Cesta pokojného bojovníka

Autentický a poutavý příběh autora, bývalého mistra světa v gymnastice, o nesnadné cestě od pouhého vnějšího úspěchu k nalezení sebe sama představuje snahu o zakotvení pomíjivého, každodenního života v hodnotách, které trvají věčně a jsou zdrojem jeho smyslu.

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21588/cesta-pokojneho-bojovnika-nfs-21588.jpg 4.4400
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Filozofie
Vydáno, Sagittarius

Way of the Peaceful Warrior, 1980

Kniha Cesta pokojného bojovníka

karolina9265

Kniha podle mého gusta, inspirativní, obohacující, zklidňující, pokorná, inteligentní a to vše tak krásně nenásilně.

Cajda

tam je tolik pravdy....

Andi

Anotace je vesměs koukám nic neříkající. Ve zkratce, jde o autobio román, hlavní postavou je student, gymnasta jménem Dan. Má vše co si mladý muž může přát - úspěch, popularitu, krásnou přítelkyni, ale přesto není šťastný. Jednoho večera pozná muže, který mu změní život. Ukáže mu "jiný" svět, stačí se jen dívat jinýma očima? Dan pozná, že cesta k sobě samému a trvalému štěstí je cesta trnitá.

pavel.2

Moje oblíbená kniha, což doufám ospravedlňuje takhle vysoké hodnocení. Cením si srozumitelného příběhu, během kterého se rozvíjí život studenta Dana Millmana, který nalezne inspiraci a vedení v postavě obsluhy benzinové stanice.
Dan se postupně učí mít otevřenou mysl, vnímání světa takového jakým je a přitom bojuje se svými démony, zlozvyky a také běžnými životními strastmi.
Místy kniha oplývá trochou "nadpřirozených" sil, ale dá se to brát jako alegorie nebo vhled i pro striktně racionálního čtenáře.
Za mě lepší než film, i když ani ten nebyl nepovedený.

SamuraiJack

Super, hodně zajímavé počtení.

Jac20

Báječná kniha, která nabízí jiný pohled na svět. Někdy až zbytečně roztáčí kolečka naší fantazie a činí ze sebe, možná i záměrně, neuvěřitelný příběh. To je podle mě škoda. Ale když už se do knihy začteme a odpustíme jí to, tak o ní a jejím významu v životě budeme přemýšlet.
Nečekejme, že budeme mít všichni trpělivého Sokrata, který nás povede vždy za ručičku.

Eduarda

Vypnout racionálno, zapnout fantazii a jde to...možná i víc, než to. Určitě se k příběhu jednou vrátím - možná kvůli poslední třetině, kterou jsem úplně nevstřebala. Nemyslím, že jde srovnávat knihy o duševním rozvoji - každá má něco, z každé se dá něco vzít. Ve srovnání s filmem jednoznačný vítěz kniha (film je fajn, ale je podle mě úplně o něčem jiném).

Maránek

Řekněme si na rovinu, není to Balzac ani Tolstoj, nečekejte slohovou extázi, ale obsah je bravurní. Kniha, co svým přístupem dokáže pozitivně ovlivnit každého člověka a změnit jeho život k lepšímu.