Ztracený řád

Rytíři Zlatého kruhu byli největší a nejnebezpečnější tajnou organizací v americké historii. Nashromáždili nezměrné jmění, které bezpečně poschovávali v podzemních úkrytech po celých Spojených státech. Tyto skrýše se už od dob americké občanské války pokoušejí najít hledači pokladů, ale všichni bezúspěšně. Až teď, o sto šedesát let později, se objevily dvě frakce Řádu, které usilují o získání skrytého zlata a stříbra. Jedna skupina hodlá poklad zneužít k získání moci, druhá jej chce zachovat netknutý. Do tohoto lítého sporu je proti vlastní vůli vtažen bývalý agent Cotton Malone, který má k Řádu mnohem blíž, než by kdo čekal. V centru veškerého dění je totiž Smithsonův institut, odkud vedou nitky nejen k rytířům a pokladu, ale i k Malonovi samotnému. Jeho dávný předek Angus Adams totiž býval špionem Konfederace a jak se zdá, životní příběh dávno zesnulého muže představuje jediný klíč k nalezení ztraceného bohatství Řádu. A protože je v sázce velmi mnoho, brzy začne všem aktérům jít o život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/365463/ztraceny-rad-4zX-365463.jpg 4.442

Cotton Malone (12.)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Domino

The Lost Order (2017)

Kniha Ztracený řád

soukroma

Zatím nejdelší ze série, ale s nejmenším informačním obsahem - stačilo mi přečíst doslov a z toho fakta (oddělená od fikce), z toho jsem se dozvěděla úplně stejně jako z celé knihy - o Řádu Zlatého kruhu a hlavně Smithsonově institutu a jeho knihovnách. Ty střílečky a ostatní akce jsem si klidně nechala ujít, kvůli tomu Berryho nečtu.
Jedině mi ještě vrtá hlavou, kde ten řád získal tolik peněz - jen od členů? O původu toho bohatství se nikde nemluví.

francouz

Je to taková ta typická americká jízda za pokladem. K tomu se dozvíme i něco malinko z historie, která se váže zejména k ústavě, kterou velmi často citují nejrůznější politici, jako tu nejdokonalejší ústavu na světě. A ejhle, ona se některým američanům né úplně líbí.
hlavní hrdina je borec, bez bázně a hany, k tomu mu úspěšně sekundují i bývalý prezident, což je opravdu trošku bizardní a pro mě né úplně uvěřitelné, ale laskavý čtenář promine.
Jinak to celkově lepí a směřuje to ke konečnému vyvrcholení, takže je to poměrně pohodová jízda.

ippokorny
01.12.2018

Na rozdíl od jiných thrillerů z poslední doby tato kniha vyčnívá tím, že nejde o podivné nesmyslné kombinace. A po přečtení závěru jsem si říkal, že jde o příběh v běžné a reálné rovině a že umění je to umět podat napínavě. Akorát to právní vysvětlování a ještě opakovaně, to je trochu pro Evropana složité.

bookworm90
29.11.2018

Koho baví Dan Brown, pak tato kniha bude jistě opravdovým potěšením. Skvělý příběh postavený na základech americké historie z dob Unie a Konfederace. Také se dozvídáme něco málo i o největší knihovně USA, Smmithsoniánském institutu. To vše je nádherně položeno spletitým putováním k zakopanému pokladu Rytířů zlatého kruhu. Ač má kniha téměř
600 stran, s takovýmto poutavým dějem, je přečtená za chvilinku ... nejde ji odložit, dokud není přečtená poslední stránka. ☺

Lenka_S
18.11.2018

Miluji spojení napětí a historie, kde si říkáte "Co, když to tak bylo?" Nebo "Co, když to opravdu existuje? " a Berry v tomto ohledu opět nezklamal. Honba za obrovským zlatým pokladem, který byl nashromážděn v období občanské války. Neméně zajímavé jsou i historické události, které kdyby byly dotažena do konce, tak Spojené státy vypadají určitě úplně jinak než jak je známe, tedy pokud by vůbec existovali.

čef
02.10.2018

Velký americký vlastenec p. Berry nám opět připravil velký hon za pokladem, při kterém nás jakoby mimochodem seznamuje s USA a zde také s jeho ústavním pořádkem. Někdy je tu až příliš slov a opakování známého, ale číst se to dobře dá. Možná by se měla redaktorka lépe podívat na str. 352, kde Danny sděluje Paulovi, že mu na jeho (Paulově) smrti něco nesedí - zřetelně jde však o smrt Alexe. No chybička se někdy vloudí, že.

Macek58
01.10.2018

Klasický Berry.

zazvorka
05.09.2018

Když tak koukám na předešlé komentáře, připadá mi, jako bych četla jinou knížku... Mně připadala docela nudná. Přečteno, zapomenuto.