Čtrnáctá kolonie

Studená válka se vrací, říkají někteří. Nikdy neskončila, tvrdí jiní. Na Sibiři se scházejí dva muži z protilehlých stran barikády. Měla to být pragmatická schůzka, ale skončila střelbou. A Cotton Malone teď už ví, že se před Alexandrem Zorinem, bývalým důstojníkem KGB, musí mít opravdu na pozoru. Alexandr Zorin je milovníkem starých časů; jeho neotřesitelná loajalita k bývalému Sovětskému svazu se po zhroucení sovětského impéria přetavila v nenávist vůči Spojeným státům a bezmeznou touhu po odvetě. A nyní tento muž míří do Severní Ameriky, konkrétně do sídla navenek nenápadného bratrstva, jež kdysi poskytovalo rady nejednomu americkému prezidentovi. Jednou z nich byl i návrh vojenské invaze do Kanady, která se měla stát čtrnáctou kolonií Spojených států. Může se v té dávné historii skrývat dynamit, který rozvrátí Spojené státy podobně, jako byl rozvrácen Sovětský svaz? Do inaugurace nového prezidenta USA zbývají už jen hodiny. Zorinův plán je geniálně načasovaný: pokud se mu všechno vydaří, zavládne v Americe totální politický chaos. Dokáže se Malone přesunout z Ruska do Bílého domu dřív, než bude pozdě?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/325281/ctrnacta-kolonie-Xod-325281.PNG 4.363

Cotton Malone (11.)

The 14th Colony (2016)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

Kniha Čtrnáctá kolonie

astroweb

Jeden z nejlepších autorových románů, co jsem četl. Velmi čtivé, i když jsem ze začátku knihu odložil pro její přílišnou černobílost politickou.

spilina
09.08.2018

Průměr, na léto ideální čtení. Neurazí, nenadchne. Části se soudruhy byly nejzajímavější, zbytek už je dle stejného scénáře.

verense
15.07.2018

Za mě takový průměrný Berry: Cotton Malone je takřka nesmrtelný a opět zachraňuje svět, padouši jsou zarytě odhodlaní uspět ve svém poslání, a k tomu přehršel faktů z historie, o kterých člověk buď neslyšel, nebo už je úspěšně zapomněl. Pak jen dokořenit špetkou fikce, akčních scén, happyend na závěr, a ejhle, další kniha na světě. Je znát poctivá přípravná práce, tak jak to má Berry zvykem, ale musím říct, že jiná jeho díla mne zaujala více.

SteoSG
15.05.2018

Slabsi odvar predchadzajucich. Riesi sa tu studena vojna + roudtrip dvoch ... neviem ako ich rychlo nazvat (ps. postihnutych???) AGENTOV KGB za pomstou :) a snaha ich zastavit ci uz Malone a spol alebo TA druha strana. Ako inac nazvat AGENTOV, ktori nepoznaju MODERNE TECHNOLOGIE a kedze nemame co prave na praci podme vyhodit nieco v USA/SSA do vzduchu pomocou at. bomb?!? :D

raty
18.04.2018

Kvalitně zpracované téma vztahů mezi světovými velmocemi v době Studené války a v současnosti. Čtení mě bavilo. Neohrožení (nesmrtelní a téměř nezranitelní) hlavní hrdinové jsou pro mě skvělou protiváhou k psychicky narušeným a na alkoholu závislým detektivům ze severní Evropy. Prostě dobré na střídačku.

bukiet
27.03.2018

Lepší než kniha minulá, ale svým obsahem už je to jen kvalitní politický thriller. Chybí tomu to historické tajemno, které mne upoutalo u starších dílů.

čef
16.01.2018

Líbí se mi způsob jakým se autor zabývá historií USA, jak shání podklady a nakonec je zpracuje tak, že jsou jinak nudné věci čtivé i pro laiky jako jsem já. V tomto díle je opět dost zajímavých věcí, i když si myslím, že se nám to trochu dramaturgicky rozplizlo - jak spolu souvisí Reagan, Jan Pavel, konec SSSR, Kanada, bratrstvo Cincinnati, ústava USA, KGB - docela dost motivů na několik románů, že. A to nezmiňuji několik dobrodružných a fiktivních linek děje, kvůli kterým jsem hlavně tuto knihu s radostí a potěšením četl. No, abych to ještě trochu víc zamotal, nejvíce mne zde svou výstižností omráčil citát Thomase Jeffersona, který však s dějem příliš nesouvisí: "Vláda, dost mocná, aby vám dala všechno, po čem toužíte, je dost silná na to, aby vám vzala vše, co máte".

Elea
10.11.2017

Kniha se mi líbila, velmi dobře se čte, děj příjemně graduje, postavy jsou celkem sympatické. Je sice pravda, že autor všechny knihy napsal podle podobného scénáře, tato je však určitě lepší než jeho poslední tři knihy. Není to sice žádné veledílo, ale jde o příjemnou oddechovku, která stojí za přečtení.