se hrůzy, které prováděl Stalinův režim opomíjejí a nejsou zmiňovány... tuto knížku by měli všichni maturanti mít povinnou, ať se dozvědí o historii 20. století více ... za mě 5 hvězdiček

27.12.2017 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Ještě jsem nebyla překvapena dějem knihy tak jako v Orwellově 1984, zarážející je fakt, že autor už cca před 70 lety nastínil to co se děje dnes (KLDR, Trumpova Alternativní fakta). Šílený, nevím jak jinak to popsat více. 1984 je knihu, kterou by si měl každý přečíst aspoň jednou za svůj život! A povinně by se měla číst hlavně na středních školách!

29.01.2017 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Zajímavé téma knihy, nikdy by mě nenapadlo, že něco takového se doopravdy dělo a černoch si nemohl ani sednout na záchod kde chtěl. Moc poučné ohlédnutí se za minulostí! Kniha kterou by si měl každý přečíst :)

26.01.2017 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

No celkově se mi kniha líbila. Ale to počáteční tempo bylo lepší, ten konec mě až tak nezaujal a vyústění taky moc ne. Nicméně i tak je to jedna z těch lepších detektivek. :)

23.09.2022 3 z 5

Kronika mého života Kronika mého života Josef Lada

Kniha se mi v rukou objevila čistě náhodou a za normálních okolností bych si ji asi k četbě nevybrala ale musím uznat, že jsem ráda, že jsem tak udělala :) Velmi se mi líbily popisy Ladova děství, v dnešní době už si moc nedokážeme představit jaké byly tehdy zvyky a život lidí :) Také se mi líbily pasáže popisující jeho obtížnou cestu,vždy ale naplněné humorem :) Jsem ráda, že jsem se ke knížce dostala a dalo by se říci, že mě zahřála u srdce :) Doporučuji

23.07.2017 5 z 5

Hod mrtvou labutí Hod mrtvou labutí Ondřej Hübl

Taková pohodová knížka před spaním. Povídky rozesmály a mají fakt nevšední témata! Další knížku od autora bych si klidně taky přečetla! (až bude) :-D

16.10.2020 4 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Opět jedna z knih, kterou by si dle mého soudu měl každý přečíst. Strašně moc jsem se poučila a zjistila jsem nové poznatky! Doporučuji :-)

19.03.2019 5 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Tak tahle kniha se po přečtení hned vyšvihla do top 10. Krásně popisuje nesmyslnost válčení s nadhledem a velkou dávkou humoru. Doporučuji!

05.12.2017 5 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Moc krásně napsané, poučné a k zamyšlení, někdy i slzička ukápla :-) Taková nebo podobné knížky by se měly povinně přečíst ať lidé vidí autismus lidsky a ne jen jako nějakou nemoc, kterou je třeba před okolním světem raději schovat. Doporučuji ! :-)

30.10.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Po přečtení knihy moc nechápu proč byla tak propagovaná a dostala i přívěstek Světový bestseller a kniha roku. Postavy mi přišly velmi nedořešené a fádní ( alkoholička co chce zpátky manžela ehm, Meghan, která neví co chce .. really?). Mám detektivky moc ráda ale tahle mi přišla hnedka od začátku jasná .. kdo jiný by to taky mohl být ? .. ani žádné jiné postavy nad kterými bychom mohli polemizovat autorka neuvedla. Bohužel jsem dost zklamaná a knihu bych spíše nedoporučovala .

23.06.2017 3 z 5

Černá labuť Černá labuť Nassim Nicholas Taleb

Než jsem se prokousala touto knihou, tak uplynulo dosti dnů. Nicméně jako absolvent ekonomické fakulty musím říct, že hlavní myšlenka knihy je velmi povznášející. Mám za sebou obhajobu výpočtů pomocí směrodatné odchylky, ekonomické modely ve kterých přepokládáme pořád jen normální chování ... a tím si ospravedlňujeme to, že někdy prostě pouhá statistika a zjednodušené ekonomické modely nereflektují realitu. Takže myšlenka jako taková je dost zajímavá a chápu, že hodně vědcům a akademikům je proti srsti, protože tím narušuje jejich běžnou činnost a vnímání světa. Nicméně kdyby byla kniha tak o polovinu kratší a kdyby její autor nebyl tak chvástající se a egoistický .. celé by se to četlo lépe a i ta kniha by pro mě byla jiným zážitkem. Troufnu si říct, že tu knihu snad nikdo nerevidoval protože Taleb díky velikosti svého ega tuto možnost zamítnul. Dávám tři hvězdičky.

26.04.2020 3 z 5

Serotonin Serotonin Michel Houellebecq

Mě ta kniha prostě neoslovila ... zpropagovaná byla nejspíš dosti ale ten "hype" kolem ní doopravdy moc nechápu. Za mě zklamání a ty některé popisy sebelítosti, sexuálních scén a stěžování si na život .. nene díky.

07.02.2020 2 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Škoda, že tak dobré knížky člověk hnedka přečte :-( Moc dobrá knížka, líbilo se mi jak byl text prokládán fakty.

30.12.2019 5 z 5

Jen aby, řekla moje žena Jen aby, řekla moje žena Michael Třeštík

Chcete knížku během které nebudete nic řešit a jen se zasmějete ? Tak takhle knížka je přesně pro Vás :-D Doopravdy pobavilo, určitě si z ní zase ve chvilkách špatných nálad ráda počtu :)

28.01.2018 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Klasický Jo Nesbo ke kterému se budu vždycky ráda vracet a který mě nikdy nezklame :-) Chudák Rachel ale :D takhle ji pořád pokoušet ... :D

30.10.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Už to není sranda, už je to jen spíše o sexu ... už mě to nebaví. A ty šťastné konce jako z červené knihovny? .. no za mě strašně přeceňovaná knížka, která nedosahuje kvalit prvních "Hartlovek".

16.05.2020 2 z 5