Cesta pokojného bojovníka

Autentický a poutavý příběh autora, bývalého mistra světa v gymnastice, o nesnadné cestě od pouhého vnějšího úspěchu k nalezení sebe sama představuje snahu o zakotvení pomíjivého, každodenního života v hodnotách, které trvají věčně a jsou zdrojem jeho smyslu.

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/21588/cesta-pokojneho-bojovnika-nfs-21588.jpg 4.5329
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Filozofie
Vydáno:, Sagittarius

Way of the Peaceful Warrior (1980)

Kniha Cesta pokojného bojovníka

ibs

na tento typ literatury-vemi fajn

Lachpresak

Inspirativní kniha, která vás donutí zamyslet se nad svým životem.

Kovářskej

Taková malá domácí bible, průvodce životem...Spousta moudra...Tuto knihu mám moc rád a moc ji doporučuji všem co hledají svoji cestu...

Markusak

Neskutečné. Sice občas obsahovalo chyby v textu.
Avšak kniha byla neuvěřitelná. Netušil jsem, že to bude až taková jízda. Jsou tu pár slov co mi utkvělo v hlavě jako například: "Pusť to z hlavy!", "Tady a teď!",...
Kniha nám připomíná věci, které byly v dávných věku zapomenuty, co je štěstí, radost ze života,... Tato kniha nám to všechno dopodrobna připomene se skvělým příběhem Dana Millmana, který hledal své štěstí, až nakonec zjistil, že... Vlastně nic, přečtěte si sami a zjistíte, co za tím "že" pokračuje :)

Kristynka7

Užasná kniha na uvědomění, jak najít ve svět životě vyšší smysl a naprosto žít v budoucnosti!

BlanickyRytir

Dočteno po 4 letech, kdy mi knihu půjčil přítel, který se na cestu bojovníka vydal a dosáhl neuvěřitelných výsledků..

freestyla

Tolik tiskových chyb jsem snad v žádné knize ještě neviděl. A to jsem prosím četl druhé vydání, kde bych čekal, že už to bude lepší. To mi dost sráží celkový zážitek z této zajímavé knihy.

Pár citátů:
"Používej všechny své znalosti, ale buď si vědom jejich mezí. Samy znalosti nestačí; nemají srdce. Žádná suma znalostí nevyživí ani nepodpoří tvého ducha; nikdy ti nepřinese opravdové štěstí ani klid duše. Život chce víc než jen znalosti; potřebuje intensivní cítění a vytrvalou energii. Život chce správnou činnost, jestliže vědomosti mají být vůbec k něčemu."

"Tvé pocity a reakce, Dane, jsou automatické a dají se předem odhadnout, kdežto moje ne. Vytvářím svůj život spontánně; tvůj je dán tvou minulostí."

"Má mysl je jako nezčeřený rybník. Tvá je naproti tomu plná vln, protože ti připadá, že jsi od neplánovaných a nevítaných událostí oddělen a často jimi dokonce ohrožen. Tvá mysl je jako rybník, do kterého právě někdo vhodil balvan."

"Nesmrtelnosti jsi už dosáhl, ale ne tak, jak si představuješ, nebo jak v to doufáš. Byl jsi nesmrtelný dávno před tím, než ses narodil, a budeš nesmrtelný dlouho poté, co se rozpadne tvé tělo. Tělo je vědomí, je nesmrtelné. Jen se mění. Jen mysl - tvoje osobní názory, tvůj příběh a tvoje totožnost - je smrtelná, tak kdo by o ni stál?"

"Na cestě, kterou sis zvolil, nejsou ani pochvaly ani výtky. Pochvaly a výtky jsou formy manipulace, které už nepotřebuješ."

"Je lepší dělat s plným nasazením chyby, než se s třesoucí dušičkou chybám vyhýbat. Odpovědnost znamená poznat požitek i jeho cenu, rozhodnout se na základě toho poznání a žít bez obav podle svého rozhodnutí."

"Umírněnost je maskovaná prostřednost, strach a zmatek. Je to ďáblova lest. Je to kulhavý kompromis, který nikomu nepřinese štěstí."

"V životě nejsou žádné obyčejné okamžiky."

"Nikdy nebojuj proti někomu nebo něčemu. Když do tebe strkají, táhni, když tě táhnou, strkej. Zvol si přirozený pohyb a poddej se mu; pak máš na své straně sílu přírody."

"Měj úctu k druhým. Nejprve jim dej to, co chtějí oni, a pak jich možná několik bude chtít to, co jim chceš dát ty."

"Jediná schopnost, na které opravdu záleží je štěstí. A štěstí nemůžeš dosáhnout - to dosáhne tebe, ale teprve tehdy, až se vzdáš všeho ostatního."

Ales.BD
18.09.2018

Myslím, že čtenáři v této knize nacházejí mnohem víc, než do ní autor vložil. To ale nijak nesnižuje její hodnotu. "Pochvaly a výtky jsou jen dalším způsobem manipulace."