Odd a mraziví obři

Odd má v životě pěknou smůlu. Při nájezdu Vikingů přišel o otce, s novým otčímem to nemá vůbec jednoduché a zdá se, že krutá zima snad nikdy neskončí. Odd se proto rozhodne z norské vesnice odejít a vydá se do lesa. Když na cestě potká medvěda, lišku a orlici, konečně se na něj usměje štěstí. Noví kamarádi totiž nejsou jen obyčejná zvířata, ale uvěznění severští bohové. Dokáže dvanáctiletý chlapec získat Thorovo kladivo, přeprat obry a konečně osvobodit bohy?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376892/odd-a-mrazivi-obri-cCR-376892.jpg 4.5207
Fantasy, Mytologie, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Odd and the Frost Giants, 2008

Kniha Odd a mraziví obři

BUBO26
dnes

Už klasika - vynikajúce Gaimanovo rozprávačstvo a nádherné ilustrácie Riddella. Jedná sa o jednoduchú interpretáciu legendy z nórskej mytológie. Jeden príbeh, ktorý nepotrebuje intro ani outro, nepotrebujete kvôli nemu poznať celú mytológiu. Gaiman napísal príbeh, ktorý stojí sám o sebe, ktorý pobaví a poučí deti, ale zaujme aj dospelých.

Litocha

Moje první Gaimanova kniha – a vybrala jsem si dobře. Kniha není jen jednoduchým dobrodružstvím okořeněným mytologickými prvky, jak by se mohlo zdát, ale nabízí leccos k zamyšlení (o lidské – nebo božské – podstatě a přirozenosti, o hrdinství, o tom, jak jednat s lidmi, o outsiderech, o rodinných vztazích...). Nejvíce mě zaujal Oddův "souboj" s obrem. A nenásilně, jen jakoby mimoděk autor ukapává informace o severské mytologii. Dobrá práce.
(Jen z Riddelových ilustrací mám trochu smíšené pocity – přední strana knížky je vyřešena úžasně, ale některé ilustrace byly na mě málo propracované nebo mi moc nezapadaly k představě, kterou jsem získala z textu.)

lukas_n

Severská mytologie zakomponovaná do krásné pohádky plus krásné ilustrace. Přesně taková je kniha Odd a mraziví obři. Pohádka je ideální pro děti, ale jelikož se zajímám o severskou mytologii, tak jsem knihu nemohl přehlédnout. Pro mě je taková kniha mnohem lepší než dnešní Marvel filmy, které jsou přehnané, a člověk se z nich nedozví nic o severské mytologii.

Witta

Moc hezká oddychovka, tohle jsem dal výjimečně i v originále.

Šárka_D

Kniha krásná jak formou, tak obsahem - chytlavý a skvěle vyprávěný příběh doplňují kouzelné ilustrace. Bude ozdobou každé dětské knihovničky.

kuky921

Příjemné čtení s ještě krásnějšími ilustracemi a velmi nápadnou obálkou.

Anetidlo
30.12.2019

O ilustracích není potřeba mluvit. Úchvatné. Příběh též nebyl nijak špatný. Možná by ale více vynikl ve sbírce či v sérii. Fajn jednohubka, nic závratného.

MartyManCZ
26.12.2019

Grafickému zpracování se nedá nic vytknout, děj je krásný a milý. Jenom převezení bohů sem myslel, že bude drobet...chytřejší, nebo velkolepější, ale i tak super. Mohu jen doporučit.