pollyn pollyn komentáře u knih

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Miluju Tristana a kluky. Všechny tři. Líbilo se mi, že to nemělo typický scénář. Sex-laska-problem-velkolepe usmíření. Tohle bylo košatější a mnohem více uvěřitelnější. Skvělý, užila jsem si to.

18.09.2021 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Tyo, to bylo něco. Má to být YA, ale tahle kategorie by knihu spíš shodila. Je tak plná emocí. Ale né takových těch marnotratných a ve své podstatě nedůležitých. Tyhle postavy žijí a prožívají bolest, hněv, zklamání, beznaděj ... a dávají to dost najevo. Obě dvě tápou ve tmě a ti nejbližší dospěláci jim to rozhodně neulehčují. Díky bohu za vedlejší postavy, které drží hrdinům hlavy nad vodou během knihy, jinak by toho bylo na mě moc :-)
Druhá polovina knihy má napínavý zvrat a emoce z každé stránky už jenom prýští. Uff. To byl fakt záhul. Ale takovej ten uvěřitelnej. Věřím, že tyhle postavy opravdu někde chodí a to mi už dlouho žádná knížka nedokázala ani nastínit :)

21.10.2021 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Jak píše Knihomolka97 - je to slow-burn romance a to ne nijak uměle prodlužovaná. Naopak, krásně roste - jako semínko z ničeho, buduje se respekt, úcta, důvěra i láska. Není to klišoidní typu "sexy záhadný týpek s těžkou minulostí a obyčejná holka, která mu otevře oči a naučí ho lásce". Není to o prvotní neuchopitelné přitažlivosti kdy láska přichází až časem. Je to budování a o to víc to působí skutečně. Hlavní postavy nejsou dokonalé, ale díky výborně popsanému jejich uvažování, s nimi nakonec člověk soucítí a chápe je.
Současně má v sobě další roviny a každá u mě přidala v hodnocení hvězdičku navíc - láska a podpora rodiny, nekonečná píle a odhodlání jít si za svým snem a neobvyklé prostředí sportu.
A epilog je prostě jedno velké "áááách" :))))
Škoda jen toho názvu a anotace knihy. Kdybych si tak neoblíbila Kulti, asi bych do ní sama od sebe čas neinvestovala.

04.05.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Chápu, že román má obrovskou hodnotu. Historickou, jazykovou. Chápu, že je vyprávěno nelehké období v nelehké době, ale...
Mrzí mě, že jsou zachyceny jen temné stránky osudů lidí. Jakoby byla celá kniha zahalená v uhelném prachu. Všechny křivdy jsou zaznamenány a rozpitvány, ale co radosti? Ze setkání? Z narození dětí? Z čehokoliv? Ať už se chystala jakkoliv událost, věděla jsem, že to pro hrdiny nedopadne dobře. Proč? Není to škoda?
Podle příběhu to nebyla jen doba zlá, ale všechny radostné události byly odmavnuty jednou větou. Trochu mě to mrzí a možná i proto jsem byla ráda, že kniha měla nakonec konec před druhou válkou...

04.01.2021 3 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Miluju její slowburn romance. Má to prostě všechno! A navíc jsou ty postavy tak skutečný. Velká paráda!

16.08.2022 5 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Hollis a jeho doslov mě opravdu rozesmál :))

16.11.2021

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

PECKA! Ještě se mi nestalo, aby se mi hlavní hrdinka nejdřív hnusila, pak abych ji nenáviděla a nakonec ji milovala.
Vydržte se čtením aspoň do půlky a až vám TO dojde, budete čumět jak tele na vrata. Fakt.

11.08.2021 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Láska na první přečtení. To se mi dlouho nestalo.

20.01.2021 5 z 5

Reid Reid Melanie Moreland

Reid je zlatíčko. Chcete ho objemout a nepustit, aby se mu už nemohlo stát nic špatného. Zároveň je to hrdý chlap se smyslem pro správnou věc. A evidentně - když se zamiluje tak naplno a udělá všechno na světě.
Kniha je o tom, jak si znovu vážit sama sebe, získat sebedůvěru svoji a jak věřit a přijímat lásku ostatních.

25.07.2021 4 z 5

Krev a med Krev a med Shelby Mahurin

(SPOILER) Achjo. Tolik zdánlivých podobností s Nikdynoc, Skleněný trůn, Dvory ... tolik podobných klišé a přece to nedosahuje jejich kvalit.
Jako vždy: Hrdinka nepochopená, má těžký osud, musí najít spojence a jít bojovat proti velkému zaporakovi, který bývá většinou její příbuzný ;) cestou se zamiluje a láska a přátelství ji otevřou oči a nakonec se ve jménu toho všeho chce pro ně obětovat, skoro umře ve velkém finále... až nakonec zasáhne nějaká vyšší mocnost a karty obrátí. Blabla. To jsem čekala a bohužel ani takovouto jednoduchou kostru nedokázala kvalitně naservírovat.
Jsem zklamaná, doufala jsem, že dvojka bude propracovanější a ono nic. Postavy by potřebovaly ještě tak dva roky dospět, aby to měli v hlavě trochu srovnané aneb Lou by zasloužila v každé kapitole proplesknout. Grr. V jednu chvíli je pohřeb, je celá zničená a opět minut v ději později se smíchy popadá za břicho? V další chvíli Reidovi vyčítá i nos mezi očima, zpochybňuje jeho oddanost a jakmile se dají na cesty "přivine se k jeho hrudi"? Navzájem se několikrát fyzicky zraní, ale neprohodi o tom ani slovo a baví místo toho o naprostých nesmyslech? Reid je na cestě tajným tunelem na schůzku, která může změnit celý průběh konfliktu a on místo plánování poslouchá jak princatko přišel o panictví? Jako vážně?
Chápu, že jsou to hrdinové YA, ale Lou působí jako by jí bylo 14 a Reidovi samým dumanim a kázáním utíká krize středního věku.
Je tam pořád spousta nevysvětlených věcí, které se nám autorka neobtezuje sdělit. Ne tajemství, která se odhalí v průběhu knihy, ale nějaké základy fantasy světa, který vytvořila. Chybí tomu komplexnost. Vysvětlení limitů magie, jak fungují vzorce, kdy jsou vidět atd.
Btw chudák Lesan (který se nejdřív objeví na etiketě láhve) tomu dodal korunu, přitom ta postava má takový potenciál.
Vlkodlaci? Kde se zčista jasna vzali?
Kdyby byl děj alespoň méně předvídatelný. Ale ten konec byl snad jasný od chvíle kdy byla sdělena věštba.
Tohle bude jedna z mála sérií, kterou nedoctu.

03.03.2021 2 z 5

Návrat na vinici Návrat na vinici Kristan Higgins

Moc milé, nečekaně vtipné a ne úplně prvoplánové.
Čekala jsem, že snoubenec bude rázem negativní postava, hajzl. A ejhle?
Postranní linky s otcem a prarodiči byly kouzelné :-)
Líbilo se mi prolínání do minulosti i pohled z mužské strany.
Trochu víc prostoru v knize by Levimu a jeho postavě prospělo.

27.07.2020 4 z 5

Hříchy Hollywoodu Hříchy Hollywoodu Alessandra Torre

Moc se mi líbila její hrdost. Byla ohromná hrdinka :)

11.08.2021 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Tohle bylo velké pohlazení na duši. Hlavní hrdinka mi nejdřív přišla hodně potrhlá, impulsivní a povrchní...ale jakmile se dostala do Švýcarska, celá rozkvetla a trochu i dospěla a začala přemýšlet. Pořád nedokážu pochopit, že existují lidé, kteří někam odjedou na dovolenou a prostě se nevrátí ?! Ale i když to asi není tak idylické jako v knize, asi to nějak musí fungovat no ne?
Samozřejmě vykreslení krajiny, kultury a jídla bylo dokonalé.
Zavírám knížku s přihlouplým úsměvem :))

05.10.2021 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Skvělý díl povedené série. Líbí se mi progres hlavní postavy. Jak se díky islandské kráse zklidní a najde znovu rovnováhu. Překvapilo mě jak dokáže odpouštět. Tím mi byla neskutečně sympatická.
A Alex? To je skotský rytíř na bílém koni :) ze všech mužských postav této série byl rozhodně nejpohádkovější, ale vůbec mi to nevadilo :)
Island tomu dodal punc výjimečnosti a trochu něco navíc oproti běžnému sladkému románu.
Moc příjemné, jdu si zapálit krb :)

12.11.2020 4 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Přemýšlím, jestli už jsem někdy "přečetla" krásnějšího hlavního hrdinu. Tenhle pan Darcy byl teda doslova neskutečný :))) už chybělo jen, aby abuelle daroval svoji ledvinu a byl sirotek, ačkoliv... No přečtěte si sami :)
Ale musíte se prokousat prvními kapitolami, které mi připomněly nekonečné jihoamerické telenovely a nečekat nic jiného než karamelový konec :)

18.01.2024 2 z 5

Plavba zlých snů Plavba zlých snů L. J. Shen

Vtipný, vymazleně vtipný :) vždycky když už jsem si myslela, že vím, co bude dál tak mě něco překvapilo a vtáhlo zpátky do děje. Líbil se mi vývoj vedlejších postav - Gábi, Roba a nakonec i koule doktůrka :)
Trinity a všechny matky byly teda extrémně otravné, až mě z nich bylo chvílemi špatně.

07.12.2023 4 z 5

Na vlásku Na vlásku Lucy Score

Teda, ten věk postav opravdu nesedí. Rozhodně bych jim hádala minimálně o deset let méně a věkový rozdíl mezi nimi ještě prohloubila.
Každopádně to byla moc povedená slow-burn romantika na pěkných pár stránkách. Bavilo mě, že je to rozsáhlejší než průměrných 250 stran obdobných titulů, stihla jsem si je oba zamilovat :-)

03.01.2022 4 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Tyo ty vztahy. Láska. Lásky. Postavy dospívají, vztahy se vyvíjí, lásky taky. Bylo to tak uvěřitelně napsaný, že tomu pořád nemůžu uvěřit :)) ale tak to prostě v životě fakt je.

30.10.2021 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Jsem ráda, že jsem nečetla zdejší recenze před přečtením, jinak bych byla zklamaná. Kdybych nečetla poděkování na začátku knihy, asi by mě to tak netrklo, ale .... inspirace JRR Ward a SJ Maas je až tristní a škoda toho ;)
---spoiler-----
Svět je neotřelý a nabízí spoustu možností, bohužel není tak vypracovaný jak by si zasloužil. Sice tu máme vyjmenované bohy, ale kolik toho víme o světě, který je tam teď? O Temném? o Atlanťanech? Vlkodlacích? O rituálu, který ji čeká? O jejím daru? Proč je zrovna ona vyvolená?
Do toho máme jedno klišé za druhým. Hrdinka: krásná, odvážná, plná morálních hodnot. Ve dne hraje poslušnou a nechá se šikanovat a v noci ulehčuje nevinným. Rodiče ji zabili v dětství tragickým způsobem a teď má jen opatrovníka, ke kterému vzhlíží jako k otci a je jasné, že o něj musí přijít, aby se děj posunul dál.
Hlavní hrdina Hawk: prosím vás, kdo už od začátku nepoznal co je zač? Hned v tom podniku? Narážka na zuby? Uff. Pak hrál půlku knihy sexy svatouška, abychom si ho zamilovali (viz romantika u vrby) a ke konci nám ho odhalí. Asi byl původní záměr odhalit jeho totožnost postupně, ale co si budem ... ;) Navíc to jeho krytí jako osobní stráž, není to trochu přitažené za vlasy? Když původní záměr byl pouze únos? To by opravdu čekal až na povolání do hlavního města?
Čekala jsem, že Poppy bude aspoň chvíli naštvaná a bude vzdorovat, když se přiznal k tomu, že zabil dva její strážné, které ze začátku knihy tak oplakávala, ale jakoby se přepnula a od té doby, kdy se rozhodla, že bude sexuálně žít tak nemyslí hlavou, ale něčím úplně jiným... Díky bohu, že má ještě bratra, jinak by svět jak ho znala snad hodila za hlavu a šla si prostě užívat. Ta postava je tak strašně nezralá ... v jednu chvíli křičí ať Kierana zabije a za pár stránek s ním klábosí jak s kamarádem.
Když jsem knihu dočetla, byla jsem celkem spokojená, četla jsem i horší varianty slepenin Maas a Ward, ale když nad tím přemýšlím víc a víc ...

13.10.2021 2 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Ramona Gonzalezová neměla chybu :) už je to dlouho, co jsem se nahlas smala u knížky :)

01.08.2021 4 z 5