Cesta pokojného bojovníka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autentický a poutavý příběh autora, bývalého mistra světa v gymnastice, o nesnadné cestě od pouhého vnějšího úspěchu k nalezení sebe sama představuje snahu o zakotvení pomíjivého, každodenního života v hodnotách, které trvají věčně a jsou zdrojem jeho smyslu.

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21588/cesta-pokojneho-bojovnika-nfs-21588.jpg 4.4400
Žánr
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Filozofie
Vydáno, Sagittarius
Orig. název

Way of the Peaceful Warrior, 1980

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (83)

Kniha Cesta pokojného bojovníka

Přidat komentář
karolina9265
21. června

Kniha podle mého gusta, inspirativní, obohacující, zklidňující, pokorná, inteligentní a to vše tak krásně nenásilně.

Cajda
25. května

tam je tolik pravdy....


Andi
02. května

Anotace je vesměs koukám nic neříkající. Ve zkratce, jde o autobio román, hlavní postavou je student, gymnasta jménem Dan. Má vše co si mladý muž může přát - úspěch, popularitu, krásnou přítelkyni, ale přesto není šťastný. Jednoho večera pozná muže, který mu změní život. Ukáže mu "jiný" svět, stačí se jen dívat jinýma očima? Dan pozná, že cesta k sobě samému a trvalému štěstí je cesta trnitá.

pavel.2
27. dubna

Moje oblíbená kniha, což doufám ospravedlňuje takhle vysoké hodnocení. Cením si srozumitelného příběhu, během kterého se rozvíjí život studenta Dana Millmana, který nalezne inspiraci a vedení v postavě obsluhy benzinové stanice.
Dan se postupně učí mít otevřenou mysl, vnímání světa takového jakým je a přitom bojuje se svými démony, zlozvyky a také běžnými životními strastmi.
Místy kniha oplývá trochou "nadpřirozených" sil, ale dá se to brát jako alegorie nebo vhled i pro striktně racionálního čtenáře.
Za mě lepší než film, i když ani ten nebyl nepovedený.

SamuraiJack
22. dubna

Super, hodně zajímavé počtení.

Jac20
27. března

Báječná kniha, která nabízí jiný pohled na svět. Někdy až zbytečně roztáčí kolečka naší fantazie a činí ze sebe, možná i záměrně, neuvěřitelný příběh. To je podle mě škoda. Ale když už se do knihy začteme a odpustíme jí to, tak o ní a jejím významu v životě budeme přemýšlet.
Nečekejme, že budeme mít všichni trpělivého Sokrata, který nás povede vždy za ručičku.

Eduarda
09. ledna

Vypnout racionálno, zapnout fantazii a jde to...možná i víc, než to. Určitě se k příběhu jednou vrátím - možná kvůli poslední třetině, kterou jsem úplně nevstřebala. Nemyslím, že jde srovnávat knihy o duševním rozvoji - každá má něco, z každé se dá něco vzít. Ve srovnání s filmem jednoznačný vítěz kniha (film je fajn, ale je podle mě úplně o něčem jiném).

Maránek
07. ledna

Řekněme si na rovinu, není to Balzac ani Tolstoj, nečekejte slohovou extázi, ale obsah je bravurní. Kniha, co svým přístupem dokáže pozitivně ovlivnit každého člověka a změnit jeho život k lepšímu.

1