Odd a mraziví obři

kniha od:

Odd a mraziví obři https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376892/bmid_odd-a-mrazivi-obri-cCR-376892.jpg 4.5 403
Koupit Koupit eknihu Bazar

Odd má v životě pěknou smůlu. Při nájezdu Vikingů přišel o otce, s novým otčímem to nemá vůbec jednoduché a zdá se, že krutá zima snad nikdy neskončí. Odd se proto rozhodne z norské vesnice odejít a vydá se do lesa. Když na cestě potká medvěda, lišku a orlici, konečně se na něj usměje štěstí. Noví kamarádi totiž nejsou jen obyčejná zvířata, ale uvěznění severští bohové. Dokáže dvanáctiletý chlapec získat Thorovo kladivo, přeprat obry a konečně osvobodit bohy?... celý text

Žánr:
Fantasy , Mytologie , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

Odd and the Frost Giants , 2008


více info...

Komentáře (92)

Komentáře 92 Recenze 9

Zemlja
Zemlja
26.08.2023 5 z 5

Graficky krásná kniha a svěží příběh o chlapci, s vikingskou mytologií, a s myšlenkou! Čtu opakovaně.

Nikusha
Nikusha
03.08.2023 5 z 5

Jeee to je tak krásné! Četla jsem ji jako e-knihu, ale musím ji mít v knihovně! Abych ji pak mohla věnovat svoji dcerce až vyroste. Ten Neil je fakt čaroděj.


pani_ari
pani_ari
31.07.2023 5 z 5

Přenádherná knížka, úchvatné ilustrace a poutavý příběh. Knížka mi přišla jako dárek k nákupu. Byla jsem jí tak uchvácena, že jsem si až říkala, že je to škoda, rozdávat takové dílo zadarmo =)

wikca
wikca
01.07.2023 5 z 5

Kniha o Oddovi na první pohled zaujme svým celkovým zpracováním. Původně jsem si říkala, že kdyby byla barevná, bude víc zajímavá, ale během čtení jsem zjistila, že její bílo-stříbrná grafika skvěle navozuje atmosféru zimy a ledu. V zimě jdou zkrátka barvy stranou. Tahle pohádkovo-mytická kniha je prostě skvost, který se jen tak nevidí. Líbilo se mi zpracování i příběh, i když už dávno nejsem dítě. Doporučuji malým i velkým lidem!

LussyP
LussyP
30.05.2023 5 z 5

- Mluvit nic nestojí, ale moudrý muž si vybírá, kdy utrácet slova. -


Tato je moje druhá kniha od autora, první byl Hvězdný prach a já se asi do autorova psaní zamilovala úplně... Ten styl je prostě úžasný, já se usmívám jen z toho stylu, ani ne z příběhu, který byl také krásný. Oceňuji, že přesto, že je to pohádka pro děti není "hloupoučká".
Nádherné ilustrace jen dodávají na dokonalosti tohoto díla, navíc taková decentní přidání severské mytologie? Ano, funguje to a je to skvělé.
Nemůžu se dočkat dalších knih od autora.

Lenny33
Lenny33
14.05.2023 4 z 5

Krásný, milý, pohádkový příběh doplněn o nádherné ilustrace. Knihu číst a prohlížet bylo takové příjemné pohlazení po duši.

Smolař
Smolař
08.05.2023 5 z 5

Příběhově jednoduchá, ale dobře napsaná kniha pro děti, která je názornym příkladem, že i literatura pro omladinu může zaujmout starší publikum, pokud se udělá dobře, aneb nedělejme z dětí debily.
Co zde ovšem tahne, jsou ilustrace. Nádherný grafický zpracování z knihy dělá malý velký umělecký dílo. A jako bonus se omladina naučí něco nejen o severských mýtech, ale i o tom jak se zvednout z bláta, ve kterym mu život koupe tlamu a ještě u toho někomu pomoci.

Anushka1
Anushka1
10.03.2023 5 z 5

Já jednoduše miluju severské mýty. A když si je vezme na starost Neil Gaiman, nelze odolat. Odd a mraziví obři je krátký příběh o chlapci, kterého vyhledají bohové Loki, Tór a Odin. Jsou přeměněni ve zvířata a vypráví mu příběh, jak jeden mrazivý obr ukradl kladivo Mjöllni a zabral Ásgard. Odd se rozhodne jim pomoci a vydají se společně na cestu.

Miloučký příběh vhodný i pro děti, který představuje část bohaté severské mytologie. Kniha je navíc nádherně zpracovaná. Ať už obálka s vykrojeným "okýnkem", ze kterého zírá obr, tak krásné ilustrace uvnitř.

neoskaut
neoskaut
22.02.2023 4 z 5

Kniha, která mě oslovila svou obálkou, když jsme upravovali systém ve školní knihovně. Ilustrace, které provází příběh, jsou nádherné. Jak jsem se díval, věrně kopírují originál. Příběh samotný je krátký a není špatný, ale bohužel jsem se chvílemi ztrácel. Možná to bylo tím, že jsem čekal obry hned od první stránky a dočkal jsem se jich až mnohem později. Knihu určitě doporučuji.

Aleen
Aleen
18.02.2023 5 z 5

Och!!! Ach!!! V této knize se sešli dva velikáni. Tedy z mého pohledu. Člověk, který umí napsat krásný, tedy poutavý příběh a člověk, který je mistrem pera (možná redispera?) a dokáže nakreslit nádherné ilustrace, které se propojují s příběhem (kdykoliv narazím na knihu ilustrovanou Chrisem Riddellem, jdu do ní!). Krásné, plné odvahy a přátelství. Je to nádherná kniha pro děti, ale měli by ji číst i dospělí!

Filomena1961
Filomena1961
28.01.2023 5 z 5

Na první pohled krásný obal a úchvatné ilustrace. Pak se člověk ponoří do pohádkového a zároveň mytologického příběhu o hendikepovaném chlapci a jeho kamarádech ze světa zvířat. Medvěd, liška a orlice zas nejsou tak obyčejní, jsou to bohové, kteří ztratili svou podobu a zda se podaří chlapci dojít k vytčenému cíli, to si už zjistěte sami. Moc hezké počtení. Doporučuji

intelektuálka
intelektuálka
03.01.2023 5 z 5

Severská mytologie ve stříbrném provedení se bude líbit dětem i dospělým ....

A také si oblíbí postavu Odda /což je hrot ostří a přináší štěstí /....

Jeho putování za osvobozením bohů je plné úkladů .... ale v pohádkách přece dobro vítězí ....

" Odmítat dary bohů je vždy nemoudré ...."

Je mnohem jednodušší je přijmout a naučit se s nimi nakládat ....

Pěkné odpočinkové čtení - doporučím.

Dragell
Dragell
18.12.2022 5 z 5

Krásně ilustrovaná kniha pro děti na motivy severské mytologie zpracovává téma hendikepovaného chlapce, kterému nechybí odvaha a dobré srdce. Kniha o tom, že nic vás neomezuje překonat všechny překážky světa, protože svými limity jste pouze vy ve vaší mysli.

tami1
tami1
10.08.2022 5 z 5

Nádherné grafické zpracování skvěle doplňuje jednoduchý severský příběh o obyčejném hrdinovi, který je i přes svůj hendikep schopen pomoci bohům zdolat nepřítele.
Severská mytologie je podána zábavným a vtipným style.

RadimB.
RadimB.
31.07.2022 3 z 5

První knížku od Gaimana jsem četl Oceán na konci uličky, který byl trošku delší a opět krásně ilustrovaný.
Tahle knížka je mnohem kratší, ale opět nádherně ilustrovaná (Gaiman nezklamal). Příběh je sice krátký, ale
člověk se u něj nenudí. Příjemné čtení na jedno odpoledne.

Ellis03
Ellis03
19.05.2022 5 z 5

Mila a krasne ilustrovana pohádka

PFP
PFP
22.03.2022 5 z 5

Koupeno pro syna - 11 let. Z knížky byl nadšený (a my rodiče jsme si ji s nadšením přečetli). Absolutně krásná grafická úprava a ilustrace.

veriszv
veriszv
09.01.2022 4 z 5

Neil Gaiman a severská mytologie tak nějak patří k sobě a moc jim to spolu sluší.
Oddovo dobrodružství je zábavné, poučné a kouzelné.
Fantastické ilustrace Chrise Riddella příběh skvěle podtrhují a jejich černobílé provedení skvěle evokuje právě tu mrazivost mrazivých obrů.

SedllY
SedllY
18.10.2021 4 z 5

Krásně zpracovaná knížečka. Pohádka lehce nadprůměr. Zpracování a kresby předčily příběh. Tohle mohl být i skvělý komiks.

Zujaja
Zujaja
11.09.2021 5 z 5

Četli jsme společně se synem. Možná mohl být příběh více propracovanější, ale nadchly nás nádherné ilustrace. Vždycky jsme se těšili na další stránku, co nás tam čeká nového.

petrarka72
petrarka72
08.09.2021 5 z 5

Svět severské mytologie v jednoduchém příběhu (páté místo mezi nejlepšími knihami z mytologie). O Oddovi čili Hrotu ostří, medvědovi, orlu, lišákovi a krásné Freye, mrazivém obru a cestě k dospělosti. Nepoučitelnost a neměnnost bohů kontra schopnost uznat chybu jiných bytostí, otravné úsměvy jako identifikační znak, dobrodružství kontra všednodennost - a schopnost odejít (třeba do Skotska). A stříbrné ilustrace jsou skvělé.

maja8148
maja8148
06.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Přemýšlím, co ve mě vybudovalo lásku k severské mytologii a obzvláště k Lokimu, jestli to byl Neil nebo Marvel :D. Ale upřímně v případě severského panteonu to byl asi Neil a v případě Lokiho asi hlavně Tom Hiddleston, protože ač se Marvel hrdinové od severských bohů výrazně liší, tak lokiho mám ráda tam i tam.Ovšem čím více Asy poznáváte, tím více váš štvou. Například takový Ódin. Ten je na ranu jak v púvodních pověstech tak i Neilových Bozích (a i v MCU). Ovšem nejchytřejší a nejkrásnější z bohů, Loki původem z Jotunhaimu je prostě k sežrání. Je to taková sebevědomá, podvraťácká a úlisná k.rvička s příšerným smyslem pro humor a při Ragnariku se chová jako úplnej k.kot, ale já jej prostě miluji, vždyť je to vlastně chudák (a poříd nemá na to, co Ódin udělá Stínovi).No, ale teď zpět k této knize. Setkáme se zde s malým Oddem, ale i s nejznámější trojící celého panteonu- Ódinem, který je zde podivně melancholický a vlastně nic nedělá, s úlisným Lokim a trochu jednodušším i když dobráckým (alespoň v tomto příběhu) Tórem. No a tato čtveřice jde vyhnat zlého ledového obra z Asgardu. A jak se ukáže tak vlastně ten obr je největší chudák ze všech a vy mu fandíte, aby dopadl lépe než všichni jeho předchůdci, kteří se odvážili vstoupit do města bohů (samozřejmě s vyjmkou nedomrlého Lokiho). A ano sice je to stylizováno pro děti, ale já si to i tak neskutečně užila a knihu vřele doporučuji dál (navíc ty kresby jsou naprosto úchvatné)

Zverak
Zverak
21.06.2021 4 z 5

Odd a mrazivý obři je kniha ze severské mytologie.
Příběh je celkem krátký, ale moc mě to bavilo. Hlavní hrdina je kluk Odd, kterému se v životě stalo hodně nepříjemností, ale on se problémům jen vysměje a žije si dál. V příběhu nechybí ani bohové ze severské mytologie a jak už název napovídá, v příběhu se vyskytují i mraziví obři. Kniha se mi líbila, byly v ní výborné ilustrace, jenom jsem čekal trochu dramatičtější zakončení. Dávám čtyři hvězdičky.

trudoš
trudoš
02.05.2021 4 z 5

Sympatická „pohádka“ z mrazivého severu, okořeněná fantastickými ilustracemi Chrise Riddella. Ty samy o sobě zvedají úroveň knihy o dobrou polovinu, protože perfektně dotvářejí požadovanou atmosféru. Příběh samotný se nese v duchu pro autora příznačném – věčně usměvavý Odd se dostává do konfliktu s vlastní rodinou, odchází z domu a vzápětí se přichomýtne k dobrodružství, jež předčí všechny jeho nejdivočejší sny. Při řešení problémů bohů pak dojde k morálnímu prozření a očekávanému odpuštění těm, co mu podle něj nejvíc ublížili.
Na slavného Neila Gaimana jsou kolem ústředního motivu možná málo fantastické tanečky a skryté metafory, ale pořád je to on i se svou prozaickou lyrikou. Ovšem přiznám se, že jak vyprávění parádně rozehraje, po příchodu hrdinů do Ásgardu ztratí dobrodružství maličko na nápaditosti a skončí vlastně bez zásadnějšího překvapení. Tady šlo určitě rozehrát větší drama. Přesto spokojenost veliká; už jen kvůli tomu, jak mé děti při předčítání nadchla severská mytologie.

popeluška
popeluška
10.04.2021 5 z 5

Krásné, oddechové, pohádkové čtení. Nádherné ilustrace, které umocní hezký pocit ze čtení :-)

Renatka11
Renatka11
07.04.2021 5 z 5

Krásný pohádkový příběh ze severské mytologie s úžasnou obálkou a obrázky, který je navic lepší s každým dalším přečtením.

Mája873
Mája873
26.03.2021 2 z 5

Přečteno během chvíle :-)...nicméně moc pěkný příběh s krásnými ilustracemi...

Wholocka
Wholocka
27.02.2021 5 z 5

Neil Gaiman a krásné ilustrace od Chrise Riddella je sázka na jistotu. Moc pěkný příběh!

elenai
elenai
10.02.2021 5 z 5

Ve chvíli, kdy je venku tma jako v ranci a ledový vítr si ve vírech pohrává s vločkami sněhu, neměla jsem lepší nápad než se začíst do této útlounké knížečky a zamilovat se do ní. Příběh je typicky Gaimanovský, Odd si drobnými smyčkami razí cestu k cíli, aby prostě a jednoduše rozetnul problém jako Gordický uzel. Opětovná inspirace skandinávskou mytologií mě už nepřekvapuje, ale zde si s ní Gaiman mile a kouzelně pohrál. Ačkoliv se v názvu skýtá slovo mraziví, já jsem se tetelila (pod teplou peřinou) blahem. Moc krásné to bylo i díky bohatým ilustracím. Odd byl sympatický klučina už od první strany a dostal, co si zasloužil.

Sofonisba
Sofonisba
30.01.2021 5 z 5

Dojemný a vtipný příběh. Velmi oceňuji neotřelé téma ze severské mytologie, doplněné naprosto úžasnými ilustracemi. Na krásné pohádky není člověk nikdy dost dospělý... :D

Šebestová3
Šebestová3
29.01.2021 5 z 5

Nádherný! Svižný, vtipný i dojemný příběh s tematikou severských božstev a ty ilustrace...no dokonalé pohlazení!!!

janca6129
janca6129
29.11.2020 5 z 5

Příběh Odda a jeho dobrodružství je jednoduchý, to ovšem neubírá na jeho kráse. Odda jsem si zamilovala, pro jeho úsměv, pro dětskou odvahu i to, jak jeho milá povaha dokázala vyřešit "obří" problém severských bohů.

A ilustrace pana Riddella jsou prostě nádherné.

LahoferRose
LahoferRose
08.09.2020 4 z 5

Příběh je velice jednoduchý. Možná až příliš, čekala jsem něco propracovanějšího, hlubšího. Ilustrace pana Riddella jsou však natolik okouzlující, že vynahradí i malé mouchy. Také ty byly impulsem ke koupi knihy :-)

Krukron
Krukron
03.08.2020 5 z 5

Úžasný zážitek. Je to další pohádka na dobrou noc. ????

BUBO26
BUBO26
06.06.2020 4 z 5

Už klasika - vynikajúce Gaimanovo rozprávačstvo a nádherné ilustrácie Riddella. Jedná sa o jednoduchú interpretáciu legendy z nórskej mytológie. Jeden príbeh, ktorý nepotrebuje intro ani outro, nepotrebujete kvôli nemu poznať celú mytológiu. Gaiman napísal príbeh, ktorý stojí sám o sebe, ktorý pobaví a poučí deti, ale zaujme aj dospelých.

Litocha
Litocha
03.06.2020 4 z 5

Moje první Gaimanova kniha – a vybrala jsem si dobře. Kniha není jen jednoduchým dobrodružstvím okořeněným mytologickými prvky, jak by se mohlo zdát, ale nabízí leccos k zamyšlení (o lidské – nebo božské – podstatě a přirozenosti, o hrdinství, o tom, jak jednat s lidmi, o outsiderech, o rodinných vztazích...). Nejvíce mě zaujal Oddův "souboj" s obrem. A nenásilně, jen jakoby mimoděk autor ukapává informace o severské mytologii. Dobrá práce.
(Jen z Riddelových ilustrací mám trochu smíšené pocity – přední strana knížky je vyřešena úžasně, ale některé ilustrace byly na mě málo propracované nebo mi moc nezapadaly k představě, kterou jsem získala z textu.)

lukas_n
lukas_n
12.05.2020 5 z 5

Severská mytologie zakomponovaná do krásné pohádky plus krásné ilustrace. Přesně taková je kniha Odd a mraziví obři. Pohádka je ideální pro děti, ale jelikož se zajímám o severskou mytologii, tak jsem knihu nemohl přehlédnout. Pro mě je taková kniha mnohem lepší než dnešní Marvel filmy, které jsou přehnané, a člověk se z nich nedozví nic o severské mytologii.

Witta
Witta
12.04.2020 5 z 5

Moc hezká oddychovka, tohle jsem dal výjimečně i v originále.

Šárka_D
Šárka_D
25.02.2020 5 z 5

Kniha krásná jak formou, tak obsahem - chytlavý a skvěle vyprávěný příběh doplňují kouzelné ilustrace. Bude ozdobou každé dětské knihovničky.

kuky921
kuky921
11.01.2020 4 z 5

Příjemné čtení s ještě krásnějšími ilustracemi a velmi nápadnou obálkou.

Autorovy další knížky

Neil Gaiman
britská, 1960
2006  86%Nikdykde
1997  86%Dobrá znamení
2001  81%Američtí bohové
2017  82%Severská mytologie
2007  85%Koralina

Kniha Odd a mraziví obři je v

Právě čtených3x
Přečtených527x
Čtenářské výzvě157x
Doporučených22x
Knihotéce236x
Chystám se číst127x
Chci si koupit55x
dalších seznamech4x