RadimB. RadimB. komentáře u knih

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Zajímavý nápad na knihu (virus vyhubí veškeré zvířata a z populace se stanou zvrácení kanibalové, kde se pěstují lidi na maso). Člověk si musí trošku obrnit žaludek na tu knížku :). Já jsem celkem přirostl k hlavnímu hrdinovi, proto pro mě byl závěr knížky docela šok, takže ještě připisuji jeden bodík navíc za poslední kapitolu :)

21.01.2023 4 z 5

Pilulka pravdy pro ztracené duše Pilulka pravdy pro ztracené duše Miloš Ouhrabka

Knížka od člověka, který i přes svůj věk má zajímavé názory na život / vztahy. Struktura knížky je vždy dané téma a závěrečné shrnutí. První polovina je věnovaná spíše vztahům a druhá typům na zlepšení kvality života a mindsetu. Já si četbu této knížky celkem užil dala mi zajímavé typy do života takže můžu jenom doporučit.

16.01.2023 3 z 5

Děs sídla Wake's End Děs sídla Wake's End Michelle Paver

Jsem fanouškem knih od autorky Darcy Coates, kde jsem od ní přečetl Duch domu Ashburnů, Tajemnství sídla Craven Manor a Duchové rodiny Folcrofthů.
Od této knížky jsem očekával obdobnou kvalitu, ale bohužel. Knížka ani zdaleka nedosahuje kvality knih od Darcy. Strašidelných pasáží je tam naprosté minimum.
Knížka je ve dvou dějových liniích jednak, kdy hlavní hrdinka popisuje minulost. Druhá, kdy čte zápisky svého otce. Bohužel knihu nemůžu doporučit.

29.12.2022 1 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Poslední díl série mě přišel asi nejlepší. Je to paradox většinou bývají nejlepší první díly. V Prachu je hodně zvratů a nejsou tam poklidné části jak například v Turnusu. Všechny díly do sebe zapadnout a přijde závěrečné rozuzlení, který nebudu říkat at nezkazím radost z poslední kapitoly :).

08.11.2022 3 z 5

Pravda - Nepříjemně upřímná kniha o vztazích Pravda - Nepříjemně upřímná kniha o vztazích Neil Strauss

Velmi silná knížka o vztazích. V začátku knihy Neil haní monogamii a já si říkal tohle přesně slyším od každého druhého chlapa co znám. Prostředek knihy popisuje orgie sen každého chlapa až k bodu, kdy vlastně je to hezký v představách, ale ve skutečnosti to tak hezký vůbec není a vždycky to skončí nějákým debaklem. Až finále závěrečné uzdravení, kdy Neal to dá dohromady se svojí ženou snů a čtenářům mu to po všech těch stránkách upřímě přeje. Z jeho krizí s matkou jsem se dost shlídl. Baví mě Neiluj styl popisu sebe sama jako uplného trouby člověk se s ním lehce sžije. Lepší než jakákoli terapeutická knížka co jsem kdy četl. Autora upřímně obdivuji i kvůli jeho předchozí tvorbě.

20.10.2022 5 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Navazuje na první knihu Silo a doplnuje jak ke vzniku sila došlo. Rozšiřuje pohled co se dělo v řídícím silu jedna a jak vznikli jednotlivé postavy. Knížka byla delší a místama se děj táhne docela líně. Zároven jsem zvědavý na poslední knížku trilogie jestli se hrdinové konečně dostanou ze sila ven.

15.10.2022 3 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Zajímavá myšlenka lidí žijících v silu v post-apo světě, který pravidelně chytají ponorkovou nemoc. Dvě dějové linie co se vzájemně proplétají. Mam post-apo knížky moc rád, ale tahle nepatří k nejlepším místama jsem se nudil místama mě bavila tak ji řadím do takového lepšího průměru. Uvidíme co přinesou další díly.

23.09.2022 3 z 5

Čeho před smrtí nejvíce litujeme Čeho před smrtí nejvíce litujeme Bronnie Ware

Extrémně tvrdá knížka. I když je skvěle napsaná tak mi trvalo hodně dlouho než jsem jí dočetl. Nevím kolik exodusů před spaním zvládnete Vy, ale já
dal tak maximálně dvě kapitoly co kapitola to jedna smrt. Takže nic pozitivního, ale knížka naplnila očekávání. Nutí k zamyšlení. Člověk si říká sakra, kdyt přesně tohle dělám čeho pak ty lidi litují. Závěrečná kapitola je doslova plná všech poznatků. Zařadil bych tu knížku jako povinnou četbu. Dávám jí určitě všechny hvězdičky.

10.09.2022 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Poslední díl Nastera byl nejdelší ze série a přišlo mě že i nejslabší. Stále mě bavil konečně
byli dovysvětlené věci z předchozích knížek. Závěr si Petra nechala pěkně otevřenej takže se budu těšit, že
nezůstane pouze u trilogie.

04.09.2022 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Knížka nesnížila standart od prvního dílu Naslouchač. Dívka Ilan se připojí k 25 bojovníků a zažívá s nimi další dobrodružství plné zvratů. Celá série je velmi čtivá můžu jen doporučit.

22.08.2022 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Knížku jsem si pořídil na základě recenzí bez většího očekávání. Ale první díl naslouchač mě tak v táhl do děje,
že mě udržel do pěti do rána stále číst a celou jsem jí přečetl za dva dny. Poslední dobou se mi to málo kdy stane.
Velké překvapení, skvělá kniha a opravdu se těším až se zakousnu do dalších pokračování.

14.08.2022 5 z 5

Odd a mraziví obři Odd a mraziví obři Neil Gaiman

První knížku od Gaimana jsem četl Oceán na konci uličky, který byl trošku delší a opět krásně ilustrovaný.
Tahle knížka je mnohem kratší, ale opět nádherně ilustrovaná (Gaiman nezklamal). Příběh je sice krátký, ale
člověk se u něj nenudí. Příjemné čtení na jedno odpoledne.

31.07.2022 3 z 5

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Velmi milá knížka. Poprvé, když jsem viděl velký text a ilustrace tak jsem si říkal, že to nebude nic pro mě, ale naopak pozitivně překvapila. Trošku mi připomínala malého prince. Oddychový čtení při špatným počasí s krásnými ilustracemi.

12.07.2022 4 z 5

Rybář Rybář John Langan

Za mě jsem od knížky čekal trošičku víc. Pomalý rozjezd, kdy po tragickém úmrtí manželky hlavní hrdina Aba obnovil svoji zálibu v rybaření.
Následuje časový skok, který popisuje jak vůbec vznikla postava rybáře. Pak zpět do přítomnosti, kdy si Abe našel nového přítele na rybaření
a společně se setkají s rybářem. Několik pasáží bylo napínavějších, ale jinak knížka proudí pozvolným tempem. Neurazí ale ani to není knížka od
které se člověk nemůže odtrhnout.

21.06.2022 2 z 5

Návrat pokojného bojovníka Návrat pokojného bojovníka Dan Millman

Knížka vyplnuje několikaletou mezeru v knize Cesta pokojného bojovníka, kdy byl Dan na cestách získávat zkušenosti.
V knize potká dalšího mentora Mamu Chio, která ho postupně provází otevíráním jednotlivých čaker. Příběh je zasazen na exotický ostrov na Havaji.
Jak píšou i předešlé recenze zatímco první knížka nabízela spoustu zajímavých myšlenek tato kniha už jich moc nemá.
Komu se líbila první knížka asi bych doporučil přečíst i tu druhou, ale moc od ní již nečekejte.

12.05.2022 2 z 5

Já, voják v Afghánistánu Já, voják v Afghánistánu Pavel Stehlík

Knížka má jen 118 stránek a k tomu ještě tak 30 stránek jen obrázků takže opravdu žádný rozsáhlý dílo. Je rozložena formou otázek, které jsou pokládány veteránům co prošlí misí v Afghánistánu. Proložena o zážitky autora, který Afghánistánem sám prošel. Bohužel čekal jsem od ní více. Moc věcí co mi zůstalo v hlavě po jejím přečtení není.

04.05.2022 1 z 5

Cesta pokojného bojovníka Cesta pokojného bojovníka Dan Millman

Kniha vypráví o mladém gymnastovi Danovi, který jako obsluhu noční pumpy potká výstředního hlavního hrdinu Sokratese. Ten ho vezme do
učení a postupně mu ukazuje jak žít plný život pokojného bojovníka. Do příběhu se místama proplete ještě několik postav jako bývalý učedníci
Sokrata. Dívka Joy a několik dalších. Celá knížka je propletená zajímavýma myšlenkami a drobnýma příběhy, který Vás donutí se nad spoustou věcí
zamyslet a možná přečíst knížku ještě jednou. Příběh trošku umělejší, ale předání myšlenek je podáno srozumitelnou formou.
Můžu jen doporučit. Knížka nemusí sednout úplně každému.

16.04.2022 4 z 5

Temné léto Temné léto Dan Simmons

Povedených hororových knížek je po skrovnu a tahle knížka patří mezi ty povedené. Děj se točí
kolem party kluků, kterým skončí škola a spouští se série událostí ve městě, která se točí kolem záhadných vražd,
opuštěné budovy školy a temného zvonu. Knížka je velice čtivá od začátku do konce a každá kapitola je ukončena dějovým zvratem, která donutí člověka číst ještě jednu kapitolu navíc :)
Velice příjemná četba knížku můžu jenom doporučit.

13.03.2022 4 z 5

Krajní zodpovědnost Krajní zodpovědnost Leif Babin

Knížka je psaná formou krátký zážitek z boje SEAL a pak přenesení principů vedení do firemní sféry. Rozhodně zajímavý počin zejména se mi líbí princip krajní zodpovědnosti, který je mimochodem popsán i v knížce Jak Získat přátelé a působit na lidi od Dale Carnegie (mimochodem doporučuji také přečíst). Vždycky, když čtu něco co napsal příslušník SEAL tak na mě působí úsměvně jejich přefouknuté ego, ale je to asi klasický rys těchto lidí.
Jinak knížka se mi moc líbila má spoustu zajímavých postřehů a nutí člověka zamyslet se takže doporučuji.

30.01.2022 4 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Pro mě byla tato kniha taková malá výzva. Několikrát jsem ji odložil a zase začal číst znovu. V dnešní době koronaviru téma smrtelné chřipky co se přenáší kašláním je celkem nadčasové. Začátek knihy pomalu spřádá dějovou linku jednotlivých hrdinů. Které se pak protnou v závěru. Kromě postapokalyptického žánru je tam i vmíchána trocha magie, kterou oplývá strana dobra ztělesněnou stařenou a stranou zla, který ztělesnuje Randal Flag v kovbojských botách. Čtivost kolísá v začátcích knihy v závěru už je kniha velice čtivá.

13.12.2021 4 z 5