Cesta pokojného bojovníka

Autentický a poutavý příběh autora, bývalého mistra světa v gymnastice, o nesnadné cestě od pouhého vnějšího úspěchu k nalezení sebe sama představuje snahu o zakotvení pomíjivého, každodenního života v hodnotách, které trvají věčně a jsou zdrojem jeho smyslu.

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21588/big_cesta-pokojneho-bojovnika-nfs-21588.jpg 4.4473
New Age, Biografie a memoáry, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Sagittarius

Way of the Peaceful Warrior, 1980

Kniha Cesta pokojného bojovníka

Bafy

Film mám ráda, kdysi mne oslovil a dodnes ho beru jako příjemnou oddechovku. Kniha je prý X krát lepší takže jsem po čase zkusila i jí a ano, je v ní dost podstatných věcí které ve filmu nejsou a z mého pohledu je to škoda. Nicméně to není nic co se nedočtete či neuslyšíte jinde, ale podstata je stejně v tom že každý si k tomu stejně musí dojít sám ..... aneb aby měla "změna" smysl, musí přijít ze vnitř.....

ANDY28

Popravdě nechtělo se mi do ní, bála jsem se, že budu ovlivněna filmem. Na film jsem, ale rázem zapomněla a jednoduše pecka! Hned bych si dala další díl, dovolená bohužel končí a už nebude tolik času.

RadimB.

Kniha vypráví o mladém gymnastovi Danovi, který jako obsluhu noční pumpy potká výstředního hlavního hrdinu Sokratese. Ten ho vezme do
učení a postupně mu ukazuje jak žít plný život pokojného bojovníka. Do příběhu se místama proplete ještě několik postav jako bývalý učedníci
Sokrata. Dívka Joy a několik dalších. Celá knížka je propletená zajímavýma myšlenkami a drobnýma příběhy, který Vás donutí se nad spoustou věcí
zamyslet a možná přečíst knížku ještě jednou. Příběh trošku umělejší, ale předání myšlenek je podáno srozumitelnou formou.
Můžu jen doporučit. Knížka nemusí sednout úplně každému.

Vlk.kh
21.09.2021

Tak tohle jsem nezvládl, i když jsem se snažil. Prokousal jsem se cca do půlky knihy a musel to odložit s prohlášením: Vzdávám se. Motivační to asi je, o tom se nemohu přít, ale na můj vkus až moc uměle vykonstruovaná pohádka. Jak nasvědčuje celá řádka pokračování knihy, marketingový tah se zadařil.

PoetickaM
21.02.2021

Knihu mám moc ráda, provází mě mym životem. Kdysi dávno za mnou do práce na noční chodíval takový klučina bez domova,hodně jsme mluvili, i mně pomáhal (práce na benzínce) a než se ztratil, tak mi ji přinesl. Možná, že mi později pomáhala se rozhodovat i na sobě pracovat a přemýšlet jinak. "Pozornost nestojí peníze, jedinou investicí je trénink "
"Tajemství štěstí nenajdeš, když budeš chtít stále víc, ale jen tehdy ,když získáš schopnost radovat se z mála "

Bolomsson
04.02.2021

Tato kniha mi neskutečně sedla! Od první stránky mě pohltila. Nezačít s její četbou ve večerních hodinách, kdy ji bylo třeba přerušit kvůli únavě a potřeby spánku, tak ji snad přečtu na jeden zátah. Je to příběh, který v sobě nese spoustu zajímavých podnětů a myšlenek k zamyšlení. Alespoň z části zrcadlí život každého z nás. A i když nepatřím mezi skeptiky života, můj život mě zatím v celé své délce poměrně naplňuje a baví, tak věřím, že i mně tato kniha leccos předala.

DomT
22.01.2021

Přečetl jsem již více podobných knih. Tato je opravdu užasná, pohltí vás a zanechá ve vás spoustu otázek. Budete mít o čem přemýšlet. Top 10

Karlos19814b
14.12.2020

Doporucuju, po precteni mate o cem premyslet.