Cesta pokojného bojovníka

Autentický a poutavý příběh autora, bývalého mistra světa v gymnastice, o nesnadné cestě od pouhého vnějšího úspěchu k nalezení sebe sama představuje snahu o zakotvení pomíjivého, každodenního života v hodnotách, které trvají věčně a jsou zdrojem jeho smyslu.

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21588/cesta-pokojneho-bojovnika-nfs-21588.jpg 4.4438
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Filozofie

Vydáno: , Sagittarius

Way of the Peaceful Warrior, 1980

Kniha Cesta pokojného bojovníka

PoetickaM

Knihu mám moc ráda, provází mě mym životem. Kdysi dávno za mnou do práce na noční chodíval takový klučina bez domova,hodně jsme mluvili, i mně pomáhal (práce na benzínce) a než se ztratil, tak mi ji přinesl. Možná, že mi později pomáhala se rozhodovat i na sobě pracovat a přemýšlet jinak. "Pozornost nestojí peníze, jedinou investicí je trénink "
"Tajemství štěstí nenajdeš, když budeš chtít stále víc, ale jen tehdy ,když získáš schopnost radovat se z mála "

Bolomsson

Tato kniha mi neskutečně sedla! Od první stránky mě pohltila. Nezačít s její četbou ve večerních hodinách, kdy ji bylo třeba přerušit kvůli únavě a potřeby spánku, tak ji snad přečtu na jeden zátah. Je to příběh, který v sobě nese spoustu zajímavých podnětů a myšlenek k zamyšlení. Alespoň z části zrcadlí život každého z nás. A i když nepatřím mezi skeptiky života, můj život mě zatím v celé své délce poměrně naplňuje a baví, tak věřím, že i mně tato kniha leccos předala.

DomT

Přečetl jsem již více podobných knih. Tato je opravdu užasná, pohltí vás a zanechá ve vás spoustu otázek. Budete mít o čem přemýšlet. Top 10

Karlos19814b
14.12.2020

Doporucuju, po precteni mate o cem premyslet.

Layyen
06.12.2020

Chybí mi na konci nějaké vyvrcholení nebo výraznější pointa, ale jinak je kniha plná dobrých myšlenek a klidném životě, žití aktuálním okamžikem, nepospíchání do hrobu a tak.. Mnich který prodal ferari byl poutavejsi a zajímavější ale i tak doporučuju

alkazemka
09.10.2020

Motivační literatura je obecně tak trochu.... surreálná (zní to mnohem vznešeněji a učeněji, než třeba divná). Čas od času to nevydržím a podlehnu svému vlastnímu tlaku, že bych se sebou měla něco dělat. A vždycky sáhnu po nějakém "ověřeném" titulu. A vždycky toho posléze lituji. A taky si pak vždycky říkám, že jsem asi nějaká divná, že všichni píšou, jak jim tahle naprosto skvělá knížka změnila život, přičemž mně nezměnila vůbec nic. Naopak, utvrdila mě v tom, že nejsem pro tento druh literatury ta správná cílová skupina.
Tím ale nechci vůbec naznačit, že by "Cesta pokojného bojovníka" neměla co říct. Naopak! Je v ní spousta zajímavých a podnětných myšlenek, které si jistě najdou své čtenáře, jejichž životy naberou po přečtení nový vítr do plachet.

".... v tomhle životě si všichni sami mažeme své chleby."

slaava
08.10.2020

Tahle knížka mě totálně minula a vůbec nechápu tak dobré hodnocení. Knihy o seberozvoji mám rád, ale tahle forma vyumělkovaného příběhu s absolutně nesympatickými postavami mě vyloženě nebavila. Pokud ale jste vyloženě ezo, popř. jste nikdy předtím žádnou motivační knihu nečetli, tak asi budete spokojeni. Pro racionálně uvažující lidi to není.

petra7309
07.10.2020

Kniha mi přišla nějakým způsobem vyumělkovaná, falešná, prostě jsem jí nevěřila (a to věřím kdejaké blbosti). Knihu jsem dočetla, sem tam nějaká větička zajímavá, ale celkově nic.
Mnohem více jsem docenila jinou autorovu knihu Sokrates, která mě právě po přečtení této překvapila svou upřímností a otevřeností.