Cesta pokojného bojovníka

Cesta pokojného bojovníka https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21588/bmid_cesta-pokojneho-bojovnika-nfs-21588.jpg 4 526 103

Autentický a poutavý příběh autora, bývalého mistra světa v gymnastice, o nesnadné cestě od pouhého vnějšího úspěchu k nalezení sebe sama představuje snahu o zakotvení pomíjivého, každodenního života v hodnotách, které trvají věčně a jsou zdrojem jeho smyslu.

New Age , Biografie a memoáry , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Sagittarius

Way of the Peaceful Warrior , 1980

radimch
radimch
31.01.2024 5 z 5

40 let stará motivační kniha - velmi inspirativní, Dan Milliman magicky vypráví vlastní příběh.

Moderation is lukewarm tea, the devil's own brew! strana 126

pablito
pablito
14.12.2023 5 z 5

Dávám plný počet z nostalgie. Dnes mi to sice připadá, jak když čtu vnoučatům Červenou Karkulku, ale před cca dvaceti lety ten film (přiznám se, že jsem tehdy knihu nečetl, ale mnohokrát viděl film) pro mě hodně znamenal a patrně mi i hodně dal. Člověk si na tom uvědomuje, jak všechna hodnocení jsou subjektivním a emocionální ... nwbýt mých letitých vzpomínek, tak bych té knížce dal maximálně tři hvězdičky a označil ji za ezoterický kýč. Tak nedej nikdy na hodocení, nikdy nevíš, co je zrovna pto tebe v dané době to pravé! :)

vlkcz
vlkcz
25.11.2023 5 z 5

Několikrát jsem viděl film, a přestože ho považuji za velmi zdařilý, oproti knize přeci jen působí plošeji. Kniha je mnohovrstevnatá, kromě vlastního příběhu obsahuje i spoustu informací a rad. Oproti Castanedovi, kterého jsem si často vybavoval, je Millman na jednu stranu sevřenější, ale tam, kde je třeba, velice poetický. Na rozdíl od filmu kniha nekončí na vysoké škole, ale pokračuje dál a ukazuje těžkosti, se kterými se bojovník na své cestě potkává, pokud se chce začleňovat do "normálního" života.
Prostě skvost.

Potolu
Potolu
27.07.2023 4 z 5

Mnoho, mnoho, MNOHO zajímavých myšlenek k zamyšlení se nad vlastním životem. Člověk si ale z toho musí vycucnout to, co je pro něj v tu chvíli důležité. Celou knihu v podstatě provází téma "Tady a teď - přítomný okamžik".
Kniha je hutná... Jakože, jak to říct, prostě pořád narvana myslenkami a klidně bych ocenila, pokud by jich bylo méně a více rozebrané do hloubky. Nebo víc příkladů.
Moc se mi líbily vkládané vypravované příběhy. :-)

krakonos.kraken
krakonos.kraken
19.02.2023 3 z 5

(SPOILER) Jedna z mála situací, kdy mám radši filmovou verzi. U knihy mi přišla první polovina skoro zbytečná, chápu tu funkci napadání Danova tradičního myšlení, ale snad by to šlo trochu zkrátit. Nelogičnosti v knize (jakože hlavní postava vlastně nikdy nespí) rušily tok myšlenek, ale možná to byl taky záměr. Velmi mnoho zbytečných otázek bez odpovědi. Opuštění rodiny na konci mi taky nepřišlo úplně ok.

Celkově ale hodnotím knihu pozitivně, líbí se mi zapojení gymnastiky, Socratovi metody a celková myšlenka.

VerronikaH
VerronikaH
21.12.2022 4 z 5

Moje asi první audio kniha, kterou jsem při procházkách nebo domácích pracech poslouchala skoro pět měsíců. Přesto mi neunikla důležitost, kterou v sobě příběh skrývá. Jako člověka, kterého tohle pojetí života dosti zajímá, jsem si v tom našla pár zajímavých podnětů k zamyšlení, ovšem chápu, že to asi není pro každého. Stejně tak je asi na uvážení každého jednotlivce, jak dalece bude pravdivosti příběhu věřit.

lucygreen
lucygreen
19.11.2022 5 z 5

Miluju to. Naprosto moudrá kniha, která se mě v mnoha ohledech dotkla. Dokáže působit i terapeuticky a je skvělá pro lidi, co se o duchovní rozvoj zajímají. Četla jsem ji dost dlouho, ale spíš proto, aby mi co nejdéle vydržela. Opravdu mě i dokázala vytáhnout z krize. Jedna z nej knih.

tonyk.
tonyk.
09.09.2022 4 z 5

Kniha, kterou jsem kdysi přečetl jedním dechem. Pokračování už nejsou tak dobrá.

Bafy
Bafy
18.06.2022 5 z 5

Film mám ráda, kdysi mne oslovil a dodnes ho beru jako příjemnou oddechovku. Kniha je prý X krát lepší takže jsem po čase zkusila i jí a ano, je v ní dost podstatných věcí které ve filmu nejsou a z mého pohledu je to škoda. Nicméně to není nic co se nedočtete či neuslyšíte jinde, ale podstata je stejně v tom že každý si k tomu stejně musí dojít sám ..... aneb aby měla "změna" smysl, musí přijít ze vnitř.....

ANDY28
ANDY28
14.05.2022 5 z 5

Popravdě nechtělo se mi do ní, bála jsem se, že budu ovlivněna filmem. Na film jsem, ale rázem zapomněla a jednoduše pecka! Hned bych si dala další díl, dovolená bohužel končí a už nebude tolik času.

RadimB.
RadimB.
16.04.2022 4 z 5

Kniha vypráví o mladém gymnastovi Danovi, který jako obsluhu noční pumpy potká výstředního hlavního hrdinu Sokratese. Ten ho vezme do
učení a postupně mu ukazuje jak žít plný život pokojného bojovníka. Do příběhu se místama proplete ještě několik postav jako bývalý učedníci
Sokrata. Dívka Joy a několik dalších. Celá knížka je propletená zajímavýma myšlenkami a drobnýma příběhy, který Vás donutí se nad spoustou věcí
zamyslet a možná přečíst knížku ještě jednou. Příběh trošku umělejší, ale předání myšlenek je podáno srozumitelnou formou.
Můžu jen doporučit. Knížka nemusí sednout úplně každému.

Vlk.kh
Vlk.kh
21.09.2021

Tak tohle jsem nezvládl, i když jsem se snažil. Prokousal jsem se cca do půlky knihy a musel to odložit s prohlášením: Vzdávám se. Motivační to asi je, o tom se nemohu přít, ale na můj vkus až moc uměle vykonstruovaná pohádka. Jak nasvědčuje celá řádka pokračování knihy, marketingový tah se zadařil.

PoetickaM
PoetickaM
21.02.2021 4 z 5

Knihu mám moc ráda, provází mě mym životem. Kdysi dávno za mnou do práce na noční chodíval takový klučina bez domova,hodně jsme mluvili, i mně pomáhal (práce na benzínce) a než se ztratil, tak mi ji přinesl. Možná, že mi později pomáhala se rozhodovat i na sobě pracovat a přemýšlet jinak. "Pozornost nestojí peníze, jedinou investicí je trénink "
"Tajemství štěstí nenajdeš, když budeš chtít stále víc, ale jen tehdy ,když získáš schopnost radovat se z mála "

Bolomsson
Bolomsson
04.02.2021 5 z 5

Tato kniha mi neskutečně sedla! Od první stránky mě pohltila. Nezačít s její četbou ve večerních hodinách, kdy ji bylo třeba přerušit kvůli únavě a potřeby spánku, tak ji snad přečtu na jeden zátah. Je to příběh, který v sobě nese spoustu zajímavých podnětů a myšlenek k zamyšlení. Alespoň z části zrcadlí život každého z nás. A i když nepatřím mezi skeptiky života, můj život mě zatím v celé své délce poměrně naplňuje a baví, tak věřím, že i mně tato kniha leccos předala.

DomT
DomT
22.01.2021 5 z 5

Přečetl jsem již více podobných knih. Tato je opravdu užasná, pohltí vás a zanechá ve vás spoustu otázek. Budete mít o čem přemýšlet. Top 10

Karlos19814b
Karlos19814b
14.12.2020 5 z 5

Doporucuju, po precteni mate o cem premyslet.

Layyen
Layyen
06.12.2020 4 z 5

Chybí mi na konci nějaké vyvrcholení nebo výraznější pointa, ale jinak je kniha plná dobrých myšlenek a klidném životě, žití aktuálním okamžikem, nepospíchání do hrobu a tak.. Mnich který prodal ferari byl poutavejsi a zajímavější ale i tak doporučuju

alkazemka
alkazemka
09.10.2020 1 z 5

Motivační literatura je obecně tak trochu.... surreálná (zní to mnohem vznešeněji a učeněji, než třeba divná). Čas od času to nevydržím a podlehnu svému vlastnímu tlaku, že bych se sebou měla něco dělat. A vždycky sáhnu po nějakém "ověřeném" titulu. A vždycky toho posléze lituji. A taky si pak vždycky říkám, že jsem asi nějaká divná, že všichni píšou, jak jim tahle naprosto skvělá knížka změnila život, přičemž mně nezměnila vůbec nic. Naopak, utvrdila mě v tom, že nejsem pro tento druh literatury ta správná cílová skupina.
Tím ale nechci vůbec naznačit, že by "Cesta pokojného bojovníka" neměla co říct. Naopak! Je v ní spousta zajímavých a podnětných myšlenek, které si jistě najdou své čtenáře, jejichž životy naberou po přečtení nový vítr do plachet.

".... v tomhle životě si všichni sami mažeme své chleby."

slaava
slaava
08.10.2020 1 z 5

Tahle knížka mě totálně minula a vůbec nechápu tak dobré hodnocení. Knihy o seberozvoji mám rád, ale tahle forma vyumělkovaného příběhu s absolutně nesympatickými postavami mě vyloženě nebavila. Pokud ale jste vyloženě ezo, popř. jste nikdy předtím žádnou motivační knihu nečetli, tak asi budete spokojeni. Pro racionálně uvažující lidi to není.

petra7309
petra7309
07.10.2020 2 z 5

Kniha mi přišla nějakým způsobem vyumělkovaná, falešná, prostě jsem jí nevěřila (a to věřím kdejaké blbosti). Knihu jsem dočetla, sem tam nějaká větička zajímavá, ale celkově nic.
Mnohem více jsem docenila jinou autorovu knihu Sokrates, která mě právě po přečtení této překvapila svou upřímností a otevřeností.

Štítky knihy

zfilmováno duchovní literatura motivační knihy

Autorovy další knížky

Dan Millman
americká, 1946
1995  87%Cesta pokojného bojovníka
2005  93%Sokrates
2004  84%Čísla života
2003  85%Návrat pokojného bojovníka
2011  81%Čtyři pilíře smyslu života

Kniha Cesta pokojného bojovníka je v

Právě čtených17x
dalších seznamech8x