Poetika_slov Poetika_slov komentáře u knih

Deník pražského studenta Deník pražského studenta Pavel Kos

Vtipná kniha, díky které si každý vybaví svá studentská léta, na něž není možné vzpomínak jinak než s úsměvem. Humorné příběhy pražského studenta jsou příjemnou četbou na oddech u šálku kávy.

29.12.2018 4 z 5

Objevte své proč: Jak najít smysl pro sebe i svůj tým Objevte své proč: Jak najít smysl pro sebe i svůj tým Simon Sinek

Výborná kniha, která ukazuje , jak si najít své proč jak pro jednotlivce,tak i pro firmy. Podaří-li se jej nalézt, pak bude snazší dosahovat lepších výsledků v profesním životě. Díky tomu si člověk uvědomí, v jaké branži by rád působil. Stejně tak i firmám pomáhá upevnit své týmy. Kniha svou teoretickou část hned prokladá praktickými příklady a návody.

28.12.2018 4 z 5

Hry bez hranic Hry bez hranic Michal Kašpárek

Je to poněkud zvláštní kniha. Sice řeší problematiku současné doby (azylovou politiku), která ukazuje jiný (přímý) pohled na migranty, za což dávam ty hvězdičky. Ovšem příběh samotné postavy mě až příliš nenadchnul. Jeho charakter nevzbuzoval ani sympatie, ani přílišný odpor. Autor mohl lépe dokreslit současnou problematiku generace Y, nejen z pohledu unuděného "ajťáka", který nechce příliš pracovat a raději hrát hry.

23.12.2018 3 z 5

Kde kvete tráva Kde kvete tráva Han Kang

Hodně silný příběh o Kwangdžu a jeho masakru, který se odehrál v 80. letech 20. století. Autorka poukazuje na tuto událost z různých pohledu lidí, jenž prežili, ale i těch, kteří v této tragédii padli jako zbytečné oběti,

21.12.2018 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Skvělý detektivní příběh s detektivku Fosterovou, který udrží člověka v napětí od začátku až do jejího konce na poslední stránce.

17.12.2018 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Třetí pokračování opět navazuje na neduhy aristokratické rodiny z Kostky a jejich zaměstnanců. Snahy jak získat peníze z provozu zámku jsou někdy tak absurdní, že se z toho člověk jen směje.

15.12.2018 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Opět příjemné pokračování Poslední aristokratky. Ač už to není příliš vtipné, i tak se čte kniha s usměvem.

13.12.2018 3 z 5

Opět skvělé vyprávění o putování přes Gruzii a Arménii. Plno zážitků, díky kterým má člověk pocit, jako by na tom putování byl s ním. Líbí se tak i to, že do příběhu zakomponoval politickou otázku Náhorního Karabachu i genocidu arménského národa.

11.12.2018 5 z 5

Samuraj Samuraj Šúsaku Endó

Impozantní kniha, která proplétá příběh Samuraje s otázkou křesťanství. V tomto případě poukazuje na vztah Japonska ke křesťanským misionářům. Stejně tak nastínil i to, jak Japonci (ze svého pohledu) vnímají samotné křesťanství. Líbí se mi, že autor nastínil faktické dění z dob misionářů, a ukázal tím i jeho druhou tvář. Kromě toho autor naráží na absurditu politických jednání i na to, jak nicotný je člověk uprostřed těchto sváru.

09.12.2018 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Je to kniha, která Vám zaručeně vykouzlí úsměv na tváři. U některých situaci totiž nejde jinak než se naplno smát. Jednoduše řečeno, pokud si potřebujete odpočinout a zasmát se, pak je tato kniha ideálním tipem.

06.12.2018 5 z 5

Pošťákova snoubenka Pošťákova snoubenka Denis Thériault

Kniha byla velmi poutavá, dokud jsem poslední stánku nepřečetla. Příběh začíná tam, kde končí její první díl. Popisuje lásku dvojí, která se proplétá haiku básněmi. ????

01.12.2018 5 z 5

Cizinci v noci Cizinci v noci Kent Haruf

Osamělost je pro člověka ubíjející, a zvlášť pro ty starší. Kniha s kouzlem noci odhaluje, že nám stačí, aby tu s námi někdo byl a sdílel vzájemné příběhy. Tak, jak tomu je v tomto příběhu. Ač je kniha kráká, i přesto jsou z ní cítít emoce a vzpomínky na ty dávné časy radosti, strastí a lásky.

01.12.2018 4 z 5

Ztracený řád Ztracený řád Steve Berry

Koho baví Dan Brown, pak tato kniha bude jistě opravdovým potěšením. Skvělý příběh postavený na základech americké historie z dob Unie a Konfederace. Také se dozvídáme něco málo i o největší knihovně USA, Smmithsoniánském institutu. To vše je nádherně položeno spletitým putováním k zakopanému pokladu Rytířů zlatého kruhu. Ač má kniha téměř
600 stran, s takovýmto poutavým dějem, je přečtená za chvilinku ... nejde ji odložit, dokud není přečtená poslední stránka. ☺

29.11.2018 5 z 5

Zero - Oni to vědí Zero - Oni to vědí Marc Elsberg (p)

Výborná kniha, která opět vyzdvihuje problémy moderní doby. Tentokrát se autor zaměřuje na hrozby z jedné z největších závislostí dnešní doby, sociální sítě. Každý z nás dnes sdílí nepřeberné množství informací, ať už se jedná o sociální život nebo o dodržování zdravého života pomocí fitbitu či smarthodinek. Nicméně si nikdo neuvědomuje, kolik informací a dat o sobě dobrovolně poskytujeme, a jaké hrozby se s tím pojí. Autor tímto perfektně poukazuje na potenciální hrozby přílišného sdílení informací na sociálních sítích, a také apeluje na používání kritického myšlení.

22.11.2018

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Velmi zajímavý pohled na japonskou kulturu a společnost. Příběh se čte velmi rychle a občas se člověk nad humornými situacemi i pobaví.

22.11.2018 4 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Děsivý scénář, který by se skutečně mohl stát, nám dokazuje, se v současné době až příliš spoléháme na moderní vymoženosti.

Země odpoledního slunce Země odpoledního slunce Barbara Wood

Vynikající kniha s opravdu nádherným příběhem.

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Naprosto skvělá kniha!

14.11.2018 5 z 5

Jsi prostě borec: Přestaňte pochybovat, že jste skvělí, a začněte si úžasně žít Jsi prostě borec: Přestaňte pochybovat, že jste skvělí, a začněte si úžasně žít Jen Sincero

Motivační kniha, která nakopne na pozitivní směr myšlení. ☺

14.11.2018 3 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Krásný příběh, ale ve srovnání s předchozí je trochu slabší. Každopádně se to pěkně četlo. ????

14.11.2018 3 z 5