Ztracený řád

Rytíři Zlatého kruhu byli největší a nejnebezpečnější tajnou organizací v americké historii. Nashromáždili nezměrné jmění, které bezpečně poschovávali v podzemních úkrytech po celých Spojených státech. Tyto skrýše se už od dob americké občanské války pokoušejí najít hledači pokladů, ale všichni bezúspěšně. Až teď, o sto šedesát let později, se objevily dvě frakce Řádu, které usilují o získání skrytého zlata a stříbra. Jedna skupina hodlá poklad zneužít k získání moci, druhá jej chce zachovat netknutý. Do tohoto lítého sporu je proti vlastní vůli vtažen bývalý agent Cotton Malone, který má k Řádu mnohem blíž, než by kdo čekal. V centru veškerého dění je totiž Smithsonův institut, odkud vedou nitky nejen k rytířům a pokladu, ale i k Malonovi samotnému. Jeho dávný předek Angus Adams totiž býval špionem Konfederace a jak se zdá, životní příběh dávno zesnulého muže představuje jediný klíč k nalezení ztraceného bohatství Řádu. A protože je v sázce velmi mnoho, brzy začne všem aktérům jít o život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365463/big_ztraceny-rad-4zX-365463.jpg 4.292

Cotton Malone 12.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Domino

The Lost Order, 2017

Kniha Ztracený řád

Nelly

Ke Cottonovi jsem se už vracet nechtěla (moc americké historie a politiky v předchozích dílech na úkor svižnosti děje), ale nakonec jsem podlehla. A ano, můj názor se jen utvrdil - zajímavých zvratů i akce by bylo dost, ale kdyby autor osekal tu historii, bylo by to lepší - ale chápu, že třeba americké čtenáře to zajímá více (no, trošku pochybuji)... Možná dám Cottonovi šanci v poslední vydané autorově knize Císařova past, tam to vypadá slibně.

Šnek86

Zbytečně moc politiky, i když k tomuto příběhu to holt patří.Patrání po konfederačních pokladech.Bohužel jsem četl s většími pauzami a pak se trochu ztrácel v tom, jakou roli postavy v příběhu hrají.Doslov dobrý.

Ulala

Spojení fikce a reality je fascinující. Možná autor "chrlí" své knihy jednu za druhou, ale musím uznat, že spojit fakta z historie s vymýšleným příběhem dá určitě docela zabrat, mně však vždy potěší. Skláním pomyslný klobouk před autorem - kniha je čtivá, napínavá, sice možná v některých případech přehnaná (to ale k tomuto typu literatury asi patří) a opět jsem se dozvěděla něco málo z historie tentokrát Spojených států.

petulik330
10.10.2021

V této knize nám opět pan Berry představí Cottona Malona jako superhrdinu a zachránce.
Společně s přítelkyní se vydávají na cestu řadu zlatého kruhu, která na první pohled nevypadá nebezpečně. Zdání ale klame a všem kdo se toho účastní půjde o život

CharlesWard
12.08.2021

U cottonovky číslo 10, jsem si stěžoval, že je nenávratně pryč historická vsuvka a hledání bájného pokladu z prvotních knih. A hle, ono je zpět. A dělá díky tomu Ztracený řád o něco lepší knihou. Politická linka je tady bohužel taky, ale naštěstí jen v pozadí, a moc mi nepřekážela.

Ladinek
28.04.2021

Jako vždy slušná zábava. Nicméně trochu zkalená zřejmou snahou trochu se vlichotit liberálním americkým čtenářům. Jinak si těžko dokážu vysvětlit, že všichni Rytíři navzdory faktu, že řád byl založen jižanskými vzbouřenci neustále při každé příležitosti deklarují, jak bylo správné zrušit otroctví.

Dobby888
01.02.2021

Lehce čtivé, děj se dá tak nějak odvodit už na začátku. Konečně je vysvětlena přezdívka "Cotton" a že to trvalo. Každopádně zajímavé oddechové čtení.

Adapa
22.10.2020

Námětově a dějově jedna z lepších knih o dokonalém agentovi Cottonovi. Ale jak už bylo v jednom z předchozích komentářů zmíněno, na kvalitě knihy je poznat, že Steve Berry píše své knížky šablonovitě a chrlí je jak na běžícím pásu. Takže od první chvilky, kdy se v knížce zorientujete, tak je hned jasné, jak honba za pokladem dopadne a také, komu bude poklad přenechán.
Připadá mi, že autor má své čtenáře za stále větší hlupáky a skoro analfabety. S každým dalším dílem této série jsou věty kratší a kratší. Jednoslovné věty se dokonce mění v jednoslovné odstavce. Snad to má navodit větší pocit dramatičnosti, ale u mě to příliš nefunguje. Jak v akčním filmu také Steve Berry neustále skáče z jednoho místa na druhé, aby navnadil a přidal na akčnosti. Někdo na někoho namíří pistoli, v heslovitých větách se dozvíme, jak se například Cassiopea loučí ze životem, jak ví, že je to její konec a najednou stop střih a jsme na jiném místě a řešíme něco úplně jiného.
Zaskočil mě překlad „Mluvčí sněmovny“. Nejdříve jsem si představoval nějakého tiskového mluvčí sněmovny a překvapovalo mě, že je to tak vlivná osoba. Až když jsem si na wikipedii našel, že český překlad je Předseda Sněmovny reprezentantů, pochopil jsem, proč je postava tak vlivná.
Knížka není špatná, líbilo se mi i vysvětlení Cottonovi přezdívky. Ale je to takový lepší průměr. Bezproblémová oddechová knížka, která vypadá jak bichle, ale čte se velmi rychle díky krátkým odstavcům. Na nějakou dobu si dávám pauzu od Cottona.